FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Mazurskie Targi Sportów Wodnych 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosenna Impreza Forumowa [03.06.2017]
Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-06-04, 20:15    [Cytuj]

Wreszcie kilka dni urlopu, więc mogę napisać jakąś relację...

Oczywiście na początku dziękuję organizatorom! Zenku, Robercie, Danusiu - byliście zebeściaki! Nie dość, że we wpisowym obiad, napoje, udział w wyścigu, dyplomy, to i znalazło się miejsce na grill! Super!

Dziękuję właścicielom portu Korektywa za przyjęcie nas u siebie. Było fajnie, miejsce super!

Teraz najważniejsze: od paru lat nie mogę trafić na forumową imprezę (mówię o dwóch zaprzyjaźnionych forach skupiających w większości tych samych ludzi). Tak samo w ubiegłym tygodniu nie dałem rady być i starałem się zrobić wszystko teraz, by w końcu przyjechać. Dziękuję Wam za to, że jesteście, za to, że kontynuujecie wieloletnią już tradycję, a przede wszystkim - za fajną atmosferę!

Tym razem warunki były sprzyjające dla mojej Popierdółki, choć przyznam, że moim zdaniem wyjątkowo trudne. Kręciło masakrycznie i wiatr był bardzo słaby. To znaczy z niewyczuwalnego prawego bajdewindu robił się niewyczuwalny lewy baksztag. Na małej łódce miałem szansę na dynamiczną reakcję na takie zmiany - właśnie dynamika zadecydowała o wyniku. W równym wietrze byłem wolniejszy, co Wojtek na Misji udowodnił tuż przed metą (wyprzedzając mnie po tym, jak na kolejnej dziurze ja Jego wyprzedziłem). Gdyby ten wyścig został rozegrany na długiej trasie lub na innym akwenie (np. Niegocinie, Tałtach) - wynik miałbym inny. Miałem tym razem przewagę sprzętową w tych warunkach i dziękuję Wam za to, że mimo to nikt nie podważył zasadności mojego startu :-) Fajnie, że nie było gadania o napinaczach regatowych, wydmuszkach i td. - każdy płynął na czym chciał i mógł - na genakerze lub na podstawie, samotnie lub załogowo, z murzynką na dziobie lub być może dwiema w koi :)
Przyznam, że bardzo miło mi się zrobiło i na koniec - gdy już trochę zmęczony musiałem jechać i pożegnałem się ze wszystkimi! Wasza odpowiedź była... wzruszająca! Dziękuję Wam za to, że jesteście!!!

Było super!

Marsyl

Wysłany: 2017-06-04, 20:15    [Cytuj]

foto

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-06-04, 20:56    [Cytuj]

Pozdrawiamy z Andrzejem i Nell z Zielonego Gaju.

Teraz, krótki wpis. Dziękuję wszystkim, że byliście i mogłem Was spotkać. Dzięki Danusi i Zenkowi za to, że poraz kolejny zorganizowaliście rewelacyjną imprezę. Grzesiu dzięki z oprawę artystyczną. Dziękujemy Korektywie i jej rezydentom, że musieli nascznosić przez dwa wieczory. Mam nadzieję, że nie przeszkadzaliśmu za nadto. Funio ze skuterem i Grzesiek z motorówką, dzięki za Wasz wkład organizacyjny na wodzie.

Sportowo, bardzo trudne warunki. Gratuluję Wiktorowi zwycięstwa, Wojtkowi drugiego i Piotrkowi z załogą trzeciego miejsca.
Andrzej widok wielkiego genakera i jazda jaką mieliście momentami gdy złapaliście trochę wiatru były imponujące.
Romek z Grażyną. Zasługujecie na wyróżnienie. Trudnym na te warunki jachtem wykręciliście trzy kółka. To rewelacyjny wynik.
Maciek, sękacz znakomity, dzięki.

No i dziękuję swojej załodze za cierpliwość do wiatru i do mnie... :-D

Więcej jak wrócę, ale jest mi tak dobrze na Mazurach, że nie wiem kiedy... ;-)
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-06-04, 20:58, w całości zmieniany 2 razy  

~maciek 24

Wysłany: 2017-06-04, 21:50    [Cytuj]

My też już w domu , dzięki Wszystkim za atmosferę jaką stworzyliśmy było SUPER mojej Jasi i dzieciakom też się podobało więc jest szansa ,że teraz będziemy rodzinnie przyjeżdżać na forumowe imprezy , Pozdrawiam Wszystkich Maciek

<|wlowoj

Wysłany: 2017-06-04, 22:27    [Cytuj]

Super impreza, regaty mimo zerowego wiatru (a może właśnie dlatego) dostarczyły wielu emocji, i chyba wszyscy byli zadowoleni z wyniku (ja trochę mniej bo myślałem, że będę ostatni... ;-) ), brawo dla Wiktora, do pory nie wiem jak mógł w tych warunkach wykręcić cztery kółka...
Wielkie dzięki dla Wielkiego Organizatora z Małżonką :-) , wpadajcie częściej do "mojej" gościnnej Korektywy i na żeberka do Tawerny Kotwica!

Marsyl

Wysłany: 2017-06-05, 07:21    [Cytuj]

Na wiatr niema co narzekać, niektórym wiało, że ho-ho.
Z analizy zdjęcia wynika, że to prywatny wiatr A. wypuszczany z lewej burty (bakisty?), jak ktoś zapobiegliwy to ma :-D .

kenyg

Wysłany: 2017-06-05, 08:02    [Cytuj]

Dziękuję Danusi i Zenkowi za organizację, Robertowi za organizację części sportowej.
Trochę obawy budziło ustalenie zasad z liczeniem kółek , ale każdy podszedł fair play i z liczeniem nie było kłopotu kto ile wykręcił.

pough napisał/a:

Romek z Grażyną. Zasługujecie na wyróżnienie. Trudnym na te warunki jachtem wykręciliście trzy kółka. To rewelacyjny wynik.
Maciek, sękacz znakomity, dzięki.

Start skopaliśmy bo poszliśmy za szybko na linię i musieliśmy hamować przez co wytraciliśmy dużo prędkości. Dalej tratwa z Fanaberią i już myślałem no to po ptokach, zajmiemy obstawiane miejsce przez Włodka czyli ostatnie. Po pierwszej boi, nie wiem do dziś jaki podmuch nas poniósł bo staliśmy razem chyba w 5 łódek, a tylko nam jakoś dmuchnęło i prześliznęliśmy się pomiędzy Qubitem a Zbytkami. No i ostatnie okrążenie było nerwowo bo na boi startowej mieliśmy sporą przewagę nad Virem, ale potem my stanęliśmy a Maćkowi powiało. Na nasze szczęście Maciek zrobił błąd odkładając się a wtedy przyszła odkrętka.

Najważniejsze jednak jest nie to jakie zajęliśmy miejsce ale to. że impreza była super, a Grażynka powiedziała że na takie regaty może ze mną jeździć bo jesteście przesympatyczni.
Ostatnio zmieniony przez kenyg 2017-06-05, 08:04, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2017-06-05, 09:12    [Cytuj]

No to trochę więcej z mojej strony.

Przede wszystkim serdeczne podziękowania dla naszych gospodarzy, czyli Stanicy Żeglarskiej „Korektywa”, które składam na ręce Pani Kierownik Anny Sarnackiej. Pani Kierownik, jeżeli coś złego, to nie my! Serdeczne dzięki za życzliwe przyjęcie !

Drugim gospodarzem była oczywiście Tawerna „Kotwica”. Pani Iwono jedzonko super, współpraca na 6+. Nic dodać nic ująć! Wielkie dzięki :-D !
Polecamy się oczywiście na przyszłość!

No i czas na uczestników zamieszania. To, że w naszych imprezach biorą udział żeglarze i motorowodniacy, to już tradycja. Formuła jednak się rozszerza i dołączyli przedstawiciele caravaningu! Tak więc, jak widać słuszną drogę obrało forum przekształcając regaty w imprezę :-P :lol: ! Oby tak dalej!!!

Co do samych regat, to tak jak powiedziałem podczas podsumowania. Aby żeglarze mogli się ścigać, to muszą im pomóc motorowodniacy. Tak więc Grzegorz, Paweł serdeczne dzięki za pomoc :-D !
Grzegorz (szg) oczywiście jak zwykle w wielkiej formie muzycznej! Grzesiu super! Dzięki! Bez Ciebie i Małgosi nie wyobrażam sobie kolejnych imprez :-D !
Ogromne podziękowania należą się Robertowi i Andrzejowi. Chłopaki cały tydzień testowali Bełdany i udało im się ustawić bardzo dobrą trasę do regat. Robercie, Andrzeju serdeczne dzięki za zajęcie się stroną sportową imprezy :-D !
Od wszystkich nalezą się podziękowania Maćkowi (maciek24) za wyśmienitego sękacza. No, a rogaliki !!! Na prawdę palce lizać! Maćku dzięki :-D !

Co do samej rywalizacji na wodzie, to było super! W naszym zasięgu były właściwie dwa jachty. Z jednym udało się wygrać, z drugim nie. Włodek okazał się lepszym sternikiem. Włodku gratulacje :-D !

No i na koniec najważniejsze podziękowanie. To podziękowanie kieruję oczywiście do wszystkich uczestników imprezy! Super było Was znowu spotkać i poznać tych, co byli po raz pierwszy. Serdeczne dzięki za stworzenie znakomitej, lepszej chyba od rodzinnej atmosfery :-D :-D :-D !

Do zobaczenia w „Korektywie” za rok!!!

~maciek 24

Wysłany: 2017-06-05, 11:03    [Cytuj]

Paweł i Marsyl dzięki za zdjęcia jest co analizować :lol: ja wiem np. że Ninka spisała się jako balast na dziobie , trym wzdłużny poprawny u Mirka na Zbytkach Murzynka niby pulchna ale chyba za mało wniosła na pokład bo dziób za wysoko :-D i to jest przyczyna ,że obaj startowaliśmy na końcu stawki jak widać na jednym zdjęciu i udało mi się trochę podgonić . Póżniej Viktor nas zdołował kiedy nas zdublował na zielonej bojce :oops: ale morale podniosło się kiedy na górnej wyprzedziliśmy kilka łódek no i na koniec pełna zwrotów walka o piąte miejsce z Romkiem Romek SZACUN . to ,że zrobiłem zwrot może błędem nie było bo płynąłem w beznadziejnej nawietrznej póżniej ta odkretka trochę namąciła ale mimo to na pełnym :mrgreen: jeśli tak go można nazwać i tak byłeś lepszy Gratulacje i do następnego spotkania .

~SoliSoli

Wysłany: 2017-06-05, 11:04    [Cytuj]

Gratulacje!!! Dla Najlepszych i Najwytrwalszych.
Szacun dla Organizatorek i Organizatorów

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2017-06-05, 11:16    [Cytuj]

wlowoj napisał/a:
..............., brawo dla Wiktora, do pory nie wiem jak mógł w tych warunkach wykręcić cztery kółka...

Podobno pływał wężykiem od jednej zmarszczki na wodzie do drugiej i tym sposobem nabrał szwungu ;-) :-P
Tak na marginesie Wiktor Wielkie Gratki i szcun 8-)

<|artiosso

Wysłany: 2017-06-05, 12:02    [Cytuj]

Powtarzam za Zenkiem : niech żałuje, kto nie był.

Wielkie ukłony dla Danusi i Zenka za organizację całości.
Szacun dla Grześka za włożenie serca w grę i interpretację szant.
Grzesiek - masz kondycję po byku !
Niewielu wie, że aby zdążyć na imprezę, Grzegorz z Szanowną Małżonką
wstać musieli o 3.00 nad ranem !

Mamy też Karolę Eychler, która ma niesamowicie ciekawy głos
i przyjemnie było jej słuchać na nocnym ognisku.

Korektywna i Tawerna fajna, szkoda tylko, że o 24.00 musieliśmy
kończyć .

Chciałbym specjalne podziękowania przekazać na ręce przesympatycznej
Anity z "Dalpolu".
Anita ! Dziękujemy za przemiłe towarzystwo i za jacht .
Co prawda promocji stoczni zajętym miejscem nie zrobiliśmy,
ale zabawa była astronomiczna !!

Mirkowi dziękuję za wspólny rejs docelowy, Roberta przepraszam, że nie zostałem
na kei, ale Kapitan Jacek po zasztauowaniu zagonił mnie do roboty na jachcie
i od razu dał komendę do odejścia z portu po moim przybyciu.

Swoje zdjęcia wrzucę w środę, bo teraz muszę wyjeżdżać.

Pa !

<|Tobo

Wysłany: 2017-06-05, 16:08    [Cytuj]

Było miło. Syn zadowolony. Tło innych łódek, zdjęcia pod żaglami (duże słowo ;-) ), Wasze rady pokazały co trzeba zrobić i zmienić żeby łódka była łódką. Na naszych jesiennych regatach pewnie również będę walczył o zaszczytne miejsce (pierwsze od końca ;-) ). Pozdrawiam Was i dzięki za świetnie spędzony czas.

Plan poregatowy również udany, planowo o 18 zameldowaliśmy się w porcie po drugiej stronie Mazurskiego Morza.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-06-05, 20:24    [Cytuj]

kenyg napisał/a:
/.../Po pierwszej boi, nie wiem do dziś jaki podmuch nas poniósł bo staliśmy razem chyba w 5 łódek, a tylko nam jakoś dmuchnęło i prześliznęliśmy się pomiędzy Qubitem a Zbytkami. /.../

Ale potrafiłeś nie zaprzepaścić zyskanej przewagi i to się liczy... :-)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-06-05, 20:29    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
/.../ Syn zadowolony./.../
Twoj syn zaimponował mi umiejetnościami żeglaskimi. Manewry portowe w Jego wykonaniu - super - myślę, że bez Ciebie też dałby sobie radę...
Chyba musisz pomyśleć o drugiej łódce, bo tę jak nic syn zajmie... :-D

<|Tobo

Wysłany: 2017-06-05, 20:56    [Cytuj]

pough napisał/a:
... zaimponował mi umiejetnościami żeglaskimi. Manewry portowe w Jego wykonaniu - super - myślę, że bez Ciebie też dałby sobie radę...
- ma dryg do żeglarstwa, bywa, że mi zwraca uwagę i ma rację. Mam nadzieję, że uda się to rozwinąć i wychować żeglarza. Dzięki za miłe słowa. Podobała mu się również impreza, żeglarska atmosfera, ludzie, zasługa wszystkich uczestników.

zenek

Wysłany: 2017-06-05, 21:09    [Cytuj]

Pytano mnie oczywiście co oznacza skrót na plecach koszulek regatowych. Tak więc żebyście mogli go bez błędów odszyfrować :mrgreen:

Rekreacyjny Niekomercyjny Rozrywkowy z Elementami Koleżeńskiej Nieregatowej ale jednak Sportowo- Rekreacyjnej Rywalizacji Rejs po jakże pięknym i uwielbianym przez Żeglarzy i Motorowodniaków Jeziorze Bełdany

<|axa_man

Wysłany: 2017-06-06, 08:45    [Cytuj]

Ja także ślę podziękowania dla Wszystkich a w szczególności dla organizatorów Zenkowi i Danusi oraz Robertowi i Andrzejowi za idealne rozwiązanie trasy regatowej. Szkoda, że pływało sie tylko na szkwalikach ale i tak emocje sięgały zenitu :) Naszym "Grajkom" podziękowania za oprawę muzyczną. Jak by nie było psychicznie zresetowałem się, fizycznie odczuwam imprezkę do dnia dzisiejszego :mrgreen:

~szg

Wysłany: 2017-06-06, 08:58    [Cytuj]

My jeszcze odpoczywamy w Korektywie. Dzisiaj planowany opływ Śniardw :roll: .

zenek

Wysłany: 2017-06-06, 09:00    [Cytuj]

szg napisał/a:
My jeszcze odpoczywamy w Korektywie.
Wcale ci się Grzegorz nie dziwię. Napracowałeś się bardzo solidnie :-D !

[ ODPOWIEDZ ]