FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Narty 2017
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2017-01-08, 17:35   Narty 2017 [Cytuj]

No to zapoczątkowuję wątek nart w nowym roku ;-) Korbielów weekendu 3 Króli 5-8.01 . Bardzo mroźno ! W sobotę w ciągu dnia ok -24 na dolnej stacji i -28,5 st na Pilsku ok godz. 10.00 :shock: Nie mniej jednak słonecznie i bardzo bardzo zimowo.... :-)

IMG_1977.JPG
Plik ściągnięto 16 raz(y) 1,14 MB

IMG_1978.JPG
Plik ściągnięto 19 raz(y) 710,6 KB

IMG_1979.JPG
Plik ściągnięto 15 raz(y) 998,24 KB

IMG_1980.JPG
Plik ściągnięto 23 raz(y) 1001,98 KB

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2017-01-08, 18:51    [Cytuj]

Ponieważ kupiłem karnet 14 dni w sezonie, to jestem przywiązany do Białki i okolic. Napisz co nowego w Korbielowie - przybyło krzesełek ?

~Emill`76

Wysłany: 2017-01-08, 19:11    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Ponieważ kupiłem karnet 14 dni w sezonie, to jestem przywiązany do Białki i okolic. Napisz co nowego w Korbielowie - przybyło krzesełek ?

Mirku, niestety ubyło....

Wyciąg "baba" nie chodzi już na 1 wspólnym karnecie z głównym ośrodkiem to po pierwsze. Po drugie .. z Soliska nie da się już dojechać na Pilsko . Krzesło z Jontka wciąż nie czynne z przyczyn "politycznych" . Po trzecie aby wjechać na Pilsko, trzeba dotrzeć autem lub ok 20 min z buta na stację oddaloną kilkaset metrów za Jontkiem....
Po czwarte ... nie ma żadnej przygotowanej trasy ze Szczawin na parking na dole :evil: Można zjechać nieprzygotowaną trasą na własną odpowiedzialność , lub zjechać krzesełkiem.....

No cóż... inne ośrodki skorzystają na takim stanie rzeczy . Żal .... taki piękny obiekt tak zbeszcześcić :evil:

~szg

Wysłany: 2017-01-09, 20:00    [Cytuj]

Śmigam w Zieleńcu. Pogoda niezła ok. -5. Trasy dobrze przygotowane, w weekend multum ludzi, dziś trochę mniej ale za to duża mgła przez cały dzień. Noc nie przespana bo w hotelu paru baranów zrobiło do 4 rano popijawę i głośno darli mordy, zobaczymy jak będzie dzisiaj. :cry:

zenek

Wysłany: 2017-01-09, 20:23    [Cytuj]

szg napisał/a:
Noc nie przespana bo w hotelu paru baranów zrobiło do 4 rano popijawę i głośno darli mordy,
O! Grzesiu, to poczułeś się jak na Mazurach :mrgreen: :lol: !

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2017-01-12, 18:48    [Cytuj]

Własnie przekomarzam się z kuzynem. On woli co 2 lata jechać w Alpy, ja wolę kilka razy w sezonie w polskie góry. Wszystko jest uwarunkowane wolnym czasem i kasą.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-01-13, 19:13    [Cytuj]

Ja jadę w sezonie raz do Włoch na tydzień i raz w polskie góry - Zieleniec, a w weekendy z zawodnikami na Wieżycę. Włochy mi wyszły 1800 zł. Ceny w polskich górach są już porównywalne.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-01-14, 02:18    [Cytuj]

Przeniosłem we właściwe miejsce.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-01-17, 20:18    [Cytuj]

szg napisał/a:
Śmigam w Zieleńcu. Pogoda niezła ok. -5. Trasy dobrze przygotowane, w weekend multum ludzi, dziś trochę mniej ale za to duża mgła przez cały dzień. Noc nie przespana bo w hotelu paru baranów zrobiło do 4 rano popijawę i głośno darli mordy, zobaczymy jak będzie dzisiaj. :cry:

Pewnie już wróciłeś, ja wybieram się w sobotę. Mam zamiar zrobić taką objazdówkę i odwiedzić w Czechach Destne i Ricki ok 25 km od Zieleńca i Czarną Górę, czyli lokalnego rywala ok 45 km od Zieleńca

Sławek

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2017-01-17, 22:03    [Cytuj]

Od kilku lat wybieram się do Czech. Niestety daleko. Patrz, zapamiętuj i potem pisz.

~szg

Wysłany: 2017-01-18, 18:18    [Cytuj]

Ano wróciłem, niestety z kontuzją :-? .

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-01-18, 19:35    [Cytuj]

Co Ci się przytrafiło? Mam nadzieję, że nic poważnego... i na gitarze będziesz mógł grać... :-D

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-01-19, 09:35    [Cytuj]

pough napisał/a:
Co Ci się przytrafiło? Mam nadzieję, że nic poważnego... i na gitarze będziesz mógł grać... :-D

Szg mamy nadzieje ,że do sezonu po kontuzji nie będzie śladu.

Sławek

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2017-01-19, 11:01    [Cytuj]

Motorowodniakowi do pływania niewiele potrzeba... Mały akwen, mała głowa, nogi właściwie wcale :lol:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-01-30, 09:03    [Cytuj]

Wróciłem z nart. Wrażenia. Jeździłem w Zieleńcu, Czarnej Górze, Destne i Rickach.

Czarna Góra - ośrodek konkurujący z Zieleńcem w masywie Snieżnika. Są w sumie 3 kanapy. Knapa wolna 4 osobowa z wyciągiem na trasę niebieską o długości ok 500 m. taka trasa dla początkujących, na rozjeżdżenie i dla doskonalenia techniki. Obok jest kilka talerzyków o podobnej długości i trudności. Na owa Czarną Górę prowadzi szybka kolej zw lux torpeda. Z góry mamy dwie trasy - lewa czarna i prawa czerwona o podobnym zresztą poziomie trudności. Niestety góry tych tras chyba ratraka nie widziały. To co jest na górze przypominało kartoflisko. Muldy śniegowe na 0,5 m ( godzina 11 ). Po dwustu metrach trasa robiła się już przyjemna. Z drugiego szczytu Żmijowca schodzą w sumie 4 trasy czerwone FIS. My jeździliśmy po tych dwóch pierwszych dłuższych , ok 2000 m. I tu niespodzianka. Trasy świetnie przygotowane i nie rozjeżdżone o bardzo przyjemnym profilu. Z trasy na trasę można przedostać się dołem lub oznaczonymi przecinkami w lesie. Uwaga przecinki te miejscami silnie zalodzone. Ceny jak w Zieleńcu. Kolejek do wyciągów brak

Destne położony w Orlickich Górach 25 km od Zieleńca. Na szczyt prowadzi kolej - krzesło 2 miejscowe starego typu, obok można podjechać na ta samą górę orczykiem. Obok są 3 4 talerzyki o różnej długości i stopniu trudności. Z góry prowadza 3 trasy czarna , czerwona i niebieska. Wszystkie perfekcyjnie przygotowane. Trasa niebieska urozmaicona hopkami dla młodzieży i najdłuższa ok 2500 m. Trasy czarna i czerwona po ok 2000 m. Czerwona o stałym fajnym spadku idzie bez żadnych zawijasów prosto do wyciągu. Czarna bardziej urozmaicona z kilkoma ściankami.

karnet o połowę tańszy niż w Zieleńcu, piwo 05 l Rampusak ( na prawdę świetne ) za 4,60 zł. Kolejek brak.

Ricki - Orlickie Góry tez 25 km od Zieleńca. Ośrodek pięknie położony w takiej zalesionej kotlince. Na szczyt prowadzi kolej - krzesło 4 osobowe oraz bardzo fajny i szybki talerzyk. Ze szczytu prowadzą 3 trasy , czarna , czerwona i niebieska. Wszystkie świetnie przygotowane o długości ok 2000 m. Niestety z czarnej nie dało się skorzystać bo były zawody w slalomie specjalnym ( udział brało kilkanaście państw ). Ceny podobne jak w Destne. Kolejek do wyciągów brak. Świetny plac zabaw dla najmłodszych, bezpieczny wygrodzony idealnie przygotowany z instruktorami zabawkami, taśmą.

Jak zgram to wrzucę filmiki.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-01-30, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-01-30, 09:10    [Cytuj]

Rozumiem, że niektórzy szukają muld, ale te można zostawić dla nich gdzieś z boku trasy, a sam szczyt również przygotować do zjazdu.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-01-30, 12:53    [Cytuj]

Zapomniałem o Zieleńcu. Zieleniec jest fajny, gdyż jest bardzo dużo tras o różnym stopniu trudności. Brakuje natomiast dłuższych tras dla tych co chcą sobie pojeździć trochę ostrzej i szybciej. Czarnych tras w sumie nie ma. jest niby jedna na nartoramie na tzw. krechę, ale to krótki odcinek dla większego efektu ze zrobionymi sztucznie muldami. Minusem jest to, że po środku trasy stoją słupy kolejki.
Jakość przygotowania tras średnia, wiele stoków już około 13 jest silnie rozjeżdżona, ale też trzeba uczciwie dodać , że jeżdżą tam tłumy i to z przerwa aż do 22. najlepsze trasy.

1, dwie trasy czerwone nartoramy, ale tak do 11.30. Potem są odsypki i kolejki do kanapy,
2. gryglówka trasa na wprost ok 600 m niedaleko pomarańczowej kanapy. bardzo dobrze przygotowany stok zwłaszcza na stromiźnie. małe kolejki lub brak do starej kanapy, tzw zimnej,
3. trasa z mostkiem po drugiej stronie od nartoramy. Mały kolejka przy wyciągu, dobrze przygotowana trasa nawet w godzinach późniejszych.

Na piwo o grzane wina radzę udac się na czeską stronę do Masarykowej Chaty. Piwo i grzane wino lepsze i do tego połowę tańsze.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-01-30, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2017-01-30, 22:09    [Cytuj]

A ja właśnie wróciłem z Krynicy; po 2 latach nieobecności. jeżdżenie w Białce mnie rozkaprysiło. Karnety odczuwalnie tańsze, godziny otwarcia do 22.oo wobec 18.oo na Jaworzynie. W dodatku o 15.3o zamykają połowę tras, a te niby oświetlone ledwo się nadają. W Białce można w najciemniejszych zakątkach tras czytać gazetę.
Wierchomla fajna, choć krzesło - kiedyś najdłuższe w PL - wlecze się niemiłosiernie. Gdy wieje lub pada jest to b. uciążliwe. Znów kłania się Białka z zakrywanymi, podgrzewanymi i automatycznie za- i otwieranymi kanapami.
Słotwiny: 2 krzesła (w tym 1 zakrywane) i 2 ośrodki na 1 stoku. W dodatku nie mogą się dogadać co do wspólnego karnetu. Kolejny gol dla Białki mającej na wspólnym karnecie 6 ośrodków, w dodatku dłuższe karnety są odczuwalnie tańsze.
Tylicz kameralny i rodzinny. Też 2 tamtejsze ośrodki mogłyby się połączyć wspólnym karnetem. Właściwie wszystkie powyższe ośrodki powinny mieć 1 karnet. Zgoda buduje.
Poza tym pogodę miałem cudną, co było wiadomo tydzień wcześniej z fusów :-P
Jak mi się będzie jeszcze chciało, to może za tydzień powtórzę z kolegą ?...

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-02-02, 10:50    [Cytuj]

Trasa czarna i czerwona z Czarnej góry. Widać muldy śniegowe w górnej części trasy. Po przeczytaniu forum narciarskiego okazało się, że rzeczywiście te trasy w górnej części nie są przygotowywane, czyli coś dla miłośników gatunku :-D

https://www.youtube.com/watch?v=6JasputdWzc

https://www.youtube.com/watch?v=UJAxbI4kR9U

Sławek

zenek

Wysłany: 2017-02-02, 11:35    [Cytuj]

Wklejam filmy w okienka

[ ODPOWIEDZ ]