FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojnowo - Buwełno
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-03-13, 10:53    [Cytuj]

Cytat:
Czy ściągnie więcej turystów czy nie tego nie wiemy. Na pewno pojawią się nowe atrakcyjne tereny inwestycyjne.
A inwestycje w infrastrukturę trudno oceniać na zasadzie zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Czy budowa jakiejkolwiek drogi zwraca się? Masz tylko kolejną drogę do utrzymania, a to są koszty.

No właśnie o te tereny inwestycyjne chodzi. Nowa droga wodna niczego nie poszerzy bo Buwełno to jedynie 360 ha, wąskiej kiszki, natomiast spowoduje zniszczenie naturalnych brzegów tego jeziora jak i Tyrkła i Wojnowa.
Turyści owszem mieszkają w miejscowościach ale znaczna grupa przyjeżdża WJM nie po to aby wypoczywać na głównych szlakach, a właśnie na wycieczki po obrzeżach . Rower i kajak jest według mnie znacznie popularniejszy niż zagłówka, a do tego przede wszystkim znacznie tańszy. Jeżeli zurbanizujesz te wszystkie fajne ciche jeziora to Ci turyści wyniosą się poza obszar WJM, a to jest strata dla pensjonatów, którzy bardzo często od lat maja tych samych gości.
jak już tak bardzo chcesz kopać i poszerzać to całkiem realne jest uruchomienie szlaku do jeziora Rydzówka. jezior większe od Buwełna, a i atrakcja kanału mazurskiego jest większa. Już samo przepływanie przez wielkie sluzy robiłoby wrazenie.

Nikt po Buwłenie by nie żeglował, za wąska kicha. Byłby to jedynie skrót do oddania jachtu przepływany na katarynie.

Sławek

~Tomek J

Wysłany: 2017-03-13, 11:44    [Cytuj]

Chyba na powyższy temat wypowiedziałem się wystarczająco dużo. Teraz tylko zastanawiam się co skłoniło ową paniusię z Fundacji która jakoś tak od końca 2015 roku siedziała jak mysz pod miotłą aby ponownie wywlec na światło dzienne dawno już ośmieszony projekt. :oops:

Tomek Janiszewski

~extant

Wysłany: 2017-03-13, 11:54    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
... Teraz tylko zastanawiam się co skłoniło ową paniusię z Fundacji która jakoś tak od końca 2015 roku siedziała jak mysz pod miotłą aby ponownie wywlec na światło dzienne dawno już ośmieszony projekt. :oops:

Tomku, kasa i tylko kasa ! :-/ - liczą, że może znowu uda się "wyrwać" trochę kasy na wyprodukowanie kolejnej, nikomu nie potrzebnej sterty bezwartościowych papierzysk :-(

~Prem

Wysłany: 2017-03-13, 13:14    [Cytuj]

Do Sławka: Tak, jak Zenek utożsamia turystę z żeglarzem, tak Ty utożsamiasz Mazury z Wielkimi Jeziorami. Kto szuka ciszy i spokoju, ma całą resztę, na której bez trudu spokój znajdzie. Z punktu widzenia turysty szukającego spokoju Wielkie Jeziora są chyba najmniej atrakcyjne z całych Mazur i to również o tych porach roku, w których żeglarzy nie ma.
A czy przekopywać ten kanał, nie potrafię się wypowiedzieć. Wszystko zależy od tego, jak byłoby to zrobione i jaki miałoby wpływ na przyrodę.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-03-13, 13:52    [Cytuj]

Cytat:
Z punktu widzenia turysty szukającego spokoju Wielkie Jeziora są chyba najmniej atrakcyjne z całych Mazur i to również o tych porach roku, w których żeglarzy nie ma.

U nas turystyka to sezony letnie, czyli wakacje. Lipiec- sierpień i wrzesień studenci. jednak coraz więcej jest aktywnie wypoczywających emerytów . Po raz kolejny piszę ,że błąd jaki my popełniamy to kojarzymy WJM tylko i wyłącznie z żeglarstwem czarterowym. Żeglarze czarterowi nie zapełnią jednak hoteli, pensjonatów, czy pokoi agroturystycznych. Oferta musi być skierowana proporcjonalnie dla wszystkich. I dlatego oprócz remontów kanałów, planów wybudowania drugiej Guzianki, co akurat jest jak najbardziej racjonalne, buduje się plaże i kąpieliska, ale także powinno się inwestować w szlaki piesze i rowerowe, kajakowe z małymi przystaniami ( pomost, wiata, możliwość przygotowania posiłku pod dachem, wysuszenie rzeczy ).
Pieniądze powinno się wydawać racjonalne. Budowanie tzw. pętli , czyli łączenie czegoś co jest już połączone jest dla mnie wydawaniem pieniędzy nie racjonalnym.

A już niedopuszczalne jest stwierdzenie ,że WJM są tylko dla żeglarzy czarterowych, a wszyscy inni jak chcą mieć cisze i spokój to niech sobie szukają akwenów poza szlakami WJM.

Sławek

zenek

Wysłany: 2017-03-13, 13:54    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
No właśnie o te tereny inwestycyjne chodzi. Nowa droga wodna niczego nie poszerzy bo Buwełno to jedynie 360 ha, wąskiej kiszki, natomiast spowoduje zniszczenie naturalnych brzegów tego jeziora jak i Tyrkła i Wojnowa.
Sławku najpierw pokaż mi te zniszczone brzegi choćby Jagodnego, które jest typowym jeziorem "jachtostrady", a później dopiero pisz o potencjalnych zniszczeniach
Sławek napisał/a:
Turyści owszem mieszkają w miejscowościach ale znaczna grupa przyjeżdża WJM nie po to aby wypoczywać na głównych szlakach, a właśnie na wycieczki po obrzeżach .
To po jakie licho wynajmują pokoje w Mikołajkach, Giżycku czy nad brzegami jezior głównego szlaku jak szukają spokoju i ciszy? Przecież to jest Sławku pozbawione elementarnej logiki.
Sławek napisał/a:
Jeżeli zurbanizujesz te wszystkie fajne ciche jeziora to Ci turyści wyniosą się poza obszar WJM, a to jest strata dla pensjonatów, którzy bardzo często od lat maja tych samych gości.
Sławku póki co nie zostały zurbanizowane brzegi jezior głównego szlaku. A turystów szukających ciszy i spokoju zastąpią ci, którym będzie odpowiadało mieszkanie przy jeziorach szlakowych. Poza tym ile to pensjonatów stoi obecnie nad brzegami Buwełna, Wojnowa czy Tyrkła? Na moje oko palców u jednej reki wystarczy aby je policzyć :-P !
Sławek napisał/a:
Nikt po Buwłenie by nie żeglował, za wąska kicha. Byłby to jedynie skrót do oddania jachtu przepływany na katarynie.
Sławku przyszłością turystyki wodnej nie jest żeglarstwo, ale jachty motorowe. A dla takich jachtów szlak WJM jest po prostu niewielki i może się okazać mało atrakcyjny.

zenek

Wysłany: 2017-03-13, 13:58    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
A już niedopuszczalne jest stwierdzenie ,że WJM są tylko dla żeglarzy czarterowych, a wszyscy inni jak chcą mieć cisze i spokój to niech sobie szukają akwenów poza szlakami WJM.
Kto to stwierdził :shock: ? Sam stawiasz tezę i z nią polemizujesz :-P ?
Sławku szlak WJM to tylko fragment Mazur i wcale nie taki duży. Naprawdę nie brakuje miejsc gdzie znajdziesz ciszę i spokój.

~Tomek J

Wysłany: 2017-03-13, 14:05    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Sławku przyszłością turystyki wodnej nie jest żeglarstwo, ale jachty motorowe

A może pora przeciwstawić się powyższemu zgubnemu tryndowi (lansowanemu na łamach czasopisma którego nazwa zaczyna się od tej samej litery na którą zaczynają się nazwy dwóch znanych marek polskiego piwa), przynajmniej jeśli chodzi nie o houseboaty lecz dresoloty?
Cytat:
A dla takich jachtów szlak WJM jest po prostu niewielki i może się okazać mało atrakcyjny

To co te wszystkie motokrówska robią nad nieporównanie mniejszym Zalewem Zegrzyńskim? Zajrzyj sobie choćby do takiej Mariny Diana w Białobrzegach. Nawet forumowa dresmotorówa przy nich wymięka :shock:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-03-13, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2017-03-13, 14:16    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
A może pora przeciwstawić się powyższemu zgubnemu tryndowi
Tomek nie wiem czy trend jest zgubny. Po prostu ludzie są coraz bogatsi i wygodniejsi. Dlatego przesiadają się z tańszej w eksploatacji żaglówki na droższy, ale bardziej komfortowy jacht motorowy. Poza tym jak chcesz się przeciwstawić?
Tomek J napisał/a:
To co te wszystkie motokrówska robią nad nieporównanie mniejszym Zalewem Zegrzyńskim?
A tego nie wiem, ale na pewno nie służą do uprawiania turystyki wodnej, podobnie jak te stojące w Mikołajkach :-P

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-03-13, 14:42    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Sławek napisał/a:
Kto to stwierdził :shock: ? Sam stawiasz tezę i z nią polemizujesz :-P ?
Sławku szlak WJM to tylko fragment Mazur i wcale nie taki duży. Naprawdę nie brakuje miejsc gdzie znajdziesz ciszę i spokój.

Właśnie Ty Zenku przed chwilą :-D

Sławek

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-03-13, 14:53    [Cytuj]

Cytat:
To po jakie licho wynajmują pokoje w Mikołajkach, Giżycku czy nad brzegami jezior głównego szlaku jak szukają spokoju i ciszy? Przecież to jest Sławku pozbawione elementarnej logiki.

Zenku spędziłeś ostatnio może urlop w pensjonacie jadąc tam z rowerami, lub wybierając się na kajaki ? Pewnie nie. I stąd twoja niewiedza. Jak zaliczysz 50 - 60 km roweru lub cały dzień w kajaku to chcesz wrócić do cywilizacji. Oni mieszkają w cywilizacji ale wypoczywają poza nią. Tak samo jest u nas. Przeszło 150 km tras rowerowych , kajaki. telefonicznie zamawiasz kajaki, gość odwozi Ciebie w umówione miejsce i odbiera z umówionego miejsca. Cały dzień spędzasz na łonie przyrody a wieczorem wracasz do hotelu, pensjonatu bierzesz kąpiel i idziesz na piwo. Podobnie z rowerami. Dla mnie frajda jest przejachac się po parku, gdzie nie jest tylko przyroda, a następnie wrócić do cywilizacji. W sobotę zrobiłem 50 km rowerem.

Dla wielu to żadna frajda pływać kajakiem pomiędzy jachtami prującymi na silniku na trasie Okartowo - Giżycko. Zenku sam przecież wiesz ,że to nie są jeziora za bardzo żeglowne i nikt tam nie będzie halsował na 10 metrowcu, więc po kiego niszczyć te jeziora zamieniając je w kolejne jachtostrady.

Sławek

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-03-13, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2017-03-13, 15:46    [Cytuj]

zenek napisał/a:
To przecież oczywiste. Od zawsze jestem zwolennikiem pętli jak i każdego innego pomysłu prowadzącego do poszerzenia szlaku WJM...

i
zenek napisał/a:
... przyszłością turystyki wodnej nie jest żeglarstwo, ale jachty motorowe. A dla takich jachtów szlak WJM jest po prostu niewielki i może się okazać mało atrakcyjny.

No to teraz przynajmniej wiadomo Zenku o co Ci tak naprawdę chodzi - chciałbyś po prostu zlikwidowania stref ciszy na Wojnowie i Buwełnie i wraz z Tyrkłem oddania tych jezior "w użytkowanie" motorowodniakom, no bo to przecież motorowodniacy są przyszłością mazurskich jezior, a na Bełdanach, Mikołajskim i częściowo Tałtach, które zdążyli już mocno "zaorać" to - ta przyszłość mazurskich jezior :-/ - już niestety się nie mieści i nudzi się... och, jak bardzo mi ich szkoda. :evil: :-P

W każdym razie najważniejsze jest to, że w przewidywalnej przyszłości żadna taka nowa "motorowodna pętla" na pewno (raczej) nie powstanie. :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-03-13, 16:18, w całości zmieniany 4 razy  

zenek

Wysłany: 2017-03-13, 16:26    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Właśnie Ty Zenku przed chwilą :-D
Weź że mnie nie rozśmieszaj :-/ !
Sławek napisał/a:
Zenku spędziłeś ostatnio może urlop w pensjonacie jadąc tam z rowerami, lub wybierając się na kajaki ? Pewnie nie.
No i znowu trafiłeś jak kulą w płot. Pamiętasz moją relacje z pobytu nad Wdzydzami? A kajakiem również przepłynąłem szlakiem Wdy i Trzebiochy. Więc nie zarzucaj mi niewiedzy!
Sławek napisał/a:
Dla wielu to żadna frajda pływać kajakiem pomiędzy jachtami prującymi na silniku na trasie Okartowo - Giżycko.
A widziałeś przynajmniej jak wygląda pływanie kajakiem po WJM? Bo odnoszę wrażenie, że nie i dlatego piszesz takie rewelacje :-P .

extant napisał/a:
No to teraz przynajmniej wiadomo Zenku o co Ci tak naprawdę chodzi - chciałbyś po prostu zlikwidowania stref ciszy na Wojnowie i Buwełnie i wraz z Tyrkłem oddania tych jezior "w użytkowanie" motorowodniakom, no bo to przecież motorowodniacy są przyszłością mazurskich jezior,
Czy mnie się podoba wzrost ilości jachtów motorowych czy nie, to nie ma żadnego znaczenia. Tak się dzieje i będzie działo. Ani Ty, ani ja tego nie powstrzymamy. A strefy ciszy będą padały tak jak padły na Tajtach i Stręglu.

~extant

Wysłany: 2017-03-13, 16:38    [Cytuj]

zenek napisał/a:
extant napisał/a:
No to teraz przynajmniej wiadomo Zenku o co Ci tak naprawdę chodzi - chciałbyś po prostu zlikwidowania stref ciszy na Wojnowie i Buwełnie i wraz z Tyrkłem oddania tych jezior "w użytkowanie" motorowodniakom, no bo to przecież motorowodniacy są przyszłością mazurskich jezior...

Czy mnie się podoba wzrost ilości jachtów motorowych czy nie, to nie ma żadnego znaczenia. Tak się dzieje i będzie działo...

... co wcale nie oznacza od razu konieczności wspierania projektów przystosowywania WJM właśnie pod ich potrzeby. :-P
zenek napisał/a:
Ani Ty, ani ja tego nie powstrzymamy...

... nie mam zamiaru tego powstrzymywać, ale też nie mam zamiaru tego wspierać. :-P
zenek napisał/a:
A strefy ciszy będą padały tak jak padły na Tajtach i Stręglu.

... prawdopodobnie tak, więc tym bardziej póki jeszcze jakieś są trzeba starać się, aby przetrwały jak najdłużej, a nie wspierać projekty, które tylko przyspieszą ich likwidację. :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-03-13, 16:43, w całości zmieniany 4 razy  

zenek

Wysłany: 2017-03-13, 16:42    [Cytuj]

extant napisał/a:
... co wcale nie oznacza od razu konieczność forsowania projektów przystosowywania WJM właśnie pod ich potrzeby. :-P
Przecież dyskusja jest czysto akademicka i nikt i tak żadnego projektu nie przeforsuje. Z tym chyba się zgodzisz :-P ?
A co di stref ciszy, to mnie absolutnie nie przeszkadzają. Nie zamierzam z nimi walczyć, a że powoli będą znikać, to sam przyznajesz.

~extant

Wysłany: 2017-03-13, 16:47    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Przecież dyskusja jest czysto akademicka i nikt i tak żadnego projektu nie przeforsuje. Z tym chyba się zgodzisz :-P ? ...

Oczywiście, że dyskusja jest czysto akademicka... co zupełnie nie zmienia faktu, że padają w niej określone "deklaracje" odnośnie wpierania, bądź nie wspierania "hipotetycznych" projektów i idei. :-P :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2017-03-13, 16:58    [Cytuj]

extant napisał/a:
padają w niej określone "deklaracje" odnośnie wpierania, bądź nie wspierania "hipotetycznych" projektów i idei. :-P :mrgreen:
Jeżeli chodzi o wspieranie projektów zmierzających do poszerzenia i rozwoju szlaku WJM , to poprę każdy taki projekt. Nawet czysto "hipotetyczny" :mrgreen: !

~extant

Wysłany: 2017-03-13, 17:05    [Cytuj]

Hehe... no to patrz mój post z dzisiaj z godziny 15:46 :-P :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2017-03-13, 17:16    [Cytuj]

extant napisał/a:
Hehe... no to patrz mój post z dzisiaj z godziny 15:46 :-P :mrgreen:
Wiem, że jesteś przeciw, ale był czas przywyknąć :-P :mrgreen: !

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-03-13, 17:39    [Cytuj]

zenek napisał/a:
extant napisał/a:
padają w niej określone "deklaracje" odnośnie wpierania, bądź nie wspierania "hipotetycznych" projektów i idei. :-P :mrgreen:
Jeżeli chodzi o wspieranie projektów zmierzających do poszerzenia i rozwoju szlaku WJM , to poprę każdy taki projekt. Nawet czysto "hipotetyczny" :mrgreen: !

Jakby zatrudnić koparki to z takiego Buwełna można by Sniardwy zrobić :mrgreen: To by się nazywało rozwój żeglarstwa przez kopanie :mrgreen:

Sławek

[ ODPOWIEDZ ]