FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2017-04-11, 01:30
Rudolf Ruda Krautschneider w Polsce
Autor Wiadomość
Kuracent

Wysłany: 2016-11-18, 12:21   Rudolf Ruda Krautschneider w Polsce [Cytuj]

Świetna wiadomość: Ruda będzie na festiwalu filmów żeglarskich w Warszawie.

Chyba większość z Was wie, kto to jest Ruda? Na wszelki wypadek dodam, że jest to czeski żeglarz, przyjaciel Polaków a więcej można przeczytać w necie.

pzdr,
Andrzej Kurowski

AdminEdit:Poprawiłem tytuł. Proszę w tytule wątku nie używać znaków specjalnych, bo wychodzą "krzaki".
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-12-08, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

Kuracent

Wysłany: 2016-12-08, 12:04    [Cytuj]

Nie jestem przesadnym zwolennikiem filmowania Samosterowych Spotkań. Ale poprzednie spotkanie z tym Gościem było nagrywane i jest dostępne w sieci. Może więc i to nagrać ? Co o tym myślicie?

Jestem w kontakcie z reżyserem/operatorem filmowym. Ma on profesjonalną kamerę. Natomiast chciałby pożyczyć mikrofon i światło. Może też być druga kamera, która dobrze nagra dźwięk. Czy możecie Mu pomóc? Sprzęt nie musi być profesjonalny. Wystarczy pół-profesjonalny. ;-)

pzdr,
Andrzej Kurowski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-08, 13:16    [Cytuj]

Kuracent napisał/a:
Nie jestem przesadnym zwolennikiem filmowania Samosterowych Spotkań. Ale poprzednie spotkanie z tym Gościem było nagrywane i jest dostępne w sieci. Może więc i to nagrać ? Co o tym myślicie?

Myślę, że to doskonały pomysł, pod warunkiem publikacji filmów na Youtube, przez co mogą być one umieszczane również na forach. Z innych mediów udostępnianie filmów jest utrudnione lub z innych przyczyn niemożliwe.

Kuracent

Wysłany: 2016-12-09, 11:55    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Myślę, że to doskonały pomysł, pod warunkiem publikacji filmów na Youtube, przez co mogą być one umieszczane również na forach. Z innych mediów udostępnianie filmów jest utrudnione lub z innych przyczyn niemożliwe.

Tak też zamierzamy.

Dodam, że poprzednie spotkanie z Rudolfem Krautschneiderem (113 minut w 8 częściach) jest na Youtube. Tam też filmy z Samosterowych Spotkań z Krzysztofem Baranowskim, Januszem Zbierajewskim, Dominikiem Życkim.

Jednak do jakości technicznej tych filmów można mieć zastrzeżenia. Zarówno w "Tuż za Horyzontem" było dość ciemno jak i teraz jest ciemno w "Korsarzu". Głos jest z mikrofonu prelegentów. Filmy i slajdy, które pokazują są za pośrednictwem ekranu. No i brak montażu.

@~pietras w wątku o Samosterowych Spotkaniach dał linki do filmów z naszych spotkań. M.in. do opowieści Mariusza Główki o ARC na 'Malborku'. Tego filmu nie ma youtubie ale został nakręcony i zmontowany profesjonalnie przez operatora jednego z magazynów żeglarskich. Było profesjonalne światło, głos był z bezprzewodowego mikrofonu przypiętego do koszuli prelegenta a filmy i slajdy były domontowane z pen-drive'a. Niestety póki co współpraca była jednorazowa. :-(

Dlatego tak zależy mi, aby zdobyć profesjonalne oświetlenie i możliwość nagrania dobrego dźwięku.

pzdr,
Andrzej Kurowski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-09, 12:47    [Cytuj]

Kuracent napisał/a:

Dodam, że poprzednie spotkanie z Rudolfem Krautschneiderem (113 minut w 8 częściach) jest na Youtube. Tam też filmy z Samosterowych Spotkań z Krzysztofem Baranowskim, Januszem Zbierajewskim, Dominikiem Życkim.

Podaj linki w stosownym wątku - umieszczę w okienku.

Kuracent napisał/a:
Jednak do jakości technicznej tych filmów można mieć zastrzeżenia. Zarówno w "Tuż za Horyzontem" było dość ciemno jak i teraz jest ciemno w "Korsarzu". Głos jest z mikrofonu prelegentów. Filmy i slajdy, które pokazują są za pośrednictwem ekranu. No i brak montażu.

Najważniejszy jest dźwięk. Warto kupić mikrofony na klipsach dla prelegentów + najprostszy mikser. Oświetlenie często jest wystarczające. Profesjonalny montaż w większości przypadków zbyteczny.

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2016-12-10, 18:15    [Cytuj]

Kiedy to spotkanie i festiwal . Czytałam jego książkę o Viktorce .

Kuracent

Wysłany: 2017-01-18, 15:47    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Najważniejszy jest dźwięk. Warto kupić mikrofony na klipsach dla prelegentów + najprostszy mikser.

Może mi ktoś podać przykładowe modele, jakie możnaby kupić? Może być na PW.

pzdr,
AndrzejKurowski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-01-18, 19:49    [Cytuj]

Nie czuję się kompetentny w doborze sprzętu. Bardzo wiele zależy od przeznaczonej na ten cel kwoty. Mam własny, mały mikser marki Sennheiser, a mikrofony marki Sony pożyczam (osobiście się tym nie zajmuję). Modeli nie pamiętam. Zakup mikrofonów bezprzewodowych dopiero planuję jesienią (sprzęt służy do nagłośnienia mazurskich targów).

Sugeruję udać się do dobrego sklepu muzycznego, powiedzieć o co chodzi i tam fachowiec doradzi. W Giżycku jest taki sklep przy ul. Dąbrowskiego. :-) Kupowanie w lokalnym sklepie ma tę zaletę, że w odróżnieniu od internetu jest nieco drożej, ale doradztwo jest bezpłatne i gwarancja załatwiana od ręki (nic nie trzeba nigdzie wysyłać).

W dużych miastach są wypożyczalnie sprzętu tego rodzaju. Nie trzeba więc od razu kupować browaru.

Kuracent

Wysłany: 2017-01-19, 11:22    [Cytuj]

Dziękuję za pomoc.
W przypadku gdyby, mikser można byłoby kupić za 130-200 PLN a mikrofon taniej, to jest szansa, że Stowarzyszenie Samoster kupi taki sprzęt.

Pozostaje kwestia, aby ktoś nas przeszkolił, jak takiego sprzętu używać?

pzdr,
Andrzej Kurowski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-01-19, 11:50    [Cytuj]

Kuracent napisał/a:
Dziękuję za pomoc.
W przypadku gdyby, mikser można byłoby kupić za 130-200 PLN a mikrofon taniej, to jest szansa, że Stowarzyszenie Samoster kupi taki sprzęt.

Pozostaje kwestia, aby ktoś nas przeszkolił, jak takiego sprzętu używać?

pzdr,
Andrzej Kurowski

Dlatego polecam wizytę w profesjonalnym sklepie. Nawet jak ostatecznie nic lub niewiele kupisz, to przynajmniej czegoś się dowiesz. Mikser to wydatek raczej o jedno zero większy, ale na początek wystarczyłby nawet jeden lepszy mikrofon.

[ ODPOWIEDZ ]