FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2010-06-02, 14:07
Podróż z Mikołajek do Warszawy autobusem
Autor Wiadomość
Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 12:01   Podróż z Mikołajek do Warszawy autobusem [Cytuj]

Mam prośbę. Czy ma ktoś informacje na temat autobusów z Mikołajek do Warszawy? W sobotę przed południem (05.06) muszę w Mikołajkach wsadzić syna w autobus do Warszawy. Jak na razie wyguglałem tylko jedno połączenie o 6.50 rano. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma przed południem innego połączenia. A w googlach nic więcej nie mogę znaleźć. Czy może ktoś ma namiar na stronę z rozkładem jazdy? Albo ma wiarygodne informacje o odjazadch? Sprawa jest pilna, potrzebuję te informacje jeszcze dziś.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-06-02, 12:03    [Cytuj]

http://www.rozklady.com.p...busy/polaczenia
jest tam też zakładka tabliczki przystankowe.

Byłem u sąsiadki w informacji i przed południem raczej nie ma. Swoją drogą teraz już nie ma na Mazurach PKS. Są to prywatne firmy międzynarodowe - np. właścicielem 'giżyckich' autobusów 'pks' jest firma z Izraela.

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 12:28    [Cytuj]

Dzieki Zbyszek. A gdzie w Mikołajkach jest Dworzec Autobusowy? Do tej pory myślałem, że chodzi o placyk przy kościele ewangelickim, ale okazuje się, że to pl. Kościelny.
Ostatnio zmieniony przez Szaman3 2010-06-02, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2010-06-02, 12:36    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Byłem u sąsiadki w informacji i przed południem raczej nie ma.

A niby po co? Wycięli kolej w Mikołajkach, więc do interesu odtąd dokładać nie trzeba na wypadek gdyby znowu pustym busem przeszło jechać, a pasażer niech bierze taksówkę jak koniecznie chce mu się o tak dziwnej porze podrózować. Jak latem zrobi się ruch w interesie, wtedy zastanowimy się co dalej.
A swoją drogą, jazda busem tranzitem to extremalne przeżycie. Sam skusiłem się na to parę lat temu, z Łysej Polany do Zakopca, i więcej tego błędu nie zrobiłem. Kolejny raz w Słowackie Tatry udalem się pociągiem przez Plaveć (urządziwszy sobie popijawę w Krynicy po drodze, dobrze że wodopój otwarli już o szóstej rano), powrócilem zaś przez Zwardoń. Dopiero na dniach ITD wzięła się ostro za szajbusiarzy w celu zmuszenia ich do przestrzegania przepisów (Vmax=70km/h) w wyniku czego czas przejazdu busem z Warszawy do Lublina wydużył się ku niezadowoleniu pasażerów z 2,5h do 3,5h - to dopiero daje pojęcia o skali łamania przepisów ruchu przez ten segment rynku komunikacyjnego i tłumaczy dlaczego kolej padła w tylu miejscach.
I teraz też gdybym miał dojechać do Mikołajek lub z nich wrócić, poszukałbym połączeń autubusowych (lub w ostateczności busiarskich) do najbliższej miejscowości gdzie kursują pociągi tj.do Kętrzyna lub Giżycka, bo w Rucianem to ich cokolwiek mało.
Cytat:
Swoją drogą teraz już nie ma na Mazurach PKS.

Niedługo może już nie być także PKP. Jeszcze 2 lata temu, przed wrogim przejęciem pociągów pośpiesznych przez PKP PIC było ich w takim Giżycku 9 par. Obecnie (nie licząc lokalnych pociągów REGIO, ale one już nie są uruchamniane przez PKP) ostały się... 2 pociągi TLK, w tym kuriozalny pociąg jadący z Gdyni przez Elbląg, Olsztyn, Giżycko i Białystok do... Warszawy i Katowic! Z Giżycka odjeżdża o 13:22 i w Warszawie Wsch melduje się o 18:19 - byle tylko busem z Mikolajek na czas do Giżycka dojechać. Oczywiście, można też łapać ten pociąg w Elku.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2010-06-02, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-06-02, 13:43    [Cytuj]

[Węgorzewo] WĘGORZEWO UL.ŁUCZAŃSKA 2
04:44
[Kolonia Rybacka] KOLONIA RYBACKA
04:48
[Ogonki] OGONKI
04:50
[Pozezdrze] POZEZDRZE
05:00
[Giżycko] GIŻYCKO PL.GRUNW.NŻ
05:13
[Giżycko] GIŻYCKO D.A.
05:15
[Miłki] MIŁKI
05:30
Orzysz] ORZYSZ RYNEK NŻ
05:48
[Orzysz] ORZYSZ D.K.
05:50

[Pisz] PISZ D.A.

06:15

[Jeże] JEŻE

06:30

[Kolno] KOLNO D.A.

06:40

[Mały Płock] MAŁY PŁOCK

06:55

[Łomżyca Przedmieście] ŁOMŻA PL.KOŚCIUSZKI

07:16

[Łomża] Łomża D.A. PKS

07:30

[Śniadowo] ŚNIADOWO

07:50

[Ostrów Mazowiecka] Ostrów Mazowiecka D.A. PKS

08:25
196 km

[Warszawa] WARSZAWA DW. STADION D.A.
10:00
---
287 km

.......................................................................................................................
Autobus z Węgorzewa do Warszawy

można dojechać samochodem do Pisza lub Giżycka ok 40 - 50 km

warto zadzwonić do Węgorzewa na dworzec <> upewnić się i ewentualnie
zarezerwować miejsce
Ostatnio zmieniony przez DAREK_WYSZKÓW 2010-06-02, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2010-06-02, 14:04    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
[Węgorzewo] WĘGORZEWO UL.ŁUCZAŃSKA 2
/.../
.......................................................................................................................
Autobus z Węgorzewa do Warszawy

Ha! Dla mnie jsst to kultowy autobus, bo tym to kursem wracałem do Warszawy po pierwszym pobycie na Mazurach. Uczniem jeszcze będąc, w 1976 roku o ile rachuby czasu nie stracilem. Wtedy też widziałem po raz pierwszy z autobusu zagubione w górach jeziorko Ublik Mały, do którego to cześciwo dopłynąłem, częściowo zaś dowlokłem "Leśnego Dziadka" własnoręcznie:

http://mazury.info.pl/fot...blik/index.html

A i tak bylem wtedy zły na rodziców że uparli się jechać PKS-em a nie pociągiem (tak daleko tluc się autobusem, nie mieściło się to w mojej wyobraźni); do Giżycka miałem sposobność pojechać pociągiem po raz pierwszy w roku 1984 na rejs Warszawskiego Yacht Clubu. Kompletna porażka: mordochlajstwo, pijackie ryki oraz... poczucie wyobcowania ponieważ ostentacyjnie odnmówiłem brania udziału w tamtych excesach. Ale za to jazdy w pytę, dymiącą i buchającą parą i to po dwutorowej magistrali Olsztyn - Korsze się nie zapomina!
Cytat:
można dojechać samochodem do Pisza lub Giżycka ok 40 - 50 km

Wracając już do tematu: z Mikołajek zdecydowanie łatwiej będzie dojechać samochodem na ten autobus do Orzysza. Ale przecież jest bezpośredni autobus z Mikolajek do Warszawy, tylko że nieco za wcześnie. Tu trzeba by wyruszyć jeszcze o godzinę wcześniej, i to z Orzysza.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2010-06-02, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-06-02, 14:16    [Cytuj]

TOMEK J
A i tak bylem wtedy zły na rodziców że uparli się jechać PKS-em a nie pociągiem
.............................................................................................................................

Tomek chyba nie sądzisz że są teraz autobusy z lat 70 , 80
żebyś widział jakie przez moją miejscowość jeżdżą ( oj chyba pstryknę zdjęcie )... ;-)
i właśnie do Węgorzewa , Suwałk EXTRA autobusy

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-02, 14:38    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
......(urządziwszy sobie popijawę w Krynicy po drodze, dobrze że wodopój otwarli już o szóstej rano),...........

Cytat:
....Kompletna porażka: mordochlajstwo, pijackie ryki oraz... poczucie wyobcowania ......

Wiedziałem, że należysz do nas..... :-> .. tylko nieźle się maskowałeś.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

~Tomek J

Wysłany: 2010-06-02, 15:10    [Cytuj]

DAREK_WYSZKÓW napisał/a:
Tomek chyba nie sądzisz że są teraz autobusy z lat 70 , 80

Tamten jugoslowiński Sanos, przypominający mocno przerośniętego Autosana H9 (też jadący zresztą przez Wyszków) uchodzil naonczas za luxusowy autokar na tle najpospolitszycxh Jelczy-Ogórków. Co z tego skoro w drodze z Warszawy na Mazury spsuł się w Piszu (zatrzymał się przed skrzyżowaniem drogi Łomża-Pisz z drogą Pisz - Szczuczyn i o własnych siłach już stamtąd nie odjechał), w wyniku czego podróż do Gizycka trzeba było kontynoować stanowiącym dziś szacowny zabytek (gdzieniegdzie spotykany w rękach hobbystów) Sanem H-100, terkoczącym jak pralka "Frania" :lol: Najbardziej bylo mi żal ludzi oczekująccych na piskim dworcu PKS na jedyny autobus na dobę do jakichś wiosek, którzy dowiedzieli się że autobus na który czekali jest tego dnia zawieszony, bo to im właśnie zabrano autobus po to aby warszawka na wczasy mogła dojechać :cry:
Cytat:
i właśnie do Węgorzewa , Suwałk EXTRA autobusy

A klimatyzowanym FLIRTem lub Bombardierem Kolei Mazowieckich miałeś okazję się przejechać? Ten drugi kursuje na "Slonecznym" do Gdyni, niestety do Giżycka nie sięgają pęta z prądem nad szynami, w wyniku czego "Szkwałowego" nieprędko się doczekamy... :-(

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

[ ODPOWIEDZ ]