FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porozmawiajmy o jeziorach
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-12-12, 11:43    [Cytuj]

Colonel napisał/a:
artiosso napisał/a:

Nie wiem, o co Ci chodzi z liczbami, ale konkretny i najgłośniejszy przykład - urzędnicy skarbowi z UKS w Krakowie, którzy nadinterpretacjami obowiązującej wtedy ustawy doprowadzili do upadku firmy "Optimus" Romana Kluski .

Dwa pytania:
1. Ile to lat temu było?
(może już dziesięcioleci?)
2. Ile decyzji skarbowych jest wydawanych corocznie w Polsce, a ile podobnych sytuacji zaistniało?
Tak, wiem, nie powinna zaistnieć żadna. Ale artiosso, TY żadnego błędu w pracy nie popełniłeś, nawet jeśli Twoja praca polega na kopaniu łopatą rowu według wskazówek szefa?

Ad 1.
Sprawa ciągnęła się na przełomie lat 2000-2014.

Ad 2.
Nie wiem.

Ad 3.
Tak, popełniłem błąd przy kopaniu rowu.
Odchyłka od prostej na 10 m
wyniosła 2,3 m.

Zbyszku, Zenku, Robercie :
pora chyba zblokować posty "urzędnicze" w wątek :
"Porozmawiajmy o urzędnikach". To dla chętnych w nim uczestniczyć.
Mnie ten temat zbytnio nie interesuje .
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2016-12-12, 12:57, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2016-12-12, 13:31    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
pora chyba zblokować posty "urzędnicze" w wątek :
"Porozmawiajmy o urzędnikach". To dla chętnych w nim uczestniczyć.
Mnie ten temat zbytnio nie interesuje .
IMHO tematu czystości jezior od urzędników nie sposób oddzielić. Wszak są urzędy powołane do ochrony środowiska, a więc również czystości wód i brzegów jezior.
Czego by nie napisać, to i tak adresatem wniosków dotyczących takiego tematu jak ten, w którym toczymy dyskusję, będą urzędnicy.
Sławek broniąc z wielką determinacją urzędników ochrony środowiska starał się udowodnić, że takie zachowanie jak opisał Tobo:
Tobo napisał/a:
Szczytem jednak było jak kobietka skrobała ryby na pomoście i łby, flaki i łuski szły prosto do wody, między jachty. Zwróciłem jej uwagę... nic to nie dało.
jest całkowicie zgodne z prawem i to Tobo zwracając uwagę nie miał racji! Czy rzeczywiście tak jest :shock: ?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-14, 13:06    [Cytuj]

Burmistrz miasta o gospodarce.

burmistrziwaszkiewicz.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 517,47 KB

zenek

Wysłany: 2016-12-14, 13:54    [Cytuj]

Tak szczerze powiedziawszy, to mnie Pan burmistrz niczym nie zaskoczył. Wyważona, rozsądna wypowiedź i trochę oczywistych prawd.
To, że wojsko jest znaczącym pracodawca i podatnikiem, to przecież jasne. To, że turystyka przynosi korzyści miastu to również oczywiste. To, że sezon trwa za krótko, to wiemy od dawna. Jak go przedłużyć? Na pomysł dużych luksusowych obiektów hotelowych podobnie jak burmistrz, też już dawno wpadliśmy. Pozostaje kwestia pozyskania bogatego i poważnego inwestora.

~extant

Wysłany: 2016-12-14, 14:16    [Cytuj]

Heh... a czego właściwie spodziewałeś się po takiej standardowej wypowiedzi Pana burmistrza "do gazety" ?? :shock: ... że nagle odkryje przed czytelnikami w ramach "królika z kapelusza" jakieś super nowe plany, o których jak dotąd nikt nic jeszcze ani nie mówił, ani nie słyszał ?? ;-) :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-12-14, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-16, 22:20    [Cytuj]

Film dla miłośników gotowania na jachcie.

https://youtu.be/f2H418M3V6M

Jak wiadomo łyżeczka oliwy w jeziorze, to przysłowiowa kropla w morzu. Oliwa jest również naturalnym produktem, a więc podlegającym bidegradacji (podobnie jak większość detergentów używanych do mycia jachtów). Zobaczcie jednak, co się dzieje gdy jedna łyżeczka trafi do jeziora...

...a co będzie się działo jeżeli umyjemy patelnię? ...a jeżeli tych patelni będzie 300 na całym szlaku każdego dnia?

~szg

Wysłany: 2016-12-17, 16:27    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tak szczerze powiedziawszy, to mnie Pan burmistrz niczym nie zaskoczył. Wyważona, rozsądna wypowiedź i trochę oczywistych prawd.
To, że wojsko jest znaczącym pracodawca i podatnikiem, to przecież jasne.

A już niedługo stanie się jeszcze bardziej znaczącym bo na ostatniej wizycie w moich stronach minister od wojny przekazał w JW Żagań swoją decyzję o przeniesieniu na "ścianę wschodnią" żagańskiego batalionu czołgów. Sprawa jest szeroko komentowana w lokalnej prasie ponieważ dla takiego niewielkiego Żagania, które żyje głównie z wojska to koniec dla tego miasta. Miejsce polskiego wojska wg. ministra ma zająć wojsko amerykańskie. Wiele rodzin wojskowych i nie tylko zostanie postawionych przed trudną decyzją. Amerykanie generalnie korzystać będą z własnego zaopatrzenia i w minimalnym stopniu zasilą zamówieniami lokalny rynek. Za to Orzysz i Giżycko staną się pewnie najsilniejszym ośrodkiem całego regionu. Zmiany zapowiedziano już na przyszły rok. :-?

~najmita

Wysłany: 2016-12-17, 18:10    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Jak wiadomo łyżeczka oliwy w jeziorze, to przysłowiowa kropla w morzu. Oliwa jest również naturalnym produktem, a więc podlegającym bidegradacji (podobnie jak większość detergentów używanych do mycia jachtów). Zobaczcie jednak, co się dzieje gdy jedna łyżeczka trafi do jeziora...

...a co będzie się działo jeżeli umyjemy patelnię? ...a jeżeli tych patelni będzie 300 na całym szlaku każdego dnia?

No i gdzieś kiedyś czytałem, że przy dużym zafalowaniu morza należy wylać z jachtu beczkę oleju i woda robi się spokojna ... :lol:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-17, 18:13    [Cytuj]

Amerykanie będą stacjonować w Orzyszu. Już od przyszłego roku. W Giżycku ich nie będzie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-17, 18:15    [Cytuj]

najmita napisał/a:

No i gdzieś kiedyś czytałem, że przy dużym zafalowaniu morza należy wylać z jachtu beczkę oleju i woda robi się spokojna ... :lol:

To prawda i o tym opowiada ten film. Ja natomiast chciałem wskazać drugą stronę medalu - jak wielką plamę na jeziorze potrafi zrobić zaledwie jedna łyżeczka oleju spożywczego.

~najmita

Wysłany: 2016-12-17, 18:17    [Cytuj]

najmita napisał/a:

To prawda i o tym opowiada ten film. Ja natomiast chciałem wskazać drugą stronę medalu - jak wielką plamę na jeziorze potrafi zrobić zaledwie jedna łyżeczka oleju spożywczego.

Oczywiście zrozumiałem intencje.

funyo

Wysłany: 2016-12-18, 00:35    [Cytuj]

To samo dotyczy benzyny i ropy

funyo

Wysłany: 2016-12-18, 00:40    [Cytuj]

szg napisał/a:
A już niedługo stanie się jeszcze bardziej znaczącym bo na ostatniej wizycie w moich stronach minister od wojny przekazał w JW Żagań swoją decyzję o przeniesieniu na "ścianę wschodnią" żagańskiego batalionu czołgów. Sprawa jest szeroko komentowana w lokalnej prasie ponieważ dla takiego niewielkiego Żagania, które żyje głównie z wojska to koniec dla tego miasta. Miejsce polskiego wojska wg. ministra ma zająć wojsko amerykańskie. Wiele rodzin wojskowych i nie tylko zostanie postawionych przed trudną decyzją. Amerykanie generalnie korzystać będą z własnego zaopatrzenia i w minimalnym stopniu zasilą zamówieniami lokalny rynek. Za to Orzysz i Giżycko staną się pewnie najsilniejszym ośrodkiem całego regionu. Zmiany zapowiedziano już na przyszły rok. :-?

Nie ma się co dziwić, wszak to ściana wschodnia jest teraz naszą główną flanką i ją należy wzmacniać, a nie jednostki przyodrzańskie. W przypadku wielkiego lamentu z powodu przesunięć, ja bym zapytał te rodziny, czy w razie ewentualnej agresji wolałyby mieszkać w Orzyszu, czy jednak w Żaganiu?

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2016-12-18, 08:08    [Cytuj]

Strategiem nie jesteś. Dlaczego po wyjściu PL z Układu Warszawskiego główne siły wycofano na zachód ?...

~extant

Wysłany: 2016-12-18, 10:14    [Cytuj]

... jak wielką plamę na jeziorze potrafi zrobić zaledwie jedna łyżeczka oleju spożywczego.

Na szybkie usunięcie tego "filmu olejowego" tworzącego się na powierzchni wody jedyną skuteczną metodą - gdy już komuś przez nieuwagę rozleje się odrobina oleju na wodę - jest zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody. :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-18, 10:51    [Cytuj]

Nie chodzi o nieuwagę, tylko o mycie naczyń w jachtowym zlewie.

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2016-12-18, 17:44    [Cytuj]

1. nie wszystkie naczynia są myte w jachtowych zlewach
2. nie wszystkie naczynia są tłuste
3. myte są "ludwikami", które tłuszcz neutralizują
4. naczynia w gminach mazurskich myte są też w zlewach, których ścieki niekoniecznie trafiają do oczyszczalni

:-P

~extant

Wysłany: 2016-12-18, 19:41    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
... 3. myte są "ludwikami", które tłuszcz neutralizują ...

... a same "ludwiki" Super-Hiper-Eco są przecież... co potwierdza odpowiedni napis na każdym ich opakowaniu. :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-12-18, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-12-18, 19:53    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Strategiem nie jesteś. Dlaczego po wyjściu PL z Układu Warszawskiego główne siły wycofano na zachód ?...

Bo w przypadku uderzenia np Białorusi te nasze wojska w Giżycku czy Orzyszu zostaną razem z miastami zlikwidowane w ciągu pierwszych 6 godzin i będzie otwarta droga do Lublina ( bo taki będzie kierunek - odciąć Ukrainę ) a odwodów nie będzie.
Dlatego

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-18, 20:27    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

3. myte są "ludwikami", które tłuszcz neutralizują

No... Ludwik powoduje, że ten tłuszcz znika zupełnie. :roll:

Ad.4 Nieszczelne szambo powoduje, że ścieki dostają się do wód gruntowych - nie bezpośrednio do jeziora, ale Ty wiesz lepiej. :-P

[ ODPOWIEDZ ]