FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurskich
Autor Wiadomość
doria3

Wysłany: 2016-10-23, 19:33   Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurskich [Cytuj]

Byłeś na Mazurach i ktoś zakłócał ci wypoczynek. Proszę wypełnij ankietę.

.http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/580cedf80089f/
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-10-23, 21:16, w całości zmieniany 2 razy  

funyo

Wysłany: 2016-10-23, 19:55    [Cytuj]

Niezmiennie zadziwia mnie, jaki wpływ na moją opinię w takich ankietach mają moje zarobki... :shock: :roll:

<|yrb

Wysłany: 2016-10-23, 20:08    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Niezmiennie zadziwia mnie, jaki wpływ na moją opinię w takich ankietach mają moje zarobki... :shock: :roll:

Może chodzi o dowód w sprawie: większe zarobki = wiekszy burak? Po moich spotkaniach na szlaku wnioskuję, że buractwa nie mierzy się zarobkami.

~Piotr Lewandowski

Wysłany: 2016-10-23, 20:33    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Na Twoją nie mają, ale jak zapytasz kilkadziesiąt/set osób to może się pojawić pewne prawidłowości.

funyo

Wysłany: 2016-10-23, 22:48    [Cytuj]

Takie prawidłowości pewnie też dałoby się zaobserwować w związku z kolorem włosów czy oczu, gdyby o to zapytać odpowiednio dużą liczbę osób. Tylko co jakąś szkołę bankową interesuje mój kolor oczu... :roll:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-10-23, 23:09    [Cytuj]

Grubość portfela jest bardziej interesująca dla wielu. :-P

~najmita

Wysłany: 2016-10-24, 07:53    [Cytuj]

Zwłaszcza dla studenta bankowości ;-)

zenek

Wysłany: 2016-10-24, 08:00    [Cytuj]

funyo napisał/a:
A może to po prostu taka standardowa formułka jak przy reklamie leków-"lek może ci zaszkodzić, przed użyciem skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą" :-P
Nie przypominam sobie ankiety, w której nie byłoby pytania o przedział wiekowy, wielkość miejsca zamieszkania i właśnie przedział dochodów respondenta.
No, ale sama ankieta dużo lepsza niż ta zamieszczona przed kilkoma dniami ;-) .

~Tomek J

Wysłany: 2016-10-24, 09:20   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

Wypełniłem, ale jest chyba jakiś błąd. Na końcu ankiety, w pytaniu o przeszkadzającą grupę osób dwukrotnie wymieniono kajakarzy.

Tomek Janiszewski

Ps. Mam nadzieję że będzie można zapoznać się z wynikami ankiety?
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2016-10-24, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  

urbos
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-24, 10:43    [Cytuj]

Pytanie o zarobki jest akurat dość rozsądne. Dobrze 'szufladkuje'. Wiemy dzięki temu czy nasza ankieta trafiła w reprezentatywną grupę respondentów.

Proponuję doświadczenie

Zrób dowolną ankietę i przeprowadź ją:
- koło dworca w Warszawie
- koło biedronki w Giżycku po sezonie

Porównaj wyniki.

Oczywiście nie chodzi tylko o zarobki. Ale info: wiek, zarobki, wielkość miasta, wykształcenie daje już niezłe wyobrażenie o osobie, która ankietę wypełnia.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-10-24, 10:43   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

Tomek J napisał/a:

W historii forum tylko raz był taki przypadek, że poznaliśmy wyniki. W pozostałych przypadkach, pomimo obietnic, studenci nie podzielili się z nami wynikami badań. Dlaczego ten przypadek miałby odbiegać od średniej?

<|as

Wysłany: 2016-10-24, 11:33   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

Super-extra-błyskawiczny sondaż. Po wypełnieniu ankiety pokazał się komunikat: badanie zakończone. :-P

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-24, 18:25   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Tomek J napisał/a:

W historii forum tylko raz był taki przypadek, że poznaliśmy wyniki. W pozostałych przypadkach, pomimo obietnic, studenci nie podzielili się z nami wynikami badań. Dlaczego ten przypadek miałby odbiegać od średniej?

Uzależnij możliwość "włożenia" ankiety na Forum od obowiązkowego przekazania wyników.

~najmita

Wysłany: 2016-10-24, 21:23   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

artiosso napisał/a:

Uzależnij możliwość "włożenia" ankiety na Forum od obowiązkowego przekazania wyników.

Przyznam, że nie jestem zainteresowany wynikami ankiet studenckich do prac licencjackich i magisterskich :-D

Poza tym, jak już było pisane, wyniki ankiety są częścią pracy, a praca, ani żaden jej fragment nie mogą być upublicznione przed obroną...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-10-24, 21:51   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Tomek J napisał/a:

Niewykonalne.

zenek

Wysłany: 2016-10-24, 21:54   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

Myślę, że opublikowanie wyników ankiety nie zależy tylko od chęci lub niechęci studenta. Kłania się przede wszystkim Prawo autorskie, a w nim taki zapis:
Cytat:
Uczelni w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym przysługuje pierwszeństwo w opublikowaniu pracy dyplomowej studenta. Jeżeli uczelnia nie opublikowała pracy dyplomowej w ciągu 6 miesięcy od jej obrony, student, który ją przygotował, może ją opublikować, chyba że praca dyplomowa jest częścią utworu zbiorowego (art. 15a pr.aut.)

Do tego może dołożyć się jeszcze wkład do pracy promotora. Może też być praca zbiorowa i będzie jeszcze większa komplikacja. Niektóre szkoły stosują niedozwolone praktyki żądając przeniesienia na siebie praw autorskich do prac studenckich.
Tak więc być może z powyższych powodów nie jesteśmy informowanie o wynikach ankiet.

doria3

Wysłany: 2016-10-24, 22:06   Re: Konflikt czy koegzystencja na Wielkich Jeziorach Mazurs [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Wypełniłem, ale jest chyba jakiś błąd. Na końcu ankiety, w pytaniu o przeszkadzającą grupę osób dwukrotnie wymieniono kajakarzy.

Tomek Janiszewski

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd. Mieli być tam też wędkarze, ale coś nie poszło :(
Jeśli kogoś interesują wyniki ankiety poproszę o adres mailowy.
Chętnie dołączę Was do grupy która może mieć podgląd wyników.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-10-24, 22:17    [Cytuj]

Zenku. Przeczytaj to, co sam napisałeś. Chodzi o wyniki ankiety, a nie publikację pracy czy wniosków z badań, bo jak rozumiem wyniki ankiety wymagają jeszcze "naukowej interpretacji".

Abstrahując od wątku - całe to współczesne "studiowanie" w oparciu o jakieś pseudobadania "na sztukę" jest o kant... i jak słusznie zauważył najmita szkoda czasu na zgłębianie takich opracowań robionych wg zasady "4Z".

zenek

Wysłany: 2016-10-25, 07:59    [Cytuj]

Zenku. Przeczytaj to, co sam napisałeś. Chodzi o wyniki ankiety, a nie publikację pracy czy wniosków z badań
Zbyszku wyniki ankiety są częścią pracy i jako takie mogą podlegać takiej samej ochronie autorskiej jak praca w całości.
No, ale jak widać powyżej autor(ka) tematu znalazł(a) sposób na podzielenie się wynikami z zainteresowanymi. Kiedyś przy innej ankiecie poprosiłem o wyniki na maila. Dostałem :-D !

<|axa_man

Wysłany: 2016-10-25, 09:28    [Cytuj]

Przeczytałem ankietę, wg. mnie jest zrobiona nie rzetelnie i chaotycznie. Nie wypełniłem jej, bo myślę, że najważniejsze w niej nie jest jednak kwestia "zachowania" a raczej kwestia zasobu finansowego żeglarzy i motorowodniaków. Zresztą Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu prowadzi badania nad problemem występowania konfliktu rekreacyjnego na Wielkich Jeziorach Mazurskich - co ma kierunek do danej ankiety?

[ ODPOWIEDZ ]