FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2016-10-17, 23:22
Turystyka a Pojezierze Mazurskie
Autor Wiadomość
ewexewe

Wysłany: 2016-10-16, 12:45   Turystyka a Pojezierze Mazurskie [Cytuj]

Witam. Jestem studentką drugiego roku Turystyki i Rekreacji studiów drugiego stopnia. Piszę pracę magisterską pt. "Możliwość uprawiania turystyki w obrębie Pojezierza Mazurskiego" Zwracam się do Was z prośbą, abyście odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących tego pojezierza. Z góry dziękuję. :)
.http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/580354223963a/
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-10-16, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2016-10-16, 12:53    [Cytuj]

Z całym szacunkiem, ale kilka pytań ma bezsensowne kryteria wyboru odpowiedzi. Pytanie 3 - jeżeli bywam kilka razy w roku to co mam zaznaczyć? Pytani 4-jeżeli bywam z rodziną i znajomymi to co mam zaznaczyć? Pytanie 5-nad jeziorami są lasy. Jak bywam na jeziorach i w lasach to co mam zaznaczyć?
Ankieta moim zdaniem wymaga poprawy!

~extant

Wysłany: 2016-10-16, 13:02    [Cytuj]

Przeczytałem ankietę i całkowicie zgadzam się z tym co zostało napisane o niej w poście powyżej...

ewexewe

Wysłany: 2016-10-16, 17:40    [Cytuj]

Ankieta była konsultowana z promotorem i osobą odpowiedzialna za seminarium. Chyba każdy ma jakieś priorytety, sama tez jeździłam nad jeziora, które były przy lasach, ale głównym priorytetem było dla mnie jezioro. Jak ktoś bywa częściej to może zaznaczyc raz w miesiacu.

zenek

Wysłany: 2016-10-16, 19:02    [Cytuj]

ewexewe napisał/a:
Ankieta była konsultowana z promotorem i osobą odpowiedzialna za seminarium.
Współczuję w takim razie promotora!

~najmita

Wysłany: 2016-10-16, 19:27    [Cytuj]

Wypełniłem.
Ankiety w pracach licencjackich i magisterskich są "obowiązkowym" elementem i ankietowani nie powinni się zastanawiać nad sensownością lub spójnością pytań/odpowiedzi.
Ja, np. odwiedziłem wszystkie miasta, a wybrać mogłem tylko 2. Turystykę na Pojezierzu uprawiam częściej niż raz w miesiącu, itd. ...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-10-16, 20:06    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Ankiety w pracach licencjackich i magisterskich są "obowiązkowym" elementem i ankietowani nie powinni się zastanawiać nad sensownością lub spójnością pytań/odpowiedzi.

Polski system "edukacji". :roll:

<|as

Wysłany: 2016-10-16, 21:06    [Cytuj]

Wypełniona. Komentarz litościwie pominę...

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2016-10-16, 21:26    [Cytuj]

as napisał/a:
Wypełniona. Komentarz litościwie pominę...
Ja również.

<|MirekMors

Wysłany: 2016-10-16, 21:40    [Cytuj]

Mam wypełnić ?...

~darkor54

Wysłany: 2016-10-16, 22:11    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
najmita napisał/a:

Ankiety nie są obowiązkowe. Bardzo często jednak dyplomanci biorą się za ich konstrukcje bo łatwiej jest zdobyć materiał "naukowy". Większość osób próbujących tworzyć takie ankiety nie ma żadnego pojęcia jak to zrobić. Twierdzenie, że ankietę przeglądał promotor nie ma żadnego znaczenia bowiem często i promotor, jeżeli nie jest specjalistą z tego zakresu może dopuścić do powstania błędnej ankiety. To na autorze ankiety spoczywa obowiązek poprawnego, zgodnego z zasadami, skonstruowania pytań. Jest wiele pozycji literatury a nawet materiałów publikowanych w sieci jako prace naukowe dotyczących budowy ankiet. Próba realizacji ankiety poprzez tematyczne forum internetowe będzie też zawsze obarczone błędem z uwagi na brak reprezentatywności respondentów.
Ostatnio zmieniony przez darkor54 2016-10-16, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  

~najmita

Wysłany: 2016-10-16, 22:18    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
najmita napisał/a:

Ankiety nie są obowiązkowe. <....>

Darku, ja wyraz obowiązkowe napisałem w cudzysłowie :-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-10-16, 23:38    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
Ankiety nie są obowiązkowe. Bardzo często jednak dyplomanci biorą się za ich konstrukcje bo łatwiej jest zdobyć materiał "naukowy". Większość osób próbujących tworzyć takie ankiety nie ma żadnego pojęcia jak to zrobić.

Czyli wartość takiej pracy "naukowej" jest żadna, a wydany na jej podstawie dokument jest "fikcją"... akceptowaną powszechnie podobnie jak ściąganie na maturze 8-)

urbos
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-17, 10:42    [Cytuj]

Ściąganie na maturze nie jest akceptowane. Ani społecznie, ani prawnie. Co więcej jest (jeśli dobrze pamiętam) przestępstwem. Co roku zresztą są sprawy sądowe związane z oszustwami na egzaminach maturalnych.

Co więcej, powiem Wam (jestem nauczycielem), że coraz częściej uczniowie narzekają na ściągających kolegów i jest coraz mniejsze 'przymykanie oka' na ściągi. Chyba bierze się to z dwóch powodów:
a) matura = egzamin na studia, gdzie musimy POKONAĆ innych kandydatów, więc nie tolerujemy ich oszustw
b) wpływ kultury USA (w filmach i serialach, ktoś kto ściąga jest piętnowany przez kolegów).
c) legalna możliwość korzystania ze źródeł (tablice matematyczne, fizyczne, chemiczne, kalkulatory) na egzaminie maturalnym

nie przeceniałbym b) (choć pewnie niektórych to ruszy), ale a) i c) daje radę.

Edit:
ankiety nie wypełniłem - przeczytałem, ale jest serio słabo napisana. Proponuję nad nią popracować - możemy nawet tu podyskutować - może Ci pomożemy.

Zachęcam również kolegów do niewypełniania takich ankiet bo to szkodzi zarówno niedoszłemu magistrowi jak i nauce jako takiej.
Ostatnio zmieniony przez urbos 2016-10-17, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  

~najmita

Wysłany: 2016-10-17, 10:59    [Cytuj]

Nie przeceniałbym roli prac licencjackich i magisterskich dla rozwoju nauki :-D

~darkor54

Wysłany: 2016-10-17, 11:32    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
Ankiety nie są obowiązkowe. Bardzo często jednak dyplomanci biorą się za ich konstrukcje bo łatwiej jest zdobyć materiał "naukowy". Większość osób próbujących tworzyć takie ankiety nie ma żadnego pojęcia jak to zrobić.

Czyli wartość takiej pracy "naukowej" jest żadna, a wydany na jej podstawie dokument jest "fikcją"... akceptowaną powszechnie podobnie jak ściąganie na maturze 8-)

O wartości pracy nie decyduje to czy posłużono się metodą ankietową czy też nie. Znam wiele prac - nawet magisterskich, które mogą być uznane za twórcze i naukowe. Celem pracy dyplomowej pierwszego stopnia jest:
Cytat:
potwierdzenie wykorzystywanie wiedzy,
umiejętności i kompetencji społecznych prowadzących do rozwiązywania konkretnych
zagadnień teoretycznych i/lub praktycznych.

a praca magisterska:
Cytat:
ma charakter badawczy lub teoretycznobadawczy
i potwierdza wiedzę i umiejętności dyplomanta związane z kierunkiem studiów
oraz profilem kształcenia oraz uwzględnia krytyczne rozumienie teorii i zasad jej
stosowania, znajomość metod badawczych oraz umiejętność korzystania ze źródeł wiedzy
na dany temat.

Cytowanie z Zarządzenia Rektora SGGW - ale bardzo podobne mają też inne uczelnie.
Pracą mającą mieć wpływ na rozwój nauki jest dopiero praca doktorska.

<|as

Wysłany: 2016-10-17, 11:50    [Cytuj]

urbos napisał/a:
/.../ankiety nie wypełniłem - przeczytałem, ale jest serio słabo napisana. Proponuję nad nią popracować - możemy nawet tu podyskutować - może Ci pomożemy.
Zachęcam również kolegów do niewypełniania takich ankiet bo to szkodzi zarówno niedoszłemu magistrowi jak i nauce jako takiej.

Pani Studentka ma już zapewnioną opiekę naukową. Będzie dwóch recenzentów oraz komisja egzaminacyjna. Być może słono za studiowanie płaci. Nie ma powodu, aby rzucać jej kłody pod nogi. Jeśli tylko ankieta daje się wypełnić - powinno się to zrobić. Nauka daje sobie świetnie radę z różnymi niedoukami. Nawet takimi z tytułem profesorskim. :-P

~darkor54

Wysłany: 2016-10-17, 22:00    [Cytuj]

as napisał/a:
Pani Studentka ma już zapewnioną opiekę naukową. Będzie dwóch recenzentów oraz komisja egzaminacyjna. Być może słono za studiowanie płaci. Nie ma powodu, aby rzucać jej kłody pod nogi. Jeśli tylko ankieta daje się wypełnić - powinno się to zrobić.... :-P

Pozwól, że nie zgodzę się z Tobą. Nie powinniśmy brać udziału w takiej zupełnie przypadkowej akcji. Pani Studentka powinna jednak coś poczytać jak zrobić porządnie ankietę... Ponieważ umieściła ankietę na publicznym forum my wszyscy staliśmy niejako jej recenzenta. Proszę pamiętajcie, że zła ankieta i źle dobrana grupa respondentów dają całkowicie wyłączone wyniki, które później będą przetwarzane i będą x nich wyciąganie wnioski. Skąd masz pewność, że ta Abiturientka nie zostanie za chwilę doradca jakiegoś ministra i będzie miała wpływ na tą jak mu będziemy mogli korzystać z WJM?

~najmita

Wysłany: 2016-10-17, 22:15    [Cytuj]

Tak naprawdę nic nie wiemy o pracy, w której ma być wykorzystana ankieta. Bardzo możliwe, że część pytań/odpowiedzi nie są potrzebne.
Warto również powiedzieć, że prowadzący pracę studenta jest właściwie współautorem tej pracy i jeżeli on nie miał zastrzeżeń do pytań to może tak jest dobrze...

~darkor54

Wysłany: 2016-10-17, 22:40    [Cytuj]

najmita napisał/a:
...Warto również powiedzieć, że prowadzący pracę studenta jest właściwie współautorem tej pracy i jeżeli on nie miał zastrzeżeń do pytań to może tak jest dobrze...

Andrzeju niestety mylisz się. Zgodnie z ustawa praca dyplomowa jest utworem w rozumieniu przepisów ustawy o prawie autorskim. A autorem pracy jest student - on zresztą musi złożyć stosowne oświadczenie. Znam przypadek, gdy nauczyciel udostępnił część swoich wyników badań studentowi. Później opublikował to pod pod własnym nazwiskiem i został oskarżony o plagiat. Komisja dyscyplinarna etc. to norma w takim przypadku. Dlatego jestem bardzo ostrożny w tej materii. Nigdy nie piszę pracy za studenta, nie poprawiam jego myśli - wykazuję jedynie, że coś jest źle. To student musi sam dojść co jest źle i jak to poprawić. Bo praca stanowi jego własność i prawa autorskie są jego. Jestem więc przeciwny takiej bylejakości i tyle.
Ostatnio zmieniony przez darkor54 2016-10-17, 22:42, w całości zmieniany 2 razy  

[ ODPOWIEDZ ]