FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: zenek
2016-10-09, 08:27
System szybkiego demontażu bomu
Autor Wiadomość
~najmita

Wysłany: 2016-10-11, 11:13    [Cytuj]

Mirku, pływasz na swojej łódce, możesz robić co chcesz :-)
Ty wiesz, że trzeba rozpiąć L.J. Ja na swoim grocie już kilkakrotnie wszywałem nowe pełzacze, właśnie w miejscach listew. Każdemu przy wydaniu łódki tłumaczę, że trzeba odpiąć bom przed położeniem masztu (mój sposób), ale oni są mądrzejsi lub leniwi.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-10-14, 07:50   Re: Poszukiwany nietypowy jacht na Mazury [Cytuj]

karolciamalymis napisał/a:

W tym roku na nim pływaliśmy, jacht super, nie mam nic do zarzucenia do wyposażania i jednostki, jedyny kłopot to beznadziejny patent do bomu, który aby zdjąć lub założyć trzeba klucza do wykręcenia śruby masakra.....ale podobno tak jest we wszystkich maxusach....

Chce sprostowac ta nieprawdziwa informacje. Odlaczaliscie bom w zlym miejscu, demontujac hak refowy z nakretka samokontrujaca. Powinniscie odlaczac bom wyjmujac przetyczke. Zadne klucze do tej czynnosci nie sa w maxusach potrzebne.
ModEdit: korekta autora cytatu
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-10-14, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  

dżordż

Wysłany: 2016-10-14, 08:17   Re: Poszukiwany nietypowy jacht na Mazury [Cytuj]

plitkin napisał/a:

W tym roku na nim pływaliśmy, jacht super, nie mam nic do zarzucenia do wyposażania i jednostki, jedyny kłopot to beznadziejny patent do bomu, który aby zdjąć lub założyć trzeba klucza do wykręcenia śruby masakra.....ale podobno tak jest we wszystkich maxusach....

Chce sprostowac ta nieprawdziwa informacje. Odlaczaliscie bom w zlym miejscu, demontujac hak refowy z nakretka samokontrujaca. Powinniscie odlaczac bom wyjmujac przetyczke. Zadne klucze do tej czynnosci nie sa w maxusach potrzebne.

Całkiem możliwe, że jest jak mówisz, ale bardzo proszę, żebyś poprawił cytowanie.
Przypisujesz mi nie moje słowa, więc bądź łaskaw...
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-10-14, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  

karolciamalymis

Wysłany: 2016-10-20, 18:11   Re: Poszukiwany nietypowy jacht na Mazury [Cytuj]

plitkin napisał/a:

Nie do konca się zgodzę. Niestety w tym przypadku jak odbieraliśmy łódkę, przetyczka była zakręcona śróbą i dociągnieta kluczem bo jak się okazało wcześniej jacht miał refowane żagle. Podobno tak się robi ze względów bezpieczenstwa.
Nie mając wcześniej doczynienia z maxusami i ich patentem przy zdejmowaniu bomu ( wcześniej przez 5 lat pływaliśmy na jednostce, która miała patent mocno uproszczony, bez śrób). Nie mając innych instrukcji myśleliśmy, że to jest patent na stałe. Dlatego chcąc być w zgodzie z tym co zastaliśmy na łódce, postępowaliśmy tak do konca rejsu.

Mogę tylko podkreślić, że sposób wypiania bomu na tej konkretnej łódce będzie od przyszłego roku uproszczony, bo taka dostałam deklarację od osoby armatora, która spotkałam przypadkiem kilka dni temu. Co rozwiązuje problem całkowicie.
I masz racje Plitkin, że łódka jest świetna i jedyna w swoim rodzaju.
Ostatnio zmieniony przez karolciamalymis 2016-10-20, 18:17, w całości zmieniany 3 razy  

[ ODPOWIEDZ ]