FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiatr - Sezon 2016
Autor Wiadomość
<|pako

Wysłany: 2016-10-07, 08:37   Wiatr - Sezon 2016 [Cytuj]

Czy uważacie że obecny sezon był w miarę udany jeśli chodzi o warunki wiatrowe, czy raczej nie?

Spędziłem w całym sezonie na Mazurach w tym roku w sumie ok 40 dni i raczej zawsze dało się jakoś pożeglować. :-)

~extant

Wysłany: 2016-10-07, 08:55   Re: Wiatr - Sezon 2016 [Cytuj]

pako napisał/a:
Czy uważacie że obecny sezon był w miarę udany jeśli chodzi o warunki wiatrowe, czy raczej nie? ...

Imho tak... średnio, bez specjalnych rewelacji. :-)

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2016-10-07, 10:56   Re: Wiatr - Sezon 2016 [Cytuj]

pako napisał/a:
Czy uważacie że obecny sezon był w miarę udany jeśli chodzi o warunki wiatrowe, czy raczej nie?

Spędziłem w całym sezonie na Mazurach w tym roku w sumie ok 40 dni i raczej zawsze dało się jakoś pożeglować. :-)

To zależy kto co uważa za najlepsze dla siebie warunki wiatrowe. Jak dla mnie i nie tylko ten sezon raczej był bezwiatrowy. Osobiście lubię jak dobrze wieje, i w tym roku udało mi się złapać tylko dwa razy takie dni.

~najmita

Wysłany: 2016-10-07, 11:41    [Cytuj]

Końcówka lipca i do połowy sierpnia wiatru było pod dostatkiem. Miałem też kilka dni bez wiatru.
Dla mnie sezon pod względem wiatrowym - normalny. :-D

~darkor54

Wysłany: 2016-10-07, 12:13    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Końcówka lipca i do połowy sierpnia wiatru było pod dostatkiem. Miałem też kilka dni bez wiatru.

Pływałem też w tym czasie i z wiatrem raczej problemów nie było. Pływałem też trochę weekendowo i chyba poza jednym przypadkiem na wiatr nie narzekałem. Czyli raczej dobrze. A ostatnie pływanie to 5-6 na Śniardwach :lol:

~extant

Wysłany: 2016-10-07, 12:18    [Cytuj]

Hmm... jeżeli miałbym w tym sezonie na coś narzekać to chyba jedynie na... czasowy nadmiar wilgoci w powietrzu. ;-)

<|Throgh

Wysłany: 2016-10-07, 12:52    [Cytuj]

pierwszy tydzień września od 03-go: jak dla mnie idealny, jednak już od wtorku zaczęło zdychać i zdychało aż do prawie totalnej flauty, choć faktycznie tylko raz stanąłem- cały czas coś delikatnie powiewało (może poza wieczorami). Generalnie jednak uznaję sezon za udany- najbardziej zadowolona jest Żona- nie lubi jak żwawiej wieje. :-)

DSCF9516.JPG
bywało tak...
Plik ściągnięto 28 raz(y) 170,5 KB

DSCF9624.JPG
...i tak
Pobierz Plik ściągnięto 32 raz(y) 44,57 KB

<|MirekMors

Wysłany: 2016-10-07, 13:25    [Cytuj]

Przede wszystkim ten sezon był kolejnym bez wichur. Takich, które mogą położyć jacht.

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2016-10-07, 14:03    [Cytuj]

Throgh napisał/a:
pierwszy tydzień września od 03-go: jak dla mnie idealny, jednak już od wtorku zaczęło zdychać i zdychało aż do prawie totalnej flauty, choć faktycznie tylko raz stanąłem- cały czas coś delikatnie powiewało (może poza wieczorami). Generalnie jednak uznaję sezon za udany- najbardziej zadowolona jest Żona- nie lubi jak żwawiej wieje. :-)

Ładnie zmarszczona tafla ;)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-10-07, 14:11    [Cytuj]

extant napisał/a:
Hmm... jeżeli miałbym w tym sezonie na coś narzekać to chyba jedynie na... czasowy nadmiar wilgoci w powietrzu. ;-)

Bez przesady. Nie było tak źle.

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2016-10-07, 14:38    [Cytuj]

Miniony sezon moim zdaniem obfitował w opady. W lipcu było więcej dni deszczowych niż słonecznych, noce bywały zimne. Nieco lepiej było w sierpniu a najlepsza pogoda była we wrześniu. Wiatry były przeważnie umiarkowane. W ciągu dwu letnich miesięcy tylko dwa razy musiałem się refować, za każdym razem na Mikołajskim, w szkwałach była szóstka. Przeżyłem tylko jedną burzę, krótkotrwałą, na szczęście zdążyłem zacumować na Skanalu. Bywały znacznie lepsze sezony pod względem pogodowym, tzn lepiej wiało a mniej padało.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2016-10-07, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2016-10-07, 15:00    [Cytuj]

Andrzej Kowalski napisał/a:
... Bywały znacznie lepsze sezony pod względem pogodowym, tzn lepiej wiało a mniej padało.

Zdecydowanie tak ! :-)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 15:43    [Cytuj]

najmita napisał/a:

Andrzeju, dziwne, końcówka lipca wg mnie była flautowa, jak mało która ....

~najmita

Wysłany: 2016-10-07, 19:04    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:

Rzeczywiście końcówka lipca była mniej wietrzna niż połowa sierpnia, ale żeby aż flautowato? no raczej nie...

W sierpniu, tak jak napisał Andrzej Kowalski, był taki dzień, że wiało ok 6B, wtedy pływałem na samym foku.

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2016-10-07, 19:30    [Cytuj]

To było w drugiej połowie sierpnia. Spotkałem kolegę Tobo, nocowaliśmy na Bełdanach. Następnego dnia Tobo popłynął na południe a ja na północ i na Mikołajskim musiałem zakładać drugi ref na grocie i zarefować foka na sztywnym sztagu, wiało mocno z północnego zachodu. Płynęło się komfortowo choć fala wchodziła na pokład mojej sasanki. Przydało się szybkie refowanie grota, sprawdziło się kolejny raz, to dobra rzecz dla samotnika zwłaszcza.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2016-10-07, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  

~najmita

Wysłany: 2016-10-07, 19:55    [Cytuj]

Andrzej Kowalski napisał/a:
To było w drugiej połowie sierpnia. Spotkałem kolegę Tobo, nocowaliśmy na Bełdanach. Następnego dnia Tobo popłynął na południe a ja na północ i na Mikołajskim musiałem zakładać drugi ref na grocie i zarefować foka na sztywnym sztagu, wiało mocno z północnego zachodu. Płynęło się komfortowo choć fala wchodziła na pokład mojej sasanki. Przydało się szybkie refowanie grota, sprawdziło się kolejny raz, to dobra rzecz dla samotnika zwłaszcza.

Kierunek wiatru się zgadza. Ja pływałem omegą na Rosiu. Ja wystawiłem tylko foka, a druga omega tylko grota. Obaj żeglowaliśmy w miarę bezpiecznie.

<|taras

Wysłany: 2016-10-07, 21:33    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:

no też tak uważam, przez wszystkie moje lata na Mazurach nie przepłynąłem tyle na silniku co właśnie pod koniec lipca

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 22:51    [Cytuj]

taras napisał/a:
artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:

no też tak uważam, przez wszystkie moje lata na Mazurach nie przepłynąłem tyle na silniku co właśnie pod koniec lipca

Oj to to to !!!
Te cholerne pierdziawki w rękach tych biednych żeglarzy bez wiatru ....

~najmita

Wysłany: 2016-10-08, 06:30    [Cytuj]

taras napisał/a:
artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:

Ja pływałem w godzinach 9-14. Do portu spływaliśmy na żaglach. Możliwe, że później wiatru było zdecydowanie mniej. :-)

No i nie używałem silnika ... bo go nie miałem :-)

<|pako

Wysłany: 2016-10-08, 07:47    [Cytuj]

taras napisał/a:
artiosso napisał/a:
najmita napisał/a:

moim zdaniem ostatni tydzień lipca był flautowy, ale póżniej w sierpniu i wrześniu juz dało się jakoś pływać

[ ODPOWIEDZ ]