FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista polecanych i nie polecanych armatorów
Autor Wiadomość
lesnijan

Wysłany: 2016-08-31, 17:21   Lista polecanych i nie polecanych armatorów [Cytuj]

chciałbym zaproponować stworzenie czarnej listy armatorów oraz tych, z których usług jesteśmy zadowoleni.

Jestem przekonany, iż taki dzielenie się informacjami przysłuży się nie tylko nam - którzy korzystają z usług, ale również tym, którzy zechcą dołączyć do grona rzetelnie wypełniających usługi czarteru jachtów, zgodnie z zadeklarowanymi w umowie warunkami.
Ostatnio zmieniony przez lesnijan 2016-08-31, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2016-08-31, 17:36   Re: Lista polecanych i nie polecanych armatorów [Cytuj]

lesnijan napisał/a:
chciałbym zaproponować stworzenie czarnej listy armatorów oraz tych, z których usług jesteśmy zadowoleni.
Rozumiem, że masz na myśli firmy czarterowe. Jeżeli tak to portal mazury.info.pl poleca jedynie te firmy, które znajdują się w tym dziale: http://mazury.info.pl/czartery/index.html. Tylko o nich możemy dyskutować. Wszystkie są sprawdzone i polecane. Firmy, które nie przeszły pełnej weryfikacji są oznaczone znaczkiem "new".

Wystawianie negatywnych opinii będzie zmuszało administrację forum do ich weryfikacji. Po za tym każdej, nawet najsolidniejszej firmie może się zdarzyć wpadka. Mam duże wątpliwości czy należy to natychmiast opisywać. A jeżeli taka wpadka się zdarzy, to czy jest to powód aby firma trafiła na proponowaną "czarna listę"? Jak długo ma na niej być?

Nie zabraniam nikomu zamieszczać opinii negatywnych, ale procedura zawsze będzie taka, iż zanim post zostanie opublikowany jego autor musi się uwiarygodnić poprzez przedstawienie dokumentów świadczących o korzystaniu z usług danej firmy. Następnie zostanie poinformowana firma i dopiero po potwierdzeniu zawartej umowy post ujrzy światło dzienne.

Generalnie nie uważam aby taka "czarna lista" była potrzebne. Forum nie jest sądem kapturowym.

lesnijan

Wysłany: 2016-08-31, 17:46   Re: Lista polecanych i nie polecanych armatorów [Cytuj]

[quote="zenek"]
lesnijan napisał/a:

Generalnie nie uważam aby taka "czarna lista" była potrzebne. Forum nie jest sądem kapturowym.

Nie jest potrzebna, jeśli reprezentujesz wyłącznie armatorów.
Jeśli tak, to proszę aby usunąć mój profil z tego forum.

zenek

Wysłany: 2016-08-31, 17:49    [Cytuj]

Jeżeli pojawiłeś się tu jedynie po to aby "wylać" swoje żale na firmę czarterową, to jednak nie najlepiej trafiłeś.

lesnijan

Wysłany: 2016-08-31, 17:56    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Jeżeli pojawiłeś się tu jedynie po to aby "wylać" swoje żale na firmę czarterową, to jednak nie najlepiej trafiłeś.

W jakiej formie oczekujesz opinii o źle wykonanej usłudze?
Wydaj mi się że wylewanie żalu brzmi raczej w formie nie przedstawiania konkretnych zarzutów, typu " Odradzam korzystanie z usług armatora, jesteśmy niezadowoleni...." - bez braku konkretnie wyartykułowanych braków.

Podsumowując, man wrażenie, że z przyczyn oczywistych reprezentujesz interesy armatorów. Chyba pomyliłem fora. Możesz zamknąć ten wątek, jeśli się nie mylę i usunąć mój profil.
Szkoda mojego czasu na zbędne dwustronne komentarze.

Inna opcja - poczekaj co napiszą inni forumowicze.
Jako admin tego forum, dostałeś propozycję stworzenia tej listy. Jeśli propozycja jest nie trafiona, zwyczajnie ten wątek umrze "śmiercią naturalną"
Pod jednym warunkiem - chcesz reprezentować tych "po jasnej stronie" - nie tylko Twoich potencjalnych "dawców"
Ostatnio zmieniony przez lesnijan 2016-08-31, 18:01, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2016-08-31, 18:00    [Cytuj]

lesnijan napisał/a:
Podsumowując, man wrażenie, że z przyczyn oczywistych reprezentujesz interesy armatorów. Chyba pomyliłem fora. Możesz zamknąć ten wątek, jeśli się nie mylę i usunąć mój profil.

Inna poczekaj co napiszą inni forumowicze.
Nie reprezentuję żadnych interesów firm czarterowych.
Zechciej zauważyć, że negatywny post może napisać każdy, kto np. z jakichś względów nie lubi właściciela firmy i w ten sposób chce mu zaszkodzić.
Poprosiłem abyś przesłał skan umowy czarterowej. Jeżeli to zrobisz post zostanie upubliczniony.

lesnijan

Wysłany: 2016-08-31, 18:08    [Cytuj]

zenek napisał/a:
lesnijan napisał/a:

Inna poczekaj co napiszą inni forumowicze.
Nie reprezentuję żadnych interesów firm czarterowych.
Zechciej zauważyć, że negatywny post może napisać każdy, kto np. z jakichś względów nie lubi właściciela firmy i w ten sposób chce mu zaszkodzić.
Poprosiłem abyś przesłał skan umowy czarterowej. Jeżeli to zrobisz post zostanie upubliczniony.

Super, cieszy mnie to. Wcześniejszy Twój komentarz brzmiał w innym tonie:
"Generalnie nie uważam aby taka "czarna lista" była potrzebne. Forum nie jest sądem kapturowym".

W umowie nie zamieszczono wyposażenia jachtu. Podano natomiast nazwę jachtu
"Przedmiotem umowy jest czarter jachtu: SOLINA 27 ''SEMI DRY''
Na stronie armatora znajduje się opis wyposażenia danego jachtu:

ModEdit: usunięto link firmy czarterowej
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-08-31, 18:18, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2016-08-31, 18:14    [Cytuj]

lesnijan napisał/a:
Super, cieszy mnie to. Wcześniejszy Twój komentarz brzmiał w innym tonie:
"Generalnie nie uważam aby taka "czarna lista" była potrzebne. Forum nie jest sądem kapturowym".
Zwolennikiem tworzenia "czarnych list" nie jestem i dalej uważam, że takowa jest zbędna. Natomiast nie widzę przeszkód opublikowania Twojej opinii jeżeli otrzymam skan umowy czarteru. Zaznaczam, że firma zostanie poinformowana o zamieszczonej opinii.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-08-31, 18:29    [Cytuj]

Lesnijan. Nikt tu nie ma zamiaru bronić firmy czarterowej, jeżeli zasłużyła na negfatywny komentarz. Skan umowy jest nam potrzebny do wglądu, aby mieć pewność, że twoja opinia nie jest zmyślona. Możesz zaslonic swoje dane za wyjatkiem daty podpisania i danych jachtu.

Na forum rejestruje się wiele osób, które uczestniczą w tzw. marketingu szeptanym - reklamując jakąs firmę, lub szkalując jej konkurencję. W sezonie kasujemy takich postów kilkadziesiąt.

W portalu mazury.info.pl staramy się mieć wyselekcjonowaną ofertę najlepszych firm na rynku. Firmy nierzetelne po prostu kasujemy z naszej bazy, więc czarna lista nie jest nam potrzebna.
Natomiast każda, nawet negatywna opinia jest dla nas cenna i pozwala wyrobić opinię na temat danego armatora użytkownikom naszego portalu.

Jednocześnie nie interesują nas opinie na temat firm czy czarterów rezerwowanych poza naszym portalem. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby ułatwiać komukolwiek korzystanie z zasobów konkurencyjnych portali.

lesnijan

Wysłany: 2016-08-31, 18:36    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Lesnijan. Nikt tu nie ma zamiaru bronić firmy czarterowej, jeżeli zasłużyła na negfatywny komentarz. Skan umowy jest nam potrzebny do wglądu, aby mieć pewność, że twoja opinia nie jest zmyślona. Możesz zaslonic swoje dane za wyjatkiem daty podpisania i danych jachtu.

Na forum rejestruje się wiele osób, które uczestniczą w tzw. marketingu szeptanym - reklamując jakąs firmę, lub szkalując jej konkurencję. W sezonie kasujemy takich postów kilkadziesiąt.

W portalu mazury.info.pl staramy się mieć wyselekcjonowaną ofertę najlepszych firm na rynku. Firmy nierzetelne po prostu kasujemy z naszej bazy, więc czarna lista nie jest nam potrzebna.
Natomiast każda, nawet negatywna opinia jest dla nas cenna i pozwala wyrobić opinię na temat danego armatora użytkownikom naszego portalu.

Jednocześnie nie interesują nas opinie na temat firm czy czarterów rezerwowanych poza naszym portalem. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby ułatwiać komukolwiek korzystanie z zasobów konkurencyjnych portali.

Wysłałem Ci niezbędne informacje, które potwierdzają fakt zawarcia umowy, deklarowany stan jachtu (lodówka na gaz). Firma Zefir znajduje się na Waszej liście.

zenek

Wysłany: 2016-08-31, 18:38    [Cytuj]

lesnijan napisał/a:
Wysłałem Ci niezbędne informacje, które potwierdzają fakt zawarcia umowy, deklarowany stan jachtu (lodówka na gaz). Firma Zefir znajduje się na Waszej liście.
Twoja opinie na temat tej firmy jest już opublikowana: http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=15964

lesnijan

Wysłany: 2016-08-31, 18:56    [Cytuj]

zenek napisał/a:
lesnijan napisał/a:
Twoja opinie na temat tej firmy jest już opublikowana: http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=15964

Dziękuję. Za pozwoleniem, chętnie do dyskusji zaproszę armatora - Firmę ZEFIR YACHT CZARTER, czarterującego wspomniany jacht:

.http://www.zefir-czarter.pl/1928,Solina-27
ModEdit: deaktywacja linku, proszę nie zamieszczaj aktywnych linków
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-08-31, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]