FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regaty Bełbot Cup 2016
Autor Wiadomość
zenek

Wysłany: 2016-10-12, 22:20    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
[No to teraz czuję się zdołowany - a tak się starałem :lol:
E tam, od razu zdołowany. Andrzeju Ty dasz nam fory w przyszłym roku, takie jak my Tobie w tym :lol: !

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-10-12, 22:29    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:
E tam, od razu zdołowany. Andrzeju Ty dasz nam fory w przyszłym roku, takie jak my Tobie w tym :lol: !

To nie może być bo to nie działa wybiórczo - proponuję dłuższe goszczenie i granie przed pływaniem - Maćkowie wtedy też będą :lol:

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2016-10-12, 22:35    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
węzełek napisał/a:
pough napisał/a:
Andrzeju Twoja łódka wysoko stała na wodzie -> mała powierzchnia zmoczona...

Jak i dwóch Boler, które przypłynęły z Tajt wcześnie rano w sobotę ;-) :mrgreen:

Tak , od początku mówiłem i pisałem , że mam najkrótszy maszt , najmniejsza powierzchnię żagli , to będę kompensował balastem w uzgodnieniu z Marianem.
Łódkę przygotowałem tydzień wcześniej to ryzykowałem bo gdyby wiało miałbym kłopoty szczególnie z nieliczną załogą.
Mogłem co prawda przesiąść się na Złote Runo które się zwolniło ale uważałem , że to by było nie w porządku.
Aniu , zamiast narzekać po fakcie na inne Bolera :cry: które nie były z Tobą w klasie ( a może to to co ma ścięty dziób ) trzeba było wypakować rzeczy załogi do samochodu . ;-)

Nie narzekam , raczej im zazdrościłam , stwierdzam po prostu fakt.Mi załoga nie wszystko dała wynieść co bym chciała po swoje stronie miałam dwóch chłopaków, ale dziewczyny nie pozwoliły wynieść jedzenia . W tym puszek wody i słoików :/ :evil: Wywieźliśmy z Tomkiem tylko gitarę nasze plecaki ,stół kokpitowy..... Trochę mało :/

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-10-13, 09:05    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
zenek napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:

To nie może być bo to nie działa wybiórczo - proponuję dłuższe goszczenie i granie przed pływaniem - Maćkowie wtedy też będą :lol:

Jestem za, i już rezerwuję termin w swoim kalendarzu... zresztą jak co rok przez ostatnie lata... :-D

węzełek napisał/a:
/.../ Nie narzekam , raczej im zazdrościłam , stwierdzam po prostu fakt.Mi załoga nie wszystko dała wynieść co bym chciała po swoje stronie miałam dwóch chłopaków, ale dziewczyny nie pozwoliły wynieść jedzenia . W tym puszek wody i słoików :/ :evil: Wywieźliśmy z Tomkiem tylko gitarę nasze plecaki ,stół kokpitowy..... Trochę mało :/

Aniu, zawsze możesz się pocieszyć tym, że gdy już miałaś prędkość, a zdechło, to innych dochodziłaś na inercji... :-D Kij ma zawsze dwa końce... :-D

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-10-13, 15:38    [Cytuj]

węzełek napisał/a:
.. płynęliśmy za ostro , jak mówił Andrzej Drago ,.... Trzeba było jednak płynąć pełniej, ale szybciej, oraz za mocno były wybrane żagle w ,,bajdewindzie"
.

Aniu
Dla uporządkowania
Aby uzyskać odpowiedni ciąg grota przy słabym wietrze trzeba go pogłębić , co jednocześnie oznacza konieczność jego luźniejszego prowadzenia ( spływ ! ) , to w konsekwencji ( większy brzuch i luźniejsze prowadzenie ) wymaga luźniejszego prowadzenia foka ( minimalizacja odbijania na grocie i opływ obu żagli ! ) ale także i jego pogłębienia a to w konsekwencji pełniejsze ale szybsze pływanie.
Artyzm polega na ocenie jak zamieniać ostrość na szybkość i szybkość na ostrość aby uzyskać optymalny zysk na wiatr.
No i najważniejsze , nie ważne są pojedyncze żagle ale ich wzajemna współpraca i max opływ.
To tak w dużym skrócie aby nie było , że nawołuję do pełniejszego pływania :lol:

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-10-13, 15:39    [Cytuj]

pough napisał/a:

Aniu, zawsze możesz się pocieszyć tym, że gdy już miałaś prędkość, a zdechło, to innych dochodziłaś na inercji... :-D Kij ma zawsze dwa końce... :-D

tyz prawda :lol: :lol: :lol:

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2016-10-13, 19:53    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
węzełek napisał/a:
.. płynęliśmy za ostro , jak mówił Andrzej Drago ,.... Trzeba było jednak płynąć pełniej, ale szybciej, oraz za mocno były wybrane żagle w ,,bajdewindzie"
.

Aniu
Dla uporządkowania
Aby uzyskać odpowiedni ciąg grota przy słabym wietrze trzeba go pogłębić , co jednocześnie oznacza konieczność jego luźniejszego prowadzenia ( spływ ! ) , to w konsekwencji ( większy brzuch i luźniejsze prowadzenie ) wymaga luźniejszego prowadzenia foka ( minimalizacja odbijania na grocie i opływ obu żagli ! ) ale także i jego pogłębienia a to w konsekwencji pełniejsze ale szybsze pływanie.
Artyzm polega na ocenie jak zamieniać ostrość na szybkość i szybkość na ostrość aby uzyskać optymalny zysk na wiatr.
No i najważniejsze , nie ważne są pojedyncze żagle ale ich wzajemna współpraca i max opływ.
To tak w dużym skrócie aby nie było , że nawołuję do pełniejszego pływania :lol:

Tam na jednym zdjęciu od Szymona, strasznie to widać, Maciek ma żagle pełne wiatru, owszem odbił bardziej w prawo , ale płynie, my mnie więcej obok niego ,ale fok nie pracuje, płyniemy ostrzej, a właściwie się wleczemy :-/

Z tą inercją to bym nie przesadzała, jeden miał za dużą, i dwa razy w nas wjechał zupełnie nie panując nad jachtem :->

Andrzeju , jeszcze raz dziękuję Ci za wskazówki . :-)
Ostatnio zmieniony przez węzełek 2016-10-13, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  

~maciek 24

Wysłany: 2016-10-13, 20:16    [Cytuj]

Aniu jak miałaś chłopaków za Sobą trzeba było wynieść Dziewczyny :mrgreen: pewnie były cięższe niż stolik i gitara. Co do wiatru jest wiatr co żagle wypełnia jest wiatr co żaglami łopoce :lol: . Andrzeju namów kolegę i przypłyńcie do KS Polonez w niedzielę to wspólnie zakończymy sezon może by jeszcze Roberta namówić :lol: . Pozdrawiam Maciek

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-10-13, 21:03    [Cytuj]

Zobaczymy w jakim stanie ma łódkę.
Pogadam , może się uda.

A z tym wiatrem to nie dokończyłeś a dalej jest najciekawsze :lol:
Wiem - bałeś się Białej Damy

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-10-14, 09:09    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
...może by jeszcze Roberta namówić :lol: . Pozdrawiam Maciek

Miło, że pamiętacie... :-D

Na co i kiedy chcecie mnie namawiać? Ostatnio zarobiony jestem... ale do żeglarstwa długo mnie nie trzeba namawiać, aby tylko czas wolny był.

W niedzielę dałbym radę... w sobotę niestety nie... :-D

zenek

Wysłany: 2016-10-24, 11:20    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
PS 23 10 w Zbuczynie k Siedlec jest koncert Koryckiego i Żukowskiej są chętni ?
No i w małej, kameralnej salce wypełnionej po brzegi wyszedł świetny koncert Dominiki i Andrzeja. Chyba się z ta opinią Maćku zgodzisz :-D ?

1-006.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 140,36 KB

1-007.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 138,84 KB

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-10-24, 11:22    [Cytuj]

Miałem chęć, ale ciut daleko... ;-)

~maciek 24

Wysłany: 2016-10-24, 20:02    [Cytuj]

Mam porównanie z koncertem w Łosicach w lutym tego roku i myślę ,że ten w Zbuczynie był o wiele lepszy właśnie ze względy na kameralność i ludzi którzy tam przyszli , widać było,,ze nawet wykonawcy byli pozytywnie zaskoczeni znajomością Ich repertuaru co by nie mówić na głębokim :-D śródlądziu . Załuj Robercie ,Cię nie było można było się świetnie pobawić .a co do Twojego postu to odpowiem :lol: Byle dalej, dalej, dalej , dalej, dalej, i tak 4razy :-D Pozdrawiam Maciek

zenek

Wysłany: 2016-10-24, 20:50    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
myślę ,że ten w Zbuczynie był o wiele lepszy właśnie ze względy na kameralność i ludzi którzy tam przyszli
Repertuar Dominiki i Andrzeja jest wręcz idealny na kameralne salki klubowe. Jak taką małą salkę "dopakuje się na full" publiką, która na pamięć zna wszystkie teksty, to musi wyjść świetny koncert. Tak tez się stało wczoraj :-D !

~maciek 24

Wysłany: 2016-10-25, 17:12    [Cytuj]

Zenek jak się dobrze przyjrzałem to zobaczyłem swoją głowę pod nogą Dominiki a pod nogą Andrzeja głowa Ninki pomiędzy nami głowa małego Maćka mamy więc twardy dowód ,że byliśmy na koncercie tylko nie wiedziałem ,że jestem taki łysy :lol: a do tego wyrasta mi róg na razie jeden :mrgreen: pozdrawiam Maciek

zenek

Wysłany: 2016-10-26, 12:04    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
tylko nie wiedziałem ,że jestem taki łysy :lol:
Maćku widzisz jak to jest, widocznie poszedłeś do fryzjera i poprosiłeś -normalnie po męsku-a ten widzisz co Ci zrobił :-P ! Ale nie przejmuj się, mnie zrobił dokładnie to samo :lol: ! Trzeba uważać na fryzjerów :mrgreen: :lol: !
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-10-26, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2016-10-26, 16:45    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
... zobaczyłem swoją głowę pod nogą Dominiki
;-)
Piękna kobieta tak nawiasem mówiąc.

<|MirekMors

Wysłany: 2016-10-26, 21:14    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
tylko nie wiedziałem ,że jestem taki łysy

maćku, dopóki w lustr\ze tego nie widzisz nie przejmuj się. No i witaj w klubie :->

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-10-27, 11:26    [Cytuj]

Maćku
Jak odbierzesz ze stoiska www.mazury.info.pl w Łodzi kalendarz Bełbota to nikt nie będzie patrzył na tył Twojej głowy tylko na ten kalendarz no i wtedy będziesz mógł poopowiadać o wrażeniach z żeglowania i Twoich przewagach nad nami :lol:

zenek

Wysłany: 2016-10-27, 13:05    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Jak odbierzesz ze stoiska www.mazury.info.pl w Łodzi kalendarz Bełbota :
Mam nadzieję, że Zbyszek nie rozda wszystkich już w piątek i coś jeszcze dla nas zostanie :-) !

[ ODPOWIEDZ ]