FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o IMGW
Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-07-27, 15:48    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
funyo napisał/a:
Może coś się w związku z tym zmieni?

Oby. Swoją drogą za co on mógł brać łapówki? Za dostęp do danych meteo?

Niepotrzebnie skupiasz sie na stronie wykonawczej. To zbyt waskokierunkowe spojrzenie, pomija calkowicie strone konsumpcyjna. Za cokolwiek: inwestycje jakie realizuja, wybor firmy ochroniarskiej/sprzatajacej/informatucznej, sprzedaz nieruchomosci, obsluge radarow i td. Skoro jest budzet, to jest i ogromne pole do popisu. Albo i za sprawy nie zwiazane bezposrednio z ta instytucja: np. za "zalatwianie" czegokolwiek na innych szczeblach. Oczywiscie to wszystko - abstrakcyjne hipotezy, nie dotyczace konkretnego urzednika lub instytucji. W tym przypadku policja z pewnoscia wie za co go zlapali.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2016-07-27, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  

~Świerszcz

Wysłany: 2016-07-27, 16:52    [Cytuj]

Z kimś się nie podziałkował...

A jest takie powiedzenie - Nie bądź chamie chytry! 8-)

~Colonel

Wysłany: 2016-07-28, 07:06    [Cytuj]

Wiktorze, a może potrzeba po prostu dobrej zmiany kadrowej w tej instytucji?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 07:35    [Cytuj]

Colonel napisał/a:

Może skończą się wieczne prognozy deszczu na Mazurach. :lol:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 07:48    [Cytuj]

extant napisał/a:
Nie bez powodu Brytyjczycy mają państwowe służby meteo Met Office, Niemcy mają państwowe służby meteo DWD, Francuzi mają państwowe służby meteo Meteo-France,... a w ogóle to bardzo dużo państw ma państwowe służby meteo zrzeszone w Narodowych Służbach Meteorologicznych i Hydrologicznych (NMHS) przy Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO).

Cytat:
Nie widać końca afer w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie, w ostatnich dniach aresztowany został dr hab. Mieczysław O., dyrektor tej instytucji do 2015 roku. Co więcej, afera sięga najwyższych władz ONZ, ponieważ O. jest wicedyrektorem Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO).

Żródło:http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116198,dyrektor-imgw-aresztowany-grozi-mu-10-lat-wiezienia

Faktycznie nie bez powodu. ;-)

PS. Już teraz domyślam się dlaczego w prognozach długoterminowych "amerykańskich naukowców" na Mazurach latem zawsze leje. :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2016-07-28, 08:06    [Cytuj]

... Może skończą się wieczne prognozy deszczu na Mazurach. :lol:

Hmm... z tym nietrafionymi prognozami, a już szczególnie w odniesieniu do opadów deszczu, to jak zauważyłem od jakiegoś czasu praktycznie wszyscy mają spore problemy... i to nie tylko na Mazurach. :-/

Coś mi się zaczyna wydawać, że aktualna "klimatyczna rzeczywistość" powoli staje się zbyt skomplikowana i nieprzewidywalna dla obecnie używanych modeli prognozowania i synoptyków.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 08:10    [Cytuj]

extant napisał/a:
Coś mi się zaczyna wydawać, że aktualna "klimatyczna rzeczywistość" powoli staje się zbyt skomplikowana i nieprzewidywalna dla obecnie używanych modeli prognozowania i synoptyków.

W powyższym kontekście z pewnością. :-P

~extant

Wysłany: 2016-07-28, 08:26    [Cytuj]

Nie wiem Zbyszku co Ciebie w tym bawi... bo mnie, powiem szczerze, trochę zaczyna już martwić to, że w szerszym ujęciu zaczynamy już lekko tracić możliwości skutecznego prognozowania pogody i to nawet w zakresie krótko i średnioterminowym. :-/
Błędne prognozy pogody to nie jest problem jedynie dla turystów na Mazurach czy nad Bałtykiem. :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-07-28, 08:27, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 08:39    [Cytuj]

extant napisał/a:
Nie wiem Zbyszku co Ciebie w tym bawi... bo mnie, powiem szczerze, trochę zaczyna już martwić to, że w szerszym ujęciu zaczynamy już lekko tracić możliwości skutecznego prognozowania pogody i to nawet w zakresie krótko i średnioterminowym. :-/
Błędne prognozy pogody to nie jest problem jedynie dla turystów na Mazurach czy nad Bałtykiem. :-/

Cytat:
Funkcjonariusze ABW zabezpieczyli w gmachu IMGW dokumentację. Wówczas wyszło na jaw, że Łukasz L., po przyjęciu 3 tysięcy złotych łapówki, zatrudnił w IMGW swoją znajomą. Śledztwo jest w toku, a prokuratura będzie informować o jego postępach na bieżąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest nadzorowany przez Ministerstwo Środowiska. Czy kolejna już afera stanie się początkiem większych zmian w IMGW? Wszyscy mamy taką nadzieję

Źródło:http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114192,afera-w-imgw-wiceszef-zatrzymany-za-korupcje
Cytat:
W ostatnich latach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) był na cenzurowanym z powodu skandali z udostępnianiem danych z radarów pogodowych, podejrzeń nieprawidłowości przy zakupie samochodów służbowych czy też opieszałości w ostrzeganiu przed powodzią.

Za każdym razem afery wyciszano, a żadnemu z oficjeli włos z głowy nie spadł. Tym razem jednak będzie inaczej. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Prokuratura Okręgowa w Warszawie nakazała aresztowanie Łukasza L., wicedyrektora IMGW w 2012 roku, odpowiedzialnym za administrację, informatykę i marketing. Co więcej, do momentu aresztowania, Łukasz L. nadal pracował w IMGW jako główny specjalista.

Źródło:http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114192,afera-w-imgw-wiceszef-zatrzymany-za-korupcje

Tymczasem hobbyści meteorologii pracując z pasji, kupując sprzęt za własne pieniądze są przez instytucje państwowe rugowane. W Polsce mamy już naprawdę wielu "łowców burz", którzy potrafią je przewidzieć szybciej, sprawniej i pewniej niż zabetonowany IMGW (moim zdaniem do likwidacji).

Zastąpienie jednego dyrektora ze służbowym autem za 110 tys. (źródło) innym niewiele zmieni.

~extant

Wysłany: 2016-07-28, 08:55    [Cytuj]

... Tymczasem hobbyści meteorologii pracując z pasji, kupując sprzęt za własne pieniądze są przez instytucje państwowe rugowane. W Polsce mamy już naprawdę wielu "łowców burz", którzy potrafią je przewidzieć szybciej, sprawniej i pewniej niż zabetonowany IMGW (moim zdaniem do likwidacji)...

Zbyszku, ja nie bronię ani IMGW, ani ludzi z IMGW, ale prawda jest taka, żadni hobbyści meteorologii, ani żadni "łowcy burz" nigdy nie zastąpią narodowych służb meteorologicznych i hydrologicznych.
W takiej, lub innej formie zawodowe i państwowe służby meteorologiczne i hydrologiczne w Polsce są i będą... i pisanie o tym, że mogli by je zastąpić hobbyści i amatorzy jest po prostu zwykła mrzonką. :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 09:00    [Cytuj]

extant napisał/a:
Polsce są i będą... i pisanie o tym, że mogli by je zastąpić hobbyści i amatorzy jest po prostu zwykła mrzonką. :-/

Nie potrafiłeś przecież podać ani jednego powodu na poparcie powyższego twierdzenia... i zakładam, że takich nie podasz.

~extant

Wysłany: 2016-07-28, 09:04    [Cytuj]

Czy myślisz, że np. cywilne lotnictwo będzie chciało latać w oparciu o prognozy robione przez amatorów i hobbystów ?? :shock:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 09:09    [Cytuj]

extant napisał/a:
Czy myślisz, że np. cywilne lotnictwo będzie chciało latać w oparciu o prognozy robione przez amatorów i hobbystów ?? :shock:

Mogą mieć własnych specjalistów bez państwowego dyrektora, jego drogocennego auta, zastępcy i szeregu biurokratów.

Mogą to być również prywatne firmy meteo założone przez "pasjonatów i hobbystów" - zatrudniające specjalistów z papierami.

Jakieś jeszcze powody przeciw likwidacji IMGW?

~extant

Wysłany: 2016-07-28, 09:13    [Cytuj]

extant napisał/a:

Mogą mieć własnych specjalistów bez państwowego dyrektora, jego drogocennego auta, zastępcy i szeregu biurokratów.
Mogą to być również prywatne firmy meteo założone przez "pasjonatów i hobbystów" - zatrudniające specjalistów z papierami...

Wskaż mi chociaż jedno państwo z tych "cywilizowanych i rozwiniętych", w którym funkcjonuje takie rozwiązanie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 09:16    [Cytuj]

extant napisał/a:
extant napisał/a:

Mogą to być również prywatne firmy meteo założone przez "pasjonatów i hobbystów" - zatrudniające specjalistów z papierami...

Wskaż mi chociaż jedno państwo z tych "cywilizowanych i rozwiniętych", w którym funkcjonuje takie rozwiązanie.

Wiedziałem, że skończyły Ci się racjonalne argumenty. ;-)

~extant

Wysłany: 2016-07-28, 09:24    [Cytuj]

Zbyszku ->

"Nie musisz zgadzać się z moim zdaniem. Ja nie muszę zgadzać się z Twoim zdaniem. Jeżeli nasze zdania są różne możemy, ale nie musimy dyskutować kto ma rację, równie dobrze możemy nadal pozostać przy własnych zdaniach."

... i ja właśnie tak uczynię !

:mrgreen: :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 09:30    [Cytuj]

Zawsze, gdy brakuje Ci argumentów - wycofujesz się rakiem z dyskusji w podobny sposób. Szkoda, myślałem, że oprócz własnego przekonania masz jakieś argumenty na jego poparcie. :-P

~extant

Wysłany: 2016-07-28, 09:37    [Cytuj]

Zbyszku to nie brak argumentów z mojej strony, a jedynie brak chęci do prowadzenia dalszej dyskusji, o której z góry wiem, że do niczego innego, poza tym, że nadal pozostaniemy przy własnych zdaniach nie doprowadzi... po co więc zupełnie bezproduktywnie tracić czas ?? ;-) :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-28, 09:44    [Cytuj]

Gdybyś argumenty miał... to nie wierzę, że nie użyłbyś ich ;-) ...ale niech Ci będzie. :-D

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-07-28, 10:25    [Cytuj]

Colonel napisał/a:

Być może, nie neguję. Ale to nie ja złapałem poprzedniego dyrektora za łapówki :roll:

[ ODPOWIEDZ ]