FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Węgorzewo-Śniardwy-Węgorzewo w 7 dni?
Autor Wiadomość
żeglarz76

Wysłany: 2016-06-22, 15:44   Węgorzewo-Śniardwy-Węgorzewo w 7 dni? [Cytuj]

Witam wszystkich, wybieram się w tym roku w ostatnim tygodniu lipca w rejs Mx33 w dwie rodziny z dziećmi (najmłodszy 8 lat, reszta "prawie" dorosła :lol: ), moi załoganci cokolwiek obyci, pozostali nie. Chciałbym aby zapamiętali ten pierwszy rejs miło, stąd pytanie czy to nie zbyt "wyśrubowany" plan? Fizycznie się da, zależy mi jednak by być słownym z oddaniem jachtu na czas, oraz nie spinać się z trzymaniem terminu poszczególnych odcinków, w końcu to ma być urlop. Postoje raczej na dziko, chociaż 1 czy 2 w głośnych portach by poznać "koloryt" braci żeglarskiej też możliwy :mrgreen: :-P . Co o tym myślicie?

~extant

Wysłany: 2016-06-22, 16:04   Re: Węgorzewo-Śniardwy-Węgorzewo w 7 dni? [Cytuj]

żeglarz76 napisał/a:
Witam wszystkich, wybieram się w tym roku w ostatnim tygodniu lipca w rejs Mx33 w dwie rodziny z dziećmi (najmłodszy 8 lat, reszta "prawie" dorosła :lol: ), moi załoganci cokolwiek obyci, pozostali nie. Chciałbym aby zapamiętali ten pierwszy rejs miło, stąd pytanie czy to nie zbyt "wyśrubowany" plan? Fizycznie się da, zależy mi jednak by być słownym z oddaniem jachtu na czas, oraz nie spinać się z trzymaniem terminu poszczególnych odcinków, w końcu to ma być urlop...

Przy przeciętnych warunkach wiatrowych da się, aczkolwiek na pewno nie będzie to pływanie tylko po 3-4 godziny dziennie.

żeglarz76 napisał/a:
Postoje raczej na dziko, chociaż 1 czy 2 w głośnych portach by poznać "koloryt" braci żeglarskiej też możliwy :mrgreen: :-P . Co o tym myślicie?

Jeżeli postoje raczej "na dziko" to taka łódka jak Mx33 zdecydowanie nie jest do tego najlepszym wyborem.
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-06-22, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  

żeglarz76

Wysłany: 2016-06-22, 16:21    [Cytuj]

Nie pływałem jeszcze Maxusem, a chciałem spróbować bo ma niezłe opinie. Wiem że nie podejde rufą do brzegu jak Sasanką, ale pływałem różnymi 30+ stopowcami i nie przeszkadzały nam ograniczenia związane z bezpiecznym cumowaniem. W tym roku będziemy mieli do dyspozycji mały ponton więc spoko-luzik 8-) :-)
Co do długości dziennego odcinka myślisz że 5-6h wystarczy?

~extant

Wysłany: 2016-06-22, 16:24    [Cytuj]

żeglarz76 napisał/a:
Co do długości dziennego odcinka myślisz że 5-6h wystarczy?

Zależy od wiatru... w razie co to kataryną będziesz musiał się wspomagać jak zdechnie. ;-)

żeglarz76

Wysłany: 2016-06-22, 16:36    [Cytuj]

Tego bym nie chciał :cry: Napalony jestem na żeglowanie, ale do pogody trzeba umieć się dostosować. Tego m.in. uczy żeglarstwo- elastyczności :!:

~extant

Wysłany: 2016-06-22, 16:40    [Cytuj]

żeglarz76 napisał/a:
Tego bym nie chciał :cry: ...

No, jazdy na katarynie w obie strony po kanałach nie unikniesz. ;-)

ps: ... przy okazji będziesz mógł się zatrzymać w Zielonym Gaju (Kotek), albo w Zanzibarze (Tałtowisko). :-)

zenek

Wysłany: 2016-06-22, 17:07    [Cytuj]

Przepłynięcie z Węgorzewa na Śniardwy i z powrotem w 7 dni to na prawdę żaden problem. Oczywiście jeżeli na żaglach to coś musi jednak wiać.
żeglarz76 napisał/a:
Postoje raczej na dziko,

Natomiast jeżeli chodzi o postoje na dziko, to Maxus 33 nie jest jachtem stworzonym do takiego cumowania.

żeglarz76

Wysłany: 2016-06-24, 06:43    [Cytuj]

Ok. dzięki za opinie, mam jeszcze eszcze jedno pytanie: czy pzez kanał Niegociński uda się przejść czy mogą być problemy? Chciałbym zarchiwizować go przed remontem, a i zawsze to trochę adrenaliny :-P ;-)

~extant

Wysłany: 2016-06-24, 07:56    [Cytuj]

Przy aktualnym stanie wody na WJM przez kanał Niegociński przejdziesz na Mx33, ale oczywiście z "mocno" podniesionym mieczem, no i licz się też z wybiciem płetwy sterowej. :-)

ps: pamiętaj też, że płytko jest również przed kanałem od strony Niegocina.
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-06-24, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  

żeglarz76

Wysłany: 2016-06-24, 12:17    [Cytuj]

extant napisał/a:

Dzięki, tego nie wiedziałem :cry:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-24, 12:19    [Cytuj]

żeglarz76 napisał/a:
extant napisał/a:

Fakt. W tym miejscu warto ściśle trzymać się szlaku.

kamiljazz

Wysłany: 2016-06-24, 13:13    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
żeglarz76 napisał/a:
extant napisał/a:

Fakt. W tym miejscu warto ściśle trzymać się szlaku.

Niestety, nie gwarantuje to sukcesu. Wypłycenie jest w połowie drogi między końcem kanału, a bojami szlakowymi. W tym roku trzykrotnie wybiło mi tam płetwę.

~greg

Wysłany: 2016-06-24, 15:06    [Cytuj]

Płynąc w stronę Niegocina mielizna jest po prawej. Trzeba trzymać się bliżej lewej, a co najmniej środka.

żeglarz76

Wysłany: 2016-07-31, 08:43    [Cytuj]

No i już w domu... :-( Dzięki jeszcze raz za cenne info- skorzystałem. Okazało się że Mx33 doskonale nadaje się do stania na "dziko"- pod warunkiem że nie chcesz koniecznie wychodzić suchą stopą na ląd... :-D . Oczywiście jesienią niezbędna jest szalupa w postaci pontonu, ale w tym też jest pewien urok. Wszak Columb, Magellan i Marco Polo też potrzebowali szalup :-P .
Jeśli chodzi o warunki wiatrowe to mieliśmy KMP. lipe, ale atmosfera i okoliczności przyrody wspaniałe :!: :!: :!: Odhaczamy urlop jako b.udany.
Trasę pokonałem z nawiązką bo zajrzeliśmy kawałek za śluze w Guziance. Byłem tam pierwszy raz, co tam się dzieje....ale po prawdzie to i ja dołożyłem swoje trzy grosze podczas pierwszego śluzowania z N na S :oops: W skrócie: wpłynąłem przedostatni a wypłynąłem trzeci.... Przepraszam wszystkich którym rozhuśtałem goola :oops: Spowrotem było kulturalnie :-P . Uległem namowom swojego bosmana który stać nie lubi :-D
Łódka rzeczywiście fajna, pływa pod pełnym obciążeniem nawet na lekkich podmuchach przy 0B. Polecam.

[ ODPOWIEDZ ]