FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Incydent w kanale Łuczańskim (Giżyckim)
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:41    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
najmita napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Przed chwilą zadzwoniłem z zapytaniem o nagranie i otrzymałem odpowiedź, że mogą udostępniać jedynie policji lub innym organom ścigania....

A powiedzieć im, że nagranie potrzebne jest dla ubezpieczyciela? :roll:

Nie kombinuj. Tu masz wniosek o udostępnienie nagrania. Strażnik, to urzędnik i musi odpowiedzieć na pismo wraz z uzasadnieniem.

Dzięki Zbyszku !

<|MirekMors

Wysłany: 2016-07-14, 09:48    [Cytuj]

Nie bójcie się "karków". Nie tak dawno nawsadzałem takiemu od h... Siedział w BMW 6 i trąbił bo zająłem "jego" miejsce parkingowe. Gdy wysiedli ugięły się pode mną nogi - mafia wołomińska, albo aktorzy ucharakteryzowani na gangsterów. Ale byli tak zaskoczeni moją reakcją, że odpuścili.
Emil, wrzucaj tu fotki podobnych łodzi a my swoje robione na szlaku. W końcu dobierzemy się do delikwenta.
Z tym oskarżeniem o publikowanie wizerunku to lipa i strachobździejstwo ! Na prawdę myślicie, że taki wytoczy sprawę ? Jednocześnie sam by się podłożył.

~Pajki
Karol Pajka

Wysłany: 2016-07-14, 10:19    [Cytuj]

Emil, jeśli nie chcą Tobie udostępnić nagrania, to złóż pisemny wniosek o zabezpieczenie nagrań również bezpośrednio na Policji. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że nie mogą go olać i muszą go wziąć pod uwagę. A na wniosek Policji nagranie już będzie musiało zostać udostępnione.
Jak masz możliwość, to wstaw zdjęcia lub klatkę z nagrania (wymazując twarze dla bezpieczności), jak już będziesz miał film. Myślę, że jak ktoś z forum napotka tę, bądź co bądź - dość charakterystyczną motorówkę to zadzwoni do Ciebie podając np jej numery. A wtedy łatwiej będzie Ci odnaleźć armatora... Razem możemy więcej, a forum jest od tego, żebyśmy sobie nawzajem pomagali...

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 10:35    [Cytuj]

Oglądam widok z kamery na moście obrotowym... Ja nie potrafię rozpoznać marki samochodów, a o numerach rejestracyjnych nawet nie ma co marzyć :-D

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-07-14, 10:40    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Oglądam widok z kamery na moście obrotowym... Ja nie potrafię rozpoznać marki samochodów, a o numerach rejestracyjnych nawet nie ma co marzyć :-D

IMHO dla sieci rozdzielczość obrazu jest zmniejszana. Wyobrażasz sobie ruch sieciowy przy pełnej rozdzielczości kamer? Zapis jednak na potrzeby monitoringu miejskiego ma jakieś określone wymogi... Pytanie czy kamera jest w systemie monitoringu czy jest tylko kamerą na potrzeby sieci.

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 10:43    [Cytuj]

Podaje obraz w formacie jpeg.

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 10:47    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Czy aby odrobinę nie przesadzasz :-P ? Po za tym Emil napisał, że był to
Cytat:
biały cruiser o długości ok 8 m z czerwonym cabrio
Ile takich jachtów jest na Mazurach? Czerwone cabrio raczej powszechne nie jest.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-07-14, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-07-14, 10:53    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Podaje obraz w formacie jpeg.

format to jedno, rozdzielczość to drugie...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 11:07    [Cytuj]

Kamery zamontowane na moście są stare-analogowe, więc ich rozdzielczość jest kiepska. Może się jednak okazać, że łódź była na tyle charakterystyczna, że można ją rozpoznać z daleka.

Obecnie odchodzi się już od kamer analogowych na rzecz cyfrowych, wysokiej rozdzielczości. Przykład obrazy z kamery średniej jakości zamontowanej przez naszą firmę w Kruklankach k. Giżycka. Odległość kamery od obiektu 100m. Z odległości 100m można nie tylko rozpoznać numery/napisy, ale również twarze. Są kamery, które potrafią jeszcze więcej. Niestety leżą na innej półce (cenowej).
Zrzuty ekranu z http://kamerykruklanki.mazury.info.pl (jakość obrazu jest "przycięta", aby było cokolwiek widać - niestety w Kruklankach nie ma jeszcze łączy umożliwiających wpuszczenie do internetu obrazu pełnej jakości - pracujemy nad tym ;-) ).

monitoring-kruklanki-1.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 230,46 KB

przystanek.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 227,95 KB

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 11:24    [Cytuj]

Obraz z kamerki na moście obrotowym.

Most obrotowy.jpg
Plik ściągnięto 163 raz(y) 138,24 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 11:26    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Obraz z kamerki na moście obrotowym.

...i dużo lepszy w tej technologii nie będzie, ale nawet z tego zdjęcia można rozpoznać, że jacht jest z floty Sailora. :-P

<|axa_man

Wysłany: 2016-07-14, 11:34    [Cytuj]

i że wisi luźno rolfok :-P

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 11:43    [Cytuj]

...i pada deszcz (są w sztormiakach) :-P

funyo

Wysłany: 2016-07-14, 12:02    [Cytuj]

Emil, a czy uszkodzenia są na tyle poważne, że uzasadniają szeroko zakrojoną "akcję społeczną"?

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 12:05    [Cytuj]

Paweł, Emill zgłaszał, że ...
Emill`76 napisał/a:
... ponoć na ten jacht były 3 zgłoszenia wczoraj . ....

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-07-14, 12:08    [Cytuj]

... i że odbijacze nie dyndają na burtach :->

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 12:10    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Emil, a czy uszkodzenia są na tyle poważne, że uzasadniają szeroko zakrojoną "akcję społeczną"?

Funyo. Chodzi również o to, aby gość w przyszłości szanował nie tylko swoją własność i zwyczajnie pomyślał o możliwych konsekwencjach swoich nieprzemyślanych działań. Być może nawet nie zdaje sobie sprawy, że zrobił cokolwiek źle.

~Rafał1960

Wysłany: 2016-07-14, 12:23    [Cytuj]

Chodzi również o to, aby gość w przyszłości szanował nie tylko swoją własność i zwyczajnie pomyślał o możliwych konsekwencjach swoich nieprzemyślanych działań. Być może nawet nie zdaje sobie sprawy, że zrobił cokolwiek źle.

Myślę, że doskonale wiedział że robi źle.
Poczucie bezkarności takich typów, kasa jaką obracają w połączeniu z chamstwem wyniesionym z domu nakręcają takie zachowania.

Mam też wrażenie, że wielu z tych ludzi nie mogąc sobie już za bardzo poużywać na drogach (kontrole, odbierania prawka, punkty, odcinkowe pomiary prędkości) swoją agresję przenosi na wodę.
Tu nie ma punktów, można piwko raczej wypić, mandat to dla nich niewiele.

Sławek napisał/a:
policji , czy innym służbą nie chce się babrać w tak błahych incydentach

To nie jest błahy incydent. Tu akurat skończyło się na zarysowaniach jachtu.
Ktoś równie dobrze mógł wypaść za burtę a przy falach i jachtach, które rzuca o brzeg mogło nie być różowo

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 12:40    [Cytuj]

Rafał1960. Nie demonizuj. Może miał rodzącą żonę na pokładzie, rannego, śpieszył się odebrać teściową z przystani, albo miał sto innych bardzo ważnych powodów do pośpiechu. :lol:

Przepraszam za aluzję do wątku o używaniu silników przez żeglarzy w strefie ciszy, ale widzę tu daleko idącą analogię. Różnica polega wyłącznie na punkcie siedzenia sternika. :-P

Na żeglarzy łamiących prawo na Nidzkim nawet policja przymyka oko niemal oficjalnie, a motorowodniaków najchętniej zlinczowalibyście. :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 12:43    [Cytuj]

Przepraszam za aluzję do wątku o używaniu silników przez żeglarzy w strefie ciszy, ale widzę tu daleko idącą analogię. Różnica polega wyłącznie na punkcie siedzenia sternika. :-P
Analogia bardzo wątpliwa. Użycie silnika w strefie ciszy nie wyrządza nikomu krzywdy.

[ ODPOWIEDZ ]