MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Incydent w kanale Łuczańskim (Giżyckim)
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:29   Incydent w kanale Łuczańskim (Giżyckim) [Cytuj]

Płynęliśmy wczoraj kanałem giżyckim w kierunku Niegocina około 12.30 . Jakieś 200 m przed mostem obrotowym jakiś sk€&@iel na dużej łodzi motorowej będąc za nami ok 50 m , bardzo gwałtownie przyspieszyl, spychając nas na betonowe nabrzeże kanału.... I mam piękne rysy po całej długości :evil: Siła była na tyle duża, że odbijacze tylko częściowo uchroniły przed większymi szkodami... Nie zdążylismy nawet zrobic zdjęcia tej motorówki ....która popłynęła na czerwonym świetle pod mostem :evil: Całe zajście widział zresztą m.in operator mostu , który zadzwonił na Policję. Ja zadzwoniłem również z prośbą o namierzenie tej łodzi .. Jednak usłyszałem, że w chwili obecnej nie ma w tym rejonie czynnego patrolu :shock: Skontaktowałem się też ze strażą miejską w Giżycku , celem odczytania materiału z kamer zamontowanych nad mostem . Ponoć zdarzenie widać, ale nie da się odczytać żadnych oznaczeń tego jachtu.... :-?

Poprawiłem nazwę kanału na właściwą, bo razi :-P
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-07-14, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2016-07-14, 09:33    [Cytuj]

Emil... współczuję ! ... szkoda łódki :-(

Echhh... jak tak dalej pójdzie, to w kanałach trzeba będzie z włączoną kamerką pływać. :-(

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 09:37   Re: Incydent w kanale Giżyckim [Cytuj]

Emil brak słów! mam nadzieję, że uszkodzenia nie są duże.
Emill`76 napisał/a:
Jednak usłyszałem, że w chwili obecnej nie ma w tym rejonie czynnego patrolu :shock:
Klasyka, tez kiedyś dzwoniłem na Policję po incydencie i dokładnie usłyszałem to samo! Po co im w takim razie te motorówki?
Emill`76 napisał/a:
Ponoć zdarzenie widać, ale nie da się odczytać żadnych oznaczeń tego jachtu.... :-?
A to już całkiem dziwne :shock: ! Nie da się tak obrobić materiału aby był czytelny? W końcu to przecież było w dzień.

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:38    [Cytuj]

extant napisał/a:
Emil... współczuję ! ... szkoda łódki :-(

Echhh... jak tak dalej pójdzie, to w kanałach trzeba będzie z włączoną kamerką pływać. :-(

A żebyś Mariusz wiedział ... ponoć na ten jacht były 3 zgłoszenia wczoraj . Dziwię się, że nie da się odczytać oznaczeń z monitoringu ....

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:40   Re: Incydent w kanale Giżyckim [Cytuj]

zenek napisał/a:
Emil brak słów! mam nadzieję, że uszkodzenia nie są duże.
Emill`76 napisał/a:
Jednak usłyszałem, że w chwili obecnej nie ma w tym rejonie czynnego patrolu :shock:
Klasyka, tez kiedyś dzwoniłem na Policję po incydencie i dokładnie usłyszałem to samo! Po co im w takim razie te motorówki?
Emill`76 napisał/a:
Ponoć zdarzenie widać, ale nie da się odczytać żadnych oznaczeń tego jachtu.... :-?
A to już całkiem dziwne :shock: ! Nie da się tak obrobić materiału aby był czytelny? W końcu to przecież było w dzień.

No właśnie Zenku, a było wówczas pięknie i słonecznie ... :-? Ze straży miejskiej oddzwonili po godzinie informując, że niestety ... numerów nie widać. Po materiał zwrócić się ma do nich policja , gdyż dokonałem zgłoszenia na komendzie ...

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-07-14, 09:44    [Cytuj]

Wszystko się da jak się chce. Każda motorówka ma cos charakterystycznego, po czym można ją poznać. Najwygodniej od razu stwierdzić ,że się nie da i mieć święty spokój.
Problem polega na tym ,że stróży prawa nie ma wtedy gdy są potrzebni. Pełnienie służby polega bardzo często na spektakularnych akcjach typu kontrole trzeźwości , dokumentów , wyposażenia i wlepianiu mandatów. Potrzebne do statystyk. Wykonano tyle i tyle kontroli , nałożono tyle i tyle mandatów, zatrzymano tylu nietrzeźwych i pod wpływem. Pięknie to wygląda w sprawozdaniach.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 09:46   Re: Incydent w kanale Giżyckim [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
. Ponoć zdarzenie widać, ale nie da się odczytać żadnych oznaczeń tego jachtu.... :-?

Poproś o udostępnienie nagrania... zidentyfikujemy :)

Na policję niestety nie liczyłbym. W moim przypadku nie potrafili zidentyfikować bardzo charakterystycznego auta (numery także były nieczytelne). Zdjęcie auta umieściłem na forum z opisem sytuacji - na drugi dzień otrzymałem mailem numery rejestracyjne. Policjantka była bardzo zaskoczona, że przyniosłem jej dane "na tacy". Chodziło o parkingową stłuczkę i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-07-14, 09:46    [Cytuj]

Jak wyglądała motorówka? Poszperaj po ofertach czarterowych - może trafisz choćby na model (mniej-więcej). Te jachty wcale nie są anonimowe. Gdzieś cumował w porcie, gdzieś ktoś może go widział i td. Może ona w czyimś porcie cumuje... Podejrzewam, że Policja zleje Twój problem i umorzy postępowanie z racji nie wykrycia sprawcy. Dlatego warto zadziałać samodzielnie, a razem możemy więcej.

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 09:48    [Cytuj]

Emill, masz ubezpieczenie?

zenek

Wysłany: 2016-07-14, 09:49    [Cytuj]

Obym się mylił, ale żeby się nie okazało, że panowie strażnicy doskonale wiedzą do kogo należała ta łódź :-/ . W końcu duże łodzie motorowe w okolicach Giżycka nie są liczone w setkach.

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:49    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Wszystko się da jak się chce. Każda motorówka ma cos charakterystycznego, po czym można ją poznać. Najwygodniej od razu stwierdzić ,że się nie da i mieć święty spokój.
Problem polega na tym ,że stróży prawa nie ma wtedy gdy są potrzebni. Pełnienie służby polega bardzo często na spektakularnych akcjach typu kontrole trzeźwości , dokumentów , wyposażenia i wlepianiu mandatów. Potrzebne do statystyk. Wykonano tyle i tyle kontroli , nałożono tyle i tyle mandatów, zatrzymano tylu nietrzeźwych i pod wpływem. Pięknie to wygląda w sprawozdaniach.

Sławek

Zgadza się. Z zeznań kilku osób ustalili jedynie, że sternik pognał na dużej prędkości w kierunku Rydzewa. Ale czy jakiś patrol się nimi zainteresował ? Poza tym, że był to biały cruiser o długości ok 8 m z czerwonym cabrio, żadnych innych cech nie zdążyliśmy zarejestrować ...

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:51   Re: Incydent w kanale Giżyckim [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
. Ponoć zdarzenie widać, ale nie da się odczytać żadnych oznaczeń tego jachtu.... :-?

Faktycznie Zbyszku , nie przyszło mi na myśl by poprosić o kopię. Ale czy mi to udostępnią ?

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:52    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Emill, masz ubezpieczenie?

Mam casco....ale udział własny 400€ więc nie wiem czy będzie się to kalkulowało. Żadnych pęknięć, pająków nie widać , jedynie zarysowania żelkotu tuż nad linią wody....

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 09:53    [Cytuj]

Jeżeli były inne zgłoszenia na tę łódź warto połączyć siły, zabezpieczyć nagranie, zachować w telefonie historię połączeń z policją i SM i spróbować ścignąć hooligana. Chyba, że byli to jakieś karki ...

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-14, 09:55    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Obym się mylił, ale żeby się nie okazało, że panowie strażnicy doskonale wiedzą do kogo należała ta łódź :-/ . W końcu duże łodzie motorowe w okolicach Giżycka nie są liczone w setkach.

Nie ukrywam Zenku, że również o tym myślałem. Nie wiem z ilu kamer są w stanie zczytać nagrania i jak są one ustawione. Zdarzenie nastąpiło ok 200 m przed mostem po prawej stronie kanału płynąc w kierunku Niegocina.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 09:56    [Cytuj]

najmita napisał/a:
. Chyba, że byli to jakieś karki ...

Wtedy co? :shock:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2016-07-14, 09:57   Re: Incydent w kanale Giżyckim [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Emill`76 napisał/a:

Faktycznie Zbyszku , nie przyszło mi na myśl by poprosić o kopię. Ale czy mi to udostępnią ?

Wątpię , gdyż chroni ich prawo do wizerunku. takie swoiste kuriozum w cywilizowanym świecie.. jeżeli taki filmik umieścisz na portalu i nie zasłonisz twarzy, czy nr rejestracyjnych to możesz zostać oskarżony o naruszenie wizerunku i sprawę w sądzie przegrasz.

Sławek

~najmita

Wysłany: 2016-07-14, 09:59    [Cytuj]

najmita napisał/a:
. Chyba, że byli to jakieś karki ...

Wtedy co? :shock:

Mam na myśli takie karki co to za pasem mają klamkę :lol:

Ja bym wtedy zrezygnował ze ścigania ich.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-07-14, 10:00    [Cytuj]

Taaa... Jak przychodzi zidentyfikować z nagrania 8m jacht, to są problemy... jak przychodzi zidentyfikować puszkę napoju trzymaną w ręku przez sternika oczekującego na otwarcie mostu tych problemów nie ma...

Emil, strasznie Ci współczuję i mam nadzieję, że jednak uda się sprawcę namierzyć...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-14, 10:02    [Cytuj]

Zidentyfikujemy łódź, indentyfikację sprawców zgodnie z prawem zostawimy "organom". Zdjęcie łodzi a nawet twarzy w "tłumie", w miejscu publicznym (naturalnie jako element większej artystyczno-fotograficznej kompozycji) może zrobić i opublikować każdy.

[ ODPOWIEDZ ]