MAZURY.INFO.PL - Absolutnie wszystko o Mazurach

Targi LATO 2017 - Warszawa
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motoburactwo - tym razem na Gołdopiwie
Autor Wiadomość
~Tomek J

Wysłany: 2016-08-27, 23:35   Motoburactwo - tym razem na Gołdopiwie [Cytuj]

Zakładam tym razem nowy temat, bo i nie dotyczy on Nidzkiego lecz Gołdopiwa, i nie ma sensu pisać dalej w temacie założonym li tylko w celu bicia piany.

Udało się dopłynąć i na Gołdopiwo, choc za śluzą Przerwanki musiałem pagajować samemu w labiryncie trzcin, jako że strefa ciszy zaczyna się już tam, w znacznej odległości od otwartych wód jeziora. Zaraz po wydostaniu się na jezioro zauważyłem pod przeciwległym brzegiem jacht posuwający dość szparko bez żagli w kierunku Kruklanek, było jednak zbyt daleko aby dostrzec jakiekolwiek szczegóły pozwalające na jego jednoznaczną identyfikację. Wiało zaś zbyt słabo abym mógł zdążyć podpłynąć bliżej. Zakarbowałem sobie tylko w pamięci mocno wypukły pokład; z daleka przypominało mi to harcerską "Gammę" tj. wersję laminatowej Omegi. Popłynąłem w swoją stronę, tj w kierunku Żabinek, widząc tylko jak tamten jacht dobija do brzegu gdzieś pod Jeziorowskimi. Gdy po jakimś czasie, nadal w beznadziejnie słabym wietrze telepałem się w stronę Kruklanek - już go tam nie było. Za to gdy dopływałem do plaży gminnej - ukazał się jacht odpowiadający wyglądem zaobserwowanego wcześniej, wypływający z portu na silniku a dwaj panowie wyglądający tak jakby wyrwali się ze szpon matek córek żon i kochanek (jak to zwykł był mawiać Familiant ;-) ) wcale nie mieli zamiaru postawić żagli. Gdy mijałem ich - zapytałem czy wiedzą że obowiązuje tu zakaz używania silników, jak na Nidzkim. Zaczęli rżnąć głupa, twierdząc że został on zniesiony trzy lata temu, i powołując się na... śluzowego. Tego było już za wiele, tym bardziej że właśnie zaraz za śluzą Przerwanki stoi znak z przekreśloną śrubą. Gdy wyjąłem aparat i zacząłem ich filmować - jeszcze sobie szydzili, "doradzając" mi abym zamieścił film w internecie. Co i niniejszym czynię:
https://youtu.be/gYQFYyLMVtw
Oczywiście, policja też go otrzyma, i to w oryginalnej, nieocenzurowanej wersji. Tymczasem pacjenci odpłynęli, wciąż na silniku w kierunku ośrodka "Farelu". Przewidując trudności z pagajowaniem pod wiatr następnego dnia odszukałem powrotną drogę do śluzy przez trzciny jeszcze tego samego wieczora. Rano, gdy miałem przepłynąć na drugą stronę - usłyszałem warkot silnika i ujrzałem maszt kluczący pośród trzcin. Tym więc pośpieszniej zostałem prześluzowany i odpłynąłem, choć drogę od śluzy do jeziora Wilkus przebyłem nadal na pagaju nie chcąc narażać silnika na płytkiej i zarośniętej w tym miejscu Sapinie, na jeziorze zaś nie wytrzymałem i postawiłem maszt oraz foka, nie chcąc marnować tak sprzyjającego wiatru. Jedynie przepływając przez wąskie i zarośnięte przejście na Brząś pomogłem sobie silnikiem, łamiąc tym samym etykietę żeglarską, bo na zrzucenie foka nie miałem czasu mając na karku możliwy pościg. Istotnie, wkrótce dogonił mnie... kajakarz. Zapytany o tamten jacht - potwierdził że istotnie przeszedł wraz z nim śluzę, ale strasznie się męczył na pierwszym rzecznym odcinku. Nieco uspokojony tą wiadomością nie zawahałem się już przed ponownym postawieniem masztu i foka na Pozezdrzu, jako że znów wiało w plecy, a maszt trzeba było wcześniej złożyć przed linią 15kV. Wpłynąłem wreszcie na ostatni, uchodzący do Stręgla odcinek Sapiny, nie speszony już koniecznością przebijania się przez trzciny zaraz za mostem drogowym, co przećwiczyłem dzień wcześniej. Koło pozostałości drewnianego, leśnego mostu spotkałem znów tego samego kajakarza. Z kamerą, w kamizelce opatrzonej białymi pagonami taśm odblaskowych kamizelce ratunkowej przypominał strażnika leśnego lub innego funkcjonariusza. ;) A ja pośpiesznie zgasiłem w tym momencie silnik - bynajmniej nie ze względu na kamerę lecz dlatego że zapamiętałem z poprzedniego dnia jak tam płytko było, a i kamienie leżały tu i ówdzie. Płynąc z prądem nie widziałem przeciwskazań dla odstawienia silnika na rzecz pagaja. Kajakarz zapytał mnie czy spotkałem tamtych motorowców, gdy zaprzeczyłem przyznał że też sfilmował ich jak na silniku podpływali do śluzy, jeszcze w strefie ciszy. Tym razem nie zbierało im się już na kpiny, co więcej wyraźnie podenerwowani zapytali go czy ich filmuje bo kazali mu pilnować przestrzegania zakazu. No to postaram się aby ich obawy bezpodstawnymi nie były...

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2016-08-27, 23:41, w całości zmieniany 3 razy  

zenek

Wysłany: 2016-08-28, 14:13    [Cytuj]

Przeczytałem powyższy post i przypomniały mi się szkolne lata. Któż z nas wtedy nie popełnił wykroczenia w postaci ściągania, nieodrobionej pracy domowej czy podpowiadania. Byli też wtedy tacy co chętnie o tych naszych wykroczeniach informowali kogo trzeba. Pamiętacie jak ich nazywaliśmy i jakim uznaniem cieszyli się w klasowej społeczności :-/ ?

~as

Wysłany: 2016-08-28, 14:26    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Przeczytałem powyższy post i przypomniały mi się szkolne lata. Któż z nas wtedy nie popełnił wykroczenia w postaci ściągania, nieodrobionej pracy domowej czy podpowiadania. Byli też wtedy tacy co chętnie o tych naszych wykroczeniach informowali kogo trzeba. Pamiętacie jak ich nazywaliśmy i jakim uznaniem cieszyli się w klasowej społeczności :-/ ?

Czyżby wróciło zapotrzebowanie na Pawlika Morozowa?

~Rafał1960

Wysłany: 2016-08-28, 14:48    [Cytuj]

Wybryki kilkunastoletniej młodzieży tak naprawdę nieświadomej czemu ściąganie, nieodrobienie pracy domowej jest złe nijak się nie ma do świadomego łamania przepisów na wodzie przez starych byków.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-08-28, 14:56    [Cytuj]

Myślałem, że temat zostanie bez odpowiedzi, ale skoro nie, to napisze co ja o tym myślę:

Stróże prawa powinni być nieskazitelni, a kary za łamanie prawa dla nich są podwójne. ;-)

Proponuję akcję pod kryptonimem "Jak Tomek J żeglarzom, tak żeglarze Tomkowi J". :-D

Jeżeli ktoś złapie Tomka J - samozwańczego stróża, na jakimkolwiek złamaniu obecnie obowiązujących przepisów związanych z żeglowaniem, niech umieści tutaj na forum dokumentację foto lub video z zachowaniem wszelkich wymogów ochrony wizerunku, a oryginał wyśle e-mailem na robert(at)mazury.info.pl, gdzie (at) zastąpić należy znakiem @.

Dopóki będę w administracji forum i będę miał możliwość, osobiście wlepię Tomkowi J ostrzeżenie za każdy udokumentowany przypadek potwierdzający złamanie przez niego prawa, a jeżeli nadawca e-maila sobie zażyczy, to również w przypadku ewidentnych naruszeń rozważę wysłanie materiału na Policję.

~extant

Wysłany: 2016-08-28, 15:39    [Cytuj]

pough napisał/a:
... Dopóki będę w administracji forum i będę miał możliwość, osobiście wlepię Tomkowi J ostrzeżenie za każdy udokumentowany przypadek potwierdzający złamanie przez niego prawa...

Hmm... na podstawie którego punktu Regulaminu forum masz zamiar to robić ??

~darkor54

Wysłany: 2016-08-28, 16:15    [Cytuj]

as napisał/a:
Czyżby wróciło zapotrzebowanie na Pawlika Morozowa?

A któż pamięta kto to był? ;-) Ponieważ ja wiem to napisze tylko - cóż czasy robią się jakby trochę podobne do tych, w których Pawka działał :-/

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-08-28, 16:54    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:
... Dopóki będę w administracji forum i będę miał możliwość, osobiście wlepię Tomkowi J ostrzeżenie za każdy udokumentowany przypadek potwierdzający złamanie przez niego prawa...

Hmm... na podstawie którego punktu Regulaminu forum masz zamiar to robić ??

II.6, III.2 i III.5 w rozumieniu łącznym.

~extant

Wysłany: 2016-08-28, 17:30    [Cytuj]

Żaden z podanych przez ciebie punktów regulaminu, ani w rozumieniu łącznym ani też rozdzielnym, nie daje ci prawa karania formalnym ostrzeżeniem kogokolwiek na forum za złamanie przez niego w realu obecnie obowiązujących przepisów związanych z żeglowaniem.
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-08-28, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  

~Sza-man

Wysłany: 2016-08-28, 18:00    [Cytuj]

Jaki koń jest każdy widział. A jakie sprawy absorbują Tomka to są JEGO sprawy. Temat, który przedstawił Tomek jest istotny. W komunistycznych czasach nauczyliśmy się przyklaskiwać każdemu, kto w jakikolwiek sposób złamie normy na złość komunistom. Kradzież czegokolwiek w miejscu pracy to był wyczyn na miarę bohatera. Dokonanie rozboju i ucieczka goniącemu nas milicjantowi (milicjantom - bo oni w grupach raczej chodzili) - wyczyn bohaterski. itd... Tomku, ja ci gratuluje odwagi i popieram takie działania. Z bydłem walczyć należy ostro i bez pardonu.

Teraz z innej umrzyka skrzyni...

Kochany Robercie: Też znam Tomka (miałem z nim okazję nawet kiedyś porozmawiać w realu) i w życiu bym nie wpadł na taki pomysł aby szukać błędów życiowych kolegi Tomka. I mniemam, że to żart... :). Można by napisać: kto jest bez winy, niech pierwszy podniesie płytę chodnikową... bo u mnie na wsi ciężko o kamień.

pough napisał/a:
Proponuję akcję pod kryptonimem "Jak Tomek J żeglarzom, tak żeglarze Tomkowi J". :-D
Tylko ten emotikon na końcu Ciebie ratuje....
Ostatnio zmieniony przez Sza-man 2016-08-28, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-08-28, 18:00    [Cytuj]

extant napisał/a:
Żaden z podanych przez ciebie punktów regulaminu, ani w rozumieniu łącznym ani też rozdzielnym, nie daje ci prawa karania formalnym ostrzeżeniem kogokolwiek na forum za złamanie przez niego w realu aktualnie obowiązującego prawa/przepisów związanych z żeglowaniem.

Jeżeli Tomek J na łamach forum eksponuje łamanie obowiązującego prawa przez innych podczas gdy sam by jego nie przestrzegał, to celem takiej działalności Tomka J nie byłaby dbałość o przestrzeganie prawa, a jedynie intryga i prowadzenie do kłótni, co jest niezgodne z punktem II.6 Regulaminu Forum.

Jeżeli, nie zgadzasz się z powyższym - patrz - punkt III.2 Regulaminu Forum w części w nawiasach oraz punkt III.5 Regulaminu Forum w całości.

Kto zechce, to zamieści ewentualny dokument z łamania przepisów przez Tomka J, kto nie chce nie zamieści... To będzie naturalne i samoczynne głosowanie za akceptacją lub przeciw takim działaniom Tomka J jakie dotychczas zaprezentował w kwestii publikowania wykroczeń innych.

Uważam, że w ten sposób wychodzę naprzeciw tym użytkownikom Forum, którzy nie akceptują takiego przez Tomka J publikowania wykroczeń na łamach naszego Forum.

Uważam również, że nasze Forum nie jest organem ścigania, sądem, ani punktem informacji o wykroczeniach.

I to by było na tyle moich wyjaśnień dla Ciebie w tym temacie...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-08-28, 18:03    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
... i w życiu bym nie wpadł na taki pomysł aby szukać błędów życiowych kolegi Tomka...

No widzisz... Ty byś nie wpadł na taki pomysł, a Tomek J wpadł... Być może, za chwilę będzie publikował Twoje błędy życiowe... :-P ;-)

zenek

Wysłany: 2016-08-28, 18:45    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Wybryki kilkunastoletniej młodzieży tak naprawdę nieświadomej czemu ściąganie, nieodrobienie pracy domowej jest złe nijak się nie ma do świadomego łamania przepisów na wodzie przez starych byków.
Biedna ta młodzież i jakże nieświadoma i nikt jej nie powiedział, że ściąganie i podpowiadanie to złe postępowanie. No i jakże tępa, że nic złego w takim postępowaniu sama nie dostrzegała!
Sza-man napisał/a:
W komunistycznych czasach nauczyliśmy się przyklaskiwać każdemu, kto w jakikolwiek sposób złamie normy na złość komunistom. Kradzież czegokolwiek w miejscu pracy to był wyczyn na miarę bohatera. Dokonanie rozboju i ucieczka goniącemu nas milicjantowi (milicjantom - bo oni w grupach raczej chodzili) - wyczyn bohaterski. itd..
Porównywanie wykroczeń do przestępstw jest co najmniej nie na miejscu. Ale masz rację w jednym. Rzeczywiście z komunistycznych czasów wyniosłem niechęć do donosicielstwa i donosicieli!

~extant

Wysłany: 2016-08-28, 18:55    [Cytuj]

pough napisał/a:
... I to by było na tyle moich wyjaśnień dla Ciebie w tym temacie...

Żadne twoje wyjaśnienia ani podane przez ciebie punkty regulaminu nie dają ci prawa karania formalnym ostrzeżeniem kogokolwiek na forum za złamanie przez niego w realu aktualnie obowiązującego prawa/przepisów związanych z żeglowaniem... co kilka postów powyżej zapowiedziałeś, że będziesz na forum robił.

Ponieważ uważam, że nie warto tracić czasu na jałowe dyskusje, niniejszym bardzo proszę o opinię Zbyszka i/lub Zenka czy formalna zapowiedź "junior admina" ->

pough napisał/a:
... Dopóki będę w administracji forum i będę miał możliwość, osobiście wlepię Tomkowi J ostrzeżenie za każdy udokumentowany przypadek potwierdzający złamanie przez niego prawa ...

jest czy nie jest zgodna z Regulaminem forum.
Z góry dziękuję. :-)

~najmita

Wysłany: 2016-08-28, 18:58    [Cytuj]

Zamiast ścigać tych, którzy łamią prawo Wy ścigacie tego, który ściga tych, którzy łamią prawo ;-) :lol: . Taka analogia do pewnych polityków...

zenek

Wysłany: 2016-08-28, 19:06    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Zamiast ścigać tych, którzy łamią prawo Wy ścigacie tego, który ściga tych, którzy łamią prawo ;-) :lol: . Taka analogia do pewnych polityków...
Odpowiem może tak. W państwie demokratycznym społeczeństwo do pilnowania porządku i dbałości o przestrzeganie prawa powołało odpowiednie służby i je opłaca.
Informowanie służb o najmniejszym wykroczeniu popełnionym przez innych jest IMHO wypaczeniem dbałości o prawo.

PS. I dodam jeszcze może to. Zdarzyło mi się komuś zwracać uwagę, na to że źle robi, ale na tym moja rola się kończyła. Nie dzwoniłem do żadnych służb i nie żądałem ukarania. Tyle!
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-08-28, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2016-08-28, 19:08    [Cytuj]

extant napisał/a:
Ponieważ uważam, że nie warto tracić czasu na jałowe dyskusje, niniejszym bardzo proszę o opinię (...) i/lub Zenka
Będę się zastanawiał jak taka sytuacja zaistnieje w rzeczywistości. Póki co to burza w szklance wody :-P !
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-08-28, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-08-28, 19:08    [Cytuj]

najmita napisał/a:

Andrzeju. Niech sobie Tomek J ściga jak chce i z materiałami nie robi co chce.
Ja jestem przeciw publikowaniu tych materiałów na Forum i przekształcania tego Forum w biuletyn organów ścigania.

~najmita

Wysłany: 2016-08-28, 19:17    [Cytuj]

Robercie, ja jednak jestem zdania, że człowiek, który ukradł w sklepie batonika i zjadł go musi być piętnowany, a nie policjant, który na wezwanie właściciela sklepu interweniował. Możemy dyskutować o wymiarze kary ale nie możemy potępiać ani sprzedawcy, ani policjanta.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-08-28, 19:30    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Robercie, ja jednak jestem zdania, że człowiek, który ukradł w sklepie batonika i zjadł go musi być piętnowany, a nie policjant, który na wezwanie właściciela sklepu interweniował. Możemy dyskutować o wymiarze kary ale nie możemy potępiać ani sprzedawcy, ani policjanta.

Andrzeju... Nie piętnuję, ani sprzedawcy, ani policjanta. Wyraźnie napisałem, że jestem przeciwny przekształceniu Forum w biuletyn organów ścigania i nic ponad to...

a niestety Tomek J właśnie przekształca to forum w biuletyn organu ścigania...

[ ODPOWIEDZ ]