FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koromysło - definicja i objaśnienia
Autor Wiadomość
funyo

Wysłany: 2016-07-10, 10:49    [Cytuj]

zenek napisał/a:
... Wynik pójdzie w świat!

Chyba przeceniasz możliwości tego forum :roll:
Pomijając kwestie gustu i tego, że takie "plebiscyty" raczej nie wpływają na wybory przeciętnego człowieka (Złote Maliny w branży filmowej robią nierzadko lepszą robotę niż klasyczna reklama), to zasięg tego forum nie jest raczej "światowy". Mogę się założyć o butelkę rumu, że 2/3 mazurskich "żeglarzy" nie zna/czyta naszej "twórczości".

zenek

Wysłany: 2016-07-10, 10:59    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Chyba przeceniasz możliwości tego forum :roll:
Tu nie chodzi o jakiś masowy oddźwięk, ale wystarczy że stocznia nie sprzeda jednego czy dwu jachtów, a firma czarterowa straci tydzień lub dwa czarteru. To są konkretne straty finansowe. Chciałbyś aby to na Ciebie trafiło?

~extant

Wysłany: 2016-07-10, 13:07    [Cytuj]

Rozumiem zatem Zenku, iż uważasz, że nie wolno wyrażać jakichkolwiek negatywnych opinii na temat żadnego produktu, żadnego producenta, bo to może spowodować straty jego lub firm czarterujących ?? :shock:

Czyli nic złego nie wolno napisać/powiedzieć ani na temat wyglądu, ani wykonania, ani wygody, ani nautyki... NIC ! .... wolno tylko i wyłącznie chwalić !!! :lol:

Sorki, ale ja tak nie uważam :-P ... ba, co więcej nie wyobrażam sobie aby jakiegokolwiek producent, miałby coś przeciwko wyrażaniu na tego jego produktu opinii i to zarówno pozytywnych jak i negatywnych. :-D
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-07-10, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2016-07-10, 13:14    [Cytuj]

extant napisał/a:
Rozumiem zatem Zenku, iż uważasz, że nie wolno wyrażać jakichkolwiek negatywnych opinii na temat żadnego produktu, żadnego producenta, bo to może spowodować straty jego lub firm czarterujących ?? :shock:
Ależ wyrażaj sobie własne negatywne opinie. Nic mi do tego. Mam odmienne zdanie na ten temat, jak kilku innych kolegów.

~extant

Wysłany: 2016-07-10, 13:22    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Ależ wyrażaj sobie własne negatywne opinie. Nic mi do tego. Mam odmienne zdanie na ten temat, jak kilku innych kolegów.

Jasne, każdy ma prawo do swojego zdania :-)
Ankieta-zabawa jeszcze trochę potrwa, ale jak dotąd już 32 forumowiczów nie miało, żadnych wątpliwości i obaw i spokojnie oddało swój głos na wybraną przez siebie łódkę. :-D

zenek

Wysłany: 2016-07-10, 13:28    [Cytuj]

extant napisał/a:
ale jak dotąd już 32 forumowiczów nie miało, żadnych wątpliwości i obaw i spokojnie oddało swój głos na wybraną przez siebie łódkę. :-D
Chciałem tylko zauważyć, że mamy na chwile obecną 15 475 użytkowników :-P ! Odliczając 10 000 "jedno strzałowców", niech będzie nawet 13 000, to i tak zostaje jeszcze przeszło 2 000. Tak więc nie radzę szermować ta ilością 32, bo to kropla w Śniardwach :-P :mrgreen: !

~extant

Wysłany: 2016-07-10, 13:38    [Cytuj]

Przyznam się szczerze, że ja - biorąc pod uwagę realną liczbę aktywnych na forum użytkowników w trakcie letniego sezonu - jestem i tak pozytywnie zaskoczony AŻ tak dużą liczbą biorących udział w tej ankiecie-zabawie. :-D

ps:... no w każdym razie, jak by nie liczyć, jest to i tak zdecydowanie więcej niż liczba oficjalnie zadeklarowanych przeciwników tej ankiety-zabawy. ;-) :mrgreen: :-P

funyo

Wysłany: 2016-07-10, 16:42    [Cytuj]

Gdyby przy nazwach tych jachtów były też ich zdjęcia, liczba osób biorących udział w zabawie była by wieksza. :roll:

~extant

Wysłany: 2016-07-10, 17:01    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Gdyby przy nazwach tych jachtów były też ich zdjęcia, liczba osób biorących udział w zabawie była by wieksza. :roll:

Paweł, ja osobiście nie widzę żadnej potrzeby wstawiania tam fotek jachtów. Bo i po co ?? Fajnie to jest popatrzeć na... ładne fotki ładnych łódek. ;-)
A do tego, jak ktoś chce wziąć udział w tej ankiecie-zabawie, a nie zna wymienionych tam łódek. to przecież ich fotki bez żadnego problemu znajdzie w necie.

funyo

Wysłany: 2016-07-10, 20:03    [Cytuj]

extant napisał/a:

Paweł, ja osobiście nie widzę żadnej potrzeby wstawiania tam fotek jachtów. Bo i po co ?? Fajnie to jest popatrzeć na... ładne fotki ładnych łódek. ;-)
A do tego, jak ktoś chce wziąć udział w tej ankiecie-zabawie, a nie zna wymienionych tam łódek. to przecież ich fotki bez żadnego problemu znajdzie w necie.

To oczywiste, ale:
- jeśli się organizuje jakikolwiek plebiscyt, to wypadałoby zadbać o jego pełną oprawę, choćby po to, żeby przyciągnąć jak najwięcej uczestników zabawy, bez odsyłania ich do szukania po internetach. To, oraz takie stwierdzenia, jak w Twoim drugim i trzecim zdaniu tylko potwierdzają argumentację przeciwników tej zabawy. Sam, niejako, wkładasz im w ten sposób oręż do ręki. :-P
- to jest zabawa oparta wyłącznie o subiektywne odczucia i własne gusta, więc może w niej brać udział dosłownie każdy, kto trafi na te strony. Może nie mieć bladego pojęcia o żaglówkach, ale może mu się dana konstrukcja "niepodobać" mniej lub bardziej. Zdjęcia z pewnością pomogłyby w wyborze, w przeciwieństwie do stwierdzenia: "chcesz zobaczyć, to se wygoogluj" :roll:
Ale oczywiście to jest Twój tron...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-11, 02:28    [Cytuj]

Cytat:
Koromysło
- nosidło, drewniany przyrząd do noszenia ciężarów, najczęściej wiader z wodą.

Zaobserwowane na mrągowskim "Dzikim Zachodzie", czyli w Mrongoville... gdzie wciąż kobiety wodę noszą koromysłem.

koromyslo-1.jpg
Plik ściągnięto 1701 raz(y) 56,87 KB

koromyslo-2.jpg
Plik ściągnięto 1701 raz(y) 78,61 KB

~extant

Wysłany: 2016-07-11, 06:59    [Cytuj]

funyo napisał/a:
... Sam, niejako, wkładasz im w ten sposób oręż do ręki. :-P ...

Paweł, jest to dla mnie kompletnie obojętne biorąc pod uwagę jak kuriozalne wprost argumenty przeciwko tej ankiecie-zabawie oraz zarzuty wobec mojej osoby padały już w tym temacie :-P

funyo napisał/a:
... Może nie mieć bladego pojęcia o żaglówkach...

Udział w tej ankiecie-zabawie nie jest obowiązkowy, ale jeżeli ktoś czuje, że jednak "musi" chociaż nie wie i nie chce mu się trochę "pogoolować w necie" to wtedy... no cóż, pozostaje chyba już tylko "chybił-trafił" :-P

funyo napisał/a:
... Ale oczywiście to jest Twój tron...

Jeżeli chcesz wstawiać tam fotki to wstawiaj, ja nie czuję takiej potrzeby, ale oczywiście bronić nikomu tego nie będę. :-D

juzek

Wysłany: 2016-07-11, 10:40    [Cytuj]

Pozwolę sobie napisać moją opinię, przepraszam za bezpośredniość: przypisywanie miana „koromysła“ łódkom innym niż „leśny dziadek“ jest jakimś maniakalno-chorobliwym urazem tomusia. Koromysło to zgrabny, niespełna metrowy patyk, pozwalający lżej i łatwiej przenosić wiadra z wodą , przodem, również bokiem. Łatwiej, niż w rękach.
Więc stosowany tu termin „koromysło“ to chory, delikatnie pisząc, wymysł słowotwórczy tomusia.
Termin prosty, jak cep. Stosowanie, niekoniecznie.
Jak wiele stosowanych przez tomusia słowoneologizmów. Chyba tylko on rozumie, co pisze.
Ostatnio zmieniony przez juzek 2016-07-11, 11:20, w całości zmieniany 2 razy  

funyo

Wysłany: 2016-07-11, 11:26    [Cytuj]

extant napisał/a:

Udział w tej ankiecie-zabawie nie jest obowiązkowy, ale jeżeli ktoś czuje, że jednak "musi" chociaż nie wie i nie chce mu się trochę "pogoolować w necie" to wtedy... no cóż, pozostaje chyba już tylko "chybił-trafił" :-P

Jeśli nie przekona Cię argument, że:
spora grupa użytkowników korzysta z internetu mobilnego na urządzeniach mobilnych, co może stwarzać pewne ograniczenia w przeglądaniu sieci, a tym samym może zniechęcić do wzięcia udziału w zabawie, a przecież, czym więcej uczestników, tym zabawa lepsza...
...to ja już więcej przekonywać Ciebie nie będę. :-P :roll:

~extant

Wysłany: 2016-07-11, 11:32    [Cytuj]

funyo napisał/a:
... może zniechęcić do wzięcia udziału w zabawie, a przecież, czym więcej uczestników, tym zabawa lepsza...

Szczerze ?? ... nie odczuwam jakiejś specjalnie silnej potrzeby "walki o frekwencję" w tej ankiecie-zabawie. :-P

funyo napisał/a:
...to ja już więcej przekonywać Ciebie nie będę. :-P :roll:

... i słusznie. :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-07-11, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-07-11, 11:39    [Cytuj]

juzek napisał/a:
Pozwolę sobie napisać moją opinię, przepraszam za bezpośredniość: przypisywanie miana „koromysła“ łódkom innym niż „leśny dziadek“ jest jakimś maniakalno-chorobliwym urazem tomusia. Koromysło to zgrabny, niespełna metrowy patyk, pozwalający lżej i łatwiej przenosić wiadra z wodą , przodem, również bokiem. Łatwiej, niż w rękach.
Więc stosowany tu termin „koromysło“ to chory, delikatnie pisząc, wymysł słowotwórczy tomusia.
Termin prosty, jak cep. Stosowanie, niekoniecznie.
Jak wiele stosowanych przez tomusia słowoneologizmów. Chyba tylko on rozumie, co pisze.

Nie, nie tylko Tomek to rozumie. Nazwa dobrze oddaje intencje. Ilość użycia tej nazwy na Portalu ewidentnie podkreśla, że użycie tego terminu trafia w sedno, a używający tego terminu termin ten rozumieją. Barwne pisanie postów, uwzględniające neologizmy i oryginalne nazwy, świadczy tylko na plus o wyobraźni piszącego.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-07-11, 11:52    [Cytuj]

Zgadzam się z Pawłem, że lepiej czyta się wątek z oprawą zdjęciową . Przy okazji można podyskutować o słuszności wpisania na listę tej, czy innej jednostki .

Na początek TES 550 Master - pierwszy polski jacht żaglowy o wysokości stania
przy LOa 550 cm .

t_550.jpeg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 131,97 KB

tesmaster.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 39 raz(y) 55,88 KB

Ostatnio zmieniony przez artiosso 2016-07-11, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2016-07-11, 11:56    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Zgadzam się z Pawłem, że lepiej czyta się wątek z oprawą zdjęciową ...

Artur... jeżeli chcesz wstawić fotki również do ankiet-zabawy to wstawiaj, ja nie czuję takiej potrzeby. :-D

funyo

Wysłany: 2016-07-11, 17:13    [Cytuj]

extant napisał/a:

Szczerze ?? ... nie odczuwam jakiejś specjalnie silnej potrzeby "walki o frekwencję" w tej ankiecie-zabawie. :-P

Po co więc organizować zabawę, skoro nie zależy Ci na "bawiących się" i ich zdaniu?
Przy takim podejściu organizatora raczej szkoda czasu na klepanie w klawiaturę, a już tym bardziej na googlowanie czegokolwiek... :roll: ;-)

~extant

Wysłany: 2016-07-11, 18:42    [Cytuj]

funyo napisał/a:
extant napisał/a:

Po co więc organizować zabawę, skoro nie zależy Ci na "bawiących się" i ich zdaniu?
Przy takim podejściu organizatora raczej szkoda czasu na klepanie w klawiaturę, a już tym bardziej na googlowanie czegokolwiek... :roll: ;-)

Paweł, proszę nie przekręcaj moich słów. :-/

Nie napisałem, że nie zależy mi na "bawiących się", a jedynie, że nie czuję specjalnej potrzeby "walki o frekwencję" w tej ankiecie-zabawie.

Ankieta jest ciągle "czynna" i jeżeli ktoś chce może w niej nadal wziąć udział, ale ja nikogo specjalnie do tego zachęcać nie będę, zresztą ta, jak i każda inna ankieta, po pierwszych paru dniach sporej aktywności, potem zaczyna dosyć szybko "samoistnie" wygasać i przechodzić do forumowej historii.

Jeżeli uważasz, że jednak koniecznie powinno się tę ankietę bardziej "rozreklamować" to, ani ja ani nikt inny, nie będzie Ci tego bronił... chcesz działaj, a jak nie chcesz działać to o co Ci tak naprawdę chodzi ??
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-07-11, 18:45, w całości zmieniany 2 razy  

[ ODPOWIEDZ ]