FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koromysło - definicja i objaśnienia
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2016-07-04, 20:16    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
extant napisał/a:

A stwierdzenie "jeżeli się nie da tego anulować"... to też oczywiście nie jest żadna próba kneblowania?? :shock:

Mariusz, przecież każdy ma prawo wyrażać swoją opinię ... Czy brak ankiety ma być równoznaczne z kneblowaniem ?

Niestety nawoływanie na forum do likwidacji ankiety/tematu, który komuś się nie spodobał jest dla mnie kneblowaniem... a przynajmniej ewidentną jego próbą. :-(
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-07-04, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-04, 20:19    [Cytuj]

extant napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
extant napisał/a:

A stwierdzenie "jeżeli się nie da tego anulować"... to też oczywiście nie jest żadna próba kneblowania?? :shock:

Mariusz, przecież każdy ma prawo wyrażać swoją opinię ... Czy brak ankiety ma być równoznaczne z kneblowaniem ?

Niestety nawoływanie na forum do likwidacji ankiety/tematu, który komuś się nie spodobał jest dla mnie kneblowaniem... a przynajmniej ewidentną jego próbą. :-(

To może trzeba wrzucić ankietę , czy należy anulować tamtą ankietę .. :-P :mrgreen:

Wtedy nie będzie mowy o kneblowaniu :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2016-07-04, 20:22    [Cytuj]

A nie prościej w tym przypadku zastosować się do mądrej sentencji z sygnaturki jednego z forumowiczów z SF ->

Nie chcę iść do kina na film, bo on mnie nie nęci? To nie idę! Nie nawołuję jednak, by seans odwołano...

:-)

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-07-04, 21:53    [Cytuj]

Mariuszu.
Pamiętaj
Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się naruszanie wolności ( strefy ) innych.

Nie podałeś żadnego argumentu poza - bo mam zgodę admina i tak chce - za przeprowadzeniem takiej ankiety.

Powtarzam
Ona wprowadza niepotrzebne jątrzenie i zło i niczemu dobremu nie służy.
Szkoda , że brniesz w to zło.

~Luke

Wysłany: 2016-07-04, 22:36    [Cytuj]

Ale o co Wam wszystkim chodzi?? Jaki macie problem z tym, że ileś tam osób uzna jakiś tam jacht za brzydki? Ankieta jest dla zabawy, ja nie widzę problemu np. gdyby w tym rankingu wygrał Twister (którego jestem właścicielem), mi się podoba i już!
A plebiscyty motoryzacyjne? Na najbrzydszy samochód, w którym zwyciężył 2CV, a każdy chciał by mieć? A hejt na Fiata Multiplę? No i co się stało?? Nic. Jest zabawnie. Mam wrażenie, że niektórzy chyba kij połknęli...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-04, 23:14    [Cytuj]

Luke napisał/a:
A hejt na Fiata Multiplę?

Kiedyś chciałem to kupić. Wnętrze ma genialne... a jadąc "zewnętrza" nie widzę.

~Luke

Wysłany: 2016-07-04, 23:20    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Luke napisał/a:
A hejt na Fiata Multiplę?

Kiedyś chciałem to kupić. Wnętrze ma genialne... a jadąc "zewnętrza" nie widzę.

Ale wsiadając/wysiadając widzisz... :)
Mnie np. gęba się cieszy za każdym razem jak podchodzę do mojego :) Nie, nie Multipli... :)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-04, 23:49    [Cytuj]

...ale widzisz go tylko przez krótką chwilę. Bardzo często auta uznawane za brzydkie i mało prestiżowe są dużo wygodniejsze i bardziej przemyślane wewnątrz niż tzw. uznane marki. Przetestowane.

~Emill`76

Wysłany: 2016-07-05, 00:06    [Cytuj]

...ale widzisz go tylko przez krótką chwilę. Bardzo często auta uznawane za brzydkie i mało prestiżowe są dużo wygodniejsze i bardziej przemyślane wewnątrz niż tzw. uznane marki. Przetestowane.

Multipla nie musi być niemarkowa.... :mrgreen:

image.jpeg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 86,88 KB

<|piotrw

Wysłany: 2016-07-05, 00:41    [Cytuj]

Można pisać na forum, że jachty są szybkie lub wolne, płyną ostro lub nie, mają duże wnętrze lub małe. I pewnie takie oceny nikogo nie będą razić.

To gdzie jest różnica jak się napisze, że jakiś jacht jest po prostu ładny lub brzydki. Czy o tych drugich trzeba pisać, że są "mniej ładne" czy "ładne inaczej" ? Wtedy będzie poprawnie. A może w ogóle unikać tematu, że są jachty nieładne i nieproporcjonalnie narysowane?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-07-05, 01:29    [Cytuj]

Wygląd czy funkcjonalność to rzecz bardzo względna i indywidualna. Jednemu będzie się podobało BMW czy Multipla, a inny do tego nie wsiądzie.

Nie widzę powodu, aby unikać dyskusji jeżeli ktoś czuje potrzebę podzielić się swoją prywatną opinią. Podkreślam prywatną, bo wynik dyskusji nie będzie oficjalny stanowiskiem portalu czy forum. Może stanowić jednak pewne wskazówki projektantom - co się ludziom podoba, a co nie i dlaczego.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-07-05, 06:43    [Cytuj]

Wygląd czy funkcjonalność to rzecz bardzo względna i indywidualna. ...
W dyskusji to rzeczywiście rzecz indywidualna i nie mam nic przeciwko. W głosowaniu... już zbiorowa... :-P

...Może stanowić jednak pewne wskazówki projektantom - co się ludziom podoba, a co nie i dlaczego.
Rynek jest najlepszym weryfikatorem.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-07-05, 07:02    [Cytuj]

Z reguly wyglad jest kosztem wygody. Przeciez konstruktorzy nie maja celu budowac brzydkie auta, przy okazji nie wygodne i drogie. Oczywiscie mowie o czasach obecnych.

~extant

Wysłany: 2016-07-05, 07:50    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się naruszanie wolności ( strefy ) innych...

No właśnie... szkoda tylko, że tę zasadę, w tym temacie tak uporczywie sam starasz się złamać. :-/

~extant

Wysłany: 2016-07-05, 07:53    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Z reguly wyglad jest kosztem wygody...

... ale od tej akurat reguły jest na szczęście wiele wyjątków. :-D

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-07-05, 11:36    [Cytuj]

extant napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:
Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się naruszanie wolności ( strefy ) innych...

No właśnie... szkoda tylko, że tę zasadę, w tym temacie tak uporczywie sam starasz się złamać. :-/

Coś mi to przypomina.
Najpierw sam naruszasz czyjeś dobra ( szeroko rozumiane ale definiowalne ) a potem jak ktoś nie zgadza się z Twoim postępowaniem , Tobą i Ci zwraca uwagę to uważasz , że jesteś bezpardonowo atakowany.
Powodzenia
Ja się w to nie bawię

~extant

Wysłany: 2016-07-05, 11:41    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
... Najpierw sam naruszasz czyjeś dobra ( szeroko rozumiane ale definiowalne ...

OK, wskaż gdzie i w jaki sposób naruszyłem czyjeś dobra !

zenek

Wysłany: 2016-07-10, 09:57    [Cytuj]

Z tym negatywnym konkursem mam jedno skojarzenie. Otóż odbywa się taki konkurs jak Miss Polonia czyli wybierana jest najpiękniejsza Polka. A słyszał ktoś o konkursie mającym wyłonić najbrzydszą lub najmniej zgrabną?
Bardzo trafnie został przywołany przykład Fiata Multipla. To auto wygląda jak wygląda, ale swój wygląd rekompensuje innymi walorami.
Podobnie jest z jachtami. Sam wygląd to nie wszystko!
Niektórym widać sprawia jednak przyjemność "dokopanie" jakiejś konstrukcji, ot tak bo mi się nie podoba. Ciekawe tylko czy równie radośni byliby gdyby to ich jacht otrzymał w takiej "zabawie" laur zwycięzcy?
A co na to stocznia produkująca owy jacht, a co firmy czarterujące ten jacht?
Nikt nie będzie zwracał uwagi na to ile osób zagłosowało. Dziesięć czy tysiąc dziesięć. Wynik pójdzie w świat!
Miłej "zabawy"! Ja na pewno nie wezmę w niej udziału :-/ !

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-07-10, 10:10    [Cytuj]

Dla rownowagi i czystego spojrzenia na temat przypomne: owszem, istnieje konkurs na najgorszego kierowce. Uczestnicy sie sami zglaszaja. Istnieja tez: nagroda Darwina, plebiscyty na najgorszego aktora, restauracje, konkursy na najgrubszego czlowieka swiata i td.

Powyzsze jest jedynie konstatacja rzeczywistosci i w zaden sposob nie odzwierciedla mojego stosunku do tematu.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2016-07-10, 10:11, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2016-07-10, 10:28    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Dla rownowagi i czystego spojrzenia na temat przypomne: owszem, istnieje konkurs na najgorszego kierowce. Uczestnicy sie sami zglaszaja. Istnieja tez: nagroda Darwina, plebiscyty na najgorszego aktora, restauracje, konkursy na najgrubszego czlowieka swiata i td.
To, że są różne głupie konkursy to fakt. Ale są też trzy najpiękniejsze rzeczy na świecie- "kobieta w tańcu, koń w galopie i jacht pod pełnymi żaglami".
O konkursie na najbrzydszą kobietę nie słyszałem. O konkursie na najbrzydszego konia również. O konkursie na najbrzydszy jacht, o przepraszam na najbardziej niezgrabny, już tak :-/ !

[ ODPOWIEDZ ]