FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miecz szybrowy czy obrotowy?
Autor Wiadomość
~najmita

Wysłany: 2016-10-07, 09:31    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Najbardziej niebezpieczne jest trafienie mieczem w kamień, a więc wtedy gdy wystepuje nagła skokowa zmiana głębokości.

Zenku, o tym napisałem kilka postów wyżej. Tradycyjna sonda pokazuje głębokość w zasadzie pionowo w dół (czasami trochę do przodu). Wielokrotnie widziałem na sondzie ten "gwałtowny" jednostkowy skok "płytkości", niestety zawsze po fakcie.
Sonar zamocowany na mieczu szybrowym musiałby badać teren przed dziobem, najlepiej minimum 50 metrów. Wówczas wystarczy sygnał dźwiękowy.

zenek

Wysłany: 2016-10-07, 09:38    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Zenku, o tym napisałem kilka postów wyżej. Tradycyjna sonda pokazuje głębokość w zasadzie pionowo w dół (czasami trochę do przodu). Wielokrotnie widziałem na sondzie ten "gwałtowny" jednostkowy skok "płytkości", niestety zawsze po fakcie.
Wiem, wiem Andrzeju! Sam tego doświadczyłem na 31-stopowych jachcie wyposażonym w echosondę. Chwila nieuwagi i zagadania się z załoga i już było słychać :-) ! Co ciekawsze na Tałtach :-P !
Masz rację! Możliwe, iż sonar załatwiłby sprawę!

<|węzełek

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2016-10-07, 11:32    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
pough napisał/a:
A co powiecie na sondę w mieczu (coś jak czujniki parkowania), która podłączona do sterownika i systemu szybkiego podnoszenia miecza, sama zapewni przejście mieczem nad przeszkodą oraz zapewni stałe dostosowanie położenia miesza do aktualnej głębokości. Oczywiście sterownik taki sygnalizowałby również sternikowi, że miecz nie jest w najniższym położeniu, by ostrzec przed zmianą położenia SC i w związku z tym koniecznością dostosowania sposobu prowadzenia jachtu.

Można oczywiście :mrgreen: Jeszcze bezpośrednie połączenie z satelitą, dwa komputery PC i najnowsza technologia nano :mrgreen: Taka łódka to spokojnie w kosmos polecisz :mrgreen:

Soorki, nie wytrzymałem :-P

No panowie, wisicie mi czyszczenie monitora i klawiatury , .... przez ten kosmos to spadłam z krzesła :lol: :-D :lol:

PS Axa_Man znam ten kamień o którym piszesz na poprzedniej stronie, .... przez niego na koniec sierpnia spadł mi cały fał miecza z bębna, on jest przy wyjściu z Kisajna na Łabap, czy jak chcesz Dargin ( nie wiem gdzie zaczynają się granice jednego , a kończą drugiego) , całkiem fajną miałam minę. I nie piszę tu o kamieniach oznaczonych tyczkami po lewej stronie Kisajna . :evil:
Ostatnio zmieniony przez węzełek 2016-10-07, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 15:39    [Cytuj]

pough napisał/a:
A co powiecie na sondę w mieczu (coś jak czujniki parkowania), która podłączona do sterownika i systemu szybkiego podnoszenia miecza, sama zapewni przejście mieczem nad przeszkodą oraz zapewni stałe dostosowanie położenia miesza do aktualnej głębokości. Oczywiście sterownik taki sygnalizowałby również sternikowi, że miecz nie jest w najniższym położeniu, by ostrzec przed zmianą położenia SC i w związku z tym koniecznością dostosowania sposobu prowadzenia jachtu.

Jeśli da się to zrobić za 1 000 - 2 000 zł (sterowanie elektroniczne, nie całość miecza i hydrauliki) i będzie to skuteczne, to jestem jak najbardziej "za".

Powoli się całkowicie mechanizujemy. W mikrorelacji z tegorocznych MTSW opisywałem wyciągarkę elektryczną, którą można zaprząc do operacji masztem za 1 150 zł . Na pewno będzie to urządzenie, które zamontuję w swoim jachcie w przyszłości.
Inni mają ogrzewanie, jeszcze inni toalety morskie elektryczne (ze zbiornikiem), lodówki. Za chwilę Truma i Eberspaecher zaprezentują miniklimy jachtowe. No takie życie jest. Producenci wymyślają, my się podniecamy i kupujemy, bo coraz częściej mamy za co.
Tak działa świat.

~extant

Wysłany: 2016-10-07, 16:10    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
... Tak działa świat.

Na szczęście... nie cały. ;-) :-P

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-10-07, 16:16    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
/.../ Jeśli da się to zrobić za 1 000 - 2 000 zł (sterowanie elektroniczne, nie całość miecza i hydrauliki) i będzie to skuteczne, to jestem jak najbardziej "za" /.../

Wszystko zależy od skali produkcji. W samodzielnym wykonaniu z zakupem oprogramowania podejrzewam, że można by się zmieścić w tej cenie, może nawet w 1000 zł.
Mówię o sterowaniu bez serwomechanizmów zaworów. ;-)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 16:18    [Cytuj]

Jasne, mowa o samym sterowaniu.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 16:23    [Cytuj]

extant napisał/a:
artiosso napisał/a:
... Tak działa świat.

Na szczęście... nie cały. ;-) :-P

Też bym chciał być tej myśli, ale jak widzę Papuasów w dżungli w koszulkach z logo Adidasa, to pochłania mnie smutek ...

~extant

Wysłany: 2016-10-07, 16:25    [Cytuj]

... no to po co gapisz się na tych Papuasów ?? :lol: :-P

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 16:36    [Cytuj]

Bo to surrealistyczny widok (z koszulką Adidasa).

~extant

Wysłany: 2016-10-07, 16:47    [Cytuj]

... a potem smutek Cię pochłania ! :-( ... nie lepiej zamiast tego obejrzeć np. coś Monty Python'a ;-) :-P

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-10-07, 16:53    [Cytuj]

Panowie, proszę nie iść zbyt daleko w OT... Temat jest raczej w dziale bardziej merytorycznym niż rozrywkowym...

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 16:53    [Cytuj]

Po dłuższym oglądaniu i zastanowieniu MP też kończy się smutkiem ....

~extant

Wysłany: 2016-10-07, 16:55    [Cytuj]

...no to pomyśl wtedy o swoim Workerusie... z mieczem szybrowym oczywiście ... i od razu będzie Ci weselej ! :-D

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 16:56    [Cytuj]

pough napisał/a:
Panowie, proszę nie iść zbyt daleko w OT... Temat jest raczej w dziale bardziej merytorycznym niż rozrywkowym...

Racja, sorki .

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2016-10-07, 16:57    [Cytuj]

:lol:
extant napisał/a:
...no to pomyśl wtedy o swoim Workerusie... z mieczem szybrowym oczywiście ... i od razu będzie Ci weselej ! :-D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[ ODPOWIEDZ ]