FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skuterem wodnym po rzece Sapina [foto] [ankieta]

Czy Sapina powinna być dostępna dla motorowodniaków?
Zdecydowanie tak. Każdy ma prawo korzystać z dostępnych dróg wodnych.
20%
 20%  [ 9 ]
Raczej rak, ale tylko dla żeglarzy z silnikami zaburtowymi. Skuterów i szybkich motorówek nie powinno tam być.
9%
 9%  [ 4 ]
Raczej nie. Szkoda takiego spokojnego i dzikiego miejsca.
18%
 18%  [ 8 ]
Zdecydowanie nie. Miłosnicy ciszy i spokoju też powinni mieć swoją enklawę.
52%
 52%  [ 23 ]
Głosowań: 44
Wszystkich Głosów: 44

Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-05-04, 22:49   Skuterem wodnym po rzece Sapina [foto] [ankieta] [Cytuj]

Korzystając z tego, że na Mazurach strefy ciszy znikają jedna po drugiej - wybraliśmy się z kolegą funyo na rejs skuterem wodnym po rzece Sapina.

http://mazury.info.pl/fot...nym-po-sapinie/

Więcej zdjęć w fotorelacji:
http://mazury.info.pl/fot...dnym-po-sapinie

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-05-04, 22:56    [Cytuj]

Dodałem ankietę i zapraszam do dyskusji, czy Sapina powinna zostać ponownie objęta tzw. strefą ciszy - zakazem używania silników spalinowych.

pir0man

Wysłany: 2014-05-04, 23:13    [Cytuj]

Ostatnio byłem na tygodniowym urlopie i przez ten tydzień ciągle robiłem zdjęcia, ale jak oglądałem relację, miałem wrażenie, że aż tyle nie udało mi się ich zrobić. Super relacja.

Zagłosowałem ZA WOLNOŚCIĄ (brakiem strefy ciszy), bo uważam, że wszechobecne zakazy i nakazy niczemu nie służą. Na takiej rzece tylko wariat pchałby się na silniku... No ewentualnie jeszcze Funyo z Adminem, ale przecież tylko w celach poznawczych. W dodatku taka relacja przysporzy Sapinie tylko więcej kajakarzy, a nie motorowodniaków.

Zazdroszczę pięknej wycieczki. Kija w turbinie już troszkę mniej.

funyo

Wysłany: 2014-05-04, 23:59    [Cytuj]

Mimo iż sam jestem zagorzałym motopompiarzem i ogólnie jestem za swobodnym dostępem do akwenów, to myślę, że takie miejsca pozostawić w stanie nienaruszonym. Otwarcie Sapiny dla szerokiego ruchu motorowodnego wymusiłoby jej oczyszczenie i chociaż fragmentaryczną regulację. A to, z kolei, odebrałoby jej "dzikość".
Poza tym, nie ma się co czarować - tak kulturalnych i liczących się z otoczeniem motorowodniaków (zwłaszcza skuterowców) jak my, nie ma zbyt wielu ;-) , a wyścigi na skuterach w tym miejscu to ostatnia rzecz, jakiej bym życzył tej uroczej rzece oraz kajakarzom po niej pływającym.
Chyba, ze zostawić wszystko tak, jak jest - rzeka swymi pułapkami sama się broni przed zmasowanym nalotem motorówek, a ci, którzy zdecydują się jednak zaryzykować, pozostaną w mniejszości.

~extant

Wysłany: 2014-05-05, 07:30    [Cytuj]

Tak jak napisał Paweł powyżej chciałbym, żeby takie miejsca jak najdłużej pozostały w stanie możliwie najmniej "naruszonym".

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2014-05-05, 08:01    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Mimo iż sam jestem zagorzałym motopompiarzem i ogólnie jestem za swobodnym dostępem do akwenów, to myślę, że takie miejsca pozostawić w stanie nienaruszonym. Otwarcie Sapiny dla szerokiego ruchu motorowodnego wymusiłoby jej oczyszczenie i chociaż fragmentaryczną regulację. A to, z kolei, odebrałoby jej "dzikość".

Otworzyć i nie ruszać. Mądry popłynie i nie narobi szkód, a głupi zostanie srogo ukarany za pomocą pułapek czających się w rzece. Taka swoista "selekcja naturalna".

Poza tym na jednym ze zdjęć jest słynny mostek. Wszystko jasne :(

~Tomek J

Wysłany: 2014-05-05, 08:52    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Poza tym na jednym ze zdjęć jest słynny mostek. Wszystko jasne :(

:?: :?: :?: Chyba :-) :-P :mrgreen: :lol: ponieważ stan tego truchła nie wskazuje na to aby miało ono przetrwać do końca sezonu. Może nawet ktoś z nas pomoże mu w tym co już dawno z nim się stać powinno, podobnie jak to było w przypadku mostka na odcinku Sapiny między Pozezdrzem a Brząsiem, pod który jak to głosi legenda - jacyś piromani ze Ślunska podłożyli ogień :mrgreen:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2014-05-05, 12:38, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-05-05, 16:32    [Cytuj]

Dyskusję o mazurskim rynku nieruchomości letniskowych wydzieliłem do nowego wątku.
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=10883

Boober

Wysłany: 2014-05-05, 23:23    [Cytuj]

extant napisał/a:
Tak jak napisał Paweł powyżej chciałbym, żeby takie miejsca jak najdłużej pozostały w stanie możliwie najmniej "naruszonym".

A powiedzcie proszę, czy Wasza wycieczka oznacza może, że można już spokojnie na silniku przejśč Sapinę z Ogonek do Stręgla i tam żagle postawić? Czy idiotyczny zakaz nadal obowiązuje na tym odcinku?...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-05-05, 23:28    [Cytuj]

Nie już żadnej strefy ciszy aż do śluzy - czyli tam, gdzie kończy się powiat węgorzewski. Strefę ciszy ustanawia rada powiatu.

funyo

Wysłany: 2014-05-05, 23:28    [Cytuj]

Śmiało możesz iść na silniku i w ogóle nie stawiać żagli, nie ma żadnych zakazów.

Boober

Wysłany: 2014-05-05, 23:37    [Cytuj]

No to w tym roku zaliczam z rodzinką Stręgla. Dawno nie byłem bo się nie chciało dziewczynom pagajować ... :-) a bardzo lubię to jezioro. Dzięki za info.

A w temacie Sapiny - jednak wolałbym żeby tam ruchu na silniku nie było. Każdego lata spływam kilka razy bo uwielbiam tę rzekę. Bo jest cisza i spokój...

:-) w ostatni piątek też byłem, ale Kruklin - Gołdopiwo
Ostatnio zmieniony przez Boober 2014-05-05, 23:38, w całości zmieniany 1 raz  

~Prem

Wysłany: 2014-05-07, 07:45    [Cytuj]

Po obejrzeniu relacji aż mam ochotę tamtędy spłynąć...

Valas

Wysłany: 2014-05-07, 09:38    [Cytuj]

Zamiast na siłę pchać się pod prąd małymi żaglówkami czy motorówkami polecam inny wariant. W trakcie rejsu dopływamy do Ogonek zamawiamy sobie telefonicznie na następny ranek kajaki w Kruklankach. Przyjeżdża po nas busikiem człowiek z firmy kajakowej, zostawiamy jacht zamknięty i ruszamy na spływ. Gołdapiwo - Święcajty to trasa akurat na jeden dzień bez wielkiej napinki - polecam.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-05-07, 10:37    [Cytuj]

Valas. Doskonały pomysł. Polecam!

<|MirekMors

Wysłany: 2014-05-07, 14:08    [Cytuj]

Niech ktoś kliknie Valasowi - świetny pomysł !
Latem trzeba by się skrzyknąć kupą - kupy nikt nie ruszy :idea:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2014-05-07, 14:32    [Cytuj]

Tresci komercyjne zostaly wydzielone do nowego watku
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=10894

Valas

Wysłany: 2014-05-07, 16:15    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Niech ktoś kliknie Valasowi - świetny pomysł !
Latem trzeba by się skrzyknąć kupą - kupy nikt nie ruszy :idea:

podobnie, o czym pisałem w wątku o nowym szlaku rowerowym, można zrobić z rowerami, zamówić na przykład w jednej z giżyckich wypożyczalni i odbić na jeden dzień do Św. Lipki, Siedziby Hitlera albo w jakiś szczególnie upalny dzień schronić się w cieniu Puszczy Boreckiej, popatrzeć w zagrodzie w Wolisku na Żubry.

Curian

Wysłany: 2014-06-04, 17:56    [Cytuj]

Witam wszystkich forumowiczów :)

Pod koniec sierpnia planuję przedostać się z Węgorzewa do Kruklanek, co wiąże się z rejsem po Sapinie. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaka jest średnia głębokość Sapiny?

2. Czy ma ona jakieś bardzo płytkie odcinki?

3. Czy wiadomo coś na temat remontu tego rozwalającego się mostu (http://mazury.info.pl/foto/14-05-01-skuterem-wodnym-po-sapinie/skuterem-wodnym-po-sapinie_046.jpg)?

4. Czy jachty takie jak Sasanka 620 czy Tes 678 BT dadzą radę pokonać Sapinę? Załoga 5-osobowa, bardzo zdeterminowana (jak będzie trzeba, to zbędni załoganci mogą iść na piechotę z bagażem,żeby odciążyć jacht. Przepiłowywanie pni i konarów powalonych drzew tez nie będzie dla nas jakąś straszną przeszkodą).

5. Kiedy odbyła się wyprawa opisana w artykule (http://mazury.info.pl/foto/14-05-01-skuterem-wodnym-po-sapinie)? (zakładam, że jest to 01.05, ale w końcu to może też być data zamieszczenia reportażu, a sama wyprawa odbyła się wcześniej)

~szg

Wysłany: 2014-06-04, 18:02    [Cytuj]

Wyprawa skuterem była w tym roku. Mostek nie stanowi przeszkody skoro też i żadne powalone drzewo nie będzie dla Was przeszkodą :-P :mrgreen: .

[ ODPOWIEDZ ]