FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Most w Pięknej Górze - przebudowa
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-07-05, 10:38    [Cytuj]

I widzisz Zenku na tym etapie trzeba było zgłaszać uwagi i wnioski czy żądania zapoznając się wcześniej z dokumentacją. Sa tam też wymienione firmy czarterowe, aczkolwiek nie wiem czy wszystkie. Pismo do inwestora po uzyskaniu przez niego stosownych decyzji nie ma już znaczenia procesowego, zresztą chodzi tylko o przedłożenie harmonogramu prac. Jeżeli Sailor czy ta firma z pierwszego miejsca na licie nie złożyły w wymaganym terminie uwag, żądań, czy wniosków to ich grzech zaniechania. jak rozumiem Netta i Sailor to oddzielne firmy mimo tego samego adresu. Wobec powyższego błędem urzędnika było brak powiadomienia jednej ze stron Netty. Nie widzę też w rozpisce Bełbota.
Nikogo Zenku nie bronie, ani nie atakuje , ale mam zasadę ,że nie wydaje opinii bez jakichkolwiek dowodów.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-07-05, 10:38, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-07-05, 10:41    [Cytuj]

pough napisał/a:
Łatwo Ci przychodzi cierpienie cudzym kosztem. ;-)

Nie da się ukryć, że te remonty dotykają mnie jedynie ze strony "użytkowej"
Cytat:
Nie odpowiedziałeś czy gdyby Twój biznes był zależny od takiej sytuacji, broniłbyś decydenta, ktory doprowadził do takiej sytuacji. ;-) [

Odpowiedziałem, tylko Ty tego nie przyjmujesz do wiadomości - osobiście nie mam tam interesu, ale znam opinie takich osób i nie są one negatywne wobec remontu.
Cytat:

Nic nie zmanipulowałem. Tematy remontu kanału Piękna Góra z mostem i remontu kanału Niegocińskiego dla tych co znajdują sie pomiędzy nimi się łączą i trzeba je rozpatrywać łącznie.
Wiem, że dla Ciebie wygodniej jest je rozdzielać, bo łatwiej Ci bronić swojego stanowiska, a to właśnie dla mnie jest manipulacją.

To połącz te tematy w jeden. Inaczej Twoja argumentacja jest od czapy :-P
Jak pisałem - skoro nie ma argumentów na jedną kwestię, trzeba dołożyć kolejną - znajdą się nowe argumenty. Rozszerzcie problem Tajt o most w Giżycku i problemy dla pozostałych żeglarzy i czarterowni z tego wynikających - dyskusja jeszcze się zaogni.
Tymczasem przeczytaj, co napisała Margarita parę postów wcześniej - może nie będzie żadnego armagedonu :roll:

zenek

Wysłany: 2017-07-05, 10:43    [Cytuj]

Sławku wymienione są tylko firmy, których działki bezpośrednio sąsiadują z terenem budowy! Takiej firmie jak Sailor ta budowa niewiele przeszkadza, bo ma port nad Kisajnem. Firm położonych nad Tajtami jak Marina Bełbot nawet nie informowano. Jakim zatem cudem miały zgłaszać swoje uwagi i wnioski?
A poza tym z pisma Margarity wynika, że firmy wnosiły swoje uwag. W tym piśmie jest jasno napisane, że proszą o uwzględnienie w harmonogramie robót sezonu żeglarskiego i turystycznego. I co uwzględniono? Czy raczej spuszczono ich na drzewo?

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-07-05, 10:47    [Cytuj]

Cytat:
Drugie pismo masz poniżej. Pismo zawiera listę podmiotów, do których trafiło. Gdzie widzisz na tej liście firmy prowadzące działalność w obszarze jeziora Tajty, oprócz tych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie mostu?

I dlatego cały czas się pytałem, czy strony zostały powiadomione o postępowaniu. teraz wiem ,że nie wszystkie. na dobrą sprawę sprawny adwokat szybko doprowadziłby do unieważnienia decyzji zarówno pozwolenia wodno-prawnego jak i pozwolenia na budowę.
Należy złożyć wniosek o wznowienie postepowania zgodnie z art. 145 par 1 pkt 4 strona bez własnej winy nie brała udziału w postepowaniu, wraz z oddzielnym wnioskiem w spr. uznania za stronę i przywrócenia wszystkich terminów.

Sławek

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-07-05, 10:53    [Cytuj]

Cytat:
A poza tym z pisma Margarity wynika, że firmy wnosiły swoje uwag. W tym piśmie jest jasno napisane, że proszą o uwzględnienie w harmonogramie robót sezonu żeglarskiego i turystycznego. I co uwzględniono? Czy raczej spuszczono ich na drzewo?

Pismo Margarity nie miało znaczenia procesowego, bo zostało złożone do inwestora a nie do starostwa . Margarita powinna wykonać teraz kroki prawne opisane w moim poprzednim poście wraz z domaganiem się odszkodowania za straty finansowe ( udokumentowane ).

Sławek

zenek

Wysłany: 2017-07-05, 11:35    [Cytuj]

Sławku tylko powiedz po co wytaczać ciężkie działa? Cofać pozwolenia, kierować sprawy do Sądu itd...
A czy nie można był zwyczajnie wykazać dobrą wolę, uwzględnić interesy innych? Przecież tego mostu urzędnicy nie budują dla siebie. Będzie również służył firmom, które teraz mogą czuć się poszkodowane. Moim zdaniem zabrakło zwykłego rozsądku i modnej ostatnio empatii.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-07-05, 11:49    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Sławku tylko powiedz po co wytaczać ciężkie działa? Cofać pozwolenia, kierować sprawy do Sądu itd...
A czy nie można był zwyczajnie wykazać dobrą wolę, uwzględnić interesy innych? Przecież tego mostu urzędnicy nie budują dla siebie. Będzie również służył firmom, które teraz mogą czuć się poszkodowane. Moim zdaniem zabrakło zwykłego rozsądku i modnej ostatnio empatii.

Ba tylko kto ma ją wykazać. Inwestor otrzymał to co chciał i to nie on jest winien, podobnie wykonawca. Jedynym winnym jest starostwo i to ono teraz powinno biegać do inwestora aby jednak rozważył poniewczasie uwagi stron. W teorię dobrych duszyczek nie wierzę

Moim zdaniem starostwo błędnie określiło strony. Sailor rezyduje w zatoce na Kisajnie więc jego interes prawny nie jest naruszany. Naruszane są interesy wszystkich rezydujących na Tajtach. i to zarówno firm czartrowych, jak i portów.
ja bym w zawiadomieniu wymienił wszystkie porty i formy czarterowe rezydujące na Tajtach, umieścił zawiadomienia na BIPIE jak i w lokalnej gazecie czy portalu internetowym, tak aby nawet gość z budką z piwem nie zarzucił mi że nie był powiadomiony a stracił zarobek bo pijących piwo żeglarzy wymiotło.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-07-05, 11:50, w całości zmieniany 2 razy  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-07-05, 11:51    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Sławku tylko powiedz po co wytaczać ......
Moim zdaniem zabrakło zwykłego rozsądku i modnej ostatnio empatii.

Zenku
Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Powiem górnolotni - zabrakło myślenia państwowotwórczego a na tym polega patriotyzm na co dzień.

Sławku
Bardzo dziękuje za wykład.
Myślę , że ułatwia rozeznanie w sytuacji dla wielu.
Jak widać warto dyskutować ale w oparciu o argumenty , wymianie poglądów o naruszeniu czyichś interesów i o umocowaniu prawnym.
I tak jak Zenek pisał - lepiej przewidywać niż potem walczyć bo to dla wszystkich straty

Nie należy chyba jednak upierać się , że jest dobrze jeżeli akurat interesy danego dyskutanta nie są naruszone albo naruszone w minimalnym stopniu i nie należy lekceważyć interesów innych.

Prawdziwy interes jest wtedy jeżeli wszyscy zyskują - inaczej to jest szwindel - prawdziwy interes to nie jest gra o sumie zerowej .

Pozdrawiam tych co drążyli i tych co wyjaśniali.

Agnieszka14

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-07-05, 14:22    [Cytuj]

Co do osób zainteresowanych i czemu zawiadomiono Sailora, ale Bełbota już nie - nie wiem jak to jest w postępowaniu administracyjnym, ale przed sądem cywilnym zeby być uznanym za zainteresowanego w sprawie, a tym samym aby zostać dopuszczonym jako uczestnik w postępowaniu - należy wykazać swój interes prawny. Nie faktyczny interes prawny (nie ma czegoś takiego), ale interes prawny czyli konkretnie jakie prawo i w jaki sposób zostało naruszone.
Z orzecznictwa sądów wynika, iż chodzi tu o interes wyłącznie prawny, a wiec nie na przykład faktyczny lub gospodarczy.
Dlatego tez zapewne do udziału wezwano po prostu tych, których nieruchomości sąsiadują z inwestycja - a o portach i czarterach z dalszych części Tajt nikt nie pomyślał.
Co prawda wydaje mi sie, ze sady administracyjne są bardziej liberalne w podejściu do pojęcia interesu prawnego niż sady cywilne, ale myśle ze stad mógł sie wziąć brak zawiadomień.

~sceptyk

Wysłany: 2017-07-05, 14:36    [Cytuj]

To może trochę informacji i z mojej strony. Zimą 2017 roku, skontaktowałem się z Kierownikiem Zarządu Dróg i Mostów w Giżycku. Z zapytaniem Jak będzie wyglądał remont mostu Piękna Góra
i jak to odbije się na firmach czarterowych z j. Tajty. Kierownik, poinformował mnie, iż był na spotkaniu z dyrekcją w Olsztynie. I tam powiedziano, iż remont mostu nastąpi dopiero po oddaniu kanału Niegocińskiego do użytku. I my, firmy czarterowe z Tajt możemy spać spokojnie.
Wczoraj byłem w RZGW Zarząd Zlewni w Giżycku na rozmowie z Panem Kierownikiem. Problem
wynikł z zbyt szybkiego i niespodziewanego otrzymania pieniędzy i dlatego ruszono z inwestycją remontu mostu, nie czekając na oddanie kanału Niegocińskiego do użytku. A decyzja jak widać przerosła możliwości logistyczne urzędnika. Pan Kierownik poinformował , iż wystąpią utrudnienia w pokonaniu tego kanału. Ruch będzie regulowany ręcznie
przez wykonawcę. Piątek, sobota i niedziela ma nie być żadnych problemów z pokonaniem kanału. Na wszelki wypadek, jestem dziś umówiony z prawnikiem. Panu Kierownikowi przekazałem, iż prawdopodobnie sprawa może wylądować w Sądzie. Wszyscy, którzy czują się zagrożeni z Tajt proszę o kontakt tel. 603 067 444.
Pozdrawiam

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-07-05, 14:48    [Cytuj]

Cytat:
A decyzja jak widać przerosła możliwości logistyczne urzędnika. Pan Kierownik poinformował , iż wystąpią utrudnienia w pokonaniu tego kanału. Ruch będzie regulowany ręcznie

To starosta wydając pozwolenia wodno-prawne i pozwolenia na budowę powinien zabezpieczyć interesy stron to znaczy tak skorelować terminy prac aby jachty z Tajt mogły do nich wpływać
i wypływać. takie zapewnienia gębę tak się właśnie kończą. Kierownik obiecał, ale kierownik zmienił zdanie lub jest nowy, który niczego nie obiecywał.

Z drugiej strony działa prawo cywilne, nie możesz drugiemu wyrządzać szkody. I tu rozstrzygają sprawę sądy cywilne .
Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-07-05, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  

sternik76

Wysłany: 2017-07-05, 17:48    [Cytuj]

Dobrze, że ja w te wakacje biorę łajbę z Łabędziego a nie z Tajtów jak zawsze.. :roll:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-07, 01:34    [Cytuj]

Kilka zdjęć wykonanych w środę. Pojawiły się lustra na zakręcie... oraz znak zakazu już stoi przygotowany, ale obrócony.

most-piekna-gora-01.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 90,55 KB

most-piekna-gora-02.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 151,56 KB

most-piekna-gora-03.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 107,21 KB

most-piekna-gora-04.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 183 KB

most-piekna-gora-05.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 105,63 KB

most-piekna-gora-06.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 143,19 KB

most-piekna-gora-07.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 127,75 KB

most-piekna-gora-08.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 146,82 KB

most-piekna-gora-09.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 159,09 KB

most-piekna-gora-10.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 153,09 KB

most-piekna-gora-11.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 151,82 KB

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2017-07-07, 11:53    [Cytuj]

Czyżby barierki chciały się kąpać ??? :-(

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-07, 15:56    [Cytuj]

Na skutek wibracji grunt się uplastycznił i zaczął spływać... ale już jest zabezpieczony "larsenami".

funyo

Wysłany: 2017-07-08, 16:17    [Cytuj]

Teraz zakręt jest jeszcze mniej widoczny i lustro naprawdę może się przydać, powinno być jednak większe...
Nie wyobrażam sobie spotkania dwóch 10-cio metrowych jachtów :roll:

DSCF9057.JPG
Plik ściągnięto 21 raz(y) 2,22 MB

DSCF9058.JPG
Plik ściągnięto 19 raz(y) 2,38 MB

~extant

Wysłany: 2017-07-08, 16:27    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Teraz zakręt jest jeszcze mniej widoczny ...

... ale i ruch "pod mostem" (ze względu na zamknięcie kanału Niegocińskiego) jest mniejszy. :-)

mazur1

Wysłany: 2017-08-11, 12:40    [Cytuj]

A jednak w wakacje...

Komunikat Nawigacyjny nr 39/2017

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi Kanał Piękna Góra zostaje zamknięty dla ruchu żeglugowego w dniach:

- od dnia 28.08.2017 r. od godz. 15.00 do dnia 31.08.2017 r. do godz. 15.00,

- od dnia 4.09.2017 r. od godz. 15.00 do dnia 7.09.2017 r. do godz. 15.00.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Komunikat zamieszczono na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2015 r. poz. 469) oraz art. 43 ust.6 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz.U. z 2013 r. poz. 1458)

mazur1

Wysłany: 2017-08-18, 13:54    [Cytuj]

"Nowy" most już prawie gotów ... ;)

20170818_090259.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 2,13 MB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-20, 13:01    [Cytuj]

Tymczasowa przeprawa

tymczasowy-most-piekna-gora-3.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 136,61 KB