FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesiennne Regaty Forumowe 2016
Autor Wiadomość
~maciek 24

Wysłany: 2016-09-06, 07:08    [Cytuj]

Andzeju nie chwaląc się byłem pierwszy który docenił wartość szkoleniową zdjęć Pawła :-D .Co więcej u siebie widziałem więcej błędów a więc w Maju będzie ostra walka może nawet ogarnę jakiś żagiel dodatkowy :-P pozdrawiam Maciek

~maski

Wysłany: 2016-09-06, 07:44    [Cytuj]

Wielką przyjemnością było spotkać się, pogadać, pośpiewać, no i poganiać w tak zacnym gronie :)
oj wiele straciłbym gdybym wymiękł - niech żałują ci którzy nie byli a mogli
Oprócz przedniej zabawy (kapeluch z głowy dla organizatorów) nie da się przecenić edukacji płynącej z podglądania (na wodzie oczywiście :) ) , zdjęć i przede wszystkim rozmów. Andrzej, Robert, Wiktor wszyscy niezależnie daliście to samo zadanie na zimę :) Jeżeli starczy czasu to może jeszcze w tym sezonie pokombinuję z prowizorycznym wytykiem do genka.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-09-06, 08:41    [Cytuj]

W regatach - jak to w regatach: każdy popełnia błędy.
W wyścigu widziałem mnóstwo błędów w wykonaniu własnym. Jako że mam pewne zboczenie pod tym względem - widziałem też błędy na innych łódkach. Czasem były to nawet bardzo istotne błędy, poprawienie których dałoby duuuuże zmiany w czasie przepłynięcia trasy. Niektóre te błędy widać wyraźnie na zdjęciach. Dlatego osobiście bardzo lubię analizę zdjęć po regatach - sporo nauki można z nich wyciągnąć.

funyo

Wysłany: 2016-09-06, 09:13    [Cytuj]

Wiktor, ja się nie znam, ale chyba za dużo klęczałeś, a nie wszystko załatwisz modlitwą ;-)

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-09-06, 10:00    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Wiktor, ja się nie znam, ale chyba za dużo klęczałeś, a nie wszystko załatwisz modlitwą ;-)

:-) :-) :lol:

<|piratka

Wysłany: 2016-09-06, 12:20    [Cytuj]

No to teraz kolej na mnie... :-)
A wiec: impreza rewelacja :-) ! Dziekujemy wszystkim za zabawe i cieple przyjecie nas. Brawa dla uczestnikow regat i dla Danusi i Zenka za organizacje :-D
Ps
Pisze dopiero dzisiaj bo jeszcze plywamy do srody i problemy z netem :-) a gdyby ktos przeplywal dzisiaj przez Taltowisko to zapraszamy do Zanzi :-)

<|axa_man

Wysłany: 2016-09-06, 14:45    [Cytuj]

A tak sobie teraz przypomniałem, podczas naszego pływania napotkaliśmy jacht który nie miał pierwszeństwa lecz go ostro wymusił, chociaż głośno krzyczałem "prawo drogi" - usłyszałem w odpowiedzi "my się regacimy". Niestety musiałem ostro i szybko odpaść - co skutkowało nie wygraniem naszych regat :mrgreen:

Podobno ktoś miał też podobną sytuację. I czy faktycznie były to osoby z innych regat (znaczy czy się regacili, bo na pewno nie był to nikt z naszych).
Ostatnio zmieniony przez axa_man 2016-09-06, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-09-06, 14:50    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
A tak sobie teraz przypomniałem, podczas naszego pływania napotkaliśmy jacht który nie miał pierwszeństwa lecz go ostro wymusił, chociaż głośno krzyczałem "prawo drogi" - usłyszałem w odpowiedzi "my się regacimy". Niestety musiałem ostro i szybko odpaść - co skutkowało nie wygraniem naszych regat :mrgreen:

Podobno ktoś miał też podobną sytuację. I czy faktycznie były to osoby z innych regat.

Generalnie staramy się nie przeszkadzać uczestnikom innych regat zwłaszcza gdy ścigają się w krótkich wyścigach gdy przecinamy ich akwen regat
Jeżeli jednak spotkają się jacht z różnych regat na akwenie to obowiązują przepisy żeglugowe...

<|axa_man

Wysłany: 2016-09-06, 14:52    [Cytuj]

pough napisał/a:
axa_man napisał/a:

Podobno ktoś miał też podobną sytuację. I czy faktycznie były to osoby z innych regat.

Generalnie staramy się nie przeszkadzać uczestnikom innych regat zwłaszcza gdy ścigają się w krótkich wyścigach gdy przecinamy ich akwen regat
Jeżeli jednak spotkają się jacht z różnych regat na akwenie to obowiązują przepisy żeglugowe...

Nie były to regaty w tzw. krótkich wyścigach, kierowali się ostro w kierunku Dobskiego (sytuacja naszego spotkania była w okolicy Kisajno/Dargin)

~szg

Wysłany: 2016-09-06, 14:57    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Jako że mam pewne zboczenie pod tym względem - widziałem też błędy na innych łódkach.

Ja z tego samego powodu patrzyłem na motorowodne i jakoś nie zauważyłem żadnych błędów u nich jak i u siebie :roll: :-P .

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-09-06, 15:02    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
/../ Nie były to regaty w tzw. krótkich wyścigach, kierowali się ostro w kierunku Dobskiego (sytuacja naszego spotkania była w okolicy Kisajno/Dargin)

To w stosunku do wszystkich jachtów spoza ich regat obowiązują ich przepisy żeglugowe. Akwen ich regat nie był oznakowany jako wydzielony, więc my nie mieliśmy obowiązku unikania akwenu ich regat. Aczkolwiek, ja gdy drobną korektą mogę zejść z drogi, by zapobiec przed znaczącą zmianą kursu innych jachtów nie będących w naszych regatach, to ustępuję mimo prawa drogi chyba, że jestem w trakcie bezpośredniej walki z innym jachtem z moich regat i ta drobna korekta mogłaby wpłynąć na mój wynik. ;-)
Ostatnio zmieniony przez pough 2016-09-06, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  

~maciek 24

Wysłany: 2016-09-06, 16:22    [Cytuj]

Ja żadnych regat na naszej trasie nie widziałem ale w tej okolicy o której mówisz zaczepiali nas na jakiejś łódce żeby zrobić podejście do człowieka za burtą oferowali za to butelkę ale powiedziałem im że za mało go wycenili , oczywiście to były żarty . Przypomniłem sobie jeszcze jedną zabawną sytuacje pamiętacie jak śpiewaliśmy Czarnobrody nasz kapitan był.... ja się oglądam za siebie i możecie sobie wyobrazić co zobaczyłem :shock: był na zdjęciu na pewno był już po pakcie z diabłem :-D całe szczęście że jeszcze warkoczyka sobie nie zakręcił na brodzie .
Pozdrawiam Maciek

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-09-06, 17:00    [Cytuj]

Pod tym linkiem

http://s1335.photobucket....6?sort=2&page=1

znajdziecie trochę zdjęć robionych przez Nellę.
Sporo z pokładu Bolero
2 i część 3 strony to wyścig
Najwięcej z przyczyn oczywistych ma Misja.
Z przyjemnością patrzę jak pędziła na spinakerze.
Część zdjęć jest nieostrych , szczególnie z zakończenia ale Nella umieściła je bo oddają klimat , który też był trochę " nieostry ".
Brakuje jeszcze z 20 - uzupełni jak odpocznie.

Tak Maćku - Czarnobrody był

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-09-06, 17:02    [Cytuj]

Na zdjęciu 9436 widać statek komisji regatowej tych innych regat którym przejechaliśmy przez linię start meta.

~najmita

Wysłany: 2016-09-06, 18:18    [Cytuj]

Właśnie wróciłem do domu, a Wy już wszystko napisaliście :-D .
Właściwie to zastanawiałem się czy nie przypłynąć na regaty Mellody30 z załogą, ale już była wypożyczona :-/ .
Dzięki wszystkim za wszystko :lol:

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-09-07, 08:53    [Cytuj]

Nella zakończyła prace.
Już wszystkie zdjęcia z wręczania dyplomów są no i kilka z wieczoru.
Jest i Artur z flaszeczkami i śpiewający Maciek.
Maćku
Nie wiedziałem , że jesteś taki rozrywkowy :-D
I przypalone na grillu wyjściowe białe spodenki Mirka
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2016-09-07, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2016-09-07, 09:03    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Nella zakończyła prace.
Już wszystkie zdjęcia z wręczania dyplomów są no i kilka z wieczoru.
Andrzeju dzięki serdeczne za fotki, szczególnie dla Nelly :-D !

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-09-07, 09:06    [Cytuj]

Andrzeju, podziękuj za zdjęcia Nelli.

~maciek 24

Wysłany: 2016-09-07, 10:16    [Cytuj]

Dzięki dla Nelli za zdjęcia uchwyciła nawet efekt trzymania Mirka na kolanach wygląda to jakbym ja się zmoczył :-D . A propos rozrywki to czy były na którychś spotkaniach tańce bo miałem wrażenie że twojej załodze tańców brakowało mi nie ukrywam tyż :-P oczywiście przy muzyce szantowej , jest bardzo wiele tanecznych szant co WY na to ? przed odpowiedzią zapytajcie swoje załogantki :-D Pozdrawiam Maciek

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-09-07, 12:44    [Cytuj]

Maćku
Za waszym chórkiem czasami kręciły się 2 albo 3 pary.
Pewnie gdyby Piotr , Kasia i Ewa nie musieli wracać wcześniej do domu to nie dało by się ich szybko zebrać na łódce a i Grzegorz ( z tego co wiem ) ma bogaty repertuar także do tańca a i w tańcu mozna śpiewać co poprawia kondycję :lol:

Moja załoga na pewno będzie rozprężana tanecznie na Mamert Cup ( 24.09 ) i Bełbot Cup ( 1.10 ).
Tam zawsze po części szantowej są tańce.
Na Mamert Cup możesz wystartować na Wirze ale musisz pospieszyć się z zapisami a na Bełbot Cup start tylko na jachtach Bełbota. Chyba są jeszcze wolne Tanga Czarter.
Ja , Robert i Ania będziemy właśnie na tych Tangach Czarter.
W obu tych imprezach Piotr z Kasią startują na Bingo
Koszt u Bełbota to czarter jachtu

Podziękowania dla Nelli za zdjęcia przekazane , odpowiedziała uśmiechem i podziękowaniem.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2016-09-07, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]