FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesiennne Regaty Forumowe 2016
Autor Wiadomość
<|MirekMors

Wysłany: 2016-05-24, 10:47    [Cytuj]

Czemu od razu nie zapiszecie się do PPJK ?....
A kiedyś była to taka fajna kameralna impreza...

~extant

Wysłany: 2016-05-24, 10:58    [Cytuj]

A może by tak:
- odprawa sterników w piątek wieczorem,
- sobota: najpierw 3-4 krótkie wyścigi od 09:30 do 11:30, tylko dla tych, którzy lubią wcześnie wstawać, żeby poganiać się po trójkącie i/lub śledziu,
- sobota: potem 1 długi wyścig od 12:00 do 16:00/17:00, dla wszystkich, a więc i tych, co lubią sobie dłużej pospać i ścigać się tylko na dłuższych trasach.

:-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-05-24, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-05-24, 11:05    [Cytuj]

Podtrzymuję to co wcześniej napisałem , najważniejszy jest WSPÓLNY wyścig i on powinien być pierwszy z pełna oprawą , otwarciem , przygotowaniem i poranna odprawą.
To jest także kwestia koleżeństwa i szacunku
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2016-05-24, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2016-05-24, 11:16    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Mirku
Majestic i MX 22 w PPJK nie za bardzo się sprawdzają a na dodatek nie udało im się reanimować klasy Open.
MX 22 musiał by być sporo dobalastowany co zabija zdolność nautyczna tej fajneł łódeczki a Majestic był projektowany pod klase 730 która została zastąpiona przez klasę Delphia.
W T3 musiał by być dobalastowany co też jest bez sensu.

Jedyny sens radosnego pływania to takie regaty jak nasze ale chęć do wyszalenia się regatowego nie powinna zabić koleżeńskości imprezy.
Uważam , że można to sensownie połączyć.
Wyobraź sobie , że po długim wyscigu siedzimy na brzegu pijąc piwko i analizujac manewry Majestyica , 2 Delphi i MX 22 albo siedzisz z częścią mojej załogi i Panna Jenny a ja biję się z nimi :lol:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-05-24, 11:25    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Wiosenna była kameralna i nastrojowa, były też miejsca na jachtach jezeli nie miałeś swojego zwodowanego, mogłeś się dołączyć, ale widocznie nie chciałeś.
Po co więc te narzekania? Tak tylko by cokolwiek napisać i ferment zasiać?

zenek

Wysłany: 2016-05-24, 11:26    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Mirek i taka będzie! Poczytaj co pisze Andrzej Drago. Ja się pod tym podpisuję. Nie ma najmniejszego sensu dzielić ludzi ze względu na posiadany sprzęt i umiejętności. Cała sztuka polega na tym aby wszyscy znaleźli na tej imprezie miejsce dla siebie łącznie z motorowodniakami i zrobimy wszystka aby tak się stało. Dziesięć dni temu w Piaskach to się udało! Tym razem też się uda :-D !

~extant

Wysłany: 2016-05-24, 11:46    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Podtrzymuję to co wcześniej napisałem , najważniejszy jest WSPÓLNY wyścig i on powinien być pierwszy z pełna oprawą , otwarciem , przygotowaniem i poranna odprawą.
To jest także kwestia koleżeństwa i szacunku

Wszystko pięknie, ale warto również wziąć pod uwagę, że na początku września zachód słońca jest gdzieś tak ok. 19:00, a w ramach "koleżeństwa i szacunku" nie powinniśmy zmuszać wszystkich do porannego wstawania i odprawy sterników między 08:00 a 09:00, tak by długi wyścig wystartował najpóźniej gdzieś tak ok 10:00, bo inaczej może potem nie wystarczyć czasu na rozegranie jeszcze kilku wyścigów krótkich.

~najmita

Wysłany: 2016-05-24, 11:54    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:

Ja podpisuję się pod Mirkiem. Chociaż do tej pory wziąłem udział dopiero w jednej imprezie. Inna atmosfera jest w regatach towarzyskich, a inna w otwartych.
W tym samym czasie, na tym samym akwenie jest kilka innych regat...

~Emill`76

Wysłany: 2016-05-24, 12:16    [Cytuj]

najmita napisał/a:
MirekMors napisał/a:

Ja podpisuję się pod Mirkiem. Chociaż do tej pory wziąłem udział dopiero w jednej imprezie. Inna atmosfera jest w regatach towarzyskich, a inna w otwartych.
W tym samym czasie, na tym samym akwenie jest kilka innych regat...

Mnie się też tak zdaje, że zbyt na "sportowo" ustawiona impreza może z lekka przyćmić atmosferę integracyjno - towarzyską ;-) Poza tym po tylu godzinach na wodzie , zmęczenie też będzie robić swoje :mrgreen: :-P ;-)

~najmita

Wysłany: 2016-05-24, 12:22    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Poza tym po tylu godzinach na wodzie , zmęczenie też będzie robić swoje :mrgreen: :-P ;-)

Emill, zmęczenie sportowe, po walce jest jak kop endorfiny. :-D

zenek

Wysłany: 2016-05-24, 12:27    [Cytuj]

Do imprezy jeszcze przeszło trzy miesiące. Jeżeli wzbudza duże zainteresowanie wśród bardzo dobrych żeglarzy na równie świetnych jachtach, to super :-D ! Teraz jest czas aby wypracować taka formułę, która zadowoli wszystkich.
A impreza pod wiatą najpóźniej musi się zacząć o 18.00 :-P !!!

~extant

Wysłany: 2016-05-24, 12:36    [Cytuj]

zenek napisał/a:
... A impreza pod wiatą najpóźniej musi się zacząć o 18.00 :-P !!!

Zdecydowanie tak ! :-D

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-05-24, 12:43    [Cytuj]

Najmita, Emil.
Czy wiosenna impreza wieczorna Wam się nie podobała?
Jesienna ma być jeszcze lepsza. Szukamy sposobu, by i turyści i ściganci mieli trochę dopasowanej do ich sprzętu zabawy na wodzie. Zarówno jedni jak i drudzy.

Najbardziej mnie śmieszy hipokryzja osób, które po kątach narzekają że regaty są be, że oni właściwie to tylko, by towarzysko się zabawić, a w realu przypływają na samą część sportową, w której startują łódki przygotowane do regat co o dziwo im nie przeszkadza i zaraz po ogłoszeniu wyników odpływają.
To na czym takim hipokrytom tak naprawdę zależy?

A doszły mnie słuchy, że na tych super kameralnych imprezach dla tych co regat nie znoszą, też się ambitnie wywożą i walczą o miejsce.

Zamiast narzekania, napiszcie konstruktywne propozycje jak chcecie się bawić na wodzie. Znajdziemy kompromis.

~najmita

Wysłany: 2016-05-24, 13:01    [Cytuj]

pough napisał/a:
Najmita, Emil.
Jesienna ma być jeszcze lepsza.

Podobała się zarówno impreza wieczorna jak i wyścig (szkoda, że nie było więcej wiatru).
pough napisał/a:

Najbardziej mnie śmieszy hipokryzja osób, które po kątach narzekają że regaty są be, że oni właściwie to tylko, by towarzysko się zabawić, a w realu przypływają na samą część sportową, w której startują łódki przygotowane do regat co o dziwo im nie przeszkadza i zaraz po ogłoszeniu wyników odpływają.
To na czym takim hipokrytom tak naprawdę zależy?

No właśnie...
pough napisał/a:

A doszły mnie słuchy, że na tych super kameralnych imprezach dla tych co regat nie znoszą, też się ambitnie wywożą i walczą o miejsce.

Jak najbardziej, prawda :-D
pough napisał/a:

Zamiast narzekania, napiszcie konstruktywne propozycje jak chcecie się bawić na wodzie. Znajdziemy kompromis.

Jeżeli jeden długi wyścig, to dla wszystkich razem (wspólny start), klasyfikacja generalna, i w klasach (w zależności od liczby jachtów). Mnie nie przeszkadza jeżeli przypłynę przedostatni.

Jezeli krótkie biegi to również dla wszystkich, trójkąt i śledź (lub dwa). W zalezności od wiatru do pięciu biegów, min. trzy.
Jeżeli ktoś chce żagle dodatkowe, nie widzę przeszkód.

EDIT: Podałem moją propozycję regat chociaż nie wiem czy będę na imprezie.
Jeżeli będę, nie ma dla mnie znaczenia formuła regat, i tak popłynę turystycznie.
Ostatnio zmieniony przez najmita 2016-05-24, 13:06, w całości zmieniany 2 razy  

~Emill`76

Wysłany: 2016-05-24, 13:56    [Cytuj]

pough napisał/a:
Najmita, Emil.
.

Bardzo mi się podobała ! ;-) W zasadzie jedynie może ogniska zabrakło, które bardzo lubię , ale to jest tylko drobny szczegół . Najważniejsze , że byli fajni ludzie, bardzo przyjemna atmosfera, wiele uśmiechów i totalny luz ;-) Do tego jeszcze bardzo dobra organizacja i przyjazny Port .
W kontekście "jesiennych" wydaje mi się, że przy takim charakterze imprezy , powinno się maksymalnie uprościć i zasady podziału klas ...i pozostać przy jednym rejsie długodystansowym - tak jak sugerował to m.in Andrzej . Przede wszystkim zabawa na wodzie...
Pewnie czuję to tak a nie inaczej, bo zdecydowanie więcej we mnie duchem ..beztroskiego turysty niż regatowca - i wcale nie ze względu na krótki żeglarski staż czy umiejętności... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2016-05-24, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-05-24, 14:06    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
pough napisał/a:
Najmita, Emil.
.

Bardzo mi się podobała ! ;-) W zasadzie jedynie może ogniska zabrakło, które bardzo lubię , ale to jest tylko drobny szczegół . Najważniejsze , że byli fajni ludzie, bardzo przyjemna atmosfera, wiele uśmiechów i totalny luz ;-) Do tego jeszcze bardzo dobra organizacja i przyjazny Port .

I te same cele przyświecają nam na jesiennych. Do tego będzie ognisko, którego Ci brakowało. Więc - dobra zmiana.

Emill`76 napisał/a:
Przede wszystkim zabawa na wodzie...

O to to... wężykiem... wężykiem...
Polecimy długodystansowy OK... zabawimy się i cieszę się.

Emil, proszę daj się też choć trochę pobawić tym co chcą zaznać choć odrobinę technicznego pływania. Nie zasługują na to? Kto nie będzie chciał brać udziału, nie musi, będzie sklasyfikowany w długim wyścigu. Czy dodatkowa klasyfikacja krótkich wyścigów to coś złego?

~Emill`76

Wysłany: 2016-05-24, 14:13    [Cytuj]

pough napisał/a:

Emil, proszę daj się też choć trochę pobawić tym co chcą zaznać choć odrobinę technicznego pływania. Nie zasługują na to? Kto nie będzie chciał brać udziału, nie musi, będzie sklasyfikowany w długim wyścigu. Czy dodatkowa klasyfikacja krótkich wyścigów to coś złego?

Robert, dla mnie tam "rybka" ;-) w jakiej formule wyścigi by nie były , to i tak zamierzam się pojawić ;-) Chodziło mi w sumie o to, że zaczynając od wprowadzenia bardziej sportowej technicznej formuły , charakter imprezy również może stawać się bardziej "sportowy" . Pojawią się być może regatowe prelekcje, szkolenia ...itp. ;-)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-05-24, 14:20    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
...Pojawią się być może regatowe prelekcje, szkolenia ...itp. ;-)

Nic z tych rzeczy... nawet przez myśl mi nie przeszło. :shock:

Na wodzie zabawa i wieczorem przy ognisku zabawa.
Leczenie następnego dnia po wieczornej sobotniej imprezie we własnym zakresie. :mrgreen:
Spontaniczne niedzielne podgrupy lecznicze również dopuszczalne. :mrgreen:

zenek

Wysłany: 2016-05-24, 14:24    [Cytuj]

pough napisał/a:
Leczenie następnego dnia po wieczornej sobotniej imprezie we własnym zakresie. :mrgreen:
E tam! Zapomniałeś jeszcze o piątkowej uwerturze :-P

~Emill`76

Wysłany: 2016-05-24, 14:26    [Cytuj]

pough napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
...Pojawią się być może regatowe prelekcje, szkolenia ...itp. ;-)

Nic z tych rzeczy... nawet przez myśl mi nie przeszło. :shock:

O to to to :mrgreen:

[ ODPOWIEDZ ]