FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stacjonarny Diesel Lister Petter
Autor Wiadomość
Gierza

Wysłany: 2016-04-21, 11:36    [Cytuj]

Foto4

image.jpeg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 1,5 MB

Gierza

Wysłany: 2016-04-21, 11:37    [Cytuj]

wymiary - 30cm x 30cm x 40cm Waga 50kg z olejem i pełnym zbiornikiem paliwa.
Ostatnio zmieniony przez Gierza 2016-04-21, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  

Gierza

Wysłany: 2016-04-21, 11:47    [Cytuj]

Masz rację extant. Czynnika chłodzącego jest pod dostatkiem za burtą dla motorka chłodzonego wodą. A dla chłodzonego powietrzem jest nieco więcej dookoła, a nawet w kabinie.
Będę u siebie zakładał chłodzonego powietrzem, nie zapcha mi się jak wpłynę w muł lub zarośla. Nie będę dziurawił kadłuba dla jednej rurki(dopływ wody). Nie wydam na naprawy pompy wodnej. Lód nie rozsadzi mi głowicy i cylindra, jeśli nie spuszczę dokładnie wody, lub całkiem zapomne. To są argumenty Za.

~extant

Wysłany: 2016-04-21, 11:55    [Cytuj]

Gierza napisał/a:
Masz rację extant. Czynnika chłodzącego jest pod dostatkiem za burtą dla motorka chłodzonego wodą. A dla chłodzonego powietrzem jest nieco więcej dookoła, a nawet w kabinie...

Ależ oczywiście, tyle, że ten czynnik chłodzący "w kabinie" w upalne lato potrafić być też mocno nagrzany, a ten "za burtą" zazwyczaj wtedy ledwie 20C przekracza. ;-) :-P

Gierza napisał/a:
Będę u siebie zakładał chłodzonego powietrzem, nie zapcha mi się jak wpłynę w muł lub zarośla. Nie będę dziurawił kadłuba dla jednej rurki(dopływ wody). Nie wydam na naprawy pompy wodnej. Lód nie rozsadzi mi głowicy i cylindra, jeśli nie spuszczę dokładnie wody, lub całkiem zapomne. To są argumenty Za.

Ależ jak najbardziej, że są też i argumenty ZA. :-)

Gierza

Wysłany: 2016-04-21, 12:48    [Cytuj]

zgadzam się, jeśli mówimy o motorówce (ślizgacz). Gdzie silnik się kręci 6.000 - 9,000 obr/min. Zaden silnik chłodzony powietrzem nie ogarnie takich obciążeń. Ale w jachcie??? Gdzie ludzie upajają sie widokiem za burtą i trzepotem żagli. Silnik jeśli jest używany, to do przybicia/odbicia od keji. I w bezwietrzny dzień do spacerowego leniwego "toczenia" się po tafli wody. Silnik ktęci się 300 - 900 obr/min. Jestem pewien że nawet w upale da sobie radę. Dla cykorów jest proste rozwiązanie. Dodatkowy, mały 12V wętylatorek wmontowany w obudowę cylindra. Bo w/w silnik jest chłodzony z wętylatora zamontowanego od wew. strony koła zamachowego. Pamiętajmy jeszcze że silniki diesla są cieplolubne.

Gierza

Wysłany: 2016-04-21, 13:30    [Cytuj]

Napiszę jeszcze że ten silnik jest prawie bezobsługowy (coroczna wymiana oleju) i niezawodny. Pasek lub łańcuszek rozrządu - nie posiada, a jest to silnik czterosuwowy. Pompa paliwa - nie posiada. Pompa wody - nie posiada. Rozrusznik - nie posiada. Alternator - nie potrzebuje, ale może nim kręcić. Akumulator - nie potrzebuje, ale może ładować. Pozostaje pompa wtryskowa i wtryskiwacz. oba są proste i mechaniczne. tak jak w starym ursusie. Jednym słowem nie ma się co popsuć. A to na wodzie jest bardzo poważny argument ZAAA.
Ostatnio zmieniony przez Gierza 2016-04-21, 15:07, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-21, 14:08    [Cytuj]

Przywieź te silniki na IX Mazurskie Targi Sportów Wodnych i zademonstruj. Odwiedzają te targi wszyscy liczący się producenci małych jachtów w Polsce. http://targi.mazury.info.pl

~extant

Wysłany: 2016-04-21, 14:52    [Cytuj]

Gierza napisał/a:
... Pamiętajmy jeszcze że silniki diesla są cieplolubne.

To nie jest tak. Oczywiście silniki diesla "nie lubią" pracować kiedy są zimny - a kto to w ogóle lubi ?? ;-) - ale również "nie lubią" przegrzewania.
Silniki diesla mają po prostu większą sprawność niż silniki benzynowe, a więc do utrzymywania optymalnej temperatury pracy potrzebują mniej wydajnych układów chłodzenia... i tyle. :-)

Gierza

Wysłany: 2016-04-21, 14:59    [Cytuj]

Dzięki. To jest dobry pomysł, lecz ja nie zamierzam otwierać biznesu. I za duży nakład pieniężny i czasowy na to aby pokazać silnik na targach. Za około dwa lata można do mnie przyjechac do Szczecina i zobaczyć taki silnik. Bedę go wtedy sparował z przekładnią "Z".
Te kilka silniczków co mam to pewnie rozejdą sie po znajomych.

Gierza

Wysłany: 2016-04-21, 15:01    [Cytuj]

Extant - zgadza się.

ModEdit: korekta pisowni mojego nicka
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-04-21, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-22, 13:11    [Cytuj]

Gierza napisał/a:
Dzięki. To jest dobry pomysł, lecz ja nie zamierzam otwierać biznesu. I za duży nakład pieniężny i czasowy na to aby pokazać silnik na targach. Za około dwa lata można do mnie przyjechac do Szczecina i zobaczyć taki silnik. Bedę go wtedy sparował z przekładnią "Z".

Widocznie nie zaglądałeś na tę stronę. Silniku używane można u nas sprzedawać bezpłatnie, natomiast koszt podstawowego stoiska firmowego to 300zł netto.

Gierza

Wysłany: 2016-04-22, 13:29    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Gierza napisał/a:

Widocznie nie zaglądałeś na tę stronę. Silniku używane można u nas sprzedawać bezpłatnie, natomiast koszt podstawowego stoiska firmowego to 300zł netto.

Zgadza się nie zaglądałem. Czy można wystawiać online? Bo jeśli fizycznie trzeba, to tak jak pisałem poprzednio. Za dużo kłopotów.Dla wyjaśnienia. Mieszkam na stałe w Anglii i wszystkie silniczki mam tez tutaj. Za 2 lata planuje zjechać na stałę do kraju. I wtedy może skorzystam z targów. Jestem w trakcie ich remontowania. I nawet jeden pokazowy jest wystawiony na aukcji. Lecz nie traktuje tego jako pomysł na biznes. Raczej chce pokazać Polakom ten cudownie prosty silnik. Po to jestem na forum. I po to tak zajadle staje w jego obronie.

~szg

Wysłany: 2016-04-22, 14:41    [Cytuj]

Nie ma co tak zajadle się ustawiać. Wrócisz do Szczecina z silniczkami i wtedy je obadamy z całą ekipą motorowodniaków skupionych wokół innego forum związanego z motorowodniactwem i mającego najbardziej czynnych członków właśnie w Szczecinie. Tam bubel nie przejdzie a hit będzie doceniony. Sam zadecydujesz czy warto wystawiać się z tym osobiście na widok publiczny ;-) .

Gierza

Wysłany: 2016-04-22, 15:08    [Cytuj]

Tak będzie.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-22, 15:38    [Cytuj]

Gierza napisał/a:
Czy można wystawiać online?

Można. W każdej chwili:
http://mazury.info.pl/spr..._ogloszenie.php

Gierza

Wysłany: 2016-04-22, 17:00    [Cytuj]

A, byłem tam. Za dużo ograniczeń. Cierpliwości mi brakło i po kilkunastu próbach odpuściłem. Ale nie ma paniki. Myśle ze jak ktoś zechce taki silnik, to znajdzie lub mnie zapyta.
Będę z pewnością w lato w Polsce. Może przywiozę jeden taki silniczek i pokaże chętnym. Miło będzie wymienić spostrzeżenia ze znawcami tematu.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-22, 17:06    [Cytuj]

Gierza napisał/a:
A, byłem tam. Za dużo ograniczeń.

Ogłoszenia płatne nie mają żadnych ograniczeń. Bezpłatne owszem - mają. :-P

Gierza

Wysłany: 2016-04-22, 18:25    [Cytuj]

Dziękuje ślicznie, ale jak na razie nie skorzystam.

~Luke

Wysłany: 2016-04-22, 22:10    [Cytuj]

A mi zabrakło informacji na temat mocy tych silniczków.
Do stylowej retro-łódki wędkarskiej ten silnik pasowałby jak ulał :)
Na jacht wymagałby alternatora, rozrusznika i przede wszystkim skrzyni biegów.

~extant

Wysłany: 2016-04-22, 22:18    [Cytuj]

Luke napisał/a:
...Na jacht wymagałby alternatora, rozrusznika i przede wszystkim skrzyni biegów.

Nie :-)

[ ODPOWIEDZ ]