FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mały jacht kabinowy czarter i nie tylko! [szukam]
Autor Wiadomość
bszymczyk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 12:31   mały jacht kabinowy czarter i nie tylko! [szukam] [Cytuj]

Witam,

mam nadzieję, ze post jest zgodny z regulaminem. Mam ten sam od 2 lat problem. Szukam, by wyczarterować, małego jachtu kabinowego w nie dziadowskim stanie. Po mazurach zwykle pływałem w więcej niż 2 osoby i wtedy oferta jest ogromna. Teraz chciałbym popływać tydzień z narzeczoną, samemu. Szukam wiec czegoś niedużego, żeby nie bylo problemu i nie trzeba było płacić za nieużywane koje. Jachcik dobrze by było, żeby był w dobrym stanie (moja dziewczyna nie jest typem harcerki, bardzo mnie kocha i nie chcę tego zmieniać;-)), miał mały silniczek, może rolfoczek, małą kuchenkę. No i żeby był w rozsądnej cenie.

Patrząc na oferty prywatne i z firm czarterowych, nawet jak wybiera się najmniejsza jednostkę, to to już nie są wcale takie małe znowu łódki. I płaci się odpowiednio więcej. Moze możecie coś polecić??

Wszelkie rady proszę wpisywać tutaj, a wszelkie oferty, czy linki poproszę na prive albo na bszymczyk@o2.pl, żeby pozostać zgodnym z regulaminem.

Bardzo dziękuję.
BS
Ostatnio zmieniony przez bszymczyk 2008-06-24, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  

~piotr6

Wysłany: 2008-06-10, 13:00    [Cytuj]

sportina 595 ,lub micro

Szaman3
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 14:34    [Cytuj]

[Post usuniety - sprzeczny z regulaminem]

[ Dodano: 2008-06-10, 16:18 ]
Sorry, moje gapiostwo.
Są na Mazurach firmy, które oferują Pegazy 600 i 620 w dobrym stanie. Bardzo fajna łódka. Miałem ją przez 9 sezonów.

edi
Gość
Wysłany: 2008-06-10, 19:26    [Cytuj]

pegazy 600 to stare jachty i często w dziadowskim stanie, tak samo sportiny 595 z kabiną wielkości budy dla psa. weź coś cywilizowanego. przynajmniej sasanke 660. jeżeli dziewczyna nie jest harcerką to pewnie sikać za burtę też nie będzie chciała. a kasy nie żałuj. miłość jest bezcenna.

bszymczyk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 22:36    [Cytuj]

Sasanki są już za duże dla nas jako dla dwójki. A co do kasy, to właśnie kończę kapitalny remont mieszkania, w sierpniu jedziemy na korsykę i właśnie kupiłem takie małe okrągłe coś na palec z takim innym świecącym czymś, więc na parę dni mazurskiego szwendania się micro nam wystarczy, a te pegazy sprawdzę. Dzięki. Jak macie coś jeszcze to piszcie.

jasaka

Wysłany: 2008-06-21, 17:53    [Cytuj]

zgadzam sie z Edi, to już nie te czasy kiedy się pływało na omegach, ale myśle,że Sasanka 620 wystarczy na 2 osoby, chociaż w 660 masz kabinę na kibelek.

~piotr6

Wysłany: 2008-06-21, 17:55    [Cytuj]

ja polecam sportine ,jest natańsza i dobrze pływa piotr

djsimon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-22, 10:21    [Cytuj]

Mi osobiście nie przypadła do gustu Sportina 595 , za to bardzo podoba mi się tango 780 ;]

gringo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-22, 19:51    [Cytuj]

tylko że Tango 780 to na dwie osoby trochę za dużo do czarteru (chociaż, oczywiście, co kto lubi...)
ale tak na małą, kameralną wyprawę, to dla mnie świetny był Mikron. zgrabna, szybka i prosta w prowadzeniu łódka. lekki maszt, można w pojedynkę składać, nawet gdy nie ma dobrego patentu do kładzenia. dwie osoby zmieszczą się bardzo swobodnie (niestety, amatorzy WC na jachtach będą zawiedzeni), a i cena jest przystępna.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2008-06-22, 22:04    [Cytuj]

gringo napisał/a:
tylko że Tango 780 to na dwie osoby trochę za dużo do czarteru (chociaż, oczywiście, co kto lubi...)

Eee tam... ;-) Zanim 'poznałem' Philę 780 moim ulubionym jachtem do pływania we dwoje było Tango 730 GROM z 30-metrowym żaglem (do dziś zresztą pływa po Mazurach) :-)

gringo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-22, 22:58    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
moim ulubionym jachtem do pływania we dwoje było Tango 730 GROM z 30-metrowym żaglem (do dziś zresztą pływa po Mazurach) :-)

pewnie, tylko Autor tematu chciał raczej coś mniejszego od Sasanki 660. ze względów także i cenowych. a czartery Tanga 730 wahają się w szczycie sezonu od 160 do 250, podczas gdy Mikrona można za poniżej 100 znaleźć.
poza tym pływanie we dwoje małą łódką ma jeszcze jedną zaletę - może ona dotrzeć w ustronne, kameralne i piękne miejsca, gdzie duża (w tym Tango) już sobie raczej nie poradzi.

bszymczyk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 14:49    [Cytuj]

Dziekuję wam za wskazówki. Pomyślałem sobie, że przynajmniej przez jakiś czas problem będzie mi się powtarzał. Nie mówiąc już o tym, że fajnie by było małą łódką we dwoje popłynąć sobie gdzie indziej: z Warszawy na Mazury, kanałami na Wiślany, po Solinie, czy gdzie tylko dusza zapragnie.

Krótko mówiąc fajnie byłoby mieć małą łódkę.

Nie podjąłbym się zrobienia jej samemu, a posiadane fundusze raczej skłaniają mnie do myślenia o małej (naprawdę małej- wielkosci powiedzmy Oriona) UŻYWANEJ łódce, którą mógłbym podstosować, tak, żeby dało się na niej pływać i żyć jakiś czas.

Znalazłem na pewnym portalu brokerów jachtowych z Wrocławia, nie będę linkował, konstrukcję Skrzat 485 z 1991 roku. Jacht wygląda dość ciekawie, myślę, że coś można z niego zrobić. Ma kuchenkę (choć i tak penwie liczyłbym się z przebudową zabudowy). Myślę, że cenę stanowiącą równowartość 2300 Euro dałoby się jeszcze zbić.
Dzięki!

Ciekaw jestem co sądzicie o tej konstrukcji- że Skrzata jachty fajne są na ogół to wiem, ale może ktoś miał doświadczenie, widział, pływał, rozmawiał z kimś kto miał taką łódkę?

A może macie sugestie jakiejś innej konstrukcji do wagabundzkiego pływania samemu/ we dwoje po śródlądziu i po zatoce?
Ostatnio zmieniony przez bszymczyk 2008-06-24, 14:51, w całości zmieniany 2 razy  

[ ODPOWIEDZ ]