FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Augustów
Autor Wiadomość
Boruta

Wysłany: 2016-04-12, 09:41    [Cytuj]

Witam, wszyscy Panowie oferujący loty widokowe pięknie to reklamują ale nikt nie chwali się certyfikatem przewoźnika lotniczego AOC. Niedopatrzenie ???

słowik

Wysłany: 2016-04-12, 19:46    [Cytuj]

Rzeczywiście mieszkając w Giżycko jest całkiem sporo atrakcji. Mam jeszcze takie pytanie:
czy rezygnując z Augustowa musże się także pożegnać z tą kolejką wąskotorową? czy może nie? bo z kanału Augustowskiego łatwiej zrezygnować jeżeli w okolicach Giżycka jest TYLE rejsów po tamtejszych jeziorach. Aha i bardzo dzieki za info o tych noclegach, wiem że w grę wchodzą tylko 2 miejscowości: Giżycko i Wilkasy, jeszcze dziś zacznę poszukiwania ! :-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-12, 20:18    [Cytuj]

Kolejka wąskotorowa jest również w Ełku. Do Ełku z Giżycka lub z Wilkas dojedziesz pociągiem. W Wilkasach jest to dworzec Niegocin (często ludzie się mylą, bo miejscowość nazywa się Wilkasy, a według kolejarzy nazywa się Niegocin (Wilkasy nie istnieją na kolejowym szlaku!). Jest to właściwie raczej peron, bo nie ma tam kas, ani budynku poczekalni. Bilety chyba kupuje się w Giżycku lub w pociągu. Nie wiem, bo nigdy nie jechałem pociągiem z peronu Niegocin ;-)
Ełcka Kolej Wąskotorowa rozpoczyna swój bieg niedaleko kolejowego dworca w Ełku. Jeżeli jesteś miłośnikiem kolei to ełcki dworzec jest sporym węzłem kolejowym. Po drodze do Ełku jest miejscowość Stare Juchy, gdzie można zobaczyć prawdziwy parowóz i nawet można sobie do niego wejść.
http://mazury.info.pl/atrakcje/parowoz
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=9214

Z Węgorzewa do Kwatery Hitlera też sezonowo jeździ kolejka. Co prawda normalnotorowa, ale też atrakcja. Wysiadasz na peronie kwatery Hitlera, albo wcześniej przy Parku Miniatur.
http://mazury.info.pl/fot...orzewo-gierloz/
http://mazury.info.pl/fot...em-do-gierlozy/
Niestety ta ostatnia bywa kapryśna i jeździ jak chce. Lepiej dowiedzieć się bezpośrednio przed wyjazdem na Mazury.

słowik

Wysłany: 2016-04-13, 11:29    [Cytuj]

W miejscowości Wilkasy znalazłem chyba tani pokój - 40 zł. od osoby a w tym roku niestety chyba wybieram się sam to szukałem 1 os. pokoju - piszą że blisko jeziora . :-)

Waszym zdaniem możliwe że by znaleźć tam w wakacje nocleg tak tanio 40 zł. ?
czy moze : jak cena taki pokój ? :-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-04-13, 11:51    [Cytuj]

Mazury to nie bałtyckie wybrzeże. Jest znacznie taniej, a ludzi mniej. Na Mazurach największym wzięciem cieszą się domki letniskowe.

Na pokoje, szczególnie bez łazienki w pokoju nie ma zbyt wielu chętnych. Dlatego można je wynająć względnie tanio.

W Wilkasach wszystko jest blisko jeziora. Wystarczy spojrzeć na mapę. ;-)

Jeżeli wybrałeś ofertę z naszego portalu - prześlij adres na PW. Napiszę, co wiem na temat tego obiektu. ;-)

słowik

Wysłany: 2016-04-14, 18:26    [Cytuj]

Loty widokowe samolotem, Motolotnie, balony i inne atrakcje sprawiły że ostatecznie rezygnuję z wakacji w Augustowie. Nawet nie myślałem że mieszkając w Giżycku można aż tyle zobaczyć, zwiedzić- atrakcji móstwo że niewiem czy tydzień wystarczy :-D
Ale w razie czego to mam możliwość przedłużenia ze 2 dni.

Napisałem już wczoraj @ do Pana Czesława, odpowiedział że lot trwa 20 minut a kosztuje 150 zł. ( myślałem że mniej) ;-) skierował mnie na Faceboka gdzie zamieszcza piękne widoki z samolotu.
Ostatnio zmieniony przez słowik 2016-04-14, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]