FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek na przejeździe kolejowym
Autor Wiadomość
Ognik1968

Wysłany: 2017-04-17, 15:37    [Cytuj]

Ja z Sza-manem na temat wypadków na przejazdach mozemy wiele powiedzieć. Mamy kierowców nieprzygotowanych do korzystania z przejazdów kolejowo-drogowych, fantazja i brawura. Brak rozumu a później szuka się winnego.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-04-17, 16:41    [Cytuj]

Kierowców. Czasem też pracowników kolei obsługujących przejazdy. Czasem drogowców... Pełen komplet...

~szuwarek13

Wysłany: 2017-04-17, 17:01    [Cytuj]

Za komuny to większość przejazdów była z rogatkami , które opuszczał dróżnik :-) nie było tyle samochodów , było za to więcej połączeń pkp - teraz jest na odwrót , ludzi pozwalniano , aby było więcej kasy dla prezesów ;-) przejazdy nie strzeżone , więcej aut ,a mniej pociągów pasażerskich, wyścig szczurów , każdy się spieszy , nie przestrzega przepisów i nieszczęście gotowe :-/ Jak robiłem prawo jazdy to miałem okazję przetrzeć szmatą na polecenie instruktora znak B-20 :mrgreen: nic nie jechało , ale ja tylko zwolniłem a nie zatrzymałem się :-? prawko mam 28lat , ale do dziś o tym pamiętam :!:

<|Sza-man

Wysłany: 2017-04-17, 17:15    [Cytuj]

Prawa ekonomii są BRUTALNE. Nikt nie będzie utrzymywał dróżnika przejazdowego na przejeździe, na którym jest sens instalowania sygnalizacji samoczynnej. A na pewno nikt nie posadzi dróżnika na przejeździe, na którym iloczyn ruchu jest mniejszy od 50k. Ale jest rozwiązanie następujące: zarządca drogi bierze na siebie utrzymanie takiego pracownika i robimy przejazd kat F. Takie same zasady jak kat A tyle, że pracownik nie jest z PKP. No to teraz wytłumaczcie mi dlaczego zarządcy drogi nie chcą tego na siebie brać. EKONOMIA... (Jadę po bandzie bo reguluje to Rozporządzenie, ale to akurat można zmienić :lol: )
Kolej jest otwarta na współpracę ale druga strona broni się jak może. No to kolej tez się broni no bo w imię czego ma tego nie robić? Zabudowanie samoczynnej sygnalizacji przejazdowej to koszt około bańki. I za każdym razem, gdy kolej prosi o partycypowanie w kosztach to zarządca drogi NIEEEEEE!!!!!!. No to nie. Kolejarzom przejazdy nie są potrzebne. Pociągi na przejazdach mają PIERWSZEŃSTWO. Kolejarzom takie zasady wystarczają.
Ostatnio zmieniony przez Sza-man 2017-04-17, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  

<|Sza-man

Wysłany: 2017-04-17, 17:18    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Kierowców. Czasem też pracowników kolei obsługujących przejazdy. Czasem drogowców... Pełen komplet...

Kierowców > 98%
Pracowników kolei <1%
A stan dróg i tak jest w 100% wina drogowców :-?

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-04-17, 17:25    [Cytuj]

Niestety, dokładnie tak jest.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-04-18, 08:57    [Cytuj]

Z tego co wyczytałem a, nie zacytowałem, bo chodziło mi o komentarze prasy to :

1. kierowca wjechał na drogę z ograniczeniem do 5 T, więc jego tam nie powinno być,
2. widząc tak wyprofilowany przejazd wiedząć ,że ma nisko zawieszoną lawetę powinien się wycofać.
Tylko, że wjechał celowo na ta drogę, bo pewnie krócej i zaoszczędzi trochę paliwa. Jak już zobaczył przejazd to też żal było się wycofać, zamiast zyskać by stracił i wjechał, bo może się uda. I nie udało się.
Kierowca tira w Czechach wjechał na migających światłach tez licząc ,że jeszcze zdąży, ale skoro nie zdążył to pewnie bał się wyłamać szlaban.
Przy niektórych kierowcach i ich sposobie myślenia o i podejmowania decyzji to dosłownie ręce opadają. :evil:

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-04-18, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2017-04-18, 09:29    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
1. kierowca wjechał na drogę z ograniczeniem do 5 T, więc jego tam nie powinno być,
2. widząc tak wyprofilowany przejazd wiedząć ,że ma nisko zawieszoną lawetę powinien się wycofać.
Tylko, że wjechał celowo na ta drogę, bo pewnie krócej i zaoszczędzi trochę paliwa. Jak już zobaczył przejazd to też żal było się wycofać, zamiast zyskać by stracił i wjechał, bo może się uda. I nie udało się.

Byłbym za tym aby w tej sytuacji wycofać z TIRrorystę z wykonywania zawodu. Dożywotnio.
Cytat:
Kierowca tira w Czechach wjechał na migających światłach tez licząc ,że jeszcze zdąży, ale skoro nie zdążył to pewnie bał się wyłamać szlaban.

W wyniku czego doszło do wypadku Pendolino (a nie p...dolino tak jak u nas). Maszynista stracił nogę, TIRanozaur był bowiem załadowany blachą.
Cytat:
Przy niektórych kierowcach i ich sposobie myślenia o i podejmowania decyzji to dosłownie ręce opadają. :evil:

A czy przypadkiem nie był to polski TIRrorysta?

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-04-18, 09:32, w całości zmieniany 2 razy  

~najmita

Wysłany: 2017-04-19, 12:42    [Cytuj]

Od jakiegoś czasu szukam wypadku na przejeździe... no i nie mogę znaleźć. Czyżbym szukał w nieodpowiednim wątku? ;-) :-D

<|Sza-man

Wysłany: 2017-04-19, 15:46    [Cytuj]

Jako założyciel tego tematu bardzo uprzejmie proszę aby nie zaśmiecać tematu. Zasadność (lub nie) zakupów konkretnego sprzętu do przewozu podróżnych nie jest przedmiotem rozważań.
Howgh!

zenek

Wysłany: 2017-04-19, 19:32    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
Jako założyciel tego tematu bardzo uprzejmie proszę aby nie zaśmiecać tematu. Zasadność (lub nie) zakupów konkretnego sprzętu do przewozu podróżnych nie jest przedmiotem rozważań.Howgh!
Dyskusja o sprzęcie kolejowym, w tym szczególnie barwne opowieści Tomka J o flirtach, pendolinach i innych impulsach trafiły do tematu poświęconego kolei: https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=10809&start=560

[ ODPOWIEDZ ]