FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup pierwszej motrówki kabinowej
Autor Wiadomość
wicek271

Wysłany: 2016-03-13, 23:34   Zakup pierwszej motrówki kabinowej [Cytuj]

Witam

Szanowni Żeglarze

W związku z zakupem mojej pierwszej motorówki ( a szukam kabinowej ) znalazłem w sprzedaży łódz pod linkiem :

[spam]
jest to prawie w zasięgu moich finansów .

Proszę o informację czy do weekendowego pływania - jest wystarczająca ?

z góry dziękuje

ok przepraszam nie dotyczytałem

Wiec tak

Motorowka z silnikiem Poloneza kabina sypialana dla 2 osób i 2 dzieci napęd strugowodny, zarejestrowana przyczepa ...

mot.jpg
Plik ściągnięto 2706 raz(y) 26,89 KB

Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-03-13, 23:59, w całości zmieniany 6 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-03-13, 23:41    [Cytuj]

Przykro mi, ale linków do portali ogłoszeniowych publikować na tym forum nie można.

wicek271

Wysłany: 2016-03-14, 00:03   ok przepraszam nie doczytałem [Cytuj]

:-)
mazury.info.pl napisał/a:
Przykro mi, ale linków do portali ogłoszeniowych publikować na tym forum nie można.
:-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-03-14, 00:15   Re: Zakup pierwszej motrówki kabinowej [Cytuj]

wicek271 napisał/a:

Jest wystarczająca.

W tę kabinę dla 4 osób nie chce mi się wierzyć. Chyba, że jesteś Azjatą, przyzwyczajonym do podróżowania w taki sposób. :lol:

Silnik strugowodny poloneza? Jak dla mnie zbyt egzotyczne rozwiązanie jak na dzisiejsze czasy, ale nie mam doświadczenia z takimi silnikami, więc może się mylę. Chociaż o ile sobie przypominam znajomy miał kiedyś taki wynalazek i cały czas coś naprawiał.

wicek271

Wysłany: 2016-03-14, 06:58   Re: Zakup pierwszej motrówki kabinowej [Cytuj]

Witam

Dobre dobre faktycznie 2 osoby dorosłe wejdą dwie moim może dwójka dzieci ale gorzej ze skuterem :-)

a tak na poważnie - czy jeszcze ktos może coś podpowiedzieć jezeli chodzi o to rozwiązanie silnikowe ? czy raczej poszukac czegoś gabarytowo podobnego tylko z innym roziwiązaniem silnikowy. Generalnie nie dokońca lubie grzebać w silnikach :-(

mazury.info.pl napisał/a:
wicek271 napisał/a:

Jest wystarczająca.

W tę kabinę dla 4 osób nie chce mi się wierzyć. Chyba, że jesteś Azjatą, przyzwyczajonym do podróżowania w taki sposób. :lol:

Obrazek

Silnik strugowodny poloneza? Jak dla mnie zbyt egzotyczne rozwiązanie jak na dzisiejsze czasy, ale nie mam doświadczenia z takimi silnikami, więc może się mylę. Chociaż o ile sobie przypominam znajomy miał kiedyś taki wynalazek i cały czas coś naprawiał.

~piotrb

Wysłany: 2016-03-14, 07:58    [Cytuj]

jak nie lubisz grzebać (silnik Pomylos) to szukaj z zaburtowym lub po kupnie tej wywal silnik, a graty sprzedaj, zyskasz więcej miejsca dzięki temu. Przerób na pawęż i zawieś zaburtowy, przynajmniej obsługa serwisowa będzie łatwiejsza.
Miałem ten sam problem, po rozmowach z doświadczonymi motorowodniakami zmodyfikowałem łódź i powiesiłem Hondę.

wicek271

Wysłany: 2016-03-14, 08:11    [Cytuj]

piotrb napisał/a:
jak nie lubisz grzebać (silnik Pomylos) to szukaj z zaburtowym lub po kupnie tej wywal silnik, a graty sprzedaj, zyskasz więcej miejsca dzięki temu. Przerób na pawęż i zawieś zaburtowy, przynajmniej obsługa serwisowa będzie łatwiejsza.
Miałem ten sam problem, po rozmowach z doświadczonymi motorowodniakami zmodyfikowałem łódź i powiesiłem Hondę.

Dzięki za informację a swoją drogą jestem ciekawy jak sie to sprawdza z tym silnikiem na wodzie ?

~piotrb

Wysłany: 2016-03-14, 09:07    [Cytuj]

Jeżeli działa bezawaryjnie to fajnie, w gratisie możesz pływać w płytszych miejscach niż na zaburtowym, co jest zaletą. Trzeba jednak pamiętać o stanie instalacji paliwowej, wietrzenia komory silnikowej (łatwo o pożar), sprawdzania stanu turbiny (zanieczyszczenia). To jest stary napęd który wychodzi już z użycia.

funyo

Wysłany: 2016-03-14, 10:51    [Cytuj]

Największy problem w tym przypadku to mała moc przy dużej masie napędu i mało wydajnej metodzie przekazu tej mocy. Struga jest dobra do mocnych silników. Do tego zaleta w postaci mniejszego zanurzenia traci na znaczeniu na naszych wodach - turbina zasysa jak odkurzacz z głębokości ponad pół metra pod kratą wlotową, a u nas ma co zasysać. To dobre rozwiązanie na kamieniste dna rzek czy morskich płytkich zatoczek. Po zassaniu zielska praktycznie nie da się płynąć, a żeby to wyczyścić, trzeba łódź wyjąć z wody.
Dodatkowo taka konfiguracja napędu zajmuje dużo miejsca zarówno na pokładzie jak i za rufą i jest raczej mocno paliwożerna. Pozostaje też kwestia prawidłowej marynizacji takiego silnika - często występowały problemy z chłodzeniem. Sam silnik poloneza też do mistrzów bezawaryjności nie należał. Więc jeśli nie lubisz się grzebać, a chcesz po prostu bezstresowo korzystać z wody, to albo sobie odpuść, albo pomyśl o sugerowanej wyżej wymianie napędu na przyczepny. Trochę kasy jeszcze odzyskasz - silnik na złom, a cała turbina (kompletna z wyciętym tunelem) do sprzedania na aukcji. ;-)

wicek271

Wysłany: 2016-03-14, 11:31    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Największy problem w tym przypadku to mała moc przy dużej masie napędu i mało wydajnej metodzie przekazu tej mocy. Struga jest dobra do mocnych silników. Do tego zaleta w postaci mniejszego zanurzenia traci na znaczeniu na naszych wodach - turbina zasysa jak odkurzacz z głębokości ponad pół metra pod kratą wlotową, a u nas ma co zasysać. To dobre rozwiązanie na kamieniste dna rzek czy morskich płytkich zatoczek. Po zassaniu zielska praktycznie nie da się płynąć, a żeby to wyczyścić, trzeba łódź wyjąć z wody.
Dodatkowo taka konfiguracja napędu zajmuje dużo miejsca zarówno na pokładzie jak i za rufą i jest raczej mocno paliwożerna. Pozostaje też kwestia prawidłowej marynizacji takiego silnika - często występowały problemy z chłodzeniem. Sam silnik poloneza też do mistrzów bezawaryjności nie należał. Więc jeśli nie lubisz się grzebać, a chcesz po prostu bezstresowo korzystać z wody, to albo sobie odpuść, albo pomyśl o sugerowanej wyżej wymianie napędu na przyczepny. Trochę kasy jeszcze odzyskasz - silnik na złom, a cała turbina (kompletna z wyciętym tunelem) do sprzedania na aukcji. ;-)

Jaki koszt takiej przeróbki i jaki koszt jest silnika np 60KM - niestety nie znam sie na temacie, no i kto może coś takiego wykonać ?

funyo

Wysłany: 2016-03-14, 13:43    [Cytuj]

Wykonać to może każdy zakład szkutniczy lub osoba robiąca w laminatach. To niezbyt skomplikowana i dość popularna przeróbka - polega na wyjęciu napędu, wycięciu tunelu turbiny, zalaminowaniu powstałych otworów oraz koniecznie wzmocnieniu pawęży i dodatkowo wykonaniu wanny silnika - cena zawsze do negocjacji.
Koszt silnika jest zależny od wieku i typu - najtańsze sprawne dwusuwy można kupić poniżej 6-8tys. Czterosuw to wydatek od 10tys w górę.
Ostatnio zmieniony przez funyo 2016-03-14, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]