FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komercyjny przewóz osób łodzią.
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-09-28, 18:36    [Cytuj]

Nie wiem czy uznają patent stermotorzysty w Hiszpani, ale chciałbym zwrócić uwagę, że to uprawnienia śródlądowe, nie morskie.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2018-10-31, 19:03    [Cytuj]

Cytat:
Co innego - przewóz pasażerów. Ale to zupełnie inna bajka.

A czym się różni pasażer od załogi w tym konkretnym przypadku. W obu przypadkach np. statku Wigry czy Bełdany czy tez jachtu motorowego powiedzmy na 6 osób przewożącego komercyjnie taką właśnie załogę niczym. Jednostka jest inna. Co innego jak ja np. chcę popływać na WJM, ale nie mam uprawnień ale mam kasę i wynajmę sobie od firmy jacht motorowy na zasadzie czarteru + sternika, któremu zapłacę pod stołem. Oficjalnie jest to załoga czarterowa, a to ile i czy zapłaciłem panu X jest moją słodką tajemnicą. To jednak było pytanie o komercyjny przewóz osób, czyli pracujemy legalnie, mamy firmę płacimy podatki itp..

Sławek

Piotr Przybecki

Wysłany: 2018-10-31, 22:21    [Cytuj]

Komercyjny przewóz łodzią. Tak naprawdę, jest to definicja wymyślona i stosowana przez naszych Rządzących.
Na całym Świecie, także w Polsce, za całkowite działanie lub zaniechanie działania danego jachtu, odpowiada kierujący jachtem /skipper, kapitan, szyper itp., jak zwał, tak zwał/.
Kierującego jachtem wiąże z załogą umowa, która w prawodawstwie polskim nie jest zastrzeżona pod rygorem nieważności sporządzona w formie pisemnej. Tak samo, jak sprzedaż samochodu miedzy osobami fizycznymi nie jest zastrzeżona pod rygorem nieważności do sporządzenia w formie pisemnej. Amerykanie mają podobne prawo i na filmach widzimy, że sprzedający samochód daje kluczyki samochodu mówiąc, że auto jest już własnością kupującego /ustne oświadczenie woli/.
Pamiętajmy też o jednym – o charakterze umowy /stosunku prawnego/ decyduje nie nazwa umowy /tytuł/, tylko jej treść.
Tak więc, jeżeli skipper /sternik danego wynajętego jachtu/, ma stosunek prawny /podpisze umowę, choć nie musi zrobić to w formie pisemnej/ z załogą czarterującą, to jest co innego, niż Firma Czarterująca /właściciel jachtu/ podpisze umowę z załogą czarterującą. Sternik sam określa stosunek prawny z załogą czarterującą, który nie musi być określony, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej.
To są fakty.
Pamiętajmy, prawo jest dla ludzi, a nie ludzie są dla prawa...

[ ODPOWIEDZ ]