FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wykładzina jachtowa
Autor Wiadomość
tamadero

Wysłany: 2016-01-13, 10:39   wykładzina jachtowa [Cytuj]

Czy można nakleić na burtach wykładzinę korkową na istniejącą, ( nie zniszczoną ani przegniłą) wykładzinę dywanową?. Nie odpowiada mi kolorystyka, poza tym również wszystkie śruby okuć pokładu i burt przechodzą przez wykładzinę wewnątrz i mocowane są nakrętkami, dlatego nie chciałbym zrywać starej, jedynie odświeżyć wnętrze po poprzednim właścicielu. Jeśli jest logiczna możliwość klejenia, to czym kleić?

~extant

Wysłany: 2016-01-13, 11:24    [Cytuj]

Hmm... wykładzina korkowa jest jednak wykładziną "miękką", więc wymaga "sztywnego" podłoża i osobiście odradzałbym jej kładzenie na podłoże z innej wykładziny "miękkiej". Moim zdaniem starą wykładzinę dywanową trzeba by usunąć przed położeniem wykładziny korkowej na burty.

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2016-01-13, 17:01    [Cytuj]

Ja po załataniu dziury w burcie będę musiał położyć wykładzinę w dziobowej kabinie. W zimnej porze ta kabina jest niedogrzana - daleko od Thrumy i słabo izolowane burty. Dlatego myślę położyć nową na starą. Obie materiałowe. Może być ?

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2016-01-13, 17:21   Re: wykładzina jachtowa [Cytuj]

tamadero napisał/a:
Czy można nakleić na burtach wykładzinę korkową na istniejącą, ( nie zniszczoną ani przegniłą) wykładzinę dywanową?.

Zrób próbę - naklej jedno na drugie, zobaczysz jak wygląda i jak się trzyma. Wg mnie może się słabo trzymać.

Ja bym zerwał starą i położył nową.

~extant

Wysłany: 2016-01-13, 18:15    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
... Dlatego myślę położyć nową na starą. Obie materiałowe. Może być ?

Hmm... wykładzina dywanowa na "zdrową" wykładzinę dywanową to by jeszcze jakoś przeszło, ale zgadzam się z przedmówcą, że warto by zrobić próbę klejenia.

~Emill`76

Wysłany: 2016-01-13, 18:38    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Ja po załataniu dziury w burcie będę musiał położyć wykładzinę w dziobowej kabinie. W zimnej porze ta kabina jest niedogrzana - daleko od Thrumy i słabo izolowane burty. Dlatego myślę położyć nową na starą. Obie materiałowe. Może być ?

Mirku , jeśli tylko ta pierwsza dobrze trzyma się podłoża i zakładam że nie może być jakaś sfatygowana bo przecież masz prawie nową łódkę, to nie ma siły by ta kolejna , którą chcesz przykleić nie trzymała się ;-) Przyklejałem jedną na drugą klejem Soudal ( nie pamiętam jaki sumbol ale postaram się poszukać ) i trzymało super ! co prawda nie w jachcie ale nie ma to znaczenia ....
Izolacja termiczna z pewnością będzie lepsza... tak jak kombinujesz

P.S Ta , którą przyklejałem nie miała od spodu warstwy gąbki
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2016-01-13, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2016-01-13, 18:55    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Taka odradzam - gąbka z czasem ulega biodegradacji i z podsufitki robi się piękny baldachim.

Przerabiałem to na jednym z morsów i na dwóch autach.

~Emill`76

Wysłany: 2016-01-13, 19:03    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Emill`76 napisał/a:

Taka odradzam - gąbka z czasem ulega biodegradacji i z podsufitki robi się piękny baldachim.

Przerabiałem to na jednym z morsów i na dwóch autach.

Zgadza się :!:

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2016-01-13, 20:08    [Cytuj]

Za tą gąbkę stawiam wam piwo. Tfu, to nie to forum :oops: Postawię w realu :->

~Emill`76

Wysłany: 2016-01-14, 08:03    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Za tą gąbkę stawiam wam piwo. Tfu, to nie to forum :oops: Postawię w realu :->

Mirku, sprawdziłem .. ten klej to Soudal 26A w takim żółtym wiaderku. Ma świetną plastyczną konsystencję...
Okleiliśmy tym kumplowi całe ściany w pokoiku audio / video :mrgreen: Wcześniej miał przyklejoną wykładzinę, strukturą przypominającą gruby filc i na to poszła bezpośrednio nowa , dość gruba dywanowa wykładzina ;-)

~piotrb

Wysłany: 2016-01-14, 11:17    [Cytuj]

tylko że kleiliście w pomieszczeniu domowym, wykładziny mają spodnią warstwę zabezpieczoną jakimś środkiem lub tkaniną które utrzymują strukturę tejże wykładziny.
Fachowcem nie jestem, ale uważam za zły pomysł klejenia jednej na drugą ze względu na wilgoć która dostanie się miedzy warstwy. Osobiście zerwał bym poprzednią i nakleił nową, niewiele więcej roboty, a łatwiej rozwalać jak reperować ;-)

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2016-01-22, 18:36    [Cytuj]

Emilu , pomieszczenie do odsłuchu audio / video najlepiej jest wykleić specjalną gąbką z powierzchnią w kształcie piramidek , taką jak do wyklejania wnętrza kolumn głośnikowych , nie jest droga i łatwo dostępna . Można też wykleić ściany opakowaniami po jajkach , takich zrobionych z masy papierowej , po pomalowaniu matową farbą wygląda taka ściana dosyć ciekawie . W obu przypadkach uzyskuje się doskonale tłumienie dźwiękowych fal odbitych .
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2016-01-22, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  

~Siga2
Siga2

Wysłany: 2016-01-23, 12:18    [Cytuj]

Mirek,moźesz albo zrobić porządnie,albo nakleić wykładzinę na wykładzinę :-> . Ja zrobiłbym tak -
1. Ściągniecie starej wykladziny.
2. Przyklejenie poliuretanowej pianki izolacyjnej, im grubsza tym lepsza
3. Przyklejenie nowej dywanówki / takiej z apreturą /
Odczujesz ogromną różnicę - Będzie znacznie cieplej w zimne noce .
Wersja troche gorsza ,ale też niezła to zamówić tkaninę z podklejoną pianką izolacyjną . Łatwiej położyć, ale ze względu na cieńszą warstwę pianki niż gdy kładziesz najpierw piankę a potem dywanówkę bedziesz miał gorszą izolację .

marcin.laga

Wysłany: 2016-02-17, 10:22    [Cytuj]

Moim skromnym zdaniem nic się nie stanie jak nakleisz jedno na drugą. Jak sobie przypominam pracując w stoczni to się podklejało pierw wykładzinę żeby wyrównać nierówności. Z tego powodu nigdy nie było reklamacji. A efekt końcowy była równa tapicerka w jachcie. Jako kej był używany butapren.

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2016-02-17, 17:37    [Cytuj]

W hurtowni tapicerskiej przy Powązkowskiej są takie tkaniny z cienką pianką. Ale ja się nie znam na kolorach i zabiorę znajomą jeszcze na ul. JanaKazimierza. Też wolałbym nakleić nową na starą, tym bardziej, że obecna jest cieniutka.
Gdy się za to wezmę wrzucę fotki. Już niedługo !

Haneczka

Wysłany: 2016-12-02, 12:53    [Cytuj]

Raczej należy usunąć poprzednią jeśli jest zniszczona może mieć to wpływ na to jak będzie się utrzymywać kolejna a równe podłoże zawsze inaczej się sprawdza.

[usunięto reklamę sklepu]
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2016-12-02, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]