FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na naciągaczy
Autor Wiadomość
<|Sza-man

Wysłany: 2016-01-08, 18:23   Uwaga na naciągaczy [Cytuj]

Przed chwilą zadzwonił kom. nawet nie zdążyłem sięgnąć po niego ręką gdy się wyłączył. Rzuciłem okiem na nr czy aby to ktoś znajomy i co widzę? Ano widzę:

+23221803960

To jest nr w Sierra Leone!!! (kierunkowy +232) Nie wiem ile kosztuje minuta do SL ale czytając to i owo w sieci opisują takie grzybki za 1000 zł.....

Przestrzegam przed oddzwanianiem.
Ostatnio zmieniony przez Sza-man 2016-01-08, 18:28, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-01-08, 18:28    [Cytuj]

Nie należy oddzwaniać na nieznane numery. Ktoś kto chce się dodzwonić zadzwoni jeszcze raz.

Można u operatora zablokować połączenia premium; problem wtedy masz z głowy.

<|Sza-man

Wysłany: 2016-01-08, 18:44    [Cytuj]

Robert, ja to wiem. Ale gdyby to był mój kom służbowy to mamy takie zasady, że mamy jak najszybciej oddzwonić. Taka polityka korporacyjna. Podejrzewam jednak, że w sieci korporacyjnej takie kwiatki mamy blokowane. Tu jednak występuje inny problem. Prowadziłem działalność gospodarczą i ten nr prywatny mam już ho ho ho jakby powiedział Mikołaj, albo jeszcze dłużej. Taki odruch... ktoś dzwonił a ja nie odebrałem. Po jakimś czasie patrzysz na ekran i widzisz nieodebrane połączenie. Oddzwaniasz i... tu jesteś w tzw czarnej doopie. Raz mi się zdarzyło (dawno temu) trafić na takiego gniota ale na szczęście z Polski. A żeby było śmieszniej to czekałem na telefon z W-wy. I wtedy był kierunkowy 22... Oddzwoniłem a tam firma "kant" prowadziła ankietę. Połączenie trwało 1-2 sekundy i rozłączyłem. Reklamowałem u operatora naciąganie (jak pamiętam łyknęło 19 groszy za te 2 sekundy). Nic to nie dało. Nie problem bo nie pieniądze. Ale o zasady chodzi. Od tamtej pory nie oddzwaniam, jak ktoś nie czeka na odebranie połączenia. Wychodząc z założenia: że jak kocha to zadzwoni ponownie. To działa.
Rozpoczynając temat miałem cel aby przedstawić ten problem innym. Być może komuś parę złotych w kieszeni uratuję.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-01-08, 18:49    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
...Rozpoczynając temat miałem cel aby przedstawić ten problem innym. Być może komuś parę złotych w kieszeni uratuję.

Słusznie... Popieram... :-D

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2016-01-08, 19:28    [Cytuj]

Też popieram i dziękuję za zwrócenie uwagi na ten problem . Dwa dni temu tez miałem taki telefon , numer zaczynał się na 22 , pomyślałem więc , że to ktoś z Warszawy i oddzwoniłem . Na szczęście połączenie nie doszło do skutku , otrzymałem komunikat , że nie ma takiego numeru .

Skier

Wysłany: 2016-01-08, 19:29    [Cytuj]

Na pewno uratujesz . Prowadze działalność i zawsze oddzwaniam, ale staram się sprawdzać skąd jest telefon.
Raz nie sprawdziłem i dodzwoniłem się na Białoruś. Od tego czasu jestem podwójnie ostrożny.

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2016-01-08, 21:10    [Cytuj]

Sprawdziłem: kilka dni temu miałem tak samo. Na szczęście nie oddzwoniłem.

zenek

Wysłany: 2016-01-08, 21:27    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Sprawdziłem: kilka dni temu miałem tak samo.
Ja też! Dzisiaj jeden sygnał i się rozłączył. Mój był tylko trochę inny: +232 21 775690

~extant

Wysłany: 2016-01-09, 09:39    [Cytuj]

U mnie dużo takich połączeń od "naciągaczy" było gdzieś tak w połowie zeszłego roku, a teraz od kilku miesięcy jakoś do mnie już nie dzwonią.
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-01-09, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  

~najmita

Wysłany: 2016-01-09, 09:54    [Cytuj]

W necie można sprawdzić "kto dzwonił nr xxxxxxx". Czasami dziwne połączenia pochodzą od Ubezpieczeń lub firm "pokazowych" garnkowych...
Ostatnio mam sporo połączeń z "numer zastrzeżony" lub "numer ukryty", których nie odbieram...

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-01-09, 09:54    [Cytuj]

najmita napisał/a:

Ostatnio mam sporo połączeń z "numer zastrzeżony" lub "numer ukryty", których nie odbieram...

Tak z ciekawosci: dlaczego?

~najmita

Wysłany: 2016-01-09, 09:59    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
najmita napisał/a:

Dlaczego nie odbieram? Numer zastrzeżony to najczęściej propozycje od operatorów sieci lub TU. Numer ukryty to w sumie anonim ... ale jedna moja znajoma też ukryła swój nr i potem żaliła się, że nie odbieram ...

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2016-01-09, 10:00    [Cytuj]

Do mnie operator zawsze dzwoni z otwartego numeru. Spam tez.

~najmita

Wysłany: 2016-01-09, 10:03    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Do mnie operator zawsze dzwoni z otwartego numeru. Spam tez.

Miałem na myśli tzw." firmy zewnętrzne" operatora.
Operator "mój" dzwoni z odkrytego, tak samo bank.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-01-09, 10:26    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
najmita napisał/a:

Ja u swojego operatora wyłączyłem możliwość odbierania z numerów zastrzeżonych. Jeżeli ktoś do mnie z takiego numeru dzwoni, otrzymuje automatyczny komunikat, że sobie tego nie życzę... i dzwoni z "normalnego".

Dodatkowo - u swojego operatora zgłosiłem również, żeby wypisali mnie z bazy "marketingowej" (każdy ma takie prawo).

Od innych natrętów żądam wypisania mojego numeru z ich bazy oraz podania nazwy firmy, od której kupili moje dane i stamtąd również się wypisuje.

To samo robię z mailowym spamem. Systematyczne wypisywanie się ze spamlist pozwoliło mi ograniczyć ilość spamu mailowego z 300-400 maili dziennie do kilku-, max 30-40 spam-maili dziennie.

~najmita

Wysłany: 2016-01-09, 10:34    [Cytuj]

Zdarza się jednak, że odbieram połączenie bez czytania "kto dzwoni". Najczęściej wtedy, gdy jestem zajęty czymś innym lub warunki pogodowe nie pozwalają odczytać danych, a spodziewam się jakiegoś telefonu od klienta lub rodziny.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-01-09, 10:34    [Cytuj]

najmita napisał/a:
W necie można sprawdzić "kto dzwonił nr xxxxxxx". Czasami dziwne połączenia pochodzą od Ubezpieczeń lub firm "pokazowych" garnkowych...

Nie ufam takim portalom. To portal nastawiony na zbieranie informacji o numerach do tego zgłaszający może wpisać nieprawdziwe dane.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-01-09, 10:39    [Cytuj]

pough napisał/a:
najmita napisał/a:

Nie ufam takim portalom. To portal nastawiony na zbieranie informacji o numerach do tego zgłaszający może wpisać nieprawdziwe dane.

W większości przypadków opisane na tych portalach numery się zgadzają. Czasem sprawdzam po fakcie i dopisuję ;-) Są również aplikacje na Android, automatycznie eliminujące naciągaczy pobierając numery z jednej lub kilku takich czarnych list... ale nie korzystam.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-01-09, 10:41    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
pough napisał/a:
najmita napisał/a:

W większości przypadków opisane na tych portalach numery się zgadzają. Czasem sprawdzam po fakcie i dopisuję ;-) Są również aplikacje na Android, automatycznie eliminujące naciągaczy pobierając numery z jednej lub kilku takich czarnych list... ale nie korzystam.

Tylko czy takie dopisywanie jest zgodne z prawem, jeżeli ktoś nie życzy sobie bycia w żadnej bazie?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-01-09, 10:44    [Cytuj]

pough napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
pough napisał/a:
najmita napisał/a:

Tylko czy takie dopisywanie jest zgodne z prawem, jeżeli ktoś nie życzy sobie bycia w żadnej bazie?

Jeżeli telefoniczny spamer jest nachalny to mam gdzieś jego prawa.

[ ODPOWIEDZ ]