FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2013-05-29, 00:45
Jak wyczyścić??
Autor Wiadomość
mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 07:52   Jak wyczyścić?? [Cytuj]

Nie wiedziałem w jakim dziale ten post zamieścić więc piszę tu. Mam na burtach jachtu napisy wykonane z folii samoprzylepnej. Muszę je usunąć i nie za bardzo wiem czym usunąć pozostałości po kleju.
Czy ktoś z Was ma na to jakiś dobry sposób?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-04-08, 07:58    [Cytuj]

Pójdź do sklepu chemicznego (ja kupiłem w internecie) i poproś o label killer (w pomarańczowym spreju) - działa bardzo dobrze.
Sprawdziłem też podobny specyfik w białej butelce-spryskiwaczu (jak do mycia szyb) - działał gorzej niż ten 'pomarańczowy' ale też sobie poradził. Ten drugi kupiłem w budowlanym supermarkecie.

mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-08, 08:00    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Pójdź do sklepu chemicznego (ja kupiłem w internecie) i poproś o label killer (w pomarańczowym spreju) - działa bardzo dobrze.
Sprawdziłem też podobny specyfik w białej butelce-spryskiwaczu (jak do mycia szyb) - działał gorzej niż ten 'pomarańczowy' ale też sobie poradził. Ten drugi kupiłem w budowlanym supermarkecie.

Jak zwykle można na Ciebie liczyć. Dziękuje i oczywiście pomagasa dodałem.

~Tomek J

Wysłany: 2010-04-08, 08:26    [Cytuj]

Pójdź do sklepu chemicznego (ja kupiłem w internecie) i poproś o label killer (w pomarańczowym spreju) - działa bardzo dobrze

A nie wystarczy tu jakikolwiek rozpuszczalnik jaki jest pod ręką, nie wyłączając benzyny silnikowej (od czasu gdy zaprzestano dodawania czteroetylku ołowiu można sobie pozwalać i na takie jej zastosowanie)? W końcu takie naklejki - to tylko klej gumopodobny, który rozpuszcza się praktycznie we wszystkim.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

marekj

Wysłany: 2010-04-09, 10:08    [Cytuj]

Tomek, z tym jakikolwiek to bym bardzo uważał, żeby nie wyżarł dziury w burcie czy w inny sposób jej nie zniszczył, np. zmatowił. Fakt że benzyna raczej nic złego nie zrobi bo w końcu nie jednemu się trochę uroniło na pokład i szkód poza ekologią nie było. Ale np. taki nitro, czy ksylen (też coś takiego jest)? Tego już nie wiem, a pod "jakikolwiek" się na pewno łapie.

BTW. Ciekawe czy ten label killer poradził by sobie z naklejką rejestracyjną na szybe samochodową :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez marekj 2010-04-09, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-04-09, 10:23   Re: Jak wyczyścić?? [Cytuj]

mabar napisał/a:
Nie wiedziałem w jakim dziale ten post zamieścić więc piszę tu. Mam na burtach jachtu napisy wykonane z folii samoprzylepnej. Muszę je usunąć i nie za bardzo wiem czym usunąć pozostałości po kleju.

Spróbuj acetonem , powinno zejść. Idealnie schodza ślady po otarciach i tzw bytnosci na naszych burtach niewidzialnej ręki :lol: Patrz cholera , ale wczoraj tego nie było :mrgreen:

Sławek

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 17:25    [Cytuj]

Sprawdzona na żelkocie i nie zawodna do usuwania kleju po naklejkach jest benzyna z olejem,czyli mieszanka od dwusuwa.Nie ma lepszego sposobu.

robertp

Wysłany: 2010-04-12, 19:09   Re: Jak wyczyścić?? [Cytuj]

mabar napisał/a:

Weź suszarkę, podgrzewaj z daleka i podważaj lekko,
najlepiej kawałkiem pleksi, a póxniej klej zmyj acetonem
lub benzynką z olejem (tak jak bosman30), oba sposoby sprawdzone niejednokrotnie,
ale wcześniej podgrzewane suszarką, wszystkie tak naklejki odklejam :)

rau1

Wysłany: 2010-04-25, 20:22    [Cytuj]

Witam !
Dzięki koledzy za dobre rady. Też mam ten problem przed sobą. Ale teraz to już nie problem . Dzięki i pozdrawiam.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-04-25, 20:50    [Cytuj]

marekj napisał/a:
BTW. Ciekawe czy ten label killer poradził by sobie z naklejką rejestracyjną na szybe samochodową :mrgreen:

Z tym g...em faktycznie ciężko sobie poradzić... ale jeżeli mechanicznie (nożem, żyletką) usuniesz podwójnie klejoną folię z których składa się ta naklejka - resztki kleju można wyczyścić za pomocą Label Killera - sprawdzone.

kubsta

Wysłany: 2010-04-28, 15:04    [Cytuj]

Z naklejka na szybie auta poradziłem sobie bez większego problemu przy użyciu zwykłego rozpuszczalnika.

Ale jest też sposób, który "specjaliści" zastosowali podczas wymiany szyby w aucie znajomego. Podgrzali naklejkę przy pomocy suszarki i przekleili na nową szybę. Widać, że coś było z nią majstrowane, ale w większości zachowała swoją formę i jest bez problemu czytelna.

hyzewicz

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2010-04-30, 15:47   Usuwanie folii [Cytuj]

Hallo wszystkim ! Wreszcie moge sie udzielic w dyskusji, i to ja, baba !!!
Co prawda nie mam za duzego pojecia o jachtach ale mam pojecie o foliach, bo pracuje w firmie, ktora planuje i sprzedaje reklame swietlna. No i oczywiscie mamy do czyniania z foliami. Rozmawialam z naszym monterem. On tez radzi podgrzac stara folie, wtedy bedzie lepiej schodzic. Natomiast do usuniecia resztek kleju urzywa plyn w spreju firmy Würth. Moze byc tez firmy Innotec, ale nie wiem czy jest w Polsce. Jesli temat jest aktualny, to moge sie dokladniej dowiedziec, ba, nawet moge zrobic zdjecie, jak to wyglada. Nasz monter nie radzi uzywac plynow z benzyna, bo twierdzi ze moga zachodzic reakcje z farba albo czym innym.
W poniedzialek moge sie dokladniej dowiedziec, jak sie ta mikstura firmy Würth nazywa, to napisze.Pozdrawiam. Renata

~mjs

Wysłany: 2010-04-30, 17:52    [Cytuj]

Woda z czajnika powinna wystarczyć, a jak nie to płyn po goleniu ADMIRAŁ.

Pioter.P

Wysłany: 2010-04-30, 19:53    [Cytuj]

jest jeszcze opcja z benzyną, też sobie z takimi rzeczami dobrze radzi.

mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-03, 17:56    [Cytuj]

To jeszcze mam kolejny problem. Na moim nowym nabytku jest sporo śladów po czarnych podeszwach butów. Takie charakterystyczne rysy na powierzchniach pionowych.
Czym to czyścicie. Kiedyś na innej łajbie robiłem to CIFem ale rysuje.
Liczę na ciekawe rady.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-03, 17:58   Re: Usuwanie folii [Cytuj]

hyzewicz napisał/a:
........ Nasz monter nie radzi uzywac plynow z benzyna, bo twierdzi ze moga zachodzic reakcje z farba albo czym innym.
........

Renata!...... tutaj mamy do czynienia z żelkotem...... benzyna jemu nie szkodzi..... nawet rozpuszczalnik nitro nie szkodzi, o ile jest nim przemyty a nie moczony przez dłuższy czas.....

hyzewicz

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2010-05-04, 09:33    [Cytuj]

Bardzo mozliwe, ale klej od folii sie dobrze tymi specjalami firm Würth albo Innotec usuwa.
Jakbym kupila uzywany jacht, to przetestuje sama.
Uwielbiam mianowicie gielde uzywanych jachtow na tej mazurskiej stronie.
Renata

mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 09:38    [Cytuj]

I nie ma nikt pomysłu jak te czarne ślady od butów usunąć :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-05-04, 09:43    [Cytuj]

mabar napisał/a:

Spróbuj gumką myszką.

mabar
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 10:06    [Cytuj]

mabar napisał/a:

Spróbuj gumką myszką.

Spróbuję, choć nie wiem czy mnie nie wkręcasz. ;-)

[ ODPOWIEDZ ]