FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki wzmacniacz samochodowy ?
Autor Wiadomość
~najmita

Wysłany: 2015-11-27, 22:47    [Cytuj]

Mój kolega zbudował sobie wzmacniacz lampowy, a obudowy do kolumn ja obliczałem na podstawie zadanych parametrów (gabaryty).

~extant

Wysłany: 2015-11-27, 22:57    [Cytuj]

najmita napisał/a:
Mój kolega zbudował sobie wzmacniacz lampowy...

Hmmm... na naprawdę "top lampy" to mnie nie stać :-( ... ale przetestowałem takie trochę "niżej"... i szału nie ma ! :-/

najmita napisał/a:
... a obudowy do kolumn ja obliczałem na podstawie zadanych parametrów (gabaryty)...

A kto "liczył" zwrotnice ??
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-27, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  

~najmita

Wysłany: 2015-11-27, 23:00    [Cytuj]

extant napisał/a:
najmita napisał/a:
Mój kolega zbudował sobie wzmacniacz lampowy...

Hmmm... na naprawdę "top lampy" to mnie nie stać :-( ... ale przetestowałem takie trochę "niżej"... i szału nie ma ! :-/

Było to ładnych parę lat temu. Nie wiem jak to wszystko wyszło, ja audiofilem nie jestem.

~extant

Wysłany: 2015-11-27, 23:06    [Cytuj]

najmita napisał/a:
... Było to ładnych parę lat temu. Nie wiem jak to wszystko wyszło, ja audiofilem nie jestem.

Moim zdaniem - i z moim aktualnym słuchem ;-) - "top lampy" to zabawka tylko dla tych co już nie wiedzą co z kasą zrobić. :-P

ps:... ale fakt, że pięknie wyglądają... po ciemku ! ;-) :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-11-27, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-11-27, 23:29    [Cytuj]

extant napisał/a:
MirekMors napisał/a:
Przesadzasz. Niektórym "audiofilom" przeszkadzają nawet kable podłączone wg. nich odwrotnie. Jakoby są jednokierunkowe...

Nie jednokierunkowe, tylko w jednej fazie :-P ... ale do tego to już trzeba choć trochę słyszeć. ;-) :lol: :-P

Właśnie jednokierunkowe. Taka audiodewiacja. O fazie napisałem dalej.

~extant

Wysłany: 2015-11-27, 23:37    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
... O fazie napisałem dalej.

... gdzie dalej ?? :shock: :mrgreen: :-P

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2015-11-27, 23:44    [Cytuj]

Wieża jest MRC 840 z odtwarzaczem CD 640 ( DVD 840 ma gorsze parametry jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki ) . Kolumny też Yamahy dedykowane do tego zestawu . Lepsze by były kolumny B&W 685 ale nie było mnie na nie stać . Kable głośnikowe symetryczne z czystej miedzi o bardzo dużym przekroju żył , niestety nie pamiętam dokładniejszych danych ( musiałbym poszperać w dokumentach ) . Kable łączące odtwarzacz ze wzmacniaczem symetryczne srebrzone . Zestaw dobrze spisuje się też jako domowe nagłośnienie do keyboardu Ketron SD5 . Wcześniej miałem wieżę NAD ( angielska ) i duńskie kolumny podłogowe , jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza niż z Yamahy . Po przeprowadzce do małego mieszkania w bloku musiałem się pozbyć tego zestawu - nieodżałowana starta . Warto mieć chociaż kilka dobrych płyt bo one w znacznym stopniu decydują o jakości odsłuchu np. ,, Audiophile Top CD ,, Philipsa albo koncert fortepianowy Claydermana .
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2015-11-28, 00:03, w całości zmieniany 3 razy  

~greg

Wysłany: 2015-11-28, 00:03    [Cytuj]

extant napisał/a:
MirekMors napisał/a:
... O fazie napisałem dalej.

... gdzie dalej ?? :shock: :mrgreen: :-P

ano tutaj
MirekMors napisał/a:

... że kolumny są podłączone w przeciwfazie 8-)

~extant

Wysłany: 2015-11-28, 00:09    [Cytuj]

Aaaa... no fakt... znaczy się Mirek jednak coś jeszcze słyszy. :mrgreen: :-P

<|Sza-man

Wysłany: 2015-11-28, 00:09    [Cytuj]

Wszystko zaczęło się od spamerskiego wpisu, mającego na celu reklamę wzmacniacza mocy... Grzebałem się kiedyś w takich sprzętach, które podrzucali do naprawy (jak to ujął TJ: odmóżdżeni klienci. Sam nie posiadam wydumanego sprzętu czyli mam zestaw Unitry. I na takim "badziewiastym" zestawie faza miała znaczenie. Ale znaczenie ma przede wszystkim pomieszczenie, w jakim słuchamy naszej ulubionej muzy. Nikt mi nie wmówi, że kabina nawet wypasionej bryki jest takim pomieszczeniem. W mojej Pandzi mam 4x35W z czego 2 x mam wyłączone. Tylko głośniki w przednich drzwiach są używane. I przy uzyciu 30-40% mocy jest już przepał.
Reasumując:
dodatkowy wzmacniacz w samochodzie, (jachcie tym bardziej - chyba, że jesteśmy na środku oceanu) to W I O C H A. Nikt przecież nie chce słuchać muzyki z obcego auta jadąc swoim autostradą.... Ale to nie zmienia faktu, że umcyków pełno wokół.
No ale to moje prywatne zdanie.

~greg

Wysłany: 2015-11-28, 00:25    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
Wszystko zaczęło się od spamerskiego wpisu ...

No właśnie, sam zastanawiałem się jak to możliwe, że w sumie krótki wpis spamera, który zalogował się pierwszy raz, wywołał taką gorączkową dyskusję starych wyjadaczy ( w większości) tego forum.
Targi w zasadzie obgadane, sezon żeglarski też zakończony. Zrzucam to na karb panującej już nudy wśród żeglarskie braci oczekującej z utęsknieniem do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych szeroko na błękitnym .... Jeziorem rozciągnionych... ;-)

~extant

Wysłany: 2015-11-28, 00:32    [Cytuj]

Hmmm... widzę "bratnią duszę" :-D

Andrzej Kowalski napisał/a:
Wieża jest MRC 840 z odtwarzaczem CD 640 ...

Nie mogę znaleźć w necie.. na jakim przetworniku D/A jest ten CD-640 ??
... Kolumny też Yamahy dedykowane do tego zestawu . Lepsze by były kolumny B&W 685 ale nie było mnie na nie stać ...

Ja z kolumnami staram się nie schodzić poniżej 100 litrów objętości i 30 cm średnicy głośnika niskotonowego... i wtedy gra jak lubię ! :-)

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-11-28, 09:58    [Cytuj]

Sza-man napisał/a:
W mojej Pandzi mam 4x35W z czego 2 x mam wyłączone. Tylko głośniki w przednich drzwiach są używane. I przy uzyciu 30-40% mocy jest już przepał.
Reasumując:
dodatkowy wzmacniacz w samochodzie, (jachcie tym bardziej - chyba, że jesteśmy na środku oceanu) to W I O C H A. Nikt przecież nie chce słuchać muzyki z obcego auta jadąc swoim autostradą.... Ale to nie zmienia faktu, że umcyków pełno wokół.
No ale to moje prywatne zdanie.

Rasumujac: sluchanie muzyki ze sprzetu innego niz unitra i 2glosniki - to wiocha. Plywanie czyms wiekszym od oriona to wiocha. Uzasadnienie oczywiste: "bo ja tak mam, wiec wszystko ponadto to wiocha".

Natomiast "miastem" jest brak zrozumienia, ze wzmacniacz nie musi miec nic wspolnego z glosnoscia. Zwlaszcza wzmacniacz subwoofera.
O zrozumienie, ze subfoower to nie tylko umca-umca z podskokiem auta nawet nie wnioskuje, bo samo posiadanie subwoofera jest z pewnoscia wiocha.

A ja uwazam, ze jedzenie czegos drozszego niz mielonka z tesco to wiocha.

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2015-11-28, 10:09    [Cytuj]

Mariuszu dobrze mówisz , dobre kolumny powinny być duże , masywne i mieć duże i dobre głośniki niskotonowe . Niewiele firm robi takie kolumny i jest to zazwyczaj najdroższe ogniwo zestawu audiofilskiego . Rację ma Sza-man , że odpowiednie pomieszczenie ma duże znaczenie . Jeżeli ma się pokój o powierzchni 18 m kw. to słusznym wyborem będzie PianoCraft z kolumnami B&W 685 , brzmi poprawnie i ładnie wygląda . Jeszcze ukłon w stronę Sza-mana , ja też jestem wrogiem głośnego słuchania muzyki na jachcie to zalatuje warcholstwem .

Moje zabawki.JPG
zabawki dziadka
Plik ściągnięto 35 raz(y) 1,32 MB

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-11-28, 10:16    [Cytuj]

We wtorek zwiedzałem Wawel i przysiągłbym, że ten obraz tam widziłem. Andrzeju, który to oryginał ?
Ps. prawa strona zdjęcia dużo wyjaśnia - muzyk ?

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2015-11-28, 12:24    [Cytuj]

:-D Oryginał strach byłoby trzymać w domu , oryginał bym sprzedał i za te miliony zł. pół roku spędzał bym na Hawajach lub na Karaibach . Ta kopia obrazu Leonarda da Vinci ,, Dama z gronostajem ,, ( obraz powszechnie niesłusznie nazywany ,, Dama z łasiczką ,, ) to pamiątka z wycieczki do NRD w 1972 roku .
Nie jestem zawodowym muzykiem , muzykowanie to moje hobby uprawiane tylko w domu dla własnej przyjemności , lepsze to zajęcie dla emeryta niż oglądanie od rana do nocy seriali telewizyjnych . Na kilka lat przed przejściem na emeryturę zastanawiałem się co ja będę robił na tej emeryturze , ponieważ dorabiałem sobie w szkole muzycznej jako konserwator całej szkolnej elektroniki , to wybór padł na muzykowanie .
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2015-11-28, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-11-28, 14:35    [Cytuj]

Dama to jeden z kilku najdroższych obrazów świata. Pół roku na Hawajach ? Żartujesz :->
Tzn. możliwe, że dłuższych szaleństw byś nie wytrzymał :-o

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2015-11-28, 15:53    [Cytuj]

Chyba byłem niezbyt precyzyjny . Napisałem : pół roku spędzałbym ... , miałem na myśli coroczne wypady do tego raju . :-D Pozostało by jeszcze drugie pół roku na Mazury i pewnie na jakąś działalność charytatywną . Z takimi milionami można by było sobie na to pozwolić . Dłuższych szaleństw pewnie bym nie wytrzymał , na to trzeba mieć końskie zdrowie .
Ale wracajmy na Ziemię , sezon żeglarski już za niecałe pół roku .
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2015-11-28, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-28, 16:00    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Dama to jeden z kilku najdroższych obrazów świata...

To ja bym takiego nie woził na jachcie, ani też wypasionego zestawu audiofilskiego. Choć na ten przykład w aucie lubię posłuchać muzy w dobrej jakości, ale bez przesady. ;-)

~extant

Wysłany: 2015-11-28, 16:02    [Cytuj]

Mariuszu dobrze mówisz , dobre kolumny powinny być duże , masywne i mieć duże i dobre głośniki niskotonowe . Niewiele firm robi takie kolumny i jest to zazwyczaj najdroższe ogniwo zestawu audiofilskiego...

Dokładnie tak, ale na kolumnach nie można za bardzo oszczędzać - nawet najlepszy sprzęt po prostu nie zagra dobrze na byle jakich kolumnach.
Sporo można zaoszczędzić robiąc sobie samemu kolumny, ja np. zrobiłem sobie dwa zestawy kolumn i jeden z tych zestawów naprawdę gra bardzo porządnie (drugi tak średnio)... ale najlepszy zestaw sprzętu gra u mnie jednak na... Cerwin Vegach. :-D

[ ODPOWIEDZ ]