FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Honda BF 2.3
Autor Wiadomość
AdaMito

Wysłany: 2015-02-08, 16:27   Honda BF 2.3 [Cytuj]

Witam wszystkich - Adam, jestem po raz pierwszy, proszę o pomoc. Honda odpala bez problemów, po 10, 15 min. pracy gaśnie. Zawór odpowietrzający odkręcony. Zawór wlewu paliwa, odkręcony. Jeżeli w momencie gaśnięcia silnika, " dmuchnę " powietrze przez odkręcony wlew paliwa, silnik zaczyna normalną pracę, aby po kolejnych minutach pracy ponownie zgasnąć, jeżeli nie otrzyma kolejnego " wdmuchu". Serdeczne dzięki za wszelką pomoc. Adam.

~szg

Wysłany: 2015-02-08, 18:22    [Cytuj]

To właściwie diagnozę już masz - niesprawny, przytkany układ paliwowy, gaźnik. Nie zawadzi sprawdzić świec i kabli do nich.

AdaMito

Wysłany: 2015-02-08, 18:59    [Cytuj]

Dzięki Grzegorz, ale przyczyną jest coś innego. Gaźnik przeczyściłem, nowa świeca. Problem pozostał. Jeszcze jedna informacja. W beczce, śruba zdjęta, silnik pracuje godzinami. Po założeniu do Foki, pracuje ok. 15 min. Byłem trzy razy w serwisie Hondy w Krakowie, skasowali za przeczyszczenie, a silnik dalej taki sam.

~szg

Wysłany: 2015-02-08, 20:13    [Cytuj]

Poszło PW

AdaMito

Wysłany: 2015-02-08, 21:09    [Cytuj]

Dzięki Grzegorz, proszę tylko o rozwinięcie skrótu PW.
Pozdrawiam Adam.

Pioootrekk

Wysłany: 2015-02-08, 21:10    [Cytuj]

AdaMito napisał/a:
Pozdrawiam Adam.

PW-private message, inaczej mówiąc zwykła wiadomość

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-02-08, 21:14    [Cytuj]

AdaMito napisał/a:
Pozdrawiam Adam.

Kliknij tutaj i sobie otworzysz:
http://forum.mazury.info....hp?folder=inbox

pakus4

Wysłany: 2015-10-13, 12:19   Re: Honda BF 2.3 [Cytuj]

AdaMito napisał/a:
Witam wszystkich - Adam, jestem po raz pierwszy, proszę o pomoc. Honda odpala bez problemów, po 10, 15 min. pracy gaśnie. Zawór odpowietrzający odkręcony. Zawór wlewu paliwa, odkręcony. Jeżeli w momencie gaśnięcia silnika, " dmuchnę " powietrze przez odkręcony wlew paliwa, silnik zaczyna normalną pracę, aby po kolejnych minutach pracy ponownie zgasnąć, jeżeli nie otrzyma kolejnego " wdmuchu". Serdeczne dzięki za wszelką pomoc. Adam.
Witam, czy udało rozwiązać się problem? mam podobne objawy z gasnącym silnikiem

AdaMito

Wysłany: 2015-11-02, 21:06    [Cytuj]

Witam, przepraszam za tak spóźnioną odpowiedź. Cały czas miałem problemy z BF 2.3, jak pracowała na Foce II. Po przełożeniu na mały jachcik, Plastuś, wszelkie problemy zniknęły. Honda pracuje wzorowo.
Pozdrawiam Adam.

~Tomek J

Wysłany: 2015-11-03, 20:30    [Cytuj]

AdaMito napisał/a:
Cały czas miałem problemy z BF 2.3, jak pracowała na Foce II. Po przełożeniu na mały jachcik, Plastuś, wszelkie problemy zniknęły. Honda pracuje wzorowo.

Podejrzewasz niniejszym że Foka jest zbyt dużym i ciężkim jachtem jak na ten silnik, co skutkuje jego przegrzewaniem? No to musiałaby to być nadzwyczaj Zabujcza Foka, przeciążona lub źle wytrymowana. Sam użytkuję taki silnik od roku 2001 włącznie na "Orionie", pływając regularnie z Warszawy na Mazury i z powrotem. W sumie zaliczyłem już 11 takich rejsów (plus jeden tylko w górę). Kłopoty z zacinającym się zaworem które sporadycznie występowały od samego początku a w tym sezonie się nasiliły - kładłbym raczej na karb nie zawsze fachowych przeglądów.

Tomek Janiszewski

AdaMito

Wysłany: 2015-11-03, 22:35   Honda BF 2.3 -przerywa [Cytuj]

Dla mnie, ta sytuacja była zupełnie niezrozumiała. Po przełożeniu silnika z Plastusia do Foki, zaczęły się te problemy. Z silnikiem trzy razy jeździłem do autoryzowanego serwisu Hondy w Krakowie. Na mój widok, dostawali wysypki, czego się pan trzepiasz, silnik pracuje bez zarzutów przez połowę dnia w beczce, przyprawiając nas o zawrót głowy. Ta sama sytuacja powtórzyła się po dwukrotnej wizycie w serwisie w Tęgoborzy, wypływali dwa zbiorniki, ale na łodzi wędkarskiej, i to skłoniło mnie, do przełożenia silnika na Plastusia, Foka II, jest bardzo dobrym stanie, jest to wersja regatowa, świetnie pływa, nie ma mowy o żadnych przeciążeniach.
Jedynie co zrobiłem, to usunąłem filtr paliwowy, kłopoty na Foce, pozostały, natomiast tak jak napisałem, Honda, na Plastusiu, śmiga bez ograniczeń.
Z żeglarskim pozdrowieniem Adam.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-11-06, 20:28    [Cytuj]

ja mam tę hondę na sasance 620 od 9 lat i chodzi bez problemu. Na pewno to nie są problemy z chłodzeniem bo silnik chłodzony jest powietrzem. To chyba czary :mrgreen:

Sławek

[ ODPOWIEDZ ]