FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rotax 1500 4-tek zatarty
Autor Wiadomość
Przemooh

Wysłany: 2015-10-12, 15:58    [Cytuj]

funyo napisał/a:
No to jeszcze raz powodzenia i informuj nas tu na bieżąco :-)

Dziękuję raz jeszcze

co do inf na bieżąco odpowiem tak

Ma się rozumieć :) :mrgreen:

Przemooh

Wysłany: 2015-10-14, 14:49    [Cytuj]

Witam kochani mam juz pełna diagnoze - pekniety wał multum opiłków i syfu na dole silnika kopyto poszło w miske olejowa koszt naprawy nieopłacalny. Dzwoniłem oczywiscie do sprzedawcy i nie wierzy w to co sie stało i chce to zobaczyc😊 . Wszystko wskazuje na nieprawidłowa eksploatacje i nie monitorowanie czy tez diagnozowanie silnika byc mize rowniez stosowanie nieodpowiednich materiałow eksploatacyjnych , byc moze tez zmeczenie materiału spowodowane było zbyt długim czasem pływania na tym samym oleju w poniedziałek bede w serwisie to dowiem sie więcej bo mechanik chce w cztery oczy porozmawiac. Generalnie sprawa jest bardzo poważna
Pozdraeiam

funyo

Wysłany: 2015-10-14, 18:11    [Cytuj]

No tak, koszty potężne, ale gdybyś się dogadał ze sprzedającym i pokryłby on koszty tej naprawy, to może jednak warto? Miał byś praktycznie nowy silnik i parę lat spokoju...

Przemooh

Wysłany: 2015-10-14, 19:42    [Cytuj]

funyo napisał/a:
No tak, koszty potężne, ale gdybyś się dogadał ze sprzedającym i pokryłby on koszty tej naprawy, to może jednak warto? Miał byś praktycznie nowy silnik i parę lat spokoju...

Funyo masz całkowitą rację , tez bym chciał zeby tak sie skonczyło i myśle ze jest duża szansa na takie rozwiazanie , bo po moim dzisiejszym telefonie sprzedawca o dziwo zachowywał sie bardzo pozytywnie , ale nie chwale dnia przed zachodem . W poniedziałek mamy konfronfacje w cztery oczy i albo bedzie ok albo niestety sąd ktorego sprzedajacy chyba woli uniknać bo niestety tam mimo tego ze trwa to długo to mozna sie spa...... Żyć😏

Dzieki za wszystko do popisania w poniediałek😁😁

Przemooh

Wysłany: 2015-10-14, 19:54    [Cytuj]

Przepraszam najmocniej zapomniałem dodac ze rozmowa bedzie niewązka bo - sprzedawca-(polecony przez niego serwis) - serwis ktory czynnosci serwisowych nie wykonywał-ja bedzie napewno wesoło ale co tam co nas nie zabije to nas wzmocni😤

Raz jeszcze wielkie dzieki - ps funyo jak juz bede miał sprzet to zapraszam do siebie nad Gopło 😀

funyo

Wysłany: 2015-10-14, 21:26    [Cytuj]

Dzięki za zaproszenie, tam mnie jeszcze nie było :-)

~extant

Wysłany: 2015-10-15, 07:15    [Cytuj]

Przemooh napisał/a:
... tez bym chciał zeby tak sie skonczyło i myśle ze jest duża szansa na takie rozwiazanie , bo po moim dzisiejszym telefonie sprzedawca o dziwo zachowywał sie bardzo pozytywnie , ale nie chwale dnia przed zachodem . W poniedziałek mamy konfronfacje w cztery oczy i albo bedzie ok albo niestety sąd ktorego sprzedajacy chyba woli uniknać bo niestety tam mimo tego ze trwa to długo to mozna sie spa...... Żyć

Sąd to ostateczność, dogadanie się jest to optymalny wariant dla obu stron... trzeba tylko wypracować rozsądne warunki porozumienia. :-)

Przemooh

Wysłany: 2015-10-15, 08:40    [Cytuj]

Szczera prawda ex, ale na szczęście sprzedawca nie ucieka od tematu i myślę że wypracujemy nić porozumienia :)

Funyo woda może nie jest za czysta bo na Gople pływa wszystko, ale można się pobawić mamy własną plaże ok 100m od domu do jeziorka i jest fajnie:)

Pozdrowionka

Przemooh

Wysłany: 2015-10-19, 21:37    [Cytuj]

Witam ponownie jestem po wizycie w serwisie i rozmowie ze sprzedawcą. Sprawa wygląda tak silnik był już rozbierany i remontowany oczywiście metodą warsztatową uruchomiłem już biegłego rzeczoznawcę sądowego który to wszystko opisze. Ze sprzedawcą rozmawiałem jakieś 5 minut bo szkoda mi było czasu skoro słyszę że wyjeżdżając za bramę to w cudzysłowie mogę go pocałować w ........ Grzecznie go poinformowałem o skutkach prawnych jakie może ponieść , ale i to nie za bardzo go przekonało. Zostaje mi proces. Cóż to w sezonie 2016 sobie nie popływam😉 pozdrawiam wszystkich

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-10-19, 23:03    [Cytuj]

A czy cena zakupu tego skutera, była chociaż okazyjna?

aleksiasty

Wysłany: 2015-10-19, 23:18    [Cytuj]

Przemooh
Jeśli przyjdzie Ci do głowy wymieniać silnik to zainteresuj się rynkiem lotniczym, bo tam silnik po wylataniu resursu musi przejść kapitalny remont u producenta niezależnie od rzeczywistego stanu, albo być wymieniony na nowy co nierzadko bywa tańsze od remontu.
A co do Twojego skutera, to sam przyznałeś że jakiś czas Ci służył, a tak naprawdę nie wiadomo jak go traktowałeś.

funyo

Wysłany: 2015-10-20, 00:01    [Cytuj]

Jakiś czas? 20 minut to jakiś czas? Sprzedający miał wielkiego farta, że nie stało się to w czasie jazdy próbnej, choć teraz będzie się bujał po sądach i pewnie i tak przegra. Niestety dla kupującego, takie sprawy potrafią się ciągnąć. :-(
Co do remontu, to z pewnością będzie on bardziej opłacalny od kupna nowego silnika. Można też próbować znaleźć coś używanego, ale nie jest łatwo, no i pozostaje kwestia kondycji.

~extant

Wysłany: 2015-10-20, 07:05    [Cytuj]

Przemooh napisał/a:
... Ze sprzedawcą rozmawiałem jakieś 5 minut bo szkoda mi było czasu skoro słyszę że wyjeżdżając za bramę to w cudzysłowie mogę go pocałować w ........ Grzecznie go poinformowałem o skutkach prawnych jakie może ponieść , ale i to nie za bardzo go przekonało. Zostaje mi proces...

Hmm... tego typu zachowanie sprzedawcy może niestety świadczyć o tym, że miał już do czynienia z takimi sytuacjami w przeszłości i - niestety dla Ciebie - z korzystnym dla dla niego wynikiem. :-(

~darkor54

Wysłany: 2015-10-20, 08:06    [Cytuj]

extant napisał/a:
Przemooh napisał/a:
... Ze sprzedawcą rozmawiałem jakieś 5 minut bo szkoda mi było czasu skoro słyszę że wyjeżdżając za bramę to w cudzysłowie mogę go pocałować w ........ Grzecznie go poinformowałem o skutkach prawnych jakie może ponieść , ale i to nie za bardzo go przekonało. Zostaje mi proces...

Hmm... tego typu zachowanie sprzedawcy może niestety świadczyć o tym, że miał już do czynienia z takimi sytuacjami w przeszłości i - niestety dla Ciebie - z korzystnym dla dla niego wynikiem. :-(

Sprawa niestety nie jest prosta. Trzeba udowodnić celowe działanie. W tym przypadku Iskierka nadzieję jest rękojmia komisu

Przemooh

Wysłany: 2015-10-20, 08:19    [Cytuj]

Witam nie będę ripostować kolegi który twierdzi, że skuter mi posłużył 😂 bo niema sensu . W przypadku tej transakcji zaistniał szereg błędów prawnych i wad ukrytych, nieprawidłowej eksploatacji piłowania maszyny ma Max obrotach, to wiem na te chwilę . W środę mam mieć opinie biegłego oraz dokumenty z pzmwinw z pismem o odmowie rejestracji. Dla zainteresowanych mogę puścić zdjęcia silnika pozdrawiam

~najmita

Wysłany: 2015-10-20, 08:32    [Cytuj]

Przemooh napisał/a:
Witam nie będę ripostować kolegi który twierdzi, że skuter mi posłużył 😂 bo niema sensu .

Przemooh, bez urazy ale na forum jesteś raptem 10 dni ...
Jak do tej pory znamy tylko Twoją relację, nic nie wiemy o Twoim przeciwniku.
Z Twojej relacji wynika, że po wyświetleniu komunikatu dalej beztrosko śmigałeś po wodzie...
Nie można ocenić bezstronnie sytuacji nie znając zdania przeciwnika/sprzedawcy.

funyo

Wysłany: 2015-10-20, 11:12    [Cytuj]

Przemooh napisał/a:
.. W środę mam mieć opinie biegłego oraz dokumenty z pzmwinw z pismem o odmowie rejestracji...

A co jest powodem odmowy rejestracji? Czy skuter nie był wcześniej zarejestrowany?

~Emill`76

Wysłany: 2015-10-20, 14:02    [Cytuj]

Co do ewentualnych roszczeń drogą sądową ... pozostaje zadać pytanie , jak wygląda umowa kupna - sprzedaży. Szczególnie handlarze często do umów wprowadzają wygodny im punkt, stanowiący o tym, że Kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu i nie będzie rościł z tego tytułu żadnych pretensji. Taka deklaracja często niemal ogranicza szansę roszczeń do zera , jeśli nie ma w umowie pewnych istotnych deklaracji Sprzedającego. Ważne aby umieścić w umowie wszelkie przesłanki, które miały wpływ na decyzję o zakupie , a które Sprzedający potwierdza , np. przebieg , bezwypadkowość czy fakt, że np. silnik nie był nigdy naprawiany. Zawsze to zwiększa szansę na odzyskanie ciężko zarobionych pieniędzy....

funyo

Wysłany: 2015-10-20, 17:57    [Cytuj]

Emil - kolega wyraźnie wcześniej napisał, że zakupił sprzęt na fakturę vat-marża z komisu.
Więc kwestia odpowiedzialności za towar jest inna niż w przypadku zakupu na umowę k-s.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-10-20, 18:40    [Cytuj]

Jak z komisu, to warto podać nazwę oszusta ku przestrodze.

[ ODPOWIEDZ ]