FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2016-10-17, 23:14
Stan środowiska a turystyka żeglarska - praca magisterska
Autor Wiadomość
Agata

Wysłany: 2015-08-05, 17:22   Stan środowiska a turystyka żeglarska - praca magisterska [Cytuj]

Cześć!

Piszę pracę magisterską na temat wpływu turystyki żeglarskiej na środowisko przyrodnicze na przykładzie dzikich biwaków na Bełdanach i na jeziorze Nidzkim. Wykorzystałam już limit swoich żeglujących znajomych, dlatego zwracam się do Was.

Będę bardzo wdzięczna, jeśli poświęcicie kilka minut na wypełnienie ankiety potrzebnej do pracy. Jeśli nie pływacie po tych dwóch jeziorach - nic nie szkodzi, Wasze zdanie też się liczy! Po prostu oprócz ankiety będę robić badania terenowe i dlatego też obszar badań musi być zawarty w temacie, ot, cała filozofia :)

Ankieta jest dostępna pod adresem .http://www.survio.com/survey/d/M2U3L7L9B8F9Q2N9I

Dzięki i pozdrawiam! :)
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2015-08-05, 17:36, w całości zmieniany 1 raz  

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2015-08-05, 18:25    [Cytuj]

Masz fart, bo nie chce mi się na upał wychodzic z roboty.

Uwagi do ankiety:

pytanie:
1. czasem tylko na dziko, czasem tylko w portach :)

2. brak wielokrotnego wyboru. regulaminów nie czytam, albo czytam i zapominam. Normalny człowiek nie złamie zasad z regulaminu :-) Ceny są zbyt wysokie dla małych załóg.

4. brak wielokrotnego wyboru, zalezy od aktualnego "widzimisie"

8. sporadzycznie, i tylko b. małe, z wiadrem albo dwoma pełnymi wody obok.

14. Ciekawe ile będzie w wynikach odpowiedzi B :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

17. ścieki z kibla chemicznego podobno są mega trujące i wolno je tylko wylać do odpowiedniego zbiornika. Do zwykłego WC nie wolno. We wszystkich portach zostawię śmieci i będzie WC, ale opróżnianie chemicznego WC to tylko w - podejrzewam - Pod Dębem i Korektywie.

19. brak wielokrotnego wyboru, zaznaczyłbym wszystkie.

Wyników pewnie się nie doczekamy...
Ostatnio zmieniony przez Adam Żyszkowski 2015-08-05, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2015-08-05, 18:57    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
17. ścieki z kibla chemicznego podobno są mega trujące i wolno je tylko wylać do odpowiedniego zbiornika. Do zwykłego WC nie wolno. We wszystkich portach zostawię śmieci i będzie WC, ale opróżnianie chemicznego WC to tylko w - podejrzewam - Pod Dębem i Korektywie.
Jesteś Adam w wielkim błędzie! Po pierwsze wszystkie Ekomariny. Po za tym Mamry Yacht Czarter w Węgorzewie, Stranda, Łabędzi Ostrów, Wioska Żeglarska Mikołajki, Wierzba. To te porty co pamiętam na 100%.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2015-08-05, 19:53    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Jesteś Adam w wielkim błędzie!

Zenek, tam, gdzie piszesz to i owszem, ale ankieta dotyczy Bełdan i Nidzkiego :-)

~extant

Wysłany: 2015-08-05, 20:27   Re: Stan środowiska a turystyka żeglarska - praca magistersk [Cytuj]

Agata napisał/a:
... Będę bardzo wdzięczna, jeśli poświęcicie kilka minut na wypełnienie ankiety potrzebnej do pracy...

done :-)

zenek

Wysłany: 2015-08-05, 20:29    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Zenek, tam, gdzie piszesz to i owszem, ale ankieta dotyczy Bełdan i Nidzkiego :-)
Tak szczerze to do ankiety nie zaglądałem :oops: :-) , ale z Wierzbą udało mi się trafić :-P ! Jest wszak nad Bełdanami.

Agata

Wysłany: 2015-08-05, 21:18    [Cytuj]

Dziękuję za odpowiedzi!

Adam, moja ankieta z założenia jest ankietą z odpowiedziami jednokrotnego wyboru - takie ograniczenie nałożył mi promotor ze względu na i tak powiększony zakres pracy. Tak jak pisałam, oprócz ankiety robię jeszcze badania terenowe, które będą większą częścią pracy, i jako jedyna z mojego roku mam tak rozbudowany plan magisterki.

Jeśli chodzi o pytanie dotyczące śmieci, to - zgodnie z Twoimi przypuszczeniami - jeszcze nikt nie zaznaczył odpowiedzi "B". Ale mam jeszcze trochę ankiet do zebrania, kto wie, może coś się zmieni ;)

Jeśli dobrze rozumiem i chcesz poznać wyniki mojej ankiety, to oczywiście podzielę się nimi z Tobą, jednak pozwól, że będą to wyniki z wymaganych 100 - 120 ankiet, a nie 30, które mam teraz ;) Chyba że odpowiada Ci taka mała próba, nie ma problemu - daj znać.

Zenek, zajrzyj do ankiety w wolnej chwili, baaardzo ładnie proszę :)

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2015-08-05, 21:26    [Cytuj]

Agata napisał/a:

Jeśli dobrze rozumiem i chcesz poznać wyniki mojej ankiety, to oczywiście podzielę się nimi z Tobą, jednak pozwól, że będą to wyniki z wymaganych 100 - 120 ankiet, a nie 30, które mam teraz ;) Chyba że odpowiada Ci taka mała próba, nie ma problemu - daj znać.

Podejrzewam, że nei tylko ja, ale większość z nas :) Jeśli wyniki będą tajne / poufne to trudno, ale jeżeli będziesz się mogła nimi z nami podzielić to będzie miło. I na spokojnie, jak się obrobisz z tym wszystkim :-)

zenek

Wysłany: 2015-08-05, 21:28    [Cytuj]

Agata napisał/a:
Zenek, zajrzyj do ankiety w wolnej chwili, baaardzo ładnie proszę :)
Niech Ci będzie. Zajrzałem i nawet wypełniłem i wysłałem :-) !

Agata

Wysłany: 2015-08-05, 21:31    [Cytuj]

Adam, nie ma sprawy, podzielę się na pewno!

Zenek, widzisz, nie bolało ;) Dziękuję!

~najmita

Wysłany: 2015-08-05, 21:37    [Cytuj]

Wypełniłem ankietę, ale pytanie o sposób zmywania naczyń z odpowiedzią: myję w zlewie z/bez detergentu, dla mnie jest bez sensu. Również odpowiedzi na temat utworzenia MPN nie zawierają mojego stanowiska.

Wypełniłem tak jak Chciałaś.

Agata

Wysłany: 2015-08-05, 22:28    [Cytuj]

Mimo wszystko wielki dzięki!

Agata

Wysłany: 2015-10-10, 19:37    [Cytuj]

Trochę czasu to trwało, ale obiecałam, to słowa dotrzymam. Nie będę tu wrzucać całego pliku, wybaczcie, ale jeśli ktoś jest zainteresowany wynikami ankiety, to proszę o kontakt. Zebrałam 100 ankiet.
Ostatnio zmieniony przez Agata 2015-10-10, 19:41, w całości zmieniany 3 razy  

zenek

Wysłany: 2015-10-10, 19:48    [Cytuj]

Agata napisał/a:
Trochę czasu to trwało, ale obiecałam, to słowa dotrzymam.
No niestety, ale słowa nie dotrzymałaś!!! A już myślałem, że jesteś jedną z nielicznych, którzy tego słowa dotrzymają. Nawet napisałem post z podziękowaniem jak zobaczyłem załącznik. Przykre! I myślę, że takie postępowanie w przyszłości będzie skutkowało ignorowaniem próśb o wypełnianie ankiet!!!

Agata

Wysłany: 2015-10-12, 15:40    [Cytuj]

Zenek, przepraszam, ale mimo wszystko jest to moja praca, która zabrała mi trochę czasu. Napisałam, że jeśli ktoś jest zainteresowany, to nie ma problemu, podzielę się wynikami, ale prywatnie. Chciałam wysłać Ci prywatną wiadomość, ale nie ma w niej opcji załącznika. Jeśli chcesz zobaczyć wyniki, wyślij mi, proszę, adres mailowy, na który odeślę Ci plik.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-10-12, 15:43    [Cytuj]

Też chętnie zapoznam się z wynikami.
admin @ mazury.info.pl

zenek

Wysłany: 2015-10-12, 15:55    [Cytuj]

Agata napisał/a:
Jeśli chcesz zobaczyć wyniki, wyślij mi, proszę, adres mailowy, na który odeślę Ci plik.
Owszem z przyjemnością się zapoznam - zenek @ mazury.info.pl

Agata

Wysłany: 2015-10-12, 16:34    [Cytuj]

Poszło :)

zenek

Wysłany: 2015-10-12, 17:05    [Cytuj]

Dzięki ! Doszło!

~Tomek J

Wysłany: 2015-10-14, 09:23    [Cytuj]

Niestety wypełniłem dopiero teraz (w chwili zamieszczenia tej ankiety pływałem po WJM a potem uszła mojej uwadze :oops: ). Chciałem tylko zaznaczyć że w punkcie 10 zaznaczenie odpowiedzi "B" nie jest tożsame z zostawianiem papierzaków, ani też z zanieczyszczaniem gleby, jak to by było w przypadku wypełnienia odpowiedzi "A" (można wszak skorzystać z toalety w odwiedzonym wcześniej mieście lub podczas dziennego postoju w porcie, co i konsekwentnie czynię). Ponadto mam uwagi podobne do tych jakie zgłosił Adam, w szczególności brak możliwości wielokrotnego wyboru w punkcie 2 (zaznaczyłem odpowiedź "C" ale niezależnie od tego uważam że ceny są zwłaszcza dla pływających w małych załogach lub w pojedynkę za wysokie, a do tego jeszcze nie odpowiada mi sytuacja gdy regulamin portowy jest łamany przez samego właściciela portu który to skandal ma od niedawna miejsce w ośrodku "Wodnik" nad Nidzkim w Rucianem, gdzie nowy właściciel urządza megahałaśliwe dyskoteki do pierwszej w nocy wbrew regulaminowi stanowiącemu że cisza nocna obowiązuje od godziny 23, co także wyczerpuje znamiona dewastacji środowiska naturalnego i to w strefie która może znaleźć się w obrębie przyszłego rezerwatu :evil: ). Zaś w punkcie 19 rad byłbym zaznaczyć wszystkie odpowiedzi.
Można było obejść ograniczenie do jednej tylko odpowiedzi podczas tworzenia ankiety, zwielokrotniając liczbę odpowiedzi tak aby część z nich zawierała różne możliwe powody wyboru (np. w punkcie 19 dodać odpowiedź: "Obawiam się że dostęp do Mazur stanie się utrudniony bowiem zakazane zostanie cumowanie na dziko w wyniku czego ceny w portach wzrosną").

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2015-10-14, 13:18, w całości zmieniany 7 razy  

[ ODPOWIEDZ ]