FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2015-08-05, 11:26
Targi BOATSHOW POLAND 2015 Łódź - Spotkanie Forumowe
Autor Wiadomość
zenek

Wysłany: 2015-11-22, 18:52    [Cytuj]

Impreza w "Kei" pod względem towarzyskim bardzo udana. Wielkie dzięki dla wszystkich, a w szczególności dla Jacka (axa_man) za ogarnięcie całości :-D !

Spodziewałem się trochę więcej po "Czterech refach", ale chyba się za mocno panowie "zarefowali", bo grając szanty przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali i nie porwać publiczności do zabawy to duża sztuka!

<|axa_man

Wysłany: 2015-11-23, 09:05    [Cytuj]

Jak widać na fotkach, uśmiechnięci byliśmy wszyscy, więc i impreza była udana. :mrgreen:

Faktycznie Cztery Refy mocno się zarefowali, może to wynik niskiego stanu "wód" :-P

Dzięki wszystkim za przybycie i za ciekawe rozmowy. Niech żałują Ci których nie było :mrgreen:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-24, 11:59    [Cytuj]

Impreza bardzo udana. Dzięki Jacku (axa_man) za ogarniecie. Miło było Was wszystkich spotkać i poznać nowe osoby. Kapela rozumiała nasze prawo do rozmów i dostosowała tembr i natężenie dźwięku do naszych potrzeb.
Dzięki za spotkanie.

~szg

Wysłany: 2015-11-25, 21:35    [Cytuj]

pough napisał/a:
Kapela rozumiała nasze prawo do rozmów i dostosowała tembr i natężenie dźwięku do naszych potrzeb.

Tu chyba było jakieś nieporozumienie, bo zespół pewnie miał kontrakt na koncert a tu się okazało, że to impreza towarzysko i trza grać "do kotleta". Odplumkali co swoje i poszli, ja bym nie odpuścił :lol: :-P .

~extant

Wysłany: 2015-11-26, 08:08    [Cytuj]

szg napisał/a:
... Odplumkali co swoje i poszli...

"Odplumkali"... łaaadne ! :lol:

zenek

Wysłany: 2015-11-26, 08:46    [Cytuj]

szg napisał/a:
Tu chyba było jakieś nieporozumienie, bo zespół pewnie miał kontrakt na koncert a tu się okazało, że to impreza towarzysko i trza grać "do kotleta".
Grzegorz decydując się na granie w pubie czy tawernie raczej wątpliwości mieć nie można, że trzeba będzie grać do kotleta lub co najwyżej do piwa i drinków :-P ! Chyba panowie nie oczekiwali, że lokal gastronomiczny dysponuje salą koncertową. No, a jak już zdecydowali się na występ w takim miejscu, to trzeba grać tak jak na koncercie, a nie "odplumkać" jak to słusznie określiłeś :-) .
Tam było grubo ponad setkę ludzi. Jakieś pieniądze zapłacili, no i wypadałoby aby artyści to uszanowali. To, że uznane zespoły grywają za mniejsze pieniądze niż zwykle w klubach, tawernach czy pubach to poniekąd standard i co ciekawsze są to zazwyczaj dużo lepsze koncerty niż na salach widowiskowych.
Artyści z "Czterech refów" zapomnieli chyba, że bardzo łatwo zapracować na negatywną opinię, a dużo trudniej zbudować tą pozytywną. Ja przynajmniej nie polecę ich żadnemu organizatorowi, ani nie będę zachęcał do kupienia biletów na ich koncert.

<|MirekMors
MirekMors

Wysłany: 2015-11-26, 09:48    [Cytuj]

Dlaczego oceniacie ich negatywnie ? Siedzieliśmy w najdalszym kącie i nie mogliśmy się wsłuchać. Przy okazji mogliśmy w miarę spokojnie pogadać. Nie dało się przy nich tańczyć, ale czy to było w planach ? Po prostu wszystkie piosenki były "na jedno kopyto".

zenek

Wysłany: 2015-11-26, 09:55    [Cytuj]

Mirek ocena artysty jest zawsze subiektywna. Odnosząc się do Twoich argumentów, to siedzieliśmy w połowie sali :-P . To, że wszystko było jednostajne i na jedno kopyto, to się zgadza i dla mnie to minus.
Owszem pogadać można było, ale to miał być jednak koncert, a czy na koncerty idzie się po to aby pogadać :-P :lol: ?

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2015-11-26, 10:26    [Cytuj]

4 Refy są bardzo "korzennym" zespołem, dalekim od współczesnego folkrocka czy szanto-polo. Za czasów pierwszej młodości zadałem sobie trud zapoznania się z kilkoma wykonawcami z oryginalnego nurtu - tego naprawdę nie daje się długo słuchać, bo to muzyka dla prawdziwych koneserów. Z drugiej strony kontynuowane później takie właśnie poszukiwania oryginalnych wersji zarówno szant, "szant", jak i "szantów" pozwoliły mi poznać takie podmioty wykonawcze jak The Pogues, Dropkick Murphys, Sinead O'Connor spoza MTV i takie tam, więc w sumie było warto....

<|axa_man

Wysłany: 2015-11-26, 14:23    [Cytuj]

Jako muzyk mogę powiedzieć tak:
Cztery Refy faktycznie nie zagrały do tańca, monotonność wynikła tak naprawdę z braku jednego instrumentu - jakiegokolwiek rytmicznego, choć by tamburynu :)

Ale myślę, że właśnie tak Cztery Refy chcieli zagrać, artyści tak mają. Nie zawsze każdemu się spodoba muzyka. Część chciała taką posłuchać, a nam forumowiczom akurat to nie przeszkadzało w rozmowach. Cztery refy nie raz grali w tej Tawernie Keja więc właściciel dobrze zdawał sobie sprawę jak oni brzmią na scenie. Jedynie, moim skromnym zdaniem, właściciel Tawerny powinien wziąć pod uwagę, że tego dnia odbywają się targi i wiele osób przyszło (nie tylko z forum jak zauważyłem) po targach pobawić się właśnie przy muzyce skoczno-szantowej. Trochę zły dobór zespołu. Refleksyjnie melancholicznie można było zrobić w innym czasie.

~szg

Wysłany: 2015-11-26, 18:45    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
Cztery Refy faktycznie nie zagrały do tańca, monotonność wynikła tak naprawdę z braku jednego instrumentu - jakiegokolwiek rytmicznego, choć by tamburynu :)

Również jako muzyk powiem, że do rytmicznego grania nie jest potrzebny wcale żaden dodatkowy instrument rytmiczny. Tym których uczę grać pokazuję, że grając np. na gitarze robi się jednocześnie za perkusję, bas, akordy i solo, podobnie zresztą jak na pianie :roll: :lol: :-P .

<|axa_man

Wysłany: 2015-11-26, 21:31    [Cytuj]

szg napisał/a:
axa_man napisał/a:

Również jako muzyk powiem, że do rytmicznego grania nie jest potrzebny wcale żaden dodatkowy instrument rytmiczny. Tym których uczę grać pokazuję, że grając np. na gitarze robi się jednocześnie za perkusję, bas, akordy i solo, podobnie zresztą jak na pianie :roll: :lol: :-P .

No to faktycznie. Każdy Twój uczeń będzie zakładać zespoły bez basu, perkusji itp :) Jedna gitara wystarczy za cały zespół :) Szacun :)

~szg

Wysłany: 2015-11-27, 19:19    [Cytuj]

Cytat:
Jedna gitara wystarczy za cały zespół :) Szacun :)

Też mi kiedyś dawno ciężko było w to uwierzyć ale jak posłuchałem paru mistrzów gitary to uwierzyłem. W internecie teraz pełno takich występów - polecam 8-) .

wodnik szuwarek

Wysłany: 2015-11-28, 08:23    [Cytuj]

Dobry muzykant i na patyku zagra :mrgreen: znam takich .

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2015-11-28, 20:32    [Cytuj]

Dla poparcia tego co napisał kolega Grzegosz odsyłam do strony https://www.youtube.com/watch?v=5jSnGA4Alng albo https://www.youtube.com/watch?v=Wo2WMvQblTE
Słyszałem jeszcze lepszych mistrzów tego instrumentu .
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2015-11-28, 22:29, w całości zmieniany 3 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-28, 21:21    [Cytuj]

Ten klip jest dobry, podoba mi się... umieszczam w okienku...
Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-28, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-28, 21:34    [Cytuj]

Ale bardziej mi się podoba November Rain w tym wykonie:
Tu słychać każdy szczegół...

Ostatnio zmieniony przez pough 2015-11-28, 21:35, w całości zmieniany 2 razy  

<|taras

Wysłany: 2015-11-28, 21:37    [Cytuj]

stare powiedzenie wśród znajomych muzyków (w większości gitarzystów): "nieważne jak dobrze i szybko potrafisz coś zagrać, zawsze znajdzie się jakiś mały Azjata który zagra to lepiej"

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-11-28, 21:40    [Cytuj]

I ten jest świetny:

~Emill`76

Wysłany: 2015-11-28, 21:52    [Cytuj]

Nasz Palma tez niezle wymiata ;)

http://youtu.be/uzjR0nV7I0o

[ ODPOWIEDZ ]