FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 10
Autor Wiadomość
funyo

Wysłany: 2016-11-24, 23:45    [Cytuj]

A ja mam pytanie do znawców tematu: ostatnio zaktualizował mi się system (W10), a wraz z nim program "Zdjęcia" do przeglądania i obróbki fotografii. Niestety ten nowy jest dla mnie gorszy od poprzedniej wersji. Czy jest możliwość pozyskania i instalacji starszej wersji tego programu, bez cofania całej instalacji Windowsa?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-11-25, 05:36    [Cytuj]

Sugeruję przyzwyczaić się do jakiejkolwiek alternatywy niezależnego producenta (niekoniecznie komercyjnego). W ten sposób uniezależnisz się od durnych pomysłów programistów MS.

Ja używam bardzo starej przeglądarki, kupionej "sto lat temu" za kilkadziesiąt USD i działa na każdym systemie. Dzięki temu nie muszę zmieniać przyzwyczajeń po każdej aktualizacji systemu. W międzyczasie producent mojej przeglądarki zdjęciowej wydał kilkadziesiąt aktualizacji, które z prostego, sprawnego programu uczyniły multimedialny kombajn, bezsensowny w obsłudze i zasobożerny... ale na szczęście w tym przypadku to ja mam kontrolę nad ewentualną aktualizacją, a nie widzimisie jakiegoś cwaniaka z amerykańskiej korporacji. :-P

funyo

Wysłany: 2016-11-25, 10:19    [Cytuj]

Niestety, ale to mi nie pomaga w rozwiązaniu problemu...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-11-25, 12:14    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Niestety, ale to mi nie pomaga w rozwiązaniu problemu...

Paweł, ja korzystam z GIMP'a zupełnie niezależnej aplikacji graficznej. Zdjęć nie obrabiam zawodowo i dla mnie wystarcza również niezależny IrfanView.

IMHO, jeżeli masz plik starej aplikacji, można by było go uruchamiać w Win10, albo bezpośrednio, albo po odpowiednim spreparowaniu rejestru OS'a.

Myślę, że mogą być kłopoty w pozyskaniu z sieci bezpiecznego pliku ze starą wersją aplikacji.
Być może jakieś repozytoria mają to w ofercie, ale trzeba uważać, by wraz z potrzebnym plikiem (a może i bez niego ;-) ) nie zassać jakiegoś wirusa... ;-)

Myślę, że są tutaj znawcy Win10, którzy mogliby Ci pomóc w wygóglowaniu, zainstalowaniu i uruchomieniu takiego pliku egzekucyjnego czy biblioteki z odpowiednimi dla starej wersji funkcjami i GUI.

A tak przy okazji. Jak Ci się pracuje poza opisanym problemem z nowym Win10?

<|Tobo

Wysłany: 2016-11-26, 08:42    [Cytuj]

Funyo - przetestuj darmowe FastStone Image Viewier, podstawowe zmiany można zrobić, przycinać, zmieniać rozmiar, jakieś filtry. Używam od kilku lat i jest dla mnie OK. Tylko nie jest darmowy do użytku komercyjnego.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-11-26, 10:07    [Cytuj]

Popieram. Funyo nie zajmuje się zdjęciami komercyjnie, a gdyby się zdecydował to wydatek 100zł (34USD) na dożywotnią licencję to dla komercyjnej działalności nie majątek. Tym bardziej, że pozwala uniezależnić się od "aktualizacji" systemu.

funyo

Wysłany: 2016-11-26, 11:46    [Cytuj]

Dzięki za podpowiedzi, sprawdzę ten program. Tak naprawdę najbardziej brak mi narzędzia, dzięki któremu mogę zmieniać nasycenie konkretnego koloru, na który akurat najadę kursorem. To bardzo wygodne przy obróbce.
Robert - używam komputera w bardzo ograniczonym zakresie, właściwie tylko do przeglądania internetu i prostych operacji graficznych oraz biurowych. Tak naprawdę nigdy nie miałem problemów z żadnym systemem, ale też nigdy ich nie zgłębiałem. Puki chodzi - jest o.k.

~extant

Wysłany: 2016-12-12, 08:54    [Cytuj]

YAFB :lol:

Cytat:

Aktualizacja KB3201845 powoduje problemy na komputerach z Windows 10.

Ostatnie zbiorcze uaktualnienie dla Windows 10 Anniversary Update, czyli KB3201845 powoduje problemy u wybranych użytkowników. Część osób skarży się na brak możliwości instalacji łatki. Komputer po nieudanym procesie wycofuje zmiany. Na chwilę obecną nie ma znanego rozwiązania, które pozwoliłoby przeprowadzić instalacją z sukcesem.
(...)
KB3201845 na wielu komputerach z Windows 10 odmawia poprawnej instalacji. Aktualizacja jest pobierana poprzez Windows Update i rozpoczyna się instalacja, ale w pewnym momencie jest zatrzymywana i dochodzi do wycofywania zmian. Często rozwiązaniem takich problemów jest ręczna instalacja uaktualnienia z pliku. Nie ma jednak pewności, że w waszym przypadku to rozwiąże problemy, jeśli je napotkaliście.

Jest to o tyle uciążliwe, że w Windows 10 Home nie można odroczyć instalacji aktualizacji w czasie i ta będzie chciała instalować się ponownie. Oczywiście, jeśli za pierwszym razem się to nie udało, to i za kolejnymi będzie podobnie. Pozostaje więc czekać na Microsoft, który w niedługim czasie powinien rozwiązać problemy.

źródło -> KomputerŚwiat / Softpedia

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-12-12, 16:26    [Cytuj]

Zero kłopotów z aktualizacją KB3201845 (fot. poniżej) :-P

Odnoszę wrażenie, że artykuły tutaj wklejane, są typu zły, bo zły i nikt mnie nie przekona...
Albo sami pechowcy pracują na Win 10... :-P

KB3201845.png
Plik ściągnięto 1225 raz(y) 15,86 KB

~extant

Wysłany: 2016-12-12, 16:44    [Cytuj]

Informacje z neta o kolejnych problemach z Win 10 wklejane są przeze mnie w tym temacie tylko po to, żeby Ci "pechowcy", którym akurat Win 10 nie działa prawidłowo mogli dowiedzieć się o tym, że to nie jest jakiś problem z ich kompem, tylko... kolejny błąd systemu Win 10. :-/

Podawanie informacji o tym, że coś w Win 10 dobrze działa nie miałoby najmniejszego sensu, bo tak przecież powinno być normalnie (a niestety nie zawsze jest), więc jeżeli komuś Win 10 akurat dobrze działa to nikt swoim kompem wtedy zbytnio nie będzie się martwił i również nie będzie wtedy zaglądał do neta szukać informacji, a co to się takiego specjalnego w MS stało, że jego komputer pod Win 10... DZIAŁA ! :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-12-12, 18:19, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-12-12, 19:10    [Cytuj]

Tyle, że wg mojej wiedzy największe problemy maja Ci, co kombinują z ustawieniami, grzebią w rejestrach za pomocą różnych niesprawdzonych narzędzi, niewprawnie zmieniają konfigurację, czy instalują nieodpowiednie sterowniki.
Dzieje się tak z różnych powodów, również z powodów kombinowania, by uzyskać darmową licencję, albo najtańszy niespasowany sprzęt...
Potem lamentują, że coś nie działa... :-P
Ostatnio zmieniony przez pough 2016-12-12, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-12, 19:36    [Cytuj]

Ten system jest po prostu do bani.

~extant

Wysłany: 2016-12-12, 20:04    [Cytuj]

pough napisał/a:
Tyle, że wg mojej wiedzy ...

A mógłbyś podać źródło/źródła tej wiedzy.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-12-12, 20:05    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:

W większości klienci...

~extant

Wysłany: 2016-12-12, 20:07    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Aż tak źle to nie jest ;-) ... ale sporo wskazuje, że faktycznie może to być już ostatni taki system MS.

~extant

Wysłany: 2016-12-12, 20:13    [Cytuj]

pough napisał/a:
extant napisał/a:
pough napisał/a:

W większości klienci...

Acha... a jakiegoś ogólnie dostępnego źródła, które można byłoby zweryfikować nie możesz podać ?

Z informacji dostępnych w necie wcale nie wynika, że problemy z aktualizacjami Win 10 dotykają głównie tych co to sami "grzebią" w systemie. :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2016-12-12, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-12, 20:30    [Cytuj]

extant napisał/a:

Aż tak źle to nie jest ;-) ... ale sporo wskazuje, że faktycznie może to być już ostatni taki system MS.

Zauważylem pewna prawidłowość. Windows 98 byl OK, Windows Millenium byl do bani. Windows XP byl OK, Windows Vista byl do bani, Windows 7 byl OK, Windows 8 byl do bani. Windowsa 9 nie poznalismy, a Windows 10 jest do bani. Kolejny bedzie dobry :mrgreen:

~extant

Wysłany: 2016-12-12, 20:51    [Cytuj]

... Kolejny bedzie dobry :mrgreen:

... jeżeli w ogóle będzie ! ;-) :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-12-12, 21:45    [Cytuj]

Dlaczego miałoby nie być?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2016-12-12, 21:59    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:
extant napisał/a:
pough napisał/a:

W większości klienci...

Acha... a jakiegoś ogólnie dostępnego źródła, które można byłoby zweryfikować nie możesz podać ?

Z informacji dostępnych w necie wcale nie wynika, że problemy z aktualizacjami Win 10 dotykają głównie tych co to sami "grzebią" w systemie. :-P

Wiem, wiem... klienci i ich ponad 200 stacji roboczych z najnowszym OS z jakimi mam do czynienia, dla Ciebie są zdecydowanie niewystaraczające do wyrobienia sobie opinii, co tak naprawdę najczęściej stwarza problemy w ich prawidłowym działaniu...
Ja jednak wolę opierać się o własne IMHO niemałe doświdczenia, niż ślepo wierzyć w zdanie innych nieznanych mi osób, tym bardziej, że trafiałem na artykuły o treściach wskazujących na brak znajomości zagadnienia...

[ ODPOWIEDZ ]