FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy raz na Mazurach
Autor Wiadomość
rockyy

Wysłany: 2015-06-28, 22:28   Pierwszy raz na Mazurach [Cytuj]

witam,
w sumie nie wiem czy dobry dział ale mam nadzieję moderator przymknie oko jak w złym dziale pytam;-)
planujemy z żoną odpocząć pare dni na mazurach, w sumie jakoś tak się złożyło, że nigdy nie byliśmy tutaj wcześniej więc proszę o poradę, gdzie szukać noclegu...
Z imprezowania juz trochę wyroślismy więc nie jest to priorytetem, ale fajnie, żeby jednak cos się działo obok i można było w jakieś knajpce wypić winko lub piwko ;-) priorytet to jakaś fajna plaża z piaskiem, a nie zarosnięte brzegi jeziora, wędkować nie wędkujemy, ale fajnie jakby można bylo pójść na romantyczny spacer czy pojeździć gdzieś rowerkiem, to tyle chyba, a gdyby polecił, ktoś dodatkowo jakiś fajny pensjonat/hotel do tego będzie super,
pozdrawiam

<|dareq

Wysłany: 2015-06-28, 23:07    [Cytuj]

na stronie głównej mazury.info.pl masz wykaz pensjonatów , hoteli, domków, pól namiotowych i innych do wyboru do koloru, wchodzisz na stronę konkretnego obiektu i masz wszystkie wiadomości , a jak już coś znajdziesz co Ci odpowiada to dopytaj się na forum o konkrety.

pozdro

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-06-28, 23:31   Re: Pierwszy raz na Mazurach [Cytuj]

rockyy napisał/a:
Z imprezowania juz trochę wyroślismy więc nie jest to priorytetem, ale fajnie, żeby jednak cos się działo obok i można było w jakieś knajpce wypić winko lub piwko ;-) priorytet to jakaś fajna plaża z piaskiem, a nie zarosnięte brzegi jeziora, wędkować nie wędkujemy, ale fajnie jakby można bylo pójść na romantyczny spacer czy pojeździć gdzieś rowerkiem, to tyle chyba, a gdyby polecił, ktoś dodatkowo jakiś fajny pensjonat/hotel do tego będzie super,
pozdrawiam

Plaża gminna w Kruklankach.
http://mazury.info.pl/atrakcje/plaza_kruklanki/
w okolicy Puszcza Borecka - idealna na rowery, rzeka Sapina - na kajaki. Blisko do Giżycka - największego miasta na szlaku Wielkich Jezior.

Plaża miejska Ryn
http://mazury.info.pl/atrakcje/plaza_ryn/
Miasto na uboczu, blisko Mikołajek (największej imprezowni na Mazurach), oraz Giżycka.

Obie lokalizacje są w miarę spokojne. Nocleg w domkach letniskowych lub kwaterach. W Rynie jest 4-gwiazdgkowy hotel.
Namiarów na nocleg szukaj tu: http://mazury.info.pl/noclegi.html

Ewentualnie Mikołajki... ale to miasteczko w sezonie żyje całą noc :-P

PS. Taksówki na Mazurach są tanie. Na komunikację publiczną nie liczyłbym.

rockyy

Wysłany: 2015-06-29, 09:44    [Cytuj]

Dziękuję bardzo, o takie nakierowanie mi chodziło, chyba zdecydujemy się na te Kruklanki, gdyż fajnie ten kompleks wygląda, jeszce jedno pytanko, Kruklanki to ładna urokliwa wioska, ale czy można tam usiąść gdzieś pod parasolem przy fajnej muzyczce? czy raczej tam tylko nocleg i plaża, a żeby posiedzieć gdzieś przy piwku trzeba jechać do Giżycka?

funyo

Wysłany: 2015-06-29, 10:10    [Cytuj]

W samym centrum Kruklanek jest słynny bar "Pod żubrem" z niemałym ogródkiem na zewnątrz, a w tle szumi rzeka Sapina.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-06-29, 11:12    [Cytuj]

rockyy napisał/a:
Dziękuję bardzo, o takie nakierowanie mi chodziło, chyba zdecydujemy się na te Kruklanki, gdyż fajnie ten kompleks wygląda, jeszce jedno pytanko, Kruklanki to ładna urokliwa wioska, ale czy można tam usiąść gdzieś pod parasolem przy fajnej muzyczce? czy raczej tam tylko nocleg i plaża, a żeby posiedzieć gdzieś przy piwku trzeba jechać do Giżycka?

Jak już kolega wspomniał. W centrum wsi jest bar, na plaży też jest mniejszy. W promieniu kilkunastu kilometrów jest Giżycko oraz Węgorzewo, a nieco dalej Sztynort i Wydminy (wsie letniskowe). Taksówki na Mazurach są tanie. To nie Warszawa. :-P

Nie wiem jakie klimaty lubisz - zobacz to:
http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=12569

rockyy

Wysłany: 2015-06-29, 11:17    [Cytuj]

nie jestem Warszawianinem więc ani wymagania ani portfel nie ten tak dla ścisłości :lol: też ściana wschodnia :mrgreen: dzięki wszystkim za pomoc

Sandra

Wysłany: 2015-07-22, 08:19    [Cytuj]

A czy ktoś z Was słyszał o wolnym miejscu obojetnie jaka miejscowość ważne żeby było gdzie spacerować i jeziorko, terminu szukam ,,na gwałt'' od przyszłego piątku (31.07) do poniedziałku.

zenek

Wysłany: 2015-07-22, 08:34    [Cytuj]

Sandra napisał/a:
A czy ktoś z Was słyszał o wolnym miejscu obojetnie jaka miejscowość ważne żeby było gdzie spacerować i jeziorko, terminu szukam ,,na gwałt'' od przyszłego piątku (31.07) do poniedziałku.
Zamieść ogłoszenie w dziale "Giełda": http://forum.mazury.info.pl/viewforum.php?f=32 . Opisz dokładnie czego szukasz, czego oczekujesz, w jakim terminie i podaj kontakt do siebie. Być może ktoś się odezwie. Nie zapominaj jednak, że przełom lipca i sierpnia to absolutny "szczyt przewozowy" na Mazurach!

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-07-22, 08:45    [Cytuj]

W tym terminie, na weekend szukaj tylko w hotelach. Domku, ani apartamentu nikt na weekend nie wynajmie. Chyba, że w ostatniej chwili.

Wiki

Wysłany: 2015-07-29, 13:21   Re: Pierwszy raz na Mazurach [Cytuj]

Hey ! Byłam z mężem 2 tyg temu na mazurach dokładnie koło wsi Jerutki. Jest tam pięknie i ciche jezioro Marksoby (wiem dziwna nazwa ale tak się zwie - nie mam pojęcia dlaczego) Zatrzymaliśmy się w domku letniskowym. Było naprawdę super. Potrzebowaliśmy trochę ciszy i spokoju a w tym miejscu w 100% można wypocząć.

rockyy napisał/a:
witam,
w sumie nie wiem czy dobry dział ale mam nadzieję moderator przymknie oko jak w złym dziale pytam;-)
planujemy z żoną odpocząć pare dni na mazurach, w sumie jakoś tak się złożyło, że nigdy nie byliśmy tutaj wcześniej więc proszę o poradę, gdzie szukać noclegu...
pozdrawiam

Usunięto treści sprzeczne z regulaminem
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2015-07-29, 13:42, w całości zmieniany 2 razy  

rockyy

Wysłany: 2015-08-01, 20:37    [Cytuj]

My wybieramy sie w końcu do Mrągowa ;-) ma ktoś może wiedzę którą drogę lepiej wybrać jadąc z Lublina? google maps pokazuje w sumie 3 warianty:
1. Lublin - Ryki- Mińsk Mazowiecki - Ostrów Mazowiecka - Nowogród -Ruciane Nida
2. Lublin - Radzyń - Sokołów Podlaski - Łomża - Pisz
3. Lublin -Radzyń -Siematycze - Czyżew - i dalej jak wyżej Łomża - Pisz

~najmita

Wysłany: 2015-08-01, 22:17    [Cytuj]

rockyy napisał/a:
My wybieramy sie w końcu do Mrągowa ;-) ma ktoś może wiedzę którą drogę lepiej wybrać jadąc z Lublina? google maps pokazuje w sumie 3 warianty:

Kiedyś jeździłem trasą 2. Była najszybsza. Nie wiem jak teraz.

zenek

Wysłany: 2015-08-02, 08:12    [Cytuj]

rockyy napisał/a:
ma ktoś może wiedzę którą drogę lepiej wybrać jadąc z Lublina? google maps pokazuje w sumie 3 warianty:
Optymalny jest wariant nr 2 ale... Wszystko zależy jakiego dnia i w jakich godzinach będziesz jechał. Coraz bardziej atrakcyjny robi się wariant pierwszy ze względu na ekspresówkę, która jest już do Kurowa. Tyle, że zaoszczędzony czas możesz stracić na rondzie w Kołbieli. W ciągu dnia i w czasie wzmożonego ruchu ten wariant to nie najlepszy pomysł.
Wariant nr 3 jest dobry kiedy w Siedlcach są jakieś remont dróg czy wiaduktów, bo wtedy traci się tam najwięcej czasu. Obecnie nic się w Siedlcach nie dzieje. Po za tym jadąc przez Siedlce nie kieruj się tak jak prowadzą tablice kierunkowe, ale przez samo centrum. Czyli na rondzie gdzie krzyżują się "2" i "63" jedziesz prosto, tuż za wiaduktem w lewo, na pierwszych światłach w lewo i na kolejnych w prawo. Dalej cały czas prosto na Łomżę.

DomyLetnie

Wysłany: 2015-08-20, 14:25    [Cytuj]

Trasa numer dwa jest najszybsza.

ola80

Wysłany: 2016-01-31, 13:57    [Cytuj]

Cudownie tam.

ilona.starnecka

Wysłany: 2016-06-16, 12:59   pomocy - nocleg [Cytuj]

Czy ten wątek jeszcze odżyje? Potrzebuję szybkiej porady… Zawsze szukałam noclegów za pośrednictwem [spam] i byłam zadowolona ale mazur jeszcze nie sprawdziłam więc szukam różnych opcji. Macie coś sprawdzonego, przez co nie zmarnuję urlopu?
ModEdit: usunięto kryptoreklamę
Ostatnio zmieniony przez zenek 2016-06-16, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2016-06-16, 13:02    [Cytuj]

Oczywiście, że mamy. Szukaj tu: Noclegi na Mazurach :-P

makako007

Wysłany: 2017-12-28, 23:55    [Cytuj]

A w hotelu [spam] byłaś? Mają tam fajną strefę relaksu Spa, saunę, baseny. Niedaleko można popływać na łodce, rowerku wodnym. Jeśli wybierasz się z dziećmi, to z pewnością spodoba im się Bajkolandia, mój syn był zachwycony Jeździmy tam co roku, możesz sobie przejrzeć ofertę.

[regulamin pkt. II.2.a - nowi użytkownicy nie mają uprawnień do publikowania reklam - szczególnie w pierwszym poście na forum brzmią niewiarygodnie]
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-12-28, 23:58, w całości zmieniany 2 razy  

kowalczyk1989

Wysłany: 2018-04-05, 12:03    [Cytuj]

Polecam Kruklany z całego serca, właśnie w tym miejscu pokochaliśmy Mazury z całego serducha :)
Ostatnio zmieniony przez kowalczyk1989 2018-04-05, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]