FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpadek na Zalewie Szczecińskim
Autor Wiadomość
Cuma

Wysłany: 2015-06-20, 20:54    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Cuma napisał/a:
Co chce zasygnalizować, ano to ,ze nie kontroluje się na wodzie załóg jachtów na tzw "spozycie".Motorowodniacy są bardzo czesto kontolowani i śmiem twierdzić,ze bardzo mały odsetek jest po spożyciu, natomiast "jachciarze" czuja sie bezkarni i korzystaja z tego stanu rzeczy.
Czy możesz wytłumaczyć dlaczego jachty żaglowe mają być kontrolowane czyli de facto wszyscy mamy za te kontrole płacić? Jak widać na wielu przykładach pijana załoga na jachcie żaglowym stanowi zagrożenie jedynie sama dla siebie. Praktycznie nie stanowi zagrożenia dla otoczenia. Tak więc jeżeli ktoś chce na własne życzenie i w pełni świadomie narażać swoje zdrowie i życie, to dlaczego mamy mu w tym przeszkadzać i ponosić koszty?
Równie dobrze można zacząć kontrolować trzeźwość w domach i mieszkaniach bo delikwent za dużo wypił i może zrobić sobie krzywdę. Takich przypadków jest zdecydowanie więcej niż utonięć żeglarzy pod wpływem alkoholu.
Moim zdaniem jak chcą to niech piją dopóki nie stanowią zagrożenia dla otoczenia. Ich zdrowie i ich życie!

Ręce opadają,kolego o czym Ty piszesz?to znaczy ,ze mam Twoje przyzwolenie na picie a w konsekwencji mogę usiąść za kółkiem bo stanowię zagrożenie sam dla siebie.Przemyslałeś to co napisałeś, chcesz powiedzieć,że można pic i pływać no dobrze , wiem w takim razie w jakim kraju żyję i ,że przyzwolenie na picie jest , było i będzie.Szkoda "papieru" na tą pisaninę.

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2015-06-20, 21:30    [Cytuj]

Dla mnie ateisty , to kiedy zakończymy nasze życie jest sprawą losową , ale po co kusić los ? Każdy rozumny człowiek powinien wiedzieć kiedy dla niego jest czas na to aby wypić a kiedy pić nie powinien . Każdemu niestety może zdarzyć się , że popełni błąd w ocenie kiedy, oby tych błędów było jak najmniej i niech nie skutkują tragediami .
Do spotkania za kilka dni na WJM , wypijemy przy ognisku , każdy według potrzeb i możliwości .

zenek

Wysłany: 2015-06-20, 21:58    [Cytuj]

Cuma napisał/a:
Ręce opadają,kolego o czym Ty piszesz?to znaczy ,ze mam Twoje przyzwolenie na picie a w konsekwencji mogę usiąść za kółkiem bo stanowię zagrożenie sam dla siebie.Przemyslałeś to co napisałeś, chcesz powiedzieć,
A o jakim kółku piszesz? Jeżeli o tym w aucie, to nie masz mojego przyzwolenia. Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej. Jeżeli ktoś pod wpływem alkoholu nie ma wpływu na swoje otoczenie to niech go pije. Jego sprawa, jego życie i zdrowie. Nie powinniśmy jako podatnicy płacić za jego bezpieczeństwo. Każdy delikwent pod wpływem alkoholu w swoim mieszkaniu stanowi zagrożenie dla innych lokatorów bo może wywołać np. pożar zasypiając z papierosem. Czy zatem powinniśmy zobligować Policję do prewencyjnej kontroli wszystkich mieszkań pod kątem trzeźwości lokatorów?

funyo

Wysłany: 2015-06-20, 23:20    [Cytuj]

Właśnie o to chodzi, w ogóle bez sensu jest prewencyjne badanie trzeźwości. A już zwłaszcza jednej grupy bardziej, a innej mniej. Pijany pieszy też może wpaść trzeźwemu pod samochód i narobić problemów i traumy na całe życie. Tak samo pijany pływak może wpaść pod płynący skuter.
Jeśli ktoś nakacza po pijaku, to wtedy należy go karać z całą surowością i do tego obciążyć wszelkimi kosztami.
Gorzej, jak przy tym sam zginie - kto wtedy pokrywa szkody materialne i moralne jego występku?
Bo ZUS, jak twierdził wcześniej Zenek, do tego nie dokłada. Ba, jest największym wygranym.
Ostatnio zmieniony przez funyo 2015-06-20, 23:54, w całości zmieniany 1 raz  

~juzekp

Wysłany: 2015-06-20, 23:27    [Cytuj]

Cuma napisał/a:
Ręce opadają,kolego o czym Ty piszesz? .... ....no dobrze , wiem w takim razie w jakim kraju żyję i ,że przyzwolenie na picie jest , było i będzie.Szkoda "papieru" na tą pisaninę.

Masz rację - szkoda "papieru" !

~Rafał1960

Wysłany: 2015-06-21, 08:22    [Cytuj]

zenek napisał/a:
człowiek rozpoczynając picie jest w pełni świadomy gdzie jest, co robi i jakie mogą być tego skutki!

Nic dodać nic ująć. W 100% się zgadzam.

Ja lubię sobie walnąć czasem w palnik :lol: w miłym towarzystwie
ale nawet jeżeli człowiek przekroczy punkt krytyczny,
obali się pod krzakiem i prześpi do rana (oczywiście nie w zimie)
to nic nikomu się nie stanie.
Ostatnio zmieniony przez Rafał1960 2015-06-21, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]