FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik zaburtowy Mercury 9,9 ELP 4S - pomocy
Autor Wiadomość
Gregkrakk

Wysłany: 2015-05-17, 11:23   Silnik zaburtowy Mercury 9,9 ELP 4S - pomocy [Cytuj]

Witam,
Posiadam powyższy silnik dwusuwowy i mam kilka pytań:
1. Jak mam sprawdzić kompresję, czy silnik mam odpalić na jednej swiecy i wówczas to zrobić – nie mam zielonego pojęcia z tąd to laickie pytanie.
2. Czy posiada ktoś jakąś instrukcję, schemat budowy takiego silnika – do stopy dostaje się woda i chciałbym to jakoś uszczelnić lecz nie wiem jak rozebrać i na co zwrócić uwagę.
3. Jaka mieszanka powinna być do tego silnika 1:50 czy może 1:100 ?
Będę bardzo wdzięczny za każdą informację na temat tego silnika która pomoże mi w jego naprawie i użytkowania.
Z góry dzięki :)

silnik.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 325,38 KB

musti

Wysłany: 2015-05-17, 11:45    [Cytuj]

Masz przyklejony temat o instrukcjach - ściągnij manual i dowiesz się wszystkiego. Schematy są do znalezienia na forach amerykańskich.

Gregkrakk

Wysłany: 2015-05-17, 19:13    [Cytuj]

Musti,
wiem że istnieje takie coś jak wyszukiwarka google :)
Szukam konkretnej pomocy gdyż nie znam angielskiego - jeśli znasz odpowiedzi na moje pytania i chcesz pomóc to będę wdzięczny jeśli nabijasz posty, to cóż :(

Reasumując, mam problem z silnikiem, nie znam anglika ( wiem jak działają wyszukiwarki internetowe - szukam w nich od wczoraj ), potrzebuję konkretnej pomocy jak sprawdzić kompresję w moim silniku.
Dodatkowo okazało się że mam wodę w spodzinie :(
Jak ją rozebrać i jaki olej tam wlać ?

Będę wdzięczny za konkretną pomoc :)

musti

Wysłany: 2015-05-17, 20:21   Re: Silnik zaburtowy Mercury 9,9 ELP 4S - pomocy [Cytuj]

Gregkrakk napisał/a:

2. Czy posiada ktoś jakąś instrukcję, schemat budowy takiego silnika
3. Jaka mieszanka powinna być do tego silnika 1:50 czy może 1:100 ?

Dostałeś odpowiedź na powyższe, nie chce ci się nawet zajrzeć w jakim języku są instrukcje... :oops:

Gregkrakk

Wysłany: 2015-05-18, 19:37    [Cytuj]

Musti,
wysłałęm wczoraj do admina PW że w temacie Instrukcje obsługi silników zaburtowych i stacjonarnych, a kategorii Mercury link do - Schematy Mercury, Mercruiser nie działa :(

Więc jak sam widzisz dalej stoję w punkcie wyjścia :( Może gdzie indziej są na stronie informacje o których piszesz ale nie moge ich znaleźć :(

Wiem że podczas pomiarów kompresji mam na maxa ustawić przepustnicę - ale nie wiem gdzie ona jest. W manetce mam zablokowane duże obroty gdy silnik jest na luzie - chyba że ma dać na bieg manetka maksymalnie i wówczas zmierzyć kompresję ?
Nie znalazłem konkretnej instrukcji abym wyczytał że mam używać mieszanki 1:50 czy 1: 100 :(

Pozdrawiam i prosze o pomoc - wiem że męczę ale jestem laikiem a nie chciałbym zepsuć silnika

Cuma

Wysłany: 2015-05-18, 21:06    [Cytuj]

Witam, jakoś nikt nie chce Tobie pomóc lub nie wie jak zmierzyć kompresję, wiec ja trochę przybliżę Tobie ten temat.
Musisz zapalić motorek i dobrze go rozgrzać, powinien osiągnąć wyższą temperaturę, czyli uważam ,że powinien pochodzić około 15 minut ale nie na minimalnych obrotach .Temperatura silnika najlepiej gdyby oscylowała w granicach 70 st.C.
Następnie "gasisz" silnik, szybko wykręcasz dwie świece,ODŁĄCZASZ UKŁAD ZAPŁONOWY !!! bo masz je dwie w swoim motorku, i mierzysz ciśnienie na cylindrach.Musisz tak dlugo kręcić rozrusznikiem, jesli go masz ,az wskazówka manometru przestanie się przesuwać na skali.Jesli nie masz rozrusznika to kolejny raz ciagniesz za szarpankę.Tą samą czynność powtarzasz na następnym cylindrze, ale ważne jest by silnik nie wystygł.I to wszystko.

musti

Wysłany: 2015-05-18, 21:44    [Cytuj]

Gregkrakk napisał/a:
Musti,
wysłałęm wczoraj do admina PW że w temacie Instrukcje obsługi silników zaburtowych i stacjonarnych, a kategorii Mercury link do - Schematy Mercury, Mercruiser nie działa :(

Więc jak sam widzisz dalej stoję w punkcie wyjścia :( Może gdzie indziej są na stronie informacje o których piszesz ale nie moge ich znaleźć :(

W temacie kompresji już ci napisał Mariusz...

Nie wiem w czym problem ale mi strona Bruswick otwiera się bez problemu... (schematy faktycznie nie działają) znajdziesz tam instrukcję i info o mieszance do konkretnego modelu...
Ostatnio zmieniony przez musti 2015-05-18, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

~piotrb

Wysłany: 2015-05-19, 01:14   Re: Silnik zaburtowy Mercury 9,9 ELP 4S - pomocy [Cytuj]

Gregkrakk

servis manual do Merca:

.http://boatinfo.no/lib/mercury/manuals/6-8-99-10-15.html#/0
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2015-05-19, 02:14, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]