FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeciek na śrubach kila
Autor Wiadomość
aleksiasty

Wysłany: 2015-05-29, 11:50    [Cytuj]

Wynajęcie zawodowego wydajnego osuszacza powietrza nie jest specjalnie drogie, ale moim zdaniem wystarczy wydajne ogrzewanie i skuteczna wentylacja a potem solidna impregnacja i malowanie.
Jeśli drewno jest przemoczone powyżej 100% to można użyć podciśnienia (na przykład odkurzacza) i mat podobnie jak przy usuwaniu nadmiaru wody z betonu.
Ostatnio zmieniony przez aleksiasty 2015-05-29, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-05-29, 12:04    [Cytuj]

extant napisał/a:
No faktycznie, pewnie najszybciej będzie osuszać stosując dogrzewanie plus jakiś granulat osuszający (adsorbent)... tyle, że będzie to "parę zet" kosztować.

Z granulatem sugeruję uważać. Kupiłem swego czasu tego typu osuszacz i woziłem go w samochodzie (dzięki czemu zimą nie miałem wewnątrz zaparowanych szyb). Płyn z granulatu zebrał się w pojemniku. Niechcący rozlałem go na podłogę w biurze. Trudno go było zebrać, gdyż "nie wsiąkał" nawet w papierowy ręcznik, a wytarty zostawiał "tłuste" plamy.

Jeżeli taką "tłustą" plamę zostawimy na osuszanym elemencie, to potem może być trudność z jej pomalowaniem, klejeniem itp.

Może ktoś zorientowany wyjaśni na czym polega to zjawisko (to, że płyn nie wsiąka w papierowy ręcznik)?

~najmita

Wysłany: 2015-05-29, 12:17    [Cytuj]

Może wyglądać to tak, że napięcie powierzchniowe płynu jest tak duże, że nie zwilża materiału, w tym wypadku ręcznika. Jest takie pojęcie jak punkt zwilżania. Dawno temu liznąłem coś na ten temat ale znawcą nie jestem.

~extant

Wysłany: 2015-05-29, 13:08    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
extant napisał/a:
No faktycznie, pewnie najszybciej będzie osuszać stosując dogrzewanie plus jakiś granulat osuszający (adsorbent)... tyle, że będzie to "parę zet" kosztować.

Z granulatem sugeruję uważać. Kupiłem swego czasu tego typu osuszacz i woziłem go w samochodzie (dzięki czemu zimą nie miałem wewnątrz zaparowanych szyb)...

Porządne, przemysłowe granulaty osuszające / adsorbenty, zazwyczaj nie za dużo mają wspólnego z domowymi/samochodowymi "osuszaczami"... szczególnie tymi "Made in China". ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-05-29, 13:09    [Cytuj]

extant napisał/a:
extant napisał/a:

Z granulatem sugeruję uważać. Kupiłem swego czasu tego typu osuszacz i woziłem go w samochodzie (dzięki czemu zimą nie miałem wewnątrz zaparowanych szyb)...

Porządne, przemysłowe granulaty osuszające / adsorbenty, zazwyczaj nie za dużo mają wspólnego z domowymi/samochodowymi "osuszaczami"... szczególnie tymi "Made in China". ;-)

Czym się różnią?

PS. W Chinach produkują zarówno rzeczy tanie jak i dobre. Na rynku polskim niestety "cena czyni cuda", więc tych pierwszych jest zdecydowana większość. :-P

~extant

Wysłany: 2015-05-29, 13:29    [Cytuj]

Czym się różnią?...

Porządne, przemysłowe granulaty osuszające / adsorbenty wiążą wodę i to zazwyczaj w sposób odwracalny (regeneracja adsorbenta). :-)

[ ODPOWIEDZ ]