FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeciek na śrubach kila
Autor Wiadomość
aleksiasty

Wysłany: 2015-05-29, 10:50    [Cytuj]

Wynajęcie zawodowego wydajnego osuszacza powietrza nie jest specjalnie drogie, ale moim zdaniem wystarczy wydajne ogrzewanie i skuteczna wentylacja a potem solidna impregnacja i malowanie.
Jeśli drewno jest przemoczone powyżej 100% to można użyć podciśnienia (na przykład odkurzacza) i mat podobnie jak przy usuwaniu nadmiaru wody z betonu.
Ostatnio zmieniony przez aleksiasty 2015-05-29, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-05-29, 11:04    [Cytuj]

extant napisał/a:
No faktycznie, pewnie najszybciej będzie osuszać stosując dogrzewanie plus jakiś granulat osuszający (adsorbent)... tyle, że będzie to "parę zet" kosztować.

Z granulatem sugeruję uważać. Kupiłem swego czasu tego typu osuszacz i woziłem go w samochodzie (dzięki czemu zimą nie miałem wewnątrz zaparowanych szyb). Płyn z granulatu zebrał się w pojemniku. Niechcący rozlałem go na podłogę w biurze. Trudno go było zebrać, gdyż "nie wsiąkał" nawet w papierowy ręcznik, a wytarty zostawiał "tłuste" plamy.

Jeżeli taką "tłustą" plamę zostawimy na osuszanym elemencie, to potem może być trudność z jej pomalowaniem, klejeniem itp.

Może ktoś zorientowany wyjaśni na czym polega to zjawisko (to, że płyn nie wsiąka w papierowy ręcznik)?

~najmita

Wysłany: 2015-05-29, 11:17    [Cytuj]

Może wyglądać to tak, że napięcie powierzchniowe płynu jest tak duże, że nie zwilża materiału, w tym wypadku ręcznika. Jest takie pojęcie jak punkt zwilżania. Dawno temu liznąłem coś na ten temat ale znawcą nie jestem.

~extant

Wysłany: 2015-05-29, 12:08    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
extant napisał/a:
No faktycznie, pewnie najszybciej będzie osuszać stosując dogrzewanie plus jakiś granulat osuszający (adsorbent)... tyle, że będzie to "parę zet" kosztować.

Z granulatem sugeruję uważać. Kupiłem swego czasu tego typu osuszacz i woziłem go w samochodzie (dzięki czemu zimą nie miałem wewnątrz zaparowanych szyb)...

Porządne, przemysłowe granulaty osuszające / adsorbenty, zazwyczaj nie za dużo mają wspólnego z domowymi/samochodowymi "osuszaczami"... szczególnie tymi "Made in China". ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-05-29, 12:09    [Cytuj]

extant napisał/a:
extant napisał/a:

Z granulatem sugeruję uważać. Kupiłem swego czasu tego typu osuszacz i woziłem go w samochodzie (dzięki czemu zimą nie miałem wewnątrz zaparowanych szyb)...

Porządne, przemysłowe granulaty osuszające / adsorbenty, zazwyczaj nie za dużo mają wspólnego z domowymi/samochodowymi "osuszaczami"... szczególnie tymi "Made in China". ;-)

Czym się różnią?

PS. W Chinach produkują zarówno rzeczy tanie jak i dobre. Na rynku polskim niestety "cena czyni cuda", więc tych pierwszych jest zdecydowana większość. :-P

~extant

Wysłany: 2015-05-29, 12:29    [Cytuj]

Czym się różnią?...

Porządne, przemysłowe granulaty osuszające / adsorbenty wiążą wodę i to zazwyczaj w sposób odwracalny (regeneracja adsorbenta). :-)

[ ODPOWIEDZ ]