FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
41 wariantów krajowej 16-tki. Wszystkie złe
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 12:37    [Cytuj]

Cytat:
Baner wiszący w środku Mikołajek pośród setek innych na płotach, drzewach, nieruchomościach nie razi, ale taki baner powieszony samotnie na moście pośród drzew i wody już razi i jest niebezpiecznym precedensem. Trudno zrozumieć?

No raczej trudno, bo tu nie chodzi o jeden most lecz o całą trasę wokół której powstaną hurtownie, składy i inne przedsięwzięcia, tak że banerów będziesz miał od metra, ale one przecież nie będą ci przeszkadzały , tak jak sznur tirów nad twoją głową, gdy sobie zacumujesz w uroczej zatoce. Pod względem środowskowym wybrano najgorszy wariant z możliwych i do tego najdroższy bo przez szereg jezior i gruntów podmokłych i leśnych, ale za to nanwygodniejszy dla inwestora.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-22, 12:39    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
Zanim zasugerujesz coś, co mogłoby Cię skazać na członkostwo w politycznych przypomnę, że te decyzje zostały wydane już dawno.

A kto płaci za raport środowiskowy ? wiesz przypadkiem ?

Płaci i wymaga. Podobnie jak te, który znajduje żółwie tam, gdzie ich wcześniej nikt nie widział. :-P

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 12:41    [Cytuj]

Cytat:
W Mikołajkach szum ekspresówki nie wpłynie negatywnie na hałas bo więcej hałasu generują śmigłowce latające z i do słynnego hotelu, więcej hałasu emitują motorówki i skutery wodne, większy chaos akustyczny powoduje sieczka płynąca z głośników w lokalach gastronomicznych.

Powiedz to tym, którzy będą mieli szczęście obok tej drogi mieszkać. A może kupisz domek przy tej drodze lub pod estakadą ?, będziesz miał ciszę spokój i piękny widok na betonowy most.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-22, 12:42    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
No raczej trudno, bo tu nie chodzi o jeden most lecz o całą trasę wokół której powstaną hurtownie, składy i inne przedsięwzięcia, tak że banerów będziesz miał od metra

Samorządy są od dawna wyposażone w skuteczne narzędzia prawne przeciwdziałające zaśmiecaniu krajobrazu reklamami. Wystarczy chcieć skorzystać, ale tę hurtownię będzie prowadził szwagier radnego. :-P Mazury to bardzo mała społeczność. Każdy, każdego zna. :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-22, 12:44    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Powiedz to tym, którzy będą mieli szczęście obok tej drogi mieszkać. A może kupisz domek przy tej drodze lub pod estakadą ?, będziesz miał ciszę spokój i piękny widok na betonowy most.

Jeżeli cena tego lokum będzie odpowiednia do warunków, to do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Mieszkałem kiedyś w Poznaniu, na blokowisku nad którym przelatywały odrzutowce lądujące na lotnisku Ławica. Po kilku dniach już nie słyszałem tych samolotów, podobnie jak nie słyszę pociągów przejeżdżających tuż pod oknami mojego biura.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 12:45    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Zanim zasugerujesz coś, co mogłoby Cię skazać na członkostwo w politycznych przypomnę, że te decyzje zostały wydane już dawno.

Płaci i wymaga. Podobnie jak te, który znajduje żółwie tam, gdzie ich wcześniej nikt nie widział. :-P

Nie widział , bo nie chce zobaczyć. Wiesz Zbyszku jaki jest twój problem widzisz tylko to co chcesz zobaczyć, reszta Cie nie interesuje. Inni maja to ja też che mieć aby nie być gorszym, ale jak to wpłynie na cały eksystem WJM to już nie moja sprawa.

Sławek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-22, 12:56    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Sławek napisał/a:

Nie widział , bo nie chce zobaczyć. Wiesz Zbyszku jaki jest twój problem widzisz tylko to co chcesz zobaczyć, reszta Cie nie interesuje. Inni maja to ja też che mieć aby nie być gorszym, ale jak to wpłynie na cały eksystem WJM to już nie moja sprawa.

Wypisz wymaluj postawa Sadyby. Wpływu zabudowy turystycznej brzegów oraz zanieczyszczenia wód nie chcą widzieć. Widzą tylko to, w czym mają interes.

rba555

Wysłany: 2019-07-22, 13:10    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

No raczej trudno, bo tu nie chodzi o jeden most lecz o całą trasę wokół której powstaną hurtownie, składy i inne przedsięwzięcia, tak że banerów będziesz miał od metra, ale one przecież nie będą ci przeszkadzały , tak jak sznur tirów nad twoją głową, gdy sobie zacumujesz w uroczej zatoce. Pod względem środowskowym wybrano najgorszy wariant z możliwych i do tego najdroższy bo przez szereg jezior i gruntów podmokłych i leśnych, ale za to nanwygodniejszy dla inwestora.

Sławek

Jak to powstaną przy drodze hutrownie i inne przedsięwzięcia? Przecież pisze się że to droga tylko dla litewskich i białoruskich tirów, bez wpływu na rozwój gospodarczy terenów do niej przyległych.

Sławek napisał/a:

Mieszkam w miejscu gdzie niedawno oddano do użytku ekspresówkę, dwa kilometry od węzła, kilkadziesiąt metrów od dwupasmowej drogi wiodącej do tegoż węzła. Spodziewałem się większego hałasu tymczasem owszem szum z dojazdówki słychać ale nie jest on w żadnej mierze uciążliwy. Natomiast ekspresówki nie słychać wcale, faktem jest że dwa kilometry dzielące dom od drogi to las. Nie wyolbrzymiałbym problemu hałasu na ekspresówce przez Mazury która będzie miała relatywnie małe obciążenie.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 13:54    [Cytuj]

Las wytłumi hałas, tylko na węźle samochody jadą tak z 60 km/h, na drodze ekspresowej znacznie szybciej. jaki jest hałas na autostradzie to wiem gdy podczas awarii stałem na pasie technicznym obwodnicy Berlina czekając na lawetę. Po pomoc musiałem dzwonić z samochodu bo na wolnym powietrzu nie dało rady. ten hałas się usłyszy w nocy, kiedy tło się wygasza, no ale jak napisał Zbyszek człowiek nie zwierzę i do wszystkiego się przyzwyczai. Tylko potem zapadają na różnego rodzaju nerwice, ale to w statystykach nikt nie ujmuje.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2019-07-22, 13:57, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2019-07-22, 18:31    [Cytuj]

Tyle w tym temacie pisze się jakoby drogi ekspresowe i autostrady to panaceum na wyeliminowanie wypadków śmiertelnych. No a mazurskie kręte ścieżki zwane drogami nawet niektóre krajowymi jak DK 16 Mikołajki-Orzysz, to wręcz zabójcy.
No to proszę popatrzeć na tą mapę poniżej. Tak się dziwnie składa, że największa ilość wypadków jakby wzdłuż tras szybkiego ruchu.

wypadki-mapa-6482a0a425a58f35109.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 122,97 KB

~Tomek J

Wysłany: 2019-07-22, 19:22    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
ten hałas się usłyszy w nocy, kiedy tło się wygasza, no ale jak napisał Zbyszek człowiek nie zwierzę i do wszystkiego się przyzwyczai. Tylko potem zapadają na różnego rodzaju nerwice, ale to w statystykach nikt nie ujmuje.

Niedasie już spać na jachcie w zatoczce Zalewu Zegrzyńskiego na wschodnim brzegu naprzeciwko Wierzbicy (zachwalał ją swego czasu ś.p. Darek Wyszków) :-( Rzężenie TIRanozaurów sunących nieprzerwanym sznurem z niezbyt nawet wielką prędkością po moście DK62 praktycznie uniemożliwiło mi w tym roku zaśnięcie podczas pierwszej nocy tegorocznego mazurskiego rejsu, kiedy to wyruszywszy pod żaglami z Nieporętu o północy(!) 7/8 lipca zakotwiczyłem tam około 03:30. Zapewne pcha się tamtędy tranzyt na Białoruś, omijający od północnej strony Warszawę. Może po wybudowaniu S-16 przez Mrówki tak jak tego chce GDAKA zrobi się ciszej nad Zegrzem, za to na Ryńskim najprzyjemniej będzie się spało w weekendy, kiedy to już nie rzężenie ale ryk gnających pełne 90km/h ciężarówek zostanie skutecznie zagłuszony przez dyskotekę w Rynie :evil:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2019-07-22, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 19:34    [Cytuj]

A co na to wujek google

Cytat:
hałas – dźwięki zazwyczaj o nadmiernym natężeniu (zbyt głośne) w danym miejscu i czasie, odbierane jako: „bezcelowe, następnie uciążliwe, przykre, dokuczliwe, wreszcie szkodliwe”[1]. Międzynarodowa Organizacja Pracy określa hałas jako każdy dźwięk, który może doprowadzić do utraty słuchu, albo być szkodliwy dla zdrowia lub niebezpieczny z innych względów[2]. Reakcja na hałas w dużym stopniu zdeterminowana jest nastawieniem psychicznym. Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii. Do hałasu nie można się przyzwyczaić i jeśli nawet nie odbieramy go świadomie, to „zawsze przeżywamy go najgłębiej”, a zamiast przyzwyczajenia, co najwyżej następuje „adaptacja patologiczna”[3]. Przyczyną hałasu mogą być dźwięki zarówno intensywne, jak również wszelkiego rodzaju niepożądane dźwięki wpływające na tło akustyczne, uciążliwe z powodu długotrwałości, jak na przykład stały odgłos pracujących maszyn lub muzyki.

ok. 70 dB
niekorzystne zmiany wegetatywne w organizmie
powyżej 75 dB
rozmaite uszkodzenia organiczne i choroby, m.in.
nadciśnienie tętnicze,
zaburzenia pracy żołądka,
wzrost wydzielania adrenaliny,
wrzody żołądka,
przyspieszenie procesu starzenia
od 90 dB
osłabienie i ubytek słuchu
od 120 dB
niebezpieczeństwo mechaniczne uszkodzenia słuchu
130 dB
granica bólu
Hałas może być szkodliwy dla zdrowia człowieka, ponieważ jego zbyt duże natężenie może prowadzić do uszkodzenia narządu słuchu. Mniejsze wartości natężenia hałasu, lecz występujące długotrwale lub posiadające nieodpowiednie widmo akustyczne (np. za wysokie, lub za niskie), a także drażniące w inny sposób (np. jednostajne, długotrwałe, przenikliwe, rozpraszające, mające miejsce w nieodpowiednim miejscu lub czasie itd.) mogą wpływać negatywnie na psychikę. Im dokuczliwość dźwięku jest większa i dłuższa (a bodźce akustyczne odbierane są przez ucho nawet w czasie snu), tym poważniejsze są konsekwencje: od zdenerwowania, poprzez agresywność, po depresje i zaburzenia psychiczne. U dzieci długotrwały hałas powoduje zaburzenia rozwoju umysłowego[5]. Z niebezpieczeństwa hałasu dla ludzkiego zdrowia zdano sobie sprawę bardzo wcześnie;
Jak zauważył Robert Koch: Nadejdzie dzień, gdy człowiek będzie musiał walczyć z bardzo niebezpiecznym wrogiem swego zdrowia – z hałasem – tak samo, jak kiedyś walczył z cholerą i dżumą[6].

rba555

Wysłany: 2019-07-22, 20:13    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tyle w tym temacie pisze się jakoby drogi ekspresowe i autostrady to panaceum na wyeliminowanie wypadków śmiertelnych. No a mazurskie kręte ścieżki zwane drogami nawet niektóre krajowymi jak DK 16 Mikołajki-Orzysz, to wręcz zabójcy.
No to proszę popatrzeć na tą mapę poniżej. Tak się dziwnie składa, że największa ilość wypadków jakby wzdłuż tras szybkiego ruchu.

Z zamieszczonej mapy wynika że co najwyżej jeden z dziewięciu śmiertelnych wypadków w województwie mógł być na drodze szybkiego ruchu (ten w okolicy Nidzicy - chyba bo mapa mało dokładna). To jaka to największa ilość?

zenek

Wysłany: 2019-07-22, 20:16    [Cytuj]

rba555 napisał/a:
Z zamieszczonej mapy wynika że co najwyżej jeden z dziewięciu śmiertelnych wypadków w województwie mógł być na drodze szybkiego ruchu (ten w okolicy Nidzicy - chyba bo mapa mało dokładna). To jaka to największa ilość?
Nie chodzi o województwo ale o cały karaj.

rba555

Wysłany: 2019-07-22, 20:26    [Cytuj]

A mi się wydawało że dyskutujemy o konkretnej drodze w konkretnym regionie. Jaka jest więc statystyka dla całego kraju?

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 20:37    [Cytuj]

rba555 napisał/a:
A mi się wydawało że dyskutujemy o konkretnej drodze w konkretnym regionie. Jaka jest więc statystyka dla całego kraju?

To widać po kropkach, najmniej wypadków śmiertelnych jest tam, gdzie sieć dróg jest jajsłabiej rozwinięta, : zachodnio-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie.

Sławek

zenek

Wysłany: 2019-07-22, 21:08    [Cytuj]

rba555 napisał/a:
Wielokrotnie padały stwierdzenia w tej wielostronicowej dyskusji, że drogi szybkiego ruchu stanowią panaceum na ograniczenie ilości tragicznych wypadków. Oczywiście był to jeden z koronnych argumentów za budową ekspresowej DK 16. Jak widać z zamieszczonej mapy nie do końca jest to prawdą. Droga ekspresowa nie jest najlepszym sposobem na ograniczenie ilości tragicznych wypadków. Tyle ma pokazać ta mapa.

rba555

Wysłany: 2019-07-22, 21:09    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
rba555 napisał/a:

To widać po kropkach, najmniej wypadków śmiertelnych jest tam, gdzie sieć dróg jest jajsłabiej rozwinięta, : zachodnio-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie.

Sławek

A marynarka wojenna Czechosłowacji miała najmnjej storpedowanych okrętów :-)

Sugerujesz podnoszenie bezpieczeństwa poprzez zwijanie drog?
Ostatnio zmieniony przez rba555 2019-07-22, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  

rba555

Wysłany: 2019-07-22, 21:21    [Cytuj]

zenek napisał/a:
rba555 napisał/a:
Wielokrotnie padały stwierdzenia w tej wielostronicowej dyskusji, że drogi szybkiego ruchu stanowią panaceum na ograniczenie ilości tragicznych wypadków. Oczywiście był to jeden z koronnych argumentów za budową ekspresowej DK 16. Jak widać z zamieszczonej mapy nie do końca jest to prawdą. Droga ekspresowa nie jest najlepszym sposobem na ograniczenie ilości tragicznych wypadków. Tyle ma pokazać ta mapa.

Naprawdę jesteś w stanie z tej mapy rozróżnić numery i klasy dróg? :shock: Podziwiam. Ja mam z tym problem nawet w województwie w którym mieszkam całe życie.

Jaki jest więc lepszy sposób na podniesienie bezpieczeństwa niż budowa/przebudowa do bezkolizyjnych? :dunno:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-22, 21:49    [Cytuj]

Cytat:
Sugerujesz podnoszenie bezpieczeństwa poprzez zwijanie drog?

Nic nie sugeruje spoglądam na kropki na mapie, które ktoś tam umieścił, no chyba że są fałszywe. Najwięcej kropek jest wzdłuż A4. I nie jest to dziwne bo to najbardziej zatłoczona autostrada w kraju, gdzie każdy pędzi jak szalony i wisi ci na zderzaku. Wiem bo jechałem i to w zimie od Wrocławie do Szczyrku, gdzie skręciłem na S-1.. Wystarczy zajechanie pasa i masz karambol na kilkadziesiąt aut. I co z tego że wszyscy jadą w tym samym kierunku skoro tir przywali ci w kufer i wepchnie przed tira przed tobą. Na zatłoczonej autostradzie do Insbruku i dalej na Brenero jest ograniczenie do 100 i spokój. Jest tłoczno ale bezpiecznie. same autostrady są bezpieczne tylko ludzie u nas po nich jeżdżący są niebezpieczni.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2019-07-22, 21:57, w całości zmieniany 2 razy  

[ ODPOWIEDZ ]