FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2010-02-07, 23:57
ucieczka na Mazury:)
Autor Wiadomość
Aniakkk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-07, 23:53   ucieczka na Mazury:) [Cytuj]

Szukam ludzi, którzy porzucili życie w wielkim mieście i przenieśli się na wieś, gdzie zaczęli zajmować się czymś wyjątkowym: stworzyli wytwórnię pierników, chleba, ekologicznych produktów i innych oryginalnych rzeczy, agroturystyką itp. itd. Żyją robiąc coś wyjątkowego, z pasją. Przygotowuję publikację na ten temat. Proszę o kontakt mailowy list@annakaminska.pl

Z góry bardzo dziękuję. Ania

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2010-02-08, 00:05    [Cytuj]

Takich osób znam osobiście co najmniej kilka. Są wśród nich także tacy, którzy zamienili egzotyczny Mauritius na Mazury(!). Namiary te, do których przekazania zostanę upoważniony - mogę przesłać na priv.
Wielu odnalazło się w nowej, z pewnością dużo skromniejszej finansowo, rzeczywistości. Niestety nie wszyscy... (zobacz tu). Mazury to teren 'zapomniany' przez większą część roku.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-02-08, 00:12    [Cytuj]

W Rosji jest jeden nietypowy oligarcha, wlasnie taki jakiego szukasz. Zamienil wyjatkowo bogate zycie na rabanie drewna i noszenie wody ze studni. Jak cie to interesuje - moge pogrzebac cos w internecie.

Jezeli chodzi o zeglarzy, to na dluzsza czy krotsza mete jest sporo takich. Nawet dziewczyny czy faceci, co zrobili koleczka ostatnio, wybrali morze zamiast miasta.

Waterman na Hydrze w Grecji (bardzo wyrazista postac) pracowal w biurowcu w USA, ktoregos dnia rzucil wszystko i jest watermanem na greckiej wyspie pozbawionej transportu kolowego. Jest szczesliwy, pije sobie kawke w portowych kawiarenkach z ludzmi, opowiada o zyciu, pyta innych o ich zycie... Niestety, nie pamietam imienia, ale da sie wygrzebac o nim w internecie.

Tomek Lewandowski afaik mieszka z Beata i Wackiem (piesek) na Luce (jacht). Sporo jest ludzi, ktorzy zamienili miasta na zycie na jachcie.
M.in. moge podeslac linka do watku o rodzinie, co sprzedali mieszkanie, kupili za ta kase jacht i wyjechali z dzieckiem zyc na ten jacht, szykujac sie do wielkiej podrozy. Ich umiejetnosci zeglarskie byly znikome, ale planowali sie poduczyc. W miedzyczasie urodzili drugie dziecko, a planow nie zmieniaja. Moge znalezc linka do ich blogu jak cie to interesuje.

lenin

Wysłany: 2010-02-10, 08:17    [Cytuj]

Znam kilka takich osób. Część z nich to artyści którzy zamieszkali i tworzą na Mazurach.
Znam jeszcze więcej ludzi którzy marzą o zamieszkaniu na Mazurach.
Wyjechałem kiedyś za chlebem w świat, jakaś wawa, jakieś 3miasto, jakies coś tam-dośc szybko wróciłem na łono natury :mrgreen:
Wolę łaźić w gumofilcach po Mazurskim błocie niż w ślicznych pantofelkach w wielkim mieście.
Ostatnio zmieniony przez lenin 2010-02-10, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  

piotrluna

Wysłany: 2012-02-20, 00:38    [Cytuj]

Witam własnie planuję na lato jechac na 2 miesiące na Mazury znudziło mi się życie w mieście a po za tym chcę spróbowac się tam osiedlic znalezc jakąs pracę i jak mi się spodoba to tam zostac jest to poniekąd pod wpływem filmu Szaleństwo Majki Skowron i mojego kumpla któy pokazywał zdjęcia z tamtych plenerów. Proszę o pomoc i udzielenie mi informacji jak tam jest z szukaniem pracy jestem elektromechanikiem z uprawnieniami do jednego kV, nie muszę tam pracowac w swoim zawodzie, chciałbym tam po prostu zamieszkac. :-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-02-20, 00:46    [Cytuj]

Jeżeli myślisz o osiedleniu się na Mazurach to nie przyjeżdżaj latem tylko późną jesienią. Lato i zima na Mazurach to dwa różne światy. Jeżeli przetrwasz zimę, będziesz wiedział czy chcesz zostać. Z pracą w naszym regionie jest najgorzej w Polsce (poza sezonem). Z drugiej strony jeżeli ktoś ma konkretne umiejętności raczej nie będzie miał problemów z jej znalezieniem. Fachowców brakuje wszędzie.

piotrluna

Wysłany: 2012-02-20, 00:59    [Cytuj]

Bo właśnie chciałem zrobic tak, żeby latem przyjechac bo jest dużo ogłoszen praca na wakacje i w między czasie korzystac z uroków Mazurskich. Na zime potem bym poszukał sobie jakieś stałej pracy tam, a jak ma się sytuacja z wynajęciem jakiegos pokoju do mieszkania??

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-02-20, 01:11    [Cytuj]

Latem ze stancją może być gorzej. Pokoje czekają na turystów. Poza sezonem nie ma problemu z wynajęciem stancji.

piotrluna

Wysłany: 2012-02-20, 01:56    [Cytuj]

Rozumiem dziękuję za odpowiedzi, są jeszcze jakieś ważne informacje, które powinienem wiedziec??Wybierając się w ten rejon ??

kursmazury

Wysłany: 2012-02-20, 07:47    [Cytuj]

Tak. Jest tu 30% bezrobocie i nie można znaleźć pracownika.

piotrluna

Wysłany: 2012-02-22, 15:08    [Cytuj]

W sensie, że pracodawcy nie umieją znalezc pracownika??

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2012-02-22, 15:11    [Cytuj]

Przy 30% bezrobociu umiejętność znalezienia pracownika powinna być pomijalna.

grzejan

Wysłany: 2012-02-22, 16:41    [Cytuj]

W jednym z wywiadów emitowanych w TV z którymś z aktorów chyba? posiadającym siedlisko na Mazurach usłyszałem taką anegdotę. Tenże szczęśliwy posiadacz siedliska poszukiwał pracownika do oporządzania swej posiadłości. Zmieniali się oni szybciutko - z reguły po pierwszej wypłacie. Kiedy ponownie udał się do pobliskiej miejscowości w celu złożenia kolejnej oferty w tamtejszym " biurze zatrudnienia " ( jedyny sklep w wsi ) usłyszał takie dictum "Paaanie ale u pana to trza zap...dalać!!!". I na tym negocjacje zostały definitywnie zakończone. Nie mogłem w to uwierzyć ale okazuje się, że chyba ten aktor prawdę opowiadał. Zresztą nie dotyczy to tylko rejonu Mazur. Jeśli kogoś interesuje, to mógłbym przytoczyć przykład nieudanej rekrutacji spawaczy stoczniowych dokonywanej w Szczecinie, przez stocznie z Trójmiasta. Pozdrawiam.janusz

piotrluna

Wysłany: 2012-02-23, 03:07    [Cytuj]

Kurcze to kiepsko ;/ Tak myślałem własnie, że poza sezonem z pracą dośc ciężko ale w sezonie to jak bym przyjechał z tego co się dowiedziałem mógłbym załapac robote sprzedawanie książek naprzykład.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-02-23, 08:51    [Cytuj]

Jeżeli już masz zamiar "sezonowo sprzedawać książki". Rób to na własny rachunek, bo z tego co Ci zapłacą raczej się nie utrzymasz. Płace w naszym regionie dla tego typu zajęć są bardziej niż nędzne.
Śmiem twierdzić, że zataczający się żebrak "odprowadzający" wózki pod supermarketem "wyciąga" więcej na godzinę.

piotrluna

Wysłany: 2012-02-23, 11:57    [Cytuj]

Rozumiem dziękuję za odpowiedzi :)

piotrluna

Wysłany: 2012-04-11, 12:35    [Cytuj]

Jak znalezc i gdzie szukac najtanszych ofert spędzenia wakacji na mazurach interesowałby mnie czas 2 tyg lub 3 zależy od ceny najlepiej w okolicy Giżycka:)

Artur 66

Wysłany: 2012-04-11, 12:38    [Cytuj]

Może na początek przejrzysz to: http://mazury.info.pl/domki/index.html

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2012-04-11, 12:40    [Cytuj]

piotrluna napisał/a:
Jak znalezc i gdzie szukac najtanszych ofert spędzenia wakacji na mazurach interesowałby mnie czas 2 tyg lub 3 zależy od ceny najlepiej w okolicy Giżycka:)

Najtańsze będą domki kempingowe, przyczepy i pola namiotowe:
http://mazury.info.pl/campingi.html
Wyżywienie we własnym zakresie.

W następnej kolejności będą kwatery prywatne (np. tego typu:
http://mazury.info.pl/domki/gizycko-sikorskiego - pokój dla dwóch osób w mieszkaniu prywatnym starszej osoby)
potem domki letniskowe (ale w ostatnim przypadku najtaniej cenowo na osobę w przypadku ok.10 i więcej osób w domku).
http://mazury.info.pl/domki

piotrluna

Wysłany: 2012-04-15, 12:15    [Cytuj]

Fajne oferty parę z nich już sobie spisałem, teraz tylko stworzyc ekipe i na wakacje plan jest :)

[ ODPOWIEDZ ]