FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanał Niegociński nieczynny (remont)
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-01-08, 13:06   Kanał Niegociński nieczynny (remont) [Cytuj]

Wydzielone z:
http://forum.mazury.info....p=189936#189936

To bardzo zła wiadomość jeżeli kanał Wilkaski ma być całkowicie zamknięty w szczycie sezonu. Czy nie można w takim razie zaplanować tego remontu etapami poza sezonem gdy nie będzie takiego ruchu, a w momencie trwania remontu zwiększyć czas i liczbę okienek otwarcia mostu na Łuczańskim dla wodniaków?
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2015-01-08, 13:28, w całości zmieniany 2 razy  

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2015-01-08, 13:14    [Cytuj]

O, dobre. Czyli stary kanał idzie do remontu na jakieś trzy, cztery lata. A nowy będzie wąskim gardłem. Będzie wesoło :-/

~pietras

Wysłany: 2015-01-08, 13:16    [Cytuj]

Będą walki jak na Guziance

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-01-08, 13:19    [Cytuj]

pough napisał/a:
To bardzo zła wiadomość jeżeli kanał Wilkaski ma być całkowicie zamknięty w szczycie sezonu. Czy nie można w takim razie zaplanować tego remontu etapami poza sezonem gdy nie będzie takiego ruchu, a w momencie trwania remontu zwiększyć czas i okienek otwarcia mostu na Łuczańskim dla wodniaków?

Trudno powiedzieć zależy jakie to będą roboty remontowe. jeżeli będą to prace związane z betonowaniem, a nawet pogłębianiem to tych prac nie da się wykonać zimą. Co prawda obecna zima jak na razie jest lajtowa, ale planując remont trudno to uwzględniać. Co do otwierania mostu to oprócz wodniaków są jeszcze mieszkańcy, którzy akurat nie mają urlopu i raczej im się spieszy. Żeglarz na urlopie może poczekać, ten co pracuje raczej w korkach nie powinien stać.
Ale mam pomysła jak Ferdek Kiepski. :mrgreen: Skoro już będziecie pływać nocą to może w nocy częściej otwierać most, kiedy ruch samochodów jest znacznie mniejszy i będzie wilk syty i owca cała.

Sławek

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-01-08, 13:22    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
...jeżeli będą to prace związane z betonowaniem, a nawet pogłębianiem to tych prac nie da się wykonać zimą...

Nie mam na myśli zimy ;-) , ale wiosnę do otwarcia sezonu wakacyjnego i potem po zamknięciu sezonu wakacyjnego dokąd się da jesienią.

W szycie sezonu absolutne zamknięcie kanału Wilkaskiego negatywnie się odbije na jakości pływania dla wszystkich, a najbardziej dla firm czarterowych i armatorów zlokalizowanych na Tajtach.

~extant

Wysłany: 2015-01-08, 13:23    [Cytuj]

familiant napisał/a:
... Korekty drobne co do godzin otwierania-zamykania. Ważniejsze, że prawdopodobnie kanał Wilkaski, czyli Niegociński ;-) w tym sezonie i następnym może być zamknięty z powodu remontu...

W szczycie sezonu będzie... MASAKRA !!! :-/

Drobne korekty godzin otwierania kanału i do tego zamkniecie starego kanału !!! - i to jest właśnie świetny przykład jak "samorządowcy" z Giżycka traktują wodniaków. :-/

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-01-08, 13:24    [Cytuj]

extant napisał/a:
...jak "samorządowcy" z Giżycka traktują wodniaków. :-/

I lokalnych przedsiębiorców z nad Tajt.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-08, 13:30    [Cytuj]

Coś czuję, że Sztynort w tym roku będzie oblegany. Na Tajtach stacjonuje potężna flota czarterowa. Myślę, że znacznej części żeglarzy nie będzie się chciało opływać wyspy Giżyckiej dookoła, tylko popłyną na północ.

~familiant

Wysłany: 2015-01-08, 13:37    [Cytuj]

jeśli nowe prawo wodne wejdzie w życie, to będzie totalna roz...cha w instytucjach zajmujących się drogami wodnymi i nie wełbie będzie remont jakiegoś kanału, a na dobitkę jak ekoterroryści czyli MOŚ będą realizować ustawę to na pewno nic nie będą robić z drogami wodnymi :-(

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2015-01-08, 14:34    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Co do otwierania mostu to oprócz wodniaków są jeszcze mieszkańcy, którzy akurat nie mają urlopu i raczej im się spieszy. Żeglarz na urlopie może poczekać, ten co pracuje raczej w korkach nie powinien stać.

<jestem wredny>

Przez wiele lat most był zepsuty, na wciąż otwarty dla statków i było dobrze. Uruchomili złoma jako atrakcję turystyczną i teraz jest tylko kłopot.

</jestem wredny>

:-P
Ostatnio zmieniony przez Adam Żyszkowski 2015-01-08, 14:35, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-08, 14:51    [Cytuj]

Adam Żyszkowski napisał/a:
Przez wiele lat most był zepsuty, na wciąż otwarty dla statków i było dobrze.

Dobrze dla kogo? ;-)

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2015-01-08, 14:58    [Cytuj]

Dla Ciebie drogi Adminie też. Motorówką którędy pływasz? :-P

A do LOK-u z biura możesz sobie na piechotę pójść, po torach ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-08, 14:59    [Cytuj]

Dla Ciebie drogi Adminie też. Motorówką którędy pływasz? :-P

Kupiłem taką łódź, która mieści się pod mostem obrotowym :-P Nie potrzebuję 10-metrowego "krążownika" :-P :mrgreen:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2015-01-08, 15:02    [Cytuj]

Cytat:
Przez wiele lat most był zepsuty, na wciąż otwarty dla statków i było dobrze. Uruchomili złoma jako atrakcję turystyczną i teraz jest tylko kłopot.

Dobrze to było, ale dla żeglarzy, dla mieszkańców jakby mniej dobrze.
Wyczarteruj omegę będzie po kłopocie. Też jestem wredny :-D .

Ja z tego mostu nie korzystam ani jako żeglarz ani jako kierowca. Jak jadę do Giżycka do Ekomariny to korzystam z drugiego stałego mostu bo mam dość wysoka przyczepę i nie wiem czy się zmieszczę pod bramkami. Jednak ja tam jadę raz na rok.

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2015-01-08, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2015-01-08, 15:09    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

Wyczarteruj omegę będzie po kłopocie. Też jestem wredny :-D .

Nie, nie lubię, bo chlapie. Wygodnicki jestem. :mrgreen:

Wzorem Admina muszę się przymierzyć do przejścia pod zamkniętym mostem.

Lata temu przeszliśmy Sportiną 595. Mors za wysoki nie jest. Podejrzewam, że przy stanie wody z sierpnia przeszedłbym bez problemu. Zwłaszcza jak zdejmę masz z krzyżaka i oprę na suwklapie.

zenek

Wysłany: 2015-01-08, 16:16    [Cytuj]

</jestem wredny>

:-P
O, aż taki wredny nie jesteś, bowiem most był wówczas otwarty zarówno dla ruchu wodnego jak i drogowego przez 24h.
A tak na marginesie to Zbyszek czym prędzej zainstaluj kamery w okolicach mostu obrotowego. Na pewno powstaną bardzo interesujące filmy :-P :mrgreen: :lol: !

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-01-08, 16:25    [Cytuj]

Już sa tam miejskie kamery :-P

zenek

Wysłany: 2015-01-08, 16:28    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Ale przecież się do nich "nie dopchamy" jak takie cuda będą się wokół mostu działy :-P ! Spróbuj dostać się do obrazu z kamer miejskich jak jest np. otwarcie sezonu na kanale!

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-01-08, 16:32    [Cytuj]

zenek napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
Ale przecież się do nich "nie dopchamy" ...

O kurcze... Nie wiem jak sobie z tym poradzę, z moim parciem na szkło... :-/ :roll:

~extant

Wysłany: 2015-01-10, 16:46    [Cytuj]

Na początku tygodnia skontaktuję się bezpośrednio z RZGW Warszawa i postaram się dowiedzieć czegoś konkretnego na temat planów remontu kanału Niegocińskiego.

Zaczynam odnosić wrażenie, że cała ta sprawa z remontem zaczęła się od słów kogoś z RZGW zlewnia Giżycko, kto stwierdził "że, jeśli ruszą z remontem to... " - no i właśnie to "jeśli ruszą" będę chciał wyjaśnić bezpośrednio w RZGW Warszawa. :-)

[ ODPOWIEDZ ]