FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie podczas Targów "Wiatr i Woda" 2015
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2015-02-10, 12:14    [Cytuj]

Też się cieszę i na spotkanie i na "żeglarskie pogaduchy". :-D

A co do ciasnoty to cóż... dwie osoby stoją, reszta siedzi... no i zmiana co 15 minut o kolejne dwa miejsca. :mrgreen: :-P

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-02-10, 12:20    [Cytuj]

lukasz napisał/a:
Jak widzę nasza ekipa "zdominowała" listę obecności ;-) ...

Łukasz przywiozę Ci Twoje puchary i medale z WTR. :-)

<|lukasz
Rainmaker

Wysłany: 2015-02-10, 12:39    [Cytuj]

pough napisał/a:

Oj Robert nie rób tego please :lol: . Auta nie biorę i nie będę miał co z tym zrobić :-? . Przy innej okazji odbiorę ok?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2015-02-10, 12:41    [Cytuj]

lukasz napisał/a:
pough napisał/a:

Oj Robert nie rób tego please :lol: . Auta nie biorę i nie będę miał co z tym zrobić :-? . Przy innej okazji odbiorę ok?

Ta właśnie myślałem... dlatego zapytałem... :mrgreen:
OK przekażę innym razem :-D

~pietras

Wysłany: 2015-02-10, 17:31    [Cytuj]

Na jednym z portali *SPAM* organizator wystawy WiW informuje, iż będzie możliwość dojechania do Centrum Wystawienniczego historycznym autobusem kursującym co godzinkę ale najciekawsze jest to, że trasa prowadzi przez Plac Konstytucji więc dojazd z WiW do knajpki "U Szwejka" dla uczestników spotkania wręcz wymarzony

.https://www.*gdzieś_tam_w_internecie*.com/TargiWIATRiWODA?fref=nf

krasnolud

Wysłany: 2015-02-10, 18:11    [Cytuj]

Witam;
A z tyłu za halą namiot już stoi ! przygotowania w pełnym biegu :lol:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-02-10, 19:44    [Cytuj]

Warszafka ma być przyblokowana od jutra przez rolników.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-02-10, 20:12    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Warszafka ma być przyblokowana od jutra przez rolników.

Straszne rzeczy :mrgreen: :lol:

~extant

Wysłany: 2015-02-10, 20:30    [Cytuj]

Żadne straszne rzeczy. :-)
Różni "turyści" przyjeżdżają do Wawy, jedni na krócej, drudzy na dłużej, ale warszawiacy są wyrozumiali i cierpliwi, nikomu mostów przed nosem nie zamykają. :-P
Spokojnie tylko czekają, bo wcześniej czy później "turyści"... i tak wyjeżdżają. :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-02-10, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  

<|MirekMors

Wysłany: 2015-02-10, 20:53    [Cytuj]

Ciekawe jak zareagowali by gizycczanie (?) gdybyśmy przyjechali do nich zlotem gwiaździstym i zablokowali ich na cały dzień ? Wiem - pewnie nic, bo tam czas płynie w o l n i e j i nawet by tego nie zauważyli.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-02-10, 20:57    [Cytuj]

Extant. To dobrze, bo za dni parę przyjdę do Warszawy... niestety z przyczyn "zawodowych" przymusowo. Nie lubię tego miasta i jak najszybciej staram się je opuścić... i wrócić na Moje Mazury. Szkoda tylko, że ów powrót trwa nieskończenie długo dzięki tragicznym drogom dojazdowym... ale trzeba przyznać, że z Warszawy do Ostrowii jedzie się prawie jak w Niemczech :lol:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-02-10, 20:59    [Cytuj]

MirekMors napisał/a:
Ciekawe jak zareagowali by gizycczanie (?) gdybyśmy przyjechali do nich zlotem gwiaździstym i zablokowali ich na cały dzień ? Wiem - pewnie nic, bo tam czas płynie w o l n i e j i nawet by tego nie zauważyli.

Dokładnie jest tak jak mówisz. Zimą ludzie raczej nie pałętają się samochodem "po mieście", bo i po co? :mrgreen:
Poza tym u nas wszędzie można dojść pieszo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-02-11, 08:11    [Cytuj]

Doceniam wdziecznosc przyjezdnych za informacje o tym, ze moga miec utrudnienia. Zwlaszcza na drodze targi-Plac Konstytucji.
Mysle, ze lazdy warszawiak bedzie wiedzial jak sobie z ewentualna blokada poradzic.

Z drugiej strony, moze sprawa nie bedzie taka istotna. Chyba pogonia tych rolnikow.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-02-11, 12:44    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Doceniam wdziecznosc przyjezdnych za informacje o tym, ze moga miec utrudnienia.

Na żartach się nie znasz. :-P

Ile razy nie byłem w Warszawie, tyle razy miałem utrudnienia. Bez względu na to, czy ktoś-tam protestował, czy nie. Nie wiem jak ludzie mogą tam żyć. W zeszłym roku chciałem przejechać ze stadionu na obrzeża miasta i z powrotem... zajęło mi to kilka godzin... w korku. Niech to szlag.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2015-02-11, 12:52    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Ile razy nie byłem w Warszawie, tyle razy miałem utrudnienia. Bez względu na to, czy ktoś-tam protestował, czy nie. Nie wiem jak ludzie mogą tam żyć. W zeszłym roku chciałem przejechać ze stadionu na obrzeża miasta i z powrotem... zajęło mi to kilka godzin... w korku. Niech to szlag.

Też się z trudem przyzwyczajałem do Warszawy z jej ślimaczym tempem życia, małą ludnością i znikomym życiem wieczornym po tym, jak się tutaj sprowadziłem. Teraz już się jakoś ułożyło i wiele rzeczy w mniejszych miasteczkach irytuje mnie dużo bardziej. Na przykład ruch drogowy w stylu "jestem tu sam i moje zawrotne 30 km/h jest dla mnie ok". Dostrzegam też zalety małych miejscowości. Per saldo - nie wiem gdzie miałbym lepiej, ale sądzę, że moje dziecko będzie miało lepiej w DC.

~Tomek J

Wysłany: 2015-02-13, 14:09    [Cytuj]

Oldzbig napisał/a:
Wiadomość o zabraniu koncesji była gazety.pl więc powinienem nie traktować jej poważnie, to był błąd i przepraszam za zamieszanie

Zapewne o tę wiadomość chodziło:

Cytat:
Znany restaurator stracił zezwolenie na alkohol. Przez... cydr
Małgorzata Zubik 22.01.2015 , aktualizacja: 22.01.2015 10:15

"U Szwejka" jest jedną z restauracji, która straciła koncesję na sprzedaż alkoholu, bo serwowała cydr kupiony od spółki, która nie dopilnowała formalności .

Znany restaurator Artur Jarczyński stracił pozwolenia na sprzedaż alkoholu w pięciu lokalach, które prowadzi w Śródmieściu, bo zaopatrywał się w cydr w spółce, która nie miała odpowiedniej koncesji.
- To jest równoznaczne z decyzją o zamknięciu tych lokali oraz zwolnieniu ponad 300 pracowników - mówi Artur Jarczyński.

To jeden z bardziej znanych warszawskich przedsiębiorców. Jego firma działa od 25 lat, prowadzi restauracje Jeff's, Galicya, U Szwejka, der Elefant, St. Antonio, Piwna Kompania Podwale 25, Bazyliszek, Pod Wawelem i Esplanadę.

- Nowo wybrany burmistrz Śródmieścia wydał decyzję o cofnięciu pozwoleń na podawanie i sprzedaż alkoholu w pięciu prowadzonych przez nas restauracjach zlokalizowanych na terenie tej dzielnicy - mówi Artur Jarczyński.

Zapewnia, że nie zawinił. A decyzją urzędników jest dotknięty. Postanowili cofnąć mu wszystkie trzy rodzaje zezwoleń na sprzedaż i serwowanie alkoholu (obejmują trunki od najsłabszych po najmocniejsze).

Decyzja dotyczy Piwnej Kompanii, U Szwejka, Bazyliszka, St. Antonio i der Elefant.

Pierwszą burmistrz dzielnicy podpisał w sylwestra, potem były kolejne. - Powodem było zaopatrywanie się w napoje alkoholowe u producenta, który nie posiadał odpowiedniego zezwolenia na sprzedaż hurtową alkoholu - wyjaśnia rzecznik Śródmieścia Mateusz Dallali.

Chodzi o łódzką spółkę +H2O, pioniera w produkcji cydru, w który zaopatrywali się przedsiębiorcy z całej Polski. Wśród nich firma Artura Jarczyńskiego. Łódzka inspekcja handlowa przeprowadziła kontrolę i wykryła, że producent cydru sprzedawał go bez stosownego zezwolenia. Do urzędów w całym kraju rozesłała informacje o kontrahentach +H20. - Faktycznie spółka nie miała wtedy zezwolenia na sprzedaż napojów do 4,5 proc. zawartości alkoholu - mówi mecenas Kamil Keller, który reprezentuje spółkę +H20. - A na etykietach butelek z cydrem była wartość 4,5 proc.

I to był błąd, bo zezwolenia obejmowały mocniejsze alkohole. - Cydr z reguły jest mocniejszy, z testów wynika, że zwykle sięga 4,7, a nawet 5,3 proc. - objaśnia mec. Keller. - Mamy karty kupażu, które pokazują, z czego składa się napój, są wyniki badań. Każda butelka jest inna.

"Będziemy walczyć do końca"

Ustawa dopuszcza, by zawartość alkoholu różniła się o 1 proc. w górę lub w dół. Gdyby na etykiecie cydru wpisane było 5 proc., wszystko byłoby w porządku. Tłumaczę to urzędnikom w całej Polsce i część umarza postępowanie, np. Urząd Miasta Łodzi. Ale są takie, jak Śródmieście w Warszawie, które karzą przedsiębiorców.

Śródmieście oprócz Artura Jarczyńskiego ukarało jeszcze jednego przedsiębiorcę. Na Mokotowie sprawa dotyczy kilku firm, decyzje jeszcze nie zapadły. Na Targówku z kolei firma, o której zawiadomili urząd inspektorzy z Łodzi, nie została ukarana, bo urzędników przekonała opinia producenta cydru.

- Przypuszczamy, że decyzja została wydana na podstawie błędu i zostanie cofnięta - mówi Artur Jarczyński. Jego firma już odwołała się do samorządowego kolegium odwoławczego. Dopóki prawnicy kolegium nie rozstrzygną sprawy, restauracje mogą serwować trunki. Jeśli postanowienie będzie dla restauratora niepomyślne, może pójść do sądu. Ale trzeba będzie alkohol wycofać. - Będziemy walczyć do końca - zapowiada radca prawny Dariusz Skuza z kancelarii SK&S Legal.

Źródlo:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2015-02-13, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2015-02-13, 14:15    [Cytuj]

Colonel napisał/a:
extant napisał/a:
Oldzbig napisał/a:
Niestety Właściciel lokalu nie opodatkował się wystarczająco (...) i cofnięto mu koncesję na sprzedaż w lokalu alkoholu. Co my na to ?

Rozmawiałem przed chwilą z jednym z kierowników ze "Szwejka" - jest to całkowicie nieprawdziwa informacja, lokal ma wymaganą koncesję i nie ma żadnych problemów z zakupem alkoholu, o ile jest się... (bezwzględnie) pełnoletnim i (względnie) trzeźwym.

A więc nastapił przypadek nie tylko oszczerstwa motywowanego politycznie ale i okłamania nas wszystkich. Ja już usera [---] nie widzę ale uważam, że Administracja powinna wyegzekwowac publiczne przeprosiny nas wszystkich.
EDIT: Nie mam nic przeciwko usunieciu tego wszystkiego, łącznie z moimi postami.

Czy w świetle powyższego posta na przeprosiny nie zasługuje w pierwszej kolejności kto inny?

Tomek Janiszewski

~extant

Wysłany: 2015-02-13, 17:38    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Czy w świetle powyższego posta na przeprosiny nie zasługuje w pierwszej kolejności kto inny?

Przeczytaj uważnie co sam zacytowałeś w swoich dwóch powyższych postach, sprawdź co i kiedy było pisane... i sam udziel sobie odpowiedzi na postawione przez siebie pytanie.
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-02-13, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  

<|Sza-man

Wysłany: 2015-02-13, 18:25    [Cytuj]

Będę na Targach około godziny 13-tej. Pozdrawiam i do zobaczenia.

~piotrb

Wysłany: 2015-02-13, 18:42    [Cytuj]

Ja też będę mniej więcej w tym czasie, widzimy się..."U Szwejka" :-)

[ ODPOWIEDZ ]