FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koncepcja przystani w Nieporęcie
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2014-11-04, 17:18   Koncepcja przystani w Nieporęcie [Cytuj]

Wydzielone z:
http://forum.mazury.info....p=184687#184687

majkilos napisał/a:
Proszę sobie zobaczyć jak zaprojektowałem Marinę Nieporęt...

Hmm... no właśnie - jeżeli mówimy o tym projekcie jak poniżej, to ja - przyznam się szczerze - zbytnio zachwycony tym projektem - który z resztą wygrał - nie jestem... ale cóż, ja to stary jestem i się nie znam. ;-) :-P

Zagospodarowanie gminnych terenów rekreacyjno - wypoczynkowych nad Jeziorem Zegrzyńskim - portów Nieporęt i Pilawa.jpg
Plik ściągnięto 386 raz(y) 82,25 KB

Zagospodarowanie gminnych terenów rekreacyjno - wypoczynkowych nad Jeziorem Zegrzyńskim - portów Nieporęt i Pilawa 1.jpg
Plik ściągnięto 426 raz(y) 114,87 KB

Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2014-11-05, 01:51, w całości zmieniany 1 raz  

majkilos

Wysłany: 2014-11-04, 17:36    [Cytuj]

Jeżeli się Nieporęt nie podoba, no cóż, przyjmuje krytykę.

W Nieporęcie były 3 strefy.
- wypoczynkowa, czyli tereny zielone
- rereacyjno-sportowa, czyli tereny w środku
- rozrywkowa, czyli po prawej stronie. Kafejki, restauracje, sklepy, mała pływalnia, siłownia.
W dwóch miejscach przewidziałem miejsce dla camperów i namiotów. Jest i oczywiście VIP hotel.
Tylko ten projekt był oceniany przez deskarza Brzozowskiego, redaktora naczelnego czasopisma Żagle i WOPR, oczywiście poza pozostałymi członkami jury.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2014-11-04, 19:01    [Cytuj]

Projekt dla Nieporętu jest do bani.
Co to za debilna kładka przecina kanał blokując jachtom z masztami dostęp do portu Wodnika ?
Kto po niej ma chodzić jeżeli po drugiej stronie jest port Wodnika ? Ma być ogólnie dostępna ? Ktoś wykupił teren od Wodnika ?
Jak będzie się odbywał ruch statków wycieczkowych z Wisły na Zegrze ( są takie ).
Czy nie ogranicza dostępu do przystani Policji ?
W Pilawie było minizoo które cieszyło się wielkim zainteresowaniem dzieci ( oczywiście przyciągało to na spacery przez cały rok ) , na zamarzniętym basenie w zimie była ślizgawka , obok funkcjonował bar w którym można się było ogrzać , zjeść , przebrać .
Ten projekt w stosunku tego co było oddala ludzi od wody , przybywa tylko budowli hotelowych których wokół Zegrza zaczyna być coraz więcej i "organizuje " urokliwe naturalne brzegi.
Co to za wieża admiralicji na środku portu ? jakie ma mieć funkcje ?
Kupę forsy w budowle niefunkcjonalne ?
Kto sfinansuje przebudowę terenów YKP sport i Spójni ?
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2014-11-04, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2014-11-04, 19:05    [Cytuj]

Uzupełniając
Ten projekt bardziej przypomina super zamknięte osiedle mieszkaniowe a nie tereny do uprawy sportów wodnych i aktywnego wypoczynku nad wodą.
Obym się mylił .

majkilos

Wysłany: 2014-11-04, 20:01    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Projekt dla Nieporętu jest do bani.
Co to za debilna kładka przecina kanał blokując jachtom z masztami dostęp do portu Wodnika ?
Kto po niej ma chodzić jeżeli po drugiej stronie jest port Wodnika ? Ma być ogólnie dostępna ? Ktoś wykupił teren od Wodnika ?
Jak będzie się odbywał ruch statków wycieczkowych z Wisły na Zegrze ( są takie ).
Czy nie ogranicza dostępu do przystani Policji ?
W Pilawie było minizoo które cieszyło się wielkim zainteresowaniem dzieci ( oczywiście przyciągało to na spacery przez cały rok ) , na zamarzniętym basenie w zimie była ślizgawka , obok funkcjonował bar w którym można się było ogrzać , zjeść , przebrać .
Ten projekt w stosunku tego co było oddala ludzi od wody , przybywa tylko budowli hotelowych których wokół Zegrza zaczyna być coraz więcej i "organizuje " urokliwe naturalne brzegi.
Co to za wieża admiralicji na środku portu ? jakie ma mieć funkcje ?
Kupę forsy w budowle niefunkcjonalne ?
Kto sfinansuje przebudowę terenów YKP sport i Spójni ?

Tam nie ma zadnej odcinajacej kladki. Nie pozwoliłbym, aby coś odcinało dostęp dla żeglarzy. Chyba, że mówimy o tej, która łaczy hotel. To planowana kładka pieszo-rowerowa w planie miejscowym. Moze być otwierana jak w Barcelonie. Port jest profesjonalnie zaprojektowana marina. Chyba, ze kogoś interesuje cudowna tworczość i baraki. Polecam odwiedzić kilka miejsc na świecie lub zapoznać się szczegółowo z planem zagospodarowania, który wyjaśni co gdzie jest. Projekt był tworzony między innymi przez Spojnie i dla Spójni i YKP-u. I teren nie oddala od ludzi, ponieważ sa boiska do uprawiania sportu, ścieżki rowerowe, plaża, teren dla windsurferów. I jaka wieża administracji?? Chyba rozmawiamy o dwoch innych projektach. A budowle wszystkie funkcjonalne, inaczej by nie powstały. Oczywiście röwnież dziekuje za krytyke, ale prosze poznać dokładnie potrzeby w portach na świecie. Bedzie łatwiej zrozumieć, co musi być w marinie. Chyba, ze chce mieć Pan tak jak np. w Kamieniu Pomorskim
Ostatnio zmieniony przez majkilos 2014-11-04, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2014-11-04, 20:11    [Cytuj]

majkilos napisał/a:

... Moze być otwierana jak w Barcelonie...
... Port jest profesjonalnie zaprojektowana marina...
... Polecam odwiedzić kilka miejsc na świecie...
... A budowle wszystkie funkcjonalne...
... prosze poznać dokładnie potrzeby w portach na świecie...

Andrzej, szkoda gadać... i tak ten kolega nie zrozumie. :-( :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2014-11-04, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2014-11-04, 20:30    [Cytuj]

Może być otwierana ?
I to pisze projektant ?
A przewidziane jest to otwieranie i mechanizmy - na projekcie nie widać.
Kto , jak i kiedy ją będzie otwierał - tak jak w Wolinie ?
I po co ona na środek terenu Wodnika ?
Tak pisze projektant który chwali się celowością ?
Toż to totalna bzdura.

Tak on niczego nie zrozumiał albo zamiata ogonem.

Kilka miejsc w cywilizowanym świecie znam i tylko jedno na terenie dawnego NRD pasuje mi do tego projektu - portu w osiedlu mieszkaniowym.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2014-11-04, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  

majkilos

Wysłany: 2014-11-04, 20:59    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Może być otwierana ?
I to pisze projektant ?
A przewidziane jest to otwieranie i mechanizmy - na projekcie nie widać.
Kto , jak i kiedy ją będzie otwierał - tak jak w Wolinie ?
I po co ona na środek terenu Wodnika ?
Tak pisze projektant który chwali się celowością ?
Toż to totalna bzdura.

Tak on niczego nie zrozumiał albo zamiata ogonem.

Kilka miejsc w cywilizowanym świecie znam i tylko jedno na terenie dawnego NRD pasuje mi do tego projektu - portu w osiedlu mieszkaniowym.

Tak mówi projektant. Kładka jest spełnieniem warunków miejscowego planu zagodarowania. Tak już było i będzie (czy to bym ja projektował, czy ktoś inny), chyba, że zostanie zmieniony plan przez radę gminy. Kładka ma pełnić kontynuację ciągu pieszo-rowerowego. I nie wiem jaki jest układ z Wodnikiem. Takie były wytyczne, nie wszystkie mogłem złamać. A kładka może być otwierana. I nie, nie musi nikt przy tym stać, moze być system kart, automat z monitoringiem lub inne rozwiązanie dogodne dla użytkowników. W tym momencie najważniejsi będą żeglarze. Niestety Wodnik zostanie podzielony na pół.
Nie jest to jednak problem, ponieważ za kładką mogą stacjonować łodzie motorowodne. Rozumiem, że Wodnik chciałby mieć cały teren dla żaglówek. Pretensje proszę kierować do władz nie do mnie. Oczywiśćie ja nie upieram się kładki, dla mnie nie ma problemu aby ciąg pieszo-rowerowy doprowadzić do istniejącego mostu. Tylko czy Policja wyrazi na to zgodę, aby przez jej teren przechodziła ścieżka. Ktoś musi ucierpieć. Nie ma na to idealnego rozwiązania.
Ostatnio zmieniony przez majkilos 2014-11-04, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2014-11-04, 21:29    [Cytuj]

Szanowny Kolego
W tym sezonie port w Nieporęcie prawie nie funkcjonował ( nie było pomostów pływających ) i stało bardzo mało jachtów , pomimo to istniejące parkingi w sezonie nie mieściły samochodów.
Jeżeli miało by stać w porcie tyle jachtów ile narysowano to gdzie zmieszczą się samochody ?
Spójnia i YKP to porty sportowe organizujące najróżniejsze regaty , na te regaty ludzie przywożą sprzęt specjalnymi przyczepami a załogi busami.
Gdzie jest przewidziany pod to parking. Dzisiaj rozstawiane to było także na istniejących wolnych terenach.
Z tego punktu widzenia projekt nie spełnia deklarowanych warunków tworzenia bazy dla uprawiania sportów wodnych. Przecież ten hotel i budynki wygenerują napływ dodatkowych samochodów , podobnie plaża .
Następna sprawa - czy kolega widział zafalowanie przy średnich i silnych wiatrach z północnego zachodu na zalewie ?
Czy nie zastanowiło kolego dlaczego pomimo takiego deficytu miejsc cumowniczych na brzegach wystawionych na te wiatry w zasadzie nie ma pomostów ?
To co kolega narysował , te pomościki i cumujące do nich jachty po prostu by tego nie wytrzymały , a jak pomosty by przetrwały lato to by zostały narażone na zniszczenie wyciągniete i zniszczone przez lody w czasie normalnej zimy . Za mojej pamięci wypychana na ląd kra potrafiła się spiętrzać do 1,5 m .
Chyba , że mają to być pomosty pływające wyciągane na zimę ? To gdzie przewidziano dla nich miejsce i rampę do wyjmowania z wody ?
Podsumowując
Uważam , że z punktu widzenia żeglarza , motorowodniaka , deskarza , bojerowca , wędkarza ten projekt nie służy wodniakom ale realizacji lądowych interesów i dążeń gminy których obrazem były wyniki ankiety - miejscowym port wcale nie jest potrzebny i wcale nie są potrzebni na brzegach przyjezdni.
O kłądce , która jest totalną bzdurą i świadectwem stanu umysłu ( myślenia o sprawach rekreacji , sportu i wody ) decydentów nie będę się więcej wypowiadał .
Przykro mi ale może ten projekt wygląda imponująco ale z mojego punktu widzenia jest do bani.

majkilos

Wysłany: 2014-11-04, 21:49    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Szanowny Kolego
W tym sezonie port w Nieporęcie prawie nie funkcjonował ( nie było pomostów pływających ) i stało bardzo mało jachtów , pomimo to istniejące parkingi w sezonie nie mieściły samochodów.
Jeżeli miało by stać w porcie tyle jachtów ile narysowano to gdzie zmieszczą się samochody ?
Spójnia i YKP to porty sportowe organizujące najróżniejsze regaty , na te regaty ludzie przywożą sprzęt specjalnymi przyczepami a załogi busami.
Gdzie jest przewidziany pod to parking. Dzisiaj rozstawiane to było także na istniejących wolnych terenach.
Z tego punktu widzenia projekt nie spełnia deklarowanych warunków tworzenia bazy dla uprawiania sportów wodnych. Przecież ten hotel i budynki wygenerują napływ dodatkowych samochodów , podobnie plaża .
Następna sprawa - czy kolega widział zafalowanie przy średnich i silnych wiatrach z północnego zachodu na zalewie ?
Czy nie zastanowiło kolego dlaczego pomimo takiego deficytu miejsc cumowniczych na brzegach wystawionych na te wiatry w zasadzie nie ma pomostów ?
To co kolega narysował , te pomościki i cumujące do nich jachty po prostu by tego nie wytrzymały , a jak pomosty by przetrwały lato to by zostały narażone na zniszczenie wyciągniete i zniszczone przez lody w czasie normalnej zimy . Za mojej pamięci wypychana na ląd kra potrafiła się spiętrzać do 1,5 m .
Chyba , że mają to być pomosty pływające wyciągane na zimę ? To gdzie przewidziano dla nich miejsce i rampę do wyjmowania z wody ?
Podsumowując
Uważam , że z punktu widzenia żeglarza , motorowodniaka , deskarza , bojerowca , wędkarza ten projekt nie służy wodniakom ale realizacji lądowych interesów i dążeń gminy których obrazem były wyniki ankiety - miejscowym port wcale nie jest potrzebny i wcale nie są potrzebni na brzegach przyjezdni.
O kłądce , która jest totalną bzdurą i świadectwem stanu umysłu ( myślenia o sprawach rekreacji , sportu i wody ) decydentów nie będę się więcej wypowiadał .
Przykro mi ale może ten projekt wygląda imponująco ale z mojego punktu widzenia jest do bani.

Z przyjemnością już wyjaśniam:
- parkingi zgodnie z planem, w przypadku zwiększonej ilości samochodów w tych miejscach parkingi poziomowe 3 kondygnacyjne.(tam gdzię są te największe dwa place parkingowe)
- pod przyczepy przeznaczony jest ten sam teren, oraz na terenie nowo-projektowanego portu Spójni i YKP (można jeszcze wykorzystać obszar przy warsztacie szkutniczym)
- inne parkingi (podziemne w hotelu i przy każdym obiekcie dodatkowo miejsca parkingowe)
- oczwiście zafalowanie nie stanowi problemu, na etapie realizacji projektu budowlanego pomosty od frontu wpuszczone czołem w wodę, ale nie na całą głebokość, aby była swobodna cyrkulacja wody pod spodem(wiadomo w Polsce wieją wiatry północne i północno-zachodnie)
- jeżeli chodzi o lody, to są bardzo dobre :) jeżeli o pomosty zimą, to technologicznie również nie ma problemu .Pomosty pływające (technologia z niemiec lub holandii) lub wbijane pale betonowe w dno (mamy XXI wiek, nawet lód nam nie straszny)
- a projekt służy wodniakom.
Oczywiście z Pana punktu widzenia może być do bani. Jeszcze się nie narodził, taki, który by wszystkim dogodził. Dla mnie jest istotne, aby założenia projektowe spełniały oczekiwania powyżej 60% jej użytkowników. Tu, oczywiście nie tylko ze swojego doświadczenia, ale uwag kolegów żeglarzy regatowych(ponieważ to jest najważniejszy odbiorca)małych i większych jednostek, to założenie projektowe spełnia swoje zadanie. Oczywiście wymaga dopracowania kilka szczegółów na etapie wykonawczym, ale o tym również wiem.

A tutaj przesyłam bardziej precyzyjny plan, aby Pan nie musiał zadawać wiecej pytań lub ich mniejszą ilość, ale i tak chętnie odpowiem. O żeglarstwie i marinach, mogę godzinami :)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/41813334/Konkurs%20Warszawa/PLANSZA%201%20200pks_format%20A1.jpg
Ostatnio zmieniony przez majkilos 2014-11-04, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  

majkilos

Wysłany: 2014-11-05, 01:14    [Cytuj]

A tu jeszcze, ocena projektu w Nieporęcie. Szczególnie dedykuje Panom krytykom,Andrzejowi Drago i Extant-owi, którzy nie rozumieją projektu w Nieporęcie.
To tylko dwie opinie członków komisji, ale taką samą mam od innych żeglarzy (regatowych nie turystczno-rekreacyjnych, bo tylko Ci wiedzą co w marinie jest potrzebne) oraz trenerów Spójni i YKP-u. Jeżeli Panowie nie wierzą w te opinie i nadal upierają się, że projekt jest beznadziejny, to proszę zadzownić do Pana Rokosza lub Darka Czapskiego z klubu Spójnia. A i można do MOZŻ, bo też mają udziały w gruncie. :)

Screen Shot 2014-11-05 at 00.32.07.png
Plik ściągnięto 151 raz(y) 392,56 KB

Screen Shot 2014-11-05 at 01.24.14.png
Wycinki z gazetki gminnej Wieści Nieporęcki
Plik ściągnięto 225 raz(y) 191,97 KB

Ostatnio zmieniony przez majkilos 2014-11-05, 01:26, w całości zmieniany 3 razy  

~Tomek J

Wysłany: 2014-11-05, 08:21    [Cytuj]

extant napisał/a:
majkilos napisał/a:

... Moze być otwierana jak w Barcelonie...
... Port jest profesjonalnie zaprojektowana marina...
... Polecam odwiedzić kilka miejsc na świecie...
... A budowle wszystkie funkcjonalne...
... prosze poznać dokładnie potrzeby w portach na świecie...

Andrzej, szkoda gadać... i tak ten kolega nie zrozumie. :-( :-/

Ja jeszcze dorzuciłbym do zacytowanych wyżej złotych myśli
...Chyba, ze kogoś interesuje cudowna tworczość i baraki.
...nie ma miejsca już dla cudownej twórczości i klubów, gdzie wystarczą prowizorki, albo budynki z dykty.
(z innego wątku doptyczącego Giżycka)
I wszystko jasne, nawet jeżeli dotąd nie było wiadomo o co chodzi. Jeszcze przydałoby się gdzieś tam wtrącić co następuje:
Cytat:
Zalew Zegrzyński nie powinien być miejscem do trzymania czy remontowania łódek przez wiele miesięcy. Jest przecież Port Czerniakowski.

oraz że do projektowanego portu przegrodzonego kładką (jakieś dejavu? :shock: ) będą
Cytat:
wpływały nie tylko kajaki, ale też łodzie i barki turystyczne za setki tysięcy euro z całej Europy.

Źródło:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2014-11-05, 08:27, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2014-11-05, 08:57    [Cytuj]

majkilos napisał/a:
A tu jeszcze, ocena projektu w Nieporęcie. Szczególnie dedykuje Panom krytykom,Andrzejowi Drago i Extant-owi, którzy nie rozumieją projektu w Nieporęcie...

No cóż, pewnie rzeczywiście nie rozumiem projektu w Nieporęcie, tak jak i również nie rozumiem wielu ludzi, którym wydaje się, że "człowiek XXI wieku" potrafi aktywnie wypoczywać jedynie na równo przystrzyżonych trawniczkach otoczonych zabetonowanymi ścieżkami, placami i nabrzeżami, a na noc musi udać się do najbliższego hotelu. :-/

Jedyna nadzieja, że ten "koszmarek XXI wieku" będzie na tyle drogi w wykonaniu, że nigdy nie zostanie wybudowany i jak wiele innych tego typu "projektów XXI wieku" wyląduje w jakiejś "urzędniczej szufladzie", gdzie w zapomnieniu szybko pokryje się kurzem.. czego Wam i sobie serdecznie i z całego serca życzę. :-D

zenek

Wysłany: 2014-11-05, 09:07    [Cytuj]

extant napisał/a:
No cóż, pewnie rzeczywiście nie rozumiem projektu w Nieporęcie, tak jak i również nie rozumiem wielu ludzi, którym wydaje się, że "człowiek XXI wieku" potrafi aktywnie wypoczywać jedynie na równo przystrzyżonych trawniczkach otoczonych zabetonowanymi ścieżkami, placami i nabrzeżami, a na noc musi udać się do najbliższego hotelu. :-/
Nie chcę Cię Mariusz martwić, ale starzejesz się i jesteś już jednostka niereformowalna i nieprzyszłościowa :-P . Obecne trendy spędzania wolnego czasu ukierunkowane są właśnie na owe trawniczki, beton i luksus. Przykładów aż nadto. Wystarczy spojrzeć na Mikołajki. Co ciekawsze to te luksusowe hotele cieszą się dużym powodzeniem.

~extant

Wysłany: 2014-11-05, 09:11    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Nie chcę Cię Mariusz martwić, ale starzejesz się i jesteś już jednostka niereformowalna i nieprzyszłościowa :-P ....

Wiem o tym ;-) :-P ... i mam tylko jedną nadzieje, że uda mi się dożyć do końca moich dni zanim wszystko wkoło na ZZ i WJM zostanie wyrównane, zabetonowane i przystrzyżone... jak na razie, na szczęście ciągle są na to spore szanse. ;-) :mrgreen: :-P

majkilos

Wysłany: 2014-11-05, 09:13    [Cytuj]

O widzę więcej zwolenników "cudownej twórczości" Super. Rozumiem, że chcielibyście Państwo:
- namioty materiałowe
- ogniska harcerskie
- łódki tylko zaklejone taśmami, bo po co remontować, szkoda pieniędzy
- budke z piwem i ławeczkę
- przenoszenia łódek w kilkanaście osób, po co wózki, to takie nowoczesne
- zamiast komórek, telefon stacjonarny (po co to komu było, ludzie tak pędzą)
Też mamy u nas takie kluby, które uważają po co coś zmieniać, przecież jest super. Bosman od lat pali fajkę i tam wyrzuca cały złom za hangar i jest super. Nikomu to nie przeszkadzało przez tyle lat, to po co zmieniać.
Rozumiem, że kontenery w Spójni i bałagan na terenie całej plaży też jest super.
Brakuje tylko by dziki i sarny biegały.
Jak to mówią "to se ne vrati"
Ostatnio zmieniony przez majkilos 2014-11-05, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2014-11-05, 09:27    [Cytuj]

majkilos napisał/a:
Brakuje tylko by dziki i sarny biegały...

Nooo... fajnie by było. ;-) :mrgreen: :-P ... ale niestety już nie wrócą, za dużo w okolicy zostało już wyrównane, zabetonowane i przystrzyżone. :-( :-/

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2014-11-05, 09:32    [Cytuj]

W swojej wypowiedzi kolega Projektant napisał

"A tutaj przesyłam bardziej precyzyjny plan, aby Pan nie musiał zadawać wiecej pytań lub ich mniejszą ilość, ale i tak chętnie odpowiem. O żeglarstwie i marinach, mogę godzinami :) "

Dziękuję za załączony link do planszy.
Niestety , potwierdza on to wszystko o czym wcześniej napisałem.
Projekt zapewne doskonale realizuje lądowe pomysły urzędników Gminy ( tych samych co chca kładką odciąć od wody 200 jachtów żaglowych ) ale nie ma nic wspólnego z nowoczesną Mariną XXI wieku.
Gratuluję zwycięstwa w konkursie ale niestety , z mojego punktu widzenia ocena projektu nie ulega zmianie.
Projekt idzie tym samym nurtem co wiele realizowanych ( niestety ) - jak Marina to musi być hałas i dyskoteka a do tego chlanie. Najlepiej pod zadaszeniem na samym brzegu aby nic się nie przegrzało i nie wyparowało.

Nowoczesna Marina to bezpieczne i spokojne cumowanie , możliwość wypoczynku szczególnie po regatach , cicha noc i pełna infrastruktura ( wc , natryski , magazyny , warsztaty , prąd , woda , odbiór ścieków itp ) .
Możliwość wyslipowania jachtu także dla doraźnego remontu.
Możliwość zimowania jachtów.
W nowoczesnych marinach stoi się na Y-bomach , a stanowiska są ustawione grupami dla przewidywanych wielkości jachtów.
Nowoczesna Marina to możliwość szybkiego i wygodnego wodowania nowoczesnych jachtów regatowych - odpowiednie zjazdy i pomościki przy nich.

Kolego , ten projekt aby wygrać nie miał pokazać Marinę dla żeglarzy ale uciechy lądowe dla mas i to realizuje.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje zwycięstwa.

zenek

Wysłany: 2014-11-05, 09:34    [Cytuj]

extant napisał/a:
Nooo... fajnie by było. ;-) :mrgreen: :-P ... ale niestety już nie wrócą, za dużo w okolicy zostało już wyrównane, zabetonowane i przystrzyżone. :-( :-/
Do Warszawy się przeniosły. Może wrócą bo widać zurbanizowane tereny bardzo lubią :-P :-D !

~extant

Wysłany: 2014-11-05, 09:50    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:

... Projekt zapewne doskonale realizuje lądowe pomysły urzędników Gminy ( tych samych co chca kładką odciąć od wody 200 jachtów żaglowych ) ale nie ma nic wspólnego z nowoczesną Mariną XXI wieku...

... Projekt idzie tym samym nurtem co wiele realizowanych ( niestety ) - jak Marina to musi być hałas i dyskoteka a do tego chlanie. Najlepiej pod zadaszeniem na samym brzegu aby nic się nie przegrzało i nie wyparowało...

... ten projekt aby wygrać nie miał pokazać Marinę dla żeglarzy ale uciechy lądowe dla mas i to realizuje...

wężykiem, wężykiem. :-)

[ ODPOWIEDZ ]