FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żegluga nocą na Mazurach
Autor Wiadomość
<|MirekMors

Wysłany: 2015-05-28, 06:01    [Cytuj]

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Mam Nikona 12x50 i świetnie się spisuje. Nie drga , za to mogę rozpoznać obiekt, którego gołym okiem ledwo widać. Warunek: lornetkę należy trzymać na końcu tubusów - dłuższe ramię.

<|axa_man

Wysłany: 2015-05-28, 09:05    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
extant napisał/a:
Oj Tomku przestań wreszcie bujać w obłokach i powiedz jakim cudem policja, która aktualnie nie może (nie chce) wyegzekwować w pełni przestrzegania obowiązujących już przepisów nawet w porze dziennej, miałaby realnie wyegzekwować przestrzeganie ciszy nocnej obejmującej wszystkie jeziora ?? :shock: ;-) :-P

Obawiam się że zgodnie z regulaminem Forum mógłbym Ci odpowiedzieć jedynie w dziale VIP :mrgreen:

Tomek Janiszewski

Dlaczego extant tworzysz taki mit? Niejednokrotnie widziałem interwencję policji nie tylko kontrolujących zakazy pływania na silniku w strefach ciszy czy sprawdzających jacht pod względem trzeźwości sternika czy wymaganych dokumentów. TO, że policji jest mało na wodzie i nie wszędzie są nie znaczy, że siedzą i nic nie robią. Ale jeśli chcesz aby policja stała w każdym zakamarku, w każdej zatoce, sprawdzała Ciebie co godzinę... Tak mają na ulicach tylko w Korei (wiadomo jakiej). Nie wiem czy dobrze się z tego powodu czują. Niestety w każdym kraju jest problem z "łamaniem przepisów" ale jak już pisałem wcześniej w innym temacie, edukacja lepiej się sprawdza niż Państwo policyjne. Ty nie łamiesz przepisów jak i ja i wiele osób na tym forum i to jest ważne. Po to są te tematy aby edukować osoby które wchodzą tu i czytają. A tworzenie teorii spiskowej, czemu policja nie pilnuje czy nie wlepia 1000 mandatów dziennie wydaje mi się bezzasadna.

~extant

Wysłany: 2015-05-28, 09:48    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
extant napisał/a:
... jakim cudem policja, która aktualnie nie może (nie chce) wyegzekwować w pełni przestrzegania obowiązujących już przepisów nawet w porze dziennej, miałaby realnie wyegzekwować przestrzeganie ciszy nocnej obejmującej wszystkie jeziora ?? :shock: ;-) :-P

Dlaczego extant tworzysz taki mit? (...) A tworzenie teorii spiskowej, czemu policja nie pilnuje czy nie wlepia 1000 mandatów dziennie wydaje mi się bezzasadna.

Jaki mit ?? :shock: Jaka teoria spiskowa ?? :shock:

Napisałem jedynie, ze aktualnie policja nie może (nie chce) wyegzekwować w pełni przestrzegania obowiązujących aktualnie przepisów w porze dziennej.... i tyle. :-) Nie analizuję tego przyczyn, a stwierdzam jedynie fakty... a fakty są m.in. takie, że np. niejednokrotnie byłem świadkiem kiedy policja (obecna w pobliżu) nie reagowała na jawne łamanie obowiązujących przepisów/prawa ... i już. :-)

Przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem i proszę o trochę więcej luzu, a mniej... "napinania się" ;-) :mrgreen: :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2015-05-28, 09:52, w całości zmieniany 2 razy  

<|axa_man

Wysłany: 2015-05-28, 10:48    [Cytuj]

extant napisał/a:
axa_man napisał/a:
extant napisał/a:
... jakim cudem policja, która aktualnie nie może (nie chce) wyegzekwować w pełni przestrzegania obowiązujących już przepisów nawet w porze dziennej, miałaby realnie wyegzekwować przestrzeganie ciszy nocnej obejmującej wszystkie jeziora ?? :shock: ;-) :-P

Dlaczego extant tworzysz taki mit? (...) A tworzenie teorii spiskowej, czemu policja nie pilnuje czy nie wlepia 1000 mandatów dziennie wydaje mi się bezzasadna.

Jaki mit ?? :shock: Jaka teoria spiskowa ?? :shock:

Napisałem jedynie, ze aktualnie policja nie może (nie chce) wyegzekwować w pełni przestrzegania obowiązujących aktualnie przepisów w porze dziennej.... i tyle. :-) Nie analizuję tego przyczyn, a stwierdzam jedynie fakty... a fakty są m.in. takie, że np. niejednokrotnie byłem świadkiem kiedy policja (obecna w pobliżu) nie reagowała na jawne łamanie obowiązujących przepisów/prawa ... i już. :-)

Przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem i proszę o trochę więcej luzu, a mniej... "napinania się" ;-) :mrgreen: :-P

Spoko luz :) nie napinam się. Po prostu jak czytam czasami (nie Twoje posty) o tym, że nikt nic nie robi i jest "tylko" źle, to tak reaguję :P (nie dotyczy to Twojego postu rzecz jasna)

~Tomek J

Wysłany: 2015-05-28, 11:03    [Cytuj]

extant napisał/a:
a fakty są m.in. takie, że np. niejednokrotnie byłem świadkiem kiedy policja (obecna w pobliżu) nie reagowała na jawne łamanie obowiązujących przepisów/prawa ... i już. :-)

Ja też opisywałem (chyba nie raz) przypadek stójkowego z Węgorzewa, który ewidentnie siedział w kieszeni miejscowego bonzo na niezarejestrowanej motorówie. I wskazywałem w poprzednim poście, że ewentualne spekulacje na temat czy praca policji zmieni się w związku z niedzielnym armagedonem :shock: nie mieszczą się już w tematyce działu. Gdyby jednak miała się zmienić - to owszem, zarządzenie ciszy nocnej na WJM dałoby się wyegzekwować bez problemu. Motorówka wyruszająca po zmroku z Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach, albo z giżyckiej Yellow Mariny zostałaby zhaltowana zanim ktokolwiek zdążyłby zadzwonić po policję, a nie dopiero po tym gdy śmignęłaby w pełnym ślizgu koło odległego pomostu albo bindugi pełnej nocujących jachtów. Gdyby natomiast wypłynęła po prostu z krzaków - no to wtedy najpewniej policja mogłaby przystąpić do interewencji dopiero po otrzymaniu zgłoszenia. Komórkę ma każdy, żaden z takich Nocnych Wilków na wodzie nie mógłby się czuć w tej sytuacji bezpiecznym. Po zatrzymaniu ich przez policję nie byłoby bowiem głupawego tłumaczenia, że oni to cichutko jak myszki, dopiero z dala od brzegu dali w rurę, a tamto nadbrzeżne cumowisko skąd przyszło zgłoszenie zmasakrować musiał ktoś zupełnie inny. Pewnie ci co dziesięć minut temu popłynęli sobie o-tam, i niechaj policja szuka sobie wiatru w polu.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2015-05-28, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  

juzek

Wysłany: 2015-05-30, 23:53    [Cytuj]

aleksiasty napisał/a:
juzek napisał/a:

Dobra lornetka, optimum 10-12 krotna, obiektyw minimum 40-50.

Absolutnie się z tym nie zgadzam.
Na wodzie przybliżenie 7x to już maksimum przy którym da się cokolwiek zidentyfikować ze względu na drgania obrazu.
12x na lądzie wymaga statywu lub co najmniej oparcie o nieruchomy obiekt jak drzewo lub stabilny stół.

No, chyba że kogoś stać na lornetkę ze skuteczną mechaniczną stabilizacją drgań...
Elektroniczna w nocy nie bywa skuteczna.

Absolutnie możesz się nie zgadzać, ja absolutnie UŻYWAM 12x50 na łódce i jest pan zadowolony. Zwłaszcza w nocy.

Na lądzie ze statywu używam 20x60 i 40x60, ale to już inna dyscyplina sportu.

Więc wiem, o czym piszę.

Mam spokojną rękę, nie wnikając w szczegóły.
Ostatnio zmieniony przez juzek 2015-05-30, 23:59, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2015-09-28, 18:27    [Cytuj]

W zasadzie prawie nocą.... W sobotę nad Nidzkim taki fajny był wiaterek i takie fajne okoliczności przyrody....niepowtarzalnej... ;-)

image.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 112,53 KB

image.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 371,27 KB

image.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 392,97 KB

Majsterklepka

Wysłany: 2015-09-28, 18:54    [Cytuj]

A może ciekawy był by taki powolny i elegancki nocny rejs w kilkanaście jachtów tylko troszkę mocniej oświetlonych na przykład jakimiś sztucznymi odpowiednikami pochodni w rękach załogi

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2015-09-28, 18:57    [Cytuj]

Doskonały pomysł... tylko kto podejmie się organizacji? :-P

~Emill`76

Wysłany: 2015-09-28, 19:03    [Cytuj]

Majsterklepka napisał/a:
A może ciekawy był by taki powolny i elegancki nocny rejs w kilkanaście jachtów tylko troszkę mocniej oświetlonych na przykład jakimiś sztucznymi odpowiednikami pochodni w rękach załogi

Cały urok bez nadmiernego oświetlenia ;-) a czy powolny musi być ? Od wiatru to zależy.... ;-)

Majsterklepka

Wysłany: 2015-09-28, 19:09    [Cytuj]

Jasne że to wiatr mocno decyduje o prędkości ja częściej pływam spacerówką więć zawsze się dostosuję, a o światło chodziło mi o coś jak kulig z pochodniami dla klimatu i dla "publiki" ;-)

~najmita

Wysłany: 2015-09-28, 19:48    [Cytuj]

Myślę, że takie doświetlenie przeszkadzałoby w obserwacji szlaku.

<|MirekMors

Wysłany: 2015-09-28, 19:53    [Cytuj]

Pochodnie i żagle ?! Do tego wiaterek ? Odważnie.

<|Devu

Wysłany: 2015-09-29, 17:04    [Cytuj]

z niedzieli na poniedziałek start o 17.30 z Eko-Marina Giżycko i w blasku księżyca przelot do Mikołajek o 22,30 w porcie .

noc mazury 2.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 80,91 KB

noc mikołajskie.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 84,25 KB

funyo

Wysłany: 2015-09-29, 17:55    [Cytuj]

To chyba się gdzieś mijaliśmy :roll:

<|Devu

Wysłany: 2015-09-29, 20:13    [Cytuj]

o rany widziałem jakiś skuter o zmierzchu chyba na Jagodnym , nie wiedziałem że to Ty :-/ skuter świecił barwami tęczy , wyglądało to imponująco .

funyo

Wysłany: 2015-09-29, 20:38    [Cytuj]

Jak teraz sobie przypominam, to mijaliśmy się na Bocznym na wysokości Evelynu - tak myślę, patrząc na Twoje sektorówki zainstalowane na koszu dziobowym, że to musiałeś być Ty. :-)

Majsterklepka

Wysłany: 2015-09-29, 21:34    [Cytuj]

A jak to jest nocą z sieciami rybaków czy są zwijane czy w wodzie?

<|MirekMors

Wysłany: 2015-09-29, 22:03    [Cytuj]

Sieci stoją zawsze. Ich oznakowanie w porównaniu z Zal. Wiślanym jest świetne. Tam nawet w dzień jest zabawa: którędy płynąć ? Zadarzało się uderzyć mieczem. Na WJM sieci stoją raczej z dala od uczęszczanych szlaków.

funyo

Wysłany: 2015-09-29, 23:29    [Cytuj]

Z dala to chyba za dużo powiedziane - w wielu miejscach zwężenia szlaku są ustawione też sieci np. na wyjściach z kanałów. Ale fakt, zwykle są dobrze oznaczone biało czerwonymi rombami wyznaczającymi krawędź szlaku.

[ ODPOWIEDZ ]