FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nas żeglarzy widza na Kaszubach
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-12-17, 09:19   Jak nas żeglarzy widza na Kaszubach [Cytuj]

W starostwie Powiatowym w Chojnicach otwarto koperty przetargowe na wykonanie mostu zwodzonego na Brdzie w Małych Swornychgaciach. Krótki przesmyk Brdy ( 200 m ) łączy jeziora Charzykowskie z jeziorem Długim i Karsińskim i przedłuża szlak wodny o kilkanaście km.

Oto cytaty 2 komenatrzy pod artukułem zamieszczonym w portalu Chojnice 24. czyli jak nas widzą :mrgreen:

cyt.
"to i tutal ma byc taki smietnik jak na Mazurach?. jawole swoje czyste i piękne kaszuby... bez zadnego konkurowania z Mazurami. Im mniej "obcych" na naszej ziemi tym lepiej dla naszego srodowiska. My o swoje dbamy, a inni nie dbają o nic. Proste. Ale już dawno temu klamka zapadła więc co my szaraczki możemy zrobi? nic"

cytat nr 2 zgadzam się
: " mazury to śmietnik i przesyt. Oby nam tego nie zrobili.. Wszystko dla snobów z pieniędzmi, a mieszkańcom rdzennym nic - ani dróg ani chodników. Jak podniosa most żeby łodzie przepływały, to tylko kierowcy będa wkurzeni stojąc w korku. Nie wszyscy , ale wiekszość żeglarzy jest niemal non stop pod wpływem alkoholu i w odpowiedziach są arogantcy"

No to tak nas widzą na Kaszubach :mrgreen: , i nie są to jednostkowe komentarze . Wydaje mi sie ,że komentarz zbyteczny ,z jedna uwaga odnośnie smiecenia. Z moich obserwacji wynika ,że w znacznej większości smiecą właśnie miejscowi, bo to nie turysci odprowadzają ścieki z szamba do wody , nie turysci wyrzucają smieci do lasu , nie palą też nimi w piecach

Sławek
"
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2010-12-17, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  

<|wlowoj

Wysłany: 2010-12-17, 09:25    [Cytuj]

To sa opinie z gatunku "nie chcemy żadnych obcych"....skąd my to znamy...?
:shock:
Ostatnio zmieniony przez wlowoj 2010-12-17, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-17, 10:54    [Cytuj]

Komentujący robią błąd...... bo gdyby byli turyści, byłoby na kogo zwalić wszelkie winy..... :mrgreen: :mrgreen: ..... i parę dutków wpadłoby do kiesy..... :mrgreen:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-12-17, 12:27    [Cytuj]

No to sie dowiedziałem ,że MY TO SOM OBRZYDLIWIE BOGACI ALKOHOLICY, KTÓRYM SIE WE ŁBACH POPRZEWRACAŁO :mrgreen:
W części spoeczeństwa ciagle pokutuje stwierdzenie ,że żeglowanie dostepne jest tylko dla bardzo bogatej części społeczeństwa , którzy juz wszysko mają i tylko jachtu im brakuje.

Sławek

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-17, 16:55    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
......,że MY TO SOM OBRZYDLIWIE BOGACI ALKOHOLICY,....... :mrgreen:

...... żeglowanie dostepne jest tylko dla bardzo bogatej części społeczeństwa ........

Sławek

1. Zaraz "alkoholicy"...... po prostu, mamy bardziej wytrzymalsze wątroby, bo ciągle trenujemy.... :mrgreen: :mrgreen:
2. Zgadzam się w całości..... tylko bogatych wewnętrznie ludzi stać na podejmowanie wyzwań i nietuzinkowe działanie.... :-D [/quote]

Bosman 30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 11:28    [Cytuj]

Dlatego nie lubie kaszubów,miałem z nimi styczność zawodową.Nadęte bubki i pierwsi do kablowania.

~Colonel
Colonel

Wysłany: 2010-12-18, 11:31    [Cytuj]

Znacznie przekroczyłeś zasady dobrego zachowania. Uważam, ze moderator powinien udzielić Ci ostrzeżenia.

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 11:47    [Cytuj]

Wstydź się !!
MAm kilku bardzo dobrych przyjaciół Kaszubów. Ludzie dzielni i lojalni.
Przekroczyłeś nieprzekraczalną granicę .
Klikam Ignoruj

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-12-18, 12:02    [Cytuj]

Kocham uogólnienia!

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-12-18, 12:03    [Cytuj]

por.Borewicz napisał/a:
Dlatego nie lubie kaszubów,miałem z nimi styczność zawodową.Nadęte bubki i pierwsi do kablowania.

I ta styczność daje Ci prawo do generalizowania?
W mojej krwi płynie krew kaszubska, a przecież ze mną styczności nie miałeś.
Przeholowałeś i to mocno.

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2010-12-18, 12:49    [Cytuj]

por.Borewicz napisał/a:

Prawie wszystkie z twoich nielicznych postów pisane były niewybrednym językiem , ale teraz to "pojechałeś po bandzie" :evil:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 14:17    [Cytuj]

PORUCZNIKU BOREWICZ!!!..... :evil: .... przywołuję Was do porządku!........ swoją postawą w wypowiedziach, nie możecie narażać na szwank, dobrej opinii o Milicji Obywatelskiej!........ :evil:

Bosman 30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 16:13    [Cytuj]

Byście tylko karali,ignorowali itp.To jest moje zdanie i mam prawo do niego.Wiec dajcie sobie na luz.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2010-12-18, 16:26    [Cytuj]

por.Borewicz napisał/a:
To jest moje zdanie i mam prawo do niego.
Jako funkcjonariusz na służbie?? :-?

Regulamin jest jasny:
Cytat:
a) Zgadzasz się nie używać inwektyw lub w przypadkach nadzwyczajnych ograniczyć ich występowanie do maksymalnego-minimum :) (to chyba oczywiste).

b) Wyrażasz zgodę, aby administrator lub moderator arbitralnie decydował, które treści należy usunąć, a które pozostawić (moderator ma zawsze rację - nawet jak jej nie ma).

c) Korzystanie z tego forum automatycznie oznacza bezwarunkową akceptację powyższych zasad.

hyzewicz

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2010-12-18, 17:54    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
No to sie dowiedziałem ,że MY TO SOM OBRZYDLIWIE BOGACI ALKOHOLICY, KTÓRYM SIE WE ŁBACH POPRZEWRACAŁO :mrgreen:
W części spoeczeństwa ciagle pokutuje stwierdzenie ,że żeglowanie dostepne jest tylko dla bardzo bogatej części społeczeństwa , którzy juz wszysko mają i tylko jachtu im brakuje.

Sławek

Wracajac do tematu: przeciez bardzo duzo studentow czarteruje lodzie na Mazurach, czy oni tez zostalli zakwalikowani do obrzydliwie bogatych ?????? i tez im sie we lbach poprzewracalo ? A Kaszubi to niby nie pija ??? Ciekawostka. Nie znam specjalnie nikogo z tamtych okolic, ale zeby to byli sami abstynenci to mi sie nie wydaje.
Ostatnio zmieniony przez hyzewicz 2010-12-18, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  

<|KadetOmega

Wysłany: 2010-12-18, 18:22    [Cytuj]

Ja tez z kaszub pochodze....
Prawo masz...
Ale nie zawsze to co sie moze to sie musi....

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-12-18, 18:33    [Cytuj]

Oczywiście nie odbieram prawa do zdania, ale własne zdanie głoszone publicznie staje się również wizytówką osoby głoszącej.

Moim zdaniem gdy ktoś nie toleruje wszystkich (a tak wynika z wypowiedzi, że wszyscy Kaszubi) to znaczy, że ma problem z samym sobą.

niutka

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-12-18, 20:42    [Cytuj]

No i szkoda, że Tomek już sie nie wypowiada w takich sprawach. Przynajmniej jakaś równowaga by była, bo mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się tu na forum jest tak wobec siebie zgodna i tak się wzajemnie popiera, że aż mdło się robi. A ja uważam, że w jakiejś tam części Kaszubi mają rację.Wieczorem wszyscy żeglarze spędzją czas przy piwie, przez co czasami trudno szukać ciszy i spokoju, bo jedno piwo ok, dwa- może być, ale picie piwa jako sposób na spędzanie czasu to przesada. Więc cóż sie dziwić, ze tak postrzega się żeglarzy ? Co z tego, że i oni nie abstynenci, bo któż jest, ale oni są u siebie, a przyjezdni zachowują się jakby byli u siebie. I nie uogólniam. Wiem, że są żeglarze z prawdziwego zdarzenia, którzy zachowują się bez zarzutu, ale widoczni są ci, którzy ...hmm...no są widoczni i tyle. W swoim imieniu zapracowują na wizerunek dla wszystkich. A śmieci? Okoliczne brzegi wydeptane po wszelkich nocowaniach na dziko i zaśmiecone, aż przykro wchodzić do lasu. To też fakt. Możliwe, że miejscowi śmiecą, ale trzeba przyznać, że żeglarze też niestety. A zasadą powinno być, że gość nie śmieci...przecież tak wszyscy deklarują miłość do Mazur...natury w ogóle. A to, ze tylko bogaci żeglują....cóż..może nie do końca, bo racja studenci itd. chociaż różni są Ci studenci, ale jak sie zarabia ponad tysiąc złotych, a mniej niż dwa tysiące, to chyba wszyscy przyznają, że nie jest łatwo odłożyć ani na czarter, ani tym bardziej na kupno swego jachtu. No w to, że na kupno jachtu może sobie pozwolić każdy, to akurat nie uwierzę...
Pozdrawiam...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-12-18, 20:49    [Cytuj]

niutka napisał/a:
No i szkoda, że Tomek już sie nie wypowiada w takich sprawach. Przynajmniej jakaś równowaga by była, bo mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się tu na forum jest tak wobec siebie zgodna i tak się wzajemnie popiera, że aż mdło się robi. .............

Nie rozumiem co Twoja wypowiedź ma wnieść w kontekście naszej mdłej, jak twierdzisz reakcji na post por. Borewicza, w którym generalizuje nie pochlebnymi opniami na temat Kaszubów.

PS. Natomiast jeśli chodzi o obawy Kaszubów o najazd niesfornych turystów żeglarzy? Jestem w stanie to zrozumieć, choć dlaczego nie martwią się o najazd innych grup turystycznych. Np. rowerzystów. A może tez się obawiają, tylko nie mają wyjścia.
Ostatnio zmieniony przez pough 2010-12-18, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  

niutka

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-12-18, 21:22    [Cytuj]

Nie tak nerwowo...Nie interesuje mnie niejaki por. Borewicz. Chodziło raczej o to, że Kaszubi mają prawo mieć pewne obawy co do turystów....i nie porównywałabym rowerzystów do żeglarzy....
Pozdrawiam....

[ ODPOWIEDZ ]