FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nas żeglarzy widza na Kaszubach
Autor Wiadomość
~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-12-17, 09:19   Jak nas żeglarzy widza na Kaszubach [Cytuj]

W starostwie Powiatowym w Chojnicach otwarto koperty przetargowe na wykonanie mostu zwodzonego na Brdzie w Małych Swornychgaciach. Krótki przesmyk Brdy ( 200 m ) łączy jeziora Charzykowskie z jeziorem Długim i Karsińskim i przedłuża szlak wodny o kilkanaście km.

Oto cytaty 2 komenatrzy pod artukułem zamieszczonym w portalu Chojnice 24. czyli jak nas widzą :mrgreen:

cyt.
"to i tutal ma byc taki smietnik jak na Mazurach?. jawole swoje czyste i piękne kaszuby... bez zadnego konkurowania z Mazurami. Im mniej "obcych" na naszej ziemi tym lepiej dla naszego srodowiska. My o swoje dbamy, a inni nie dbają o nic. Proste. Ale już dawno temu klamka zapadła więc co my szaraczki możemy zrobi? nic"

cytat nr 2 zgadzam się
: " mazury to śmietnik i przesyt. Oby nam tego nie zrobili.. Wszystko dla snobów z pieniędzmi, a mieszkańcom rdzennym nic - ani dróg ani chodników. Jak podniosa most żeby łodzie przepływały, to tylko kierowcy będa wkurzeni stojąc w korku. Nie wszyscy , ale wiekszość żeglarzy jest niemal non stop pod wpływem alkoholu i w odpowiedziach są arogantcy"

No to tak nas widzą na Kaszubach :mrgreen: , i nie są to jednostkowe komentarze . Wydaje mi sie ,że komentarz zbyteczny ,z jedna uwaga odnośnie smiecenia. Z moich obserwacji wynika ,że w znacznej większości smiecą właśnie miejscowi, bo to nie turysci odprowadzają ścieki z szamba do wody , nie turysci wyrzucają smieci do lasu , nie palą też nimi w piecach

Sławek
"
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2010-12-17, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  

<|wlowoj

Wysłany: 2010-12-17, 09:25    [Cytuj]

To sa opinie z gatunku "nie chcemy żadnych obcych"....skąd my to znamy...?
:shock:
Ostatnio zmieniony przez wlowoj 2010-12-17, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-17, 10:54    [Cytuj]

Komentujący robią błąd...... bo gdyby byli turyści, byłoby na kogo zwalić wszelkie winy..... :mrgreen: :mrgreen: ..... i parę dutków wpadłoby do kiesy..... :mrgreen:

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2010-12-17, 12:27    [Cytuj]

No to sie dowiedziałem ,że MY TO SOM OBRZYDLIWIE BOGACI ALKOHOLICY, KTÓRYM SIE WE ŁBACH POPRZEWRACAŁO :mrgreen:
W części spoeczeństwa ciagle pokutuje stwierdzenie ,że żeglowanie dostepne jest tylko dla bardzo bogatej części społeczeństwa , którzy juz wszysko mają i tylko jachtu im brakuje.

Sławek

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-17, 16:55    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
......,że MY TO SOM OBRZYDLIWIE BOGACI ALKOHOLICY,....... :mrgreen:

...... żeglowanie dostepne jest tylko dla bardzo bogatej części społeczeństwa ........

Sławek

1. Zaraz "alkoholicy"...... po prostu, mamy bardziej wytrzymalsze wątroby, bo ciągle trenujemy.... :mrgreen: :mrgreen:
2. Zgadzam się w całości..... tylko bogatych wewnętrznie ludzi stać na podejmowanie wyzwań i nietuzinkowe działanie.... :-D [/quote]

Bosman 30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 11:28    [Cytuj]

Dlatego nie lubie kaszubów,miałem z nimi styczność zawodową.Nadęte bubki i pierwsi do kablowania.

~Colonel
Colonel

Wysłany: 2010-12-18, 11:31    [Cytuj]

Znacznie przekroczyłeś zasady dobrego zachowania. Uważam, ze moderator powinien udzielić Ci ostrzeżenia.

kemot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 11:47    [Cytuj]

Wstydź się !!
MAm kilku bardzo dobrych przyjaciół Kaszubów. Ludzie dzielni i lojalni.
Przekroczyłeś nieprzekraczalną granicę .
Klikam Ignoruj

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-12-18, 12:02    [Cytuj]

Kocham uogólnienia!

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-12-18, 12:03    [Cytuj]

por.Borewicz napisał/a:
Dlatego nie lubie kaszubów,miałem z nimi styczność zawodową.Nadęte bubki i pierwsi do kablowania.

I ta styczność daje Ci prawo do generalizowania?
W mojej krwi płynie krew kaszubska, a przecież ze mną styczności nie miałeś.
Przeholowałeś i to mocno.

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2010-12-18, 12:49    [Cytuj]

por.Borewicz napisał/a:

Prawie wszystkie z twoich nielicznych postów pisane były niewybrednym językiem , ale teraz to "pojechałeś po bandzie" :evil:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 14:17    [Cytuj]

PORUCZNIKU BOREWICZ!!!..... :evil: .... przywołuję Was do porządku!........ swoją postawą w wypowiedziach, nie możecie narażać na szwank, dobrej opinii o Milicji Obywatelskiej!........ :evil:

Bosman 30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 16:13    [Cytuj]

Byście tylko karali,ignorowali itp.To jest moje zdanie i mam prawo do niego.Wiec dajcie sobie na luz.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2010-12-18, 16:26    [Cytuj]

por.Borewicz napisał/a:
To jest moje zdanie i mam prawo do niego.
Jako funkcjonariusz na służbie?? :-?

Regulamin jest jasny:
Cytat:
a) Zgadzasz się nie używać inwektyw lub w przypadkach nadzwyczajnych ograniczyć ich występowanie do maksymalnego-minimum :) (to chyba oczywiste).

b) Wyrażasz zgodę, aby administrator lub moderator arbitralnie decydował, które treści należy usunąć, a które pozostawić (moderator ma zawsze rację - nawet jak jej nie ma).

c) Korzystanie z tego forum automatycznie oznacza bezwarunkową akceptację powyższych zasad.

hyzewicz

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2010-12-18, 17:54    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
No to sie dowiedziałem ,że MY TO SOM OBRZYDLIWIE BOGACI ALKOHOLICY, KTÓRYM SIE WE ŁBACH POPRZEWRACAŁO :mrgreen:
W części spoeczeństwa ciagle pokutuje stwierdzenie ,że żeglowanie dostepne jest tylko dla bardzo bogatej części społeczeństwa , którzy juz wszysko mają i tylko jachtu im brakuje.

Sławek

Wracajac do tematu: przeciez bardzo duzo studentow czarteruje lodzie na Mazurach, czy oni tez zostalli zakwalikowani do obrzydliwie bogatych ?????? i tez im sie we lbach poprzewracalo ? A Kaszubi to niby nie pija ??? Ciekawostka. Nie znam specjalnie nikogo z tamtych okolic, ale zeby to byli sami abstynenci to mi sie nie wydaje.
Ostatnio zmieniony przez hyzewicz 2010-12-18, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  

<|KadetOmega

Wysłany: 2010-12-18, 18:22    [Cytuj]

Ja tez z kaszub pochodze....
Prawo masz...
Ale nie zawsze to co sie moze to sie musi....

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-12-18, 18:33    [Cytuj]

Oczywiście nie odbieram prawa do zdania, ale własne zdanie głoszone publicznie staje się również wizytówką osoby głoszącej.

Moim zdaniem gdy ktoś nie toleruje wszystkich (a tak wynika z wypowiedzi, że wszyscy Kaszubi) to znaczy, że ma problem z samym sobą.

niutka

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-12-18, 20:42    [Cytuj]

No i szkoda, że Tomek już sie nie wypowiada w takich sprawach. Przynajmniej jakaś równowaga by była, bo mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się tu na forum jest tak wobec siebie zgodna i tak się wzajemnie popiera, że aż mdło się robi. A ja uważam, że w jakiejś tam części Kaszubi mają rację.Wieczorem wszyscy żeglarze spędzją czas przy piwie, przez co czasami trudno szukać ciszy i spokoju, bo jedno piwo ok, dwa- może być, ale picie piwa jako sposób na spędzanie czasu to przesada. Więc cóż sie dziwić, ze tak postrzega się żeglarzy ? Co z tego, że i oni nie abstynenci, bo któż jest, ale oni są u siebie, a przyjezdni zachowują się jakby byli u siebie. I nie uogólniam. Wiem, że są żeglarze z prawdziwego zdarzenia, którzy zachowują się bez zarzutu, ale widoczni są ci, którzy ...hmm...no są widoczni i tyle. W swoim imieniu zapracowują na wizerunek dla wszystkich. A śmieci? Okoliczne brzegi wydeptane po wszelkich nocowaniach na dziko i zaśmiecone, aż przykro wchodzić do lasu. To też fakt. Możliwe, że miejscowi śmiecą, ale trzeba przyznać, że żeglarze też niestety. A zasadą powinno być, że gość nie śmieci...przecież tak wszyscy deklarują miłość do Mazur...natury w ogóle. A to, ze tylko bogaci żeglują....cóż..może nie do końca, bo racja studenci itd. chociaż różni są Ci studenci, ale jak sie zarabia ponad tysiąc złotych, a mniej niż dwa tysiące, to chyba wszyscy przyznają, że nie jest łatwo odłożyć ani na czarter, ani tym bardziej na kupno swego jachtu. No w to, że na kupno jachtu może sobie pozwolić każdy, to akurat nie uwierzę...
Pozdrawiam...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2010-12-18, 20:49    [Cytuj]

niutka napisał/a:
No i szkoda, że Tomek już sie nie wypowiada w takich sprawach. Przynajmniej jakaś równowaga by była, bo mam wrażenie, że większość osób wypowiadających się tu na forum jest tak wobec siebie zgodna i tak się wzajemnie popiera, że aż mdło się robi. .............

Nie rozumiem co Twoja wypowiedź ma wnieść w kontekście naszej mdłej, jak twierdzisz reakcji na post por. Borewicza, w którym generalizuje nie pochlebnymi opniami na temat Kaszubów.

PS. Natomiast jeśli chodzi o obawy Kaszubów o najazd niesfornych turystów żeglarzy? Jestem w stanie to zrozumieć, choć dlaczego nie martwią się o najazd innych grup turystycznych. Np. rowerzystów. A może tez się obawiają, tylko nie mają wyjścia.
Ostatnio zmieniony przez pough 2010-12-18, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  

niutka

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2010-12-18, 21:22    [Cytuj]

Nie tak nerwowo...Nie interesuje mnie niejaki por. Borewicz. Chodziło raczej o to, że Kaszubi mają prawo mieć pewne obawy co do turystów....i nie porównywałabym rowerzystów do żeglarzy....
Pozdrawiam....

[ ODPOWIEDZ ]